Rezerva vs. sada na opravu

Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od drobcek73 »

Ahojte. Nenašiel som samostatnú tému, ktorá by riešial dilemu medzi sadou na opravu pneu a rezervným kolesom, tak jednu otváram.
Stále so svojim Subíkom zoznamujem, dnes som bol prezúvať na letné (225/60 R18) a po odchode zo servisu sa ozvala kontrolka TPMS. Hoci servisák (chodím k nemu prezúvať viac ako 10 rokov) vždy kontroluje mydlovou vodou, či je ventil OK, napriek tomu na pravom prednom kole sa spúšťal tlak. Takže som sa k nemu vrátil, vymenil ventil (uniklo pol atmosféry) a auto je OK. Vtedy som si uvedomil, že v kufri nemám rezervu ale len sadu na opravu. No a to pri aute, ktoré by malo jazdiť aj v teréne sa mi nezdá úplne OK.
Tak sa skúsenejších dlhoročných majiteľov Subaru opýtať, či tí, ktorí nemali v základnej výbave rezervu, ale len sadu na opravu, či dokupovali rezervu?
Ja uvažujem o dojazdovej rezerve. Našiel som stránku, kde majú presne na Outbacky (od III. generácie po súčasnosť) dojazdové rezervy: https://www.dojazdovekolesa.com/produkt ... 155-90r17/
Ak by som dokúpil aj zdvihák + kľúč na kolesá + obal ne rezervu, tak ma to vyjde do 190 €, čo je zaujímavá cena (18" hliníkový disk s pneumatikou do 200 € určite nekúpim).
Ten shop má aj českú lokalizáciu (aj keď cena sa mi zdá v českých korunách vyššia): https://www.dojezdovakola.com/produkt/d ... 155-90r17/

Budem rád, ak sa ozvú dlhoroční majitelia Subíkov a napíšu ako majú poriešenú rezervu.
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od milan74ma »

naco kupovat rezervu a nieto este dojazdovu. Ja to riesim tak ze v lete mam ako rezervu 1 zimne koleso a v zime 1 letne koleso. Usetrene peniaze.
Plus mam aj sadu na opravu, takze keby nieco poriesim aj 2 kolesa naraz. Dufam ze nebudem nikdy musiet :-DDD
Naposledy upravil(a) milan74ma dne čtv dub 15, 2021 6:28 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od quickly »

Když jsem si kupoval BS 3.6, kde byla jen sada, tak jsem si dokoupil dojezdové kolo. Když jsem si kupoval Grinche, tak v základní objednávce byla i kompletní dojezdovka. Na forestících SH i SJ jsem párkrát píchnul (většinou mimo terén), a proto ten nákup dojezdovek.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od drobcek73 »

milan74ma píše:naco kupovat rezervu a nieto este dojazdovu. Ja to riesim tak ze v lete mam ako rezervu 1 zimne koleso a v zime 1 letne koleso. Usetrene peniaze.
Plus mam aj sadu na opravu, takze keby nieco poriesim aj 2 kolesa naraz. Dufam ze nebudem nikdy musiet
Na to kupovat rezervu, lebo niekto nemá kompletné sady na zimu a leto, ale používa jednu sadu. Ak by som mal dve sady, tak nezakladám toto téma... Takže môj dotaz bol prioritne myslený na tých, ktorí nemajú dve sady diskov :) :) :)
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od drobcek73 »

quickly píše:Když jsem si kupoval BS 3.6, kde byla jen sada, tak jsem si dokoupil dojezdové kolo. Když jsem si kupoval Grinche, tak v základní objednávce byla i kompletní dojezdovka. Na forestících SH i SJ jsem párkrát píchnul (většinou mimo terén), a proto ten nákup dojezdovek.
Ďakujem quickly za názor - v podstate ma otvrdzuješ v mojom názore :-)
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1990
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od suubaru »

milan74ma píše:naco kupovat rezervu a nieto este dojazdovu. Ja to riesim tak ze v lete mam ako rezervu 1 zimne koleso a v zime 1 letne koleso. Usetrene peniaze.
Plus mam aj sadu na opravu, takze keby nieco poriesim aj 2 kolesa naraz. Dufam ze nebudem nikdy musiet
Kolo 225/60/r18 se nevejde do prostoru na rezervu v BS. Leda vypuštěné. Proto mám udělanou rezervu 225/65/r17 na plecháči, použil jsem sjetý zimák. Takto se vejde.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od milan74ma »

@drobcek73:
ja som nad tymto rozmyslal ked som auto kupoval
zimny set - 4 x gumy, 4 x disky, 4 x ventilky (setris na prezuti (2x rocne) dokopy asi 40 Euro - co zaplatis navyse ked mas len prehodit disky)

cize suma sumarum ak by si kupil zimny set:
kupis si 4 x disky (ak das tie 17" plechace co vyzeraju skoro ako elektrony mas to za cca 240 Euro) a 4x ventilky (to mas cca cca 144 Euro).
Zdvihak neratam lebo ten budes potrebovat kupit aj pri rezerve mimo zimneho setu.
Takisto neratam pneumatiky, lebo tie si kupis aj ked nemas zimny set len prehadzujes.
Dokonca si dovolim tvrdit ze ak by si dal 17" tak usetris aj viac.

Takze ak odratam tych 200 Euro co ratas ze by si dal za rezervu tak Ta cely zimny vyjde set iba o +/- 184 Euro drahsie ako riesenie ktore chces.
A ak zaratas aj to prezuvanie tak po 4-och rokoch co Ti vydrzia zimaky tak pri kupe rezervy a nie druheho setu usetris za 3 roky 24 Eur oproti zimnej sade.

Ale ako chces 8-?


edit:
suubaru píše: Kolo 225/60/r18 se nevejde do prostoru na rezervu v BS. Leda vypuštěné. Proto mám udělanou rezervu 225/65/r17 na plecháči, použil jsem sjetý zimák. Takto se vejde.
@suubaru: Mas rech, ja mam zimny aj letny set 17"

@drobcek73: Zabudni na to com pisal vyssie, som si neuvedomil ze mas 18" :-|
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od Mira »

Já už párkrát píchnul a bez rezervy nebo aspoň dojezdovky bych vůbec nevyjel. Ale někdo to neřeší, od toho prý jsou asistenční služby. Ovšem se subaru zničíte gumu zpravidla v místech, kam se žádná nedostane. :-)
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od námořník »

95% majitelů Subaru jezdí jenom tam, kde všichni ostatní :-). Tzn po silnici. Pokud jezdíš ofroad, tak určitě s rezervou :-) a taky s gumama co tam patří, už jenom pro to, že jsou defektům odolnější :-).
Taky bych do gumy nikdy nelil tu opravnou kapalinu, to je lepší si koupit knoty :-). Prořízlou gumu to samozřejmě neupraví, ale já třeba gumu za ten milion kilometrů, co jsem najel, neříznul ;-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od Vladimir_xh »

Bez ochrany nevyjízdím... Mám jak rezervu, tak knoty.
Když někdo argumentuje asistencí, ok jeho věc. Jak dlouho trvá vyměnit pneu a za jakou dobu přijede asist.
Jinak asi mám smůlu, gumu jsem řešil 5x a z toho 3x by nějakou sadou opravit stejně nešlo. Utržený ventilek, boční pruraz větví a průřez asi 5cm. Tak rezerva musí být...
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20601
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od námořník »

Ale ty jezdíš v terénu ne? Já nepíchnul minimálně posledních 200 nebo 300? tisic km, tak pokud nepomůžou knoty, tak si jednou za těch 8 let pár hodin klidně počkám :-) i když teda budu určitě nasranej :-). Pokud bych, jako někteří z vás, jezdil v terénu pravidelně, tak bych rezervu určitě vozil :-). Jenom bych dodal, že když přijdu k autu a je prázdný kolo, tak mám kompresor v kufru místo rezervy ;-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od Vladimir_xh »

Tak jezdím všude. Větev byla lesní :-) Řízlá guma normálně v provozu. A ten ventilek ani nevím, najednou jsem měl prázdný kolo a stál jsem. Dvě děti v autě v tu dobu 3 a 6 let. Plný kufr krámů na cestě z chalupy. Na nejdebilnějšim místě co vymysliš.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19067
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od hamoun »

ja pichnul taky v sobotu dopoledne v praze (jsme z asie) s rodinou v aute a bez rezervy (v aute nikdy nebyla ani nesla doplnit) ...
asistencka prijede . ani se nic neplati. ale kdyz to nezalepi na miste (ten knot si clovek da sam, kdyz ma v aute alespon zvedak a klic na kola a kompresor), tak vas ceka co? odtah a ... podivame se na to behem pondeli ... je to velka parada a dobrodruzstvi .. vikendova dovolena v prdeli a s malym deckem :)

(ja uz to sem psal, tak to nebudu rozebirat podrobne :) )

jsem stastny, ze v soucasnem aute mam dojezdovku :)
škoda superb
ex WRX 2008
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od petr »

je to o tom kde jezdíš jak psali kluci, na cestě jsem píchl snad jen dvakrát, v terénu fakt už nevím , ale snad třicetkrát a většinou neopravitelně a stejně než jsem si toho všiml tak byl z pneu šrot, je to tím že často dojíždím zimáky , kdyby to byly at tak by to tak asi nebylo , ale i ty se občas prorazí hlavně zboku , takže jak už bylo řečeno na silnici klidně bez rezervy, mimo asfalt určitě rezerva pokud se chceš spolehat sám na sebe
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24303
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Rezerva vs. sada na opravu

Příspěvek od sima »

námořník píše:95% majitelů Subaru jezdí jenom tam, kde všichni ostatní . Tzn po silnici. Pokud jezdíš ofroad, tak určitě s rezervou a taky s gumama co tam patří, už jenom pro to, že jsou defektům odolnější .
Tu to neplatí, těch 95 %, ale stejně, já bych teda rezervu vozil i tak, i po asfaltu, i když jsem za těch 30 let píchnul jen dvakrát, ale jednou právě zrovna na tak neskutečně debilním místě, že jsem byl moc rád za tu rezervu, strmé stoupání, přejezd ze slovenska domů. Nebylo kde auto odstavit, všude okolo les, to jsou ty Murphyho zákony.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“