Nefunkční stahování okna

Odpovědět
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Vladimir_xh »

Klidně bych obětoval zezadu. Ještě jsem to nerozebral, uvidím až ho vyndám a zkusím jestli je opravdu mrtvej. Odešlo to bez rozloučení, bez varování. Do poslední chvíle tahal bez známek únavy
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Jackylle »

Já si nechala objednat motorek i ten ovládací panel origo Subaru. Sice to bude stát nesmysl, ale už na to nemám nervy, stalo se to potřetí a zůstat někde trčet s otevřeným oknem je docela prekérka. Nebýt toho, že mi to Vojta byl ochoten provizorně pořešit, bylo by to hodně nepříjemné.
Teď jsem si namontovala zpátky ten ovladač aspoň ostatních oken a čekám, až budou mít v servise čas.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Grip
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: stř kvě 24, 2017 9:31 am

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Grip »

Ja si myslim, ze primarni problem stahovacek byva v mnoha pripadech v ovladacim panelu, kde zacne blbnout relatko a ten motorek proste casem shori nebo se vyzhavi kontakty v nem. Panylek jedine origo a stoji myslim cca 3tis Kc. Ja ho vymenil a mam klid.
Subaru Forester SG II
ex Subaru Libero SDX-SR
Universal Carrier No.1 Mk.III
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od zhor »

Jackylle píše:Já si nechala objednat motorek i ten ovládací panel origo Subaru. Sice to bude stát nesmysl, ale už na to nemám nervy, stalo se to potřetí a zůstat někde trčet s otevřeným oknem je docela prekérka. Nebýt toho, že mi to Vojta byl ochoten provizorně pořešit, bylo by to hodně nepříjemné.
Teď jsem si namontovala zpátky ten ovladač aspoň ostatních oken a čekám, až budou mít v servise čas.

Jak moc velkej nesmysl za to chtějí?
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Vladimir_xh »

Grip píše:Ja si myslim, ze primarni problem stahovacek byva v mnoha pripadech v ovladacim panelu, kde zacne blbnout relatko a ten motorek proste casem shori nebo se vyzhavi kontakty v nem. Panylek jedine origo a stoji myslim cca 3tis Kc. Ja ho vymenil a mam klid.
To nechám prověřit. Abych nesehnal motorek a ten nešel za chvíli do kopru kvůli ovládání...

No ale 3K se mi moc za panel dávat nechce :-)
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Vladimir_xh »

Tak se okno probralo... Tak předpokládám, buď nějaký kontakt a nebo to ovládání.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Jackylle »

Já myslím, že motorek šel do kopru kvůli ovládání... on asi krom toho, že občas zareagoval se zpožděním, zavíral zavřené okno. Čehož si člověk nevšimne, ale párkrát to bez pokynu zavřelo otevřené okno... tak si myslím, že se to chovalo nahodile svévolně.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Grip
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: stř kvě 24, 2017 9:31 am

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Grip »

Jackylle píše:Já myslím, že motorek šel do kopru kvůli ovládání... on asi krom toho, že občas zareagoval se zpožděním, zavíral zavřené okno.
To je presne ono, mel by reagovat na narust proudu po dojezdu do krajni polohy a vypnout - uslysite cvaknuti relatka. Pokud to neudela, motorek zustane pod napetim a zacne se zhavit.
Subaru Forester SG II
ex Subaru Libero SDX-SR
Universal Carrier No.1 Mk.III
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Mira »

Blbne to kolébkový ovládání. Občas ten spínač zůstane viset a pak to v dorazu vypíná furt dokola a tomu motorku to nedělá dobře. Poznáte to podle opakujícího, ale velmi málo slyšitelným cvakání. Doporučuju vyměnit i s případným mrtvým motorkem, jinak ho zničíte zas.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Mira »

Blbne to kolébkový ovládání. Občas ten spínač zůstane viset a pak to v dorazu vypíná furt dokola a tomu motorku to nedělá dobře. Poznáte to podle opakujícího, ale velmi málo slyšitelným cvakání. Doporučuju vyměnit i s případným mrtvým motorkem, jinak ho zničíte zas.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Jackylle »

Ty jo Miro, to si nemyslím. Kolébkový ovladač měnil polohy. Když to reagovalo se spožděním, tak jsem to vždycky procvakala a nic se nedělo.
Teď jsem to měla částečně rozebrané a ovladač nemá jak zůstat viset, on jen posouvá takovou tyčinku mezi vodičema. Něco musí být špatně dál, co neraguje na polohu ovladače/tyčinky. Dál už to rozebrat neumím a zatím to nechci úplně zničit.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Grip
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 106
Registrován: stř kvě 24, 2017 9:31 am

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Grip »

Spinacem to neni, blbne to relatko. Ovsem neda se do toho skoro dostat, tak jsem sel cestou mensiho odporu a radeji koupil novy ovladani.
Subaru Forester SG II
ex Subaru Libero SDX-SR
Universal Carrier No.1 Mk.III
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od Jackylle »

Hlásím, že motorek i spínač je vyměněný, co ta sranda stála ani nebudu psát...

Jsem ráda, že mi to v servise udělali mimo pořadí, (bo objednací lhůty tak na měsíc), po šichtě a nechali mě asistovat (bo laborovat s bezrámovým oknem je pro jednoho mechanika skoro nemožné) .
Že to nebude lehké jsem věděla, ale že to bude takovej voser... trefit polohu, v jaké se motorek původně nacházel, než byl odšroubován a okno podepřeno latěmi...zkouška trpělivosti.
Tak doufám, že teď už to bude fungovat navěky.

Akorát jedna nesnáz... okno se zavře v takové poloze, že zadrhává o horní lištu. Zevnitř se otevřít i zavřít dá v pohodě, ale zvenku překáží ani ne milimetr a musím tomu trochu pomoct. Nebo si vzpomenout ještě v autě a nechat něco přivřít (ideální se zdá být parakordový náramek :-D ), čímž pádem se okno zavře o ten mikrochlup dříve.

Dá se to okno nějak "vyškolit"? Kdysi mi kolega popisoval, jak musel školit okna u oktávky po každém odpojení baterky, ale tohle jsem ani u Lega ani u Festra nikdy nemusela řešit.
Jinak to znovu odstrojíme a zkusíme jestli to jde posunout kousek níž.
Ještě mě napadá... vložit něco přímo do toho těsnění, podobně jako jste tu řešili pazvuky a hvízdání. Že by to mohlo klást odpor chviličku dříve a spínač se vypne v optimální poloze.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10650
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od podvlada »

Určitě bude lepší řešení to štelováním posunout níž. Na něco v těsnění bych se nespoléhal. :-)
A "vyškolit" to nijak nepůjde, funguje to dost "analogově". Motorek prostě jede až do konce, kde narazí na odpor, vzroste proud a proudovej chránič to vypne.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nefunkční stahování okna

Příspěvek od HonzaCZ »

Je otázka, jestli to nedovře protože naroste odpor těsnění a nebo protože mechanicky dojede stahovačka na konec zdvihu.

V první případě je potřeba okno seřídit, aby nemělo takovej přítlak na těsnění a v druhym posunout celou stahovačku vejš.

Pozná se to snadno - když se zavře na zavřených dveřích a pak se dveře otevřou a dá se znovu nahoru, tak to ještě popojede nebo ne?

Jinak jak píše Vláďa - žádný školení tam není, to je u subaru až někde 2015+. Tady je jenom proudovej dojezd - proto je to taky jenom u řidiče. Na 4 okna by to bylo už asi moc elektroniky, pro konzervativní Japonce. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „II. gen. SG (03-08)“