Aktualizácia máp pre BS 2017

Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

Ahojte.
Viem, že jedno podobné téma na mapy pre Outback VI tu už je, ale zakladám toho samostatné vlánko (hádam to nevadí).
Som čerstvým majiteľom Outbacku ročník 2017 a chcel by som sa opýtať, či sú tu majitelia, ktorí majú aktualizované mapy (mcro SD kartu) pre svojich miláčikov :) a boli by ochotní sa o aktualizáciu podeliť? Resp. poradiť, kde zohnať aktualizované mapové podklady, lebo podľa toho, čo som komunikoval s užívateľom "quickly", tak on má k dispozcii aktualizáciu cez USB, čo na môj model zrejme nepôjde.

Cez stránku subaru-maps.com, kde s dajú mapy stiahnuť cez nainštalovaný map downloader mi neakceptuje moje VIN čslo (píše, že nie je podporované...)

Na nete som potom našiel nejakú platenú sekciu na mapové podklady od "here" (bývalá Nokia) - https://here.navigation.com/brands/Cata ... REEMEA/EUR
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od croctoy »

Mám stejné auto (jen jiná barva, VIN a možná výbava) a tento problém jsem taky nevyřešil. Mapy už zdarma skrze jejich web aktualizovat nejdou (myslím že max 3 roky) a jiný jsem už ani nezkoušel. Používám všude po Evropě Waze v mobilu, tyhle předražené vestavěné navigace jsou mrtvá větev. Bohužel, verze 2017 ještě nepodporuje Android Auto, takže jedině mobil.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

Croctoy máš pravdu - tie vstavané navigácie sú dnes už prežitok, ak by som chcel oficiálne aktualizovať mapy, tak jednorazovo 114 € a trojročná licencia za 234 €. Šialené... Jedine ma mrzí, že som kúpil auto po operatívnom lízingu a predchádzajúci majiteľ ani raz nedal aktualizovať mapy - na SD karte sú mapové podklady z roku 2016 (!!)...

Máme smolu v tom, že náš ročník nie je ešte podporovaný aplikáciou Android Auto a-ž od faceliftu 2018 ... Takže pokiaľ nechcem podporovať nenažrancov z máp Here (resp.iGo), tak mi ostávajú dve možnosti - spojazdniť nejako zdkadlenie mobilu na displeji FujiTsu v aute, alebo používať držiak na mobil vo vetracej mriežke a používať Waze takým spôsobom...

Ak sa ťa môžem opýtať, ako máš umiestnený mobil v aute, aký držiak používaš? Ja mám držiak do vetracej mriežky, ale tie stredové sú nad displejom, takže tak by asi nebolo dobré, tak potom jedine v ľavom vetráku pri okne...
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Mira »

drobcek73 píše:Jedine ma mrzí, že som kúpil auto po operatívnom lízingu a predchádzajúci majiteľ ani raz nedal aktualizovať mapy - na SD karte sú mapové podklady z roku 2016 (!!)...
Proč by to někdo dělal? Pokud to byl operák, tak na to leasingovka kašle a tomu kdo s tím jezdil to bylo u zadele 2x, když to nebylo jeho. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od milan74ma »

a preco si nedas magneticky drziak do vetraku ? Ja ho mam v pravom strednom, magneticky a uplne v pohode. Ani pri drncani nepadne a to tam mam 6,67" tehlu.
Okrem toho si myslim ze napr. waze je podstatne lepsia volba ako vstavana navigacia.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od croctoy »

Magnetický držák iottie, v mřížce uprostřed vlevo, tj. nad tlačítkem vypínání multimediálního systému. Uprostřed vpravo je tlačítko rádia, které používám spíš, takže mi to tak vyhovuje. Mobil na tom magnetu drží perfektně, a držák v mřížce taky. Používám to takhle celou dobu.
Jinak ty origo mapy jsem aktualizoval někdy v 2019,ale stejně tam jsou mapy buď 2018 nebo 2017, protože ofiko měly neskutečně zpoždění, což mě fakt štvalo.
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

Chlapi, ďakujem za vaše názory. Presvedčili ste ma. Ušetril som minimálne 114 € za aktualizáciu máp a ostanem u Waze a držiaku :-)
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

Zdravim,
řeším úplně stejný problém. Mám teď možnost koupit za slušný peníze Outback 2015 ve verzi Active, kde navigace samozřejmě není. Tak jsem myslel, že to budu řešit přes MirrorLink a budu mít pokoj. Jenže teď zjišťuju, že MirrorLink je taky mrtvá věc a můj telefon jí stejně nepodporuje. Našel jsem návod od jednoho slováka, co to vyřešil koupením starého Samsungu, kterej má v autě furt a používá ho pouze na zrcadlení. Přijde mi to jako šáškárna. Tak jsem si řikal, jestli nebude lepší počkat na Oťáka v lepší výbavě, kterej navigaci má. A teď tady čtu, jak je aktualizace map neuvěřitelně drahá. Existuje nějaký neofiko stažení? Stojí za to vůbec ta vestavené navigace? Tipuju, že to podporu online provozu stejně asi nemá.
Takže klasika Waze nebo Gůgl mapy v telefonu? Nebo na delší trasy ta šaškárna se zrcadlením druhýho telefonu. Taky by se to dalo přežít...
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od quickly »

Pavlas: s aktualizací může pomoci někdo, kde daný ročník má na firmu a firma má mapy zaplacené. Mně vestavěná navigace vyhovuje, protože funguje i v podzemních garážích (díky vazbě na ŘJ auta). BS má už TomTom a sice mi to moc nesedí (měl jsem vždy Garmina) a pokud bych se rozhodoval na výměnu, tak bych šel do Garmina na sklo, protože dost často telefonuji a v ten okamžik navigace v mobilu nemusí fungovat úplně ok.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

quickly: Ahoj, koukám, že máš model 2019, tam je už aspoň Android Auto.
Asi teda zůstanu u telefonu, protože stejně neznám nikoho, kdo by mi poskytnul aktualizace.
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

quickly píše:Pavlas: s aktualizací může pomoci někdo, kde daný ročník má na firmu a firma má mapy zaplacené. Mně vestavěná navigace vyhovuje, protože funguje i v podzemních garážích (díky vazbě na ŘJ auta). BS má už TomTom a sice mi to moc nesedí (měl jsem vždy Garmina) a pokud bych se rozhodoval na výměnu, tak bych šel do Garmina na sklo, protože dost často telefonuji a v ten okamžik navigace v mobilu nemusí fungovat úplně ok.
No BSko 2016-2017 (pre faceliftom) tu asi veľa užívateľov nemá, resp. títo majitelia používajú mobil v držiaku...
Už som si ho tam namontoval, hoci som myslel, že navigáciu vyriešim bez držiaku na mobil v stavanom infotainmente. No na rozdiel od teba quickly, ja som pozrel v nastaveniach navigácie, že náš model 2016/2017 má navigáciu iGo a zo Subaru mi odporučili použiť na aktualizáciu softvér Subaru Toolbox, kde sa dajú stiahnuť mapy Here - takže ani TomTom, ani Garmin... TomTom s podporou dopravnej situácie som mal v predcádzajúcom Hyundai i30 (2018) a radšej som aj tak používal Waze (cez Android Auto - to je vec, čo by som u Subíka naozaj ocenil, ale žiaľ v modeli 2017 to nie je možné).
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

Co se týče těch aktualizací, napadla mě ještě jedna věc. Mohl bych poprosit někoho, kdo by udělal fotku struktury složek, co jsou na SD kartě? Bude potřeba jí píchnout do PC.
Teoreticky by tam měla být složka Map. Možná ve složce Content. A ve složce Map by měla být každá země zvlášť.
Pokud to tak je, tak asi vim, jak by se to dalo lehce a ZDARMA aktualizovat. Ale je to jen čistě teoreticky! :-D
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

Pavlas píše:Co se týče těch aktualizací, napadla mě ještě jedna věc. Mohl bych poprosit někoho, kdo by udělal fotku struktury složek, co jsou na SD kartě? Bude potřeba jí píchnout do PC.
Teoreticky by tam měla být složka Map . Možná ve složce Content . A ve složce Map by měla být každá země zvlášť.
Pokud to tak je, tak asi vim, jak by se to dalo lehce a ZDARMA aktualizovat. Ale je to jen čistě teoreticky!
Pavlas, pozri, takto to vyzerá v BS 2017 (príloha) - je tam náhľad zložky Content a potom samotná zložka "Map"
Přílohy
iGo-content.jpg
iGo-content-MAP.jpg
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

Super, díky! Je to přesně tak, jak jsem si myslel. Je to navigace iGO s úplně stejnou strukturou jako v telefonu. Používal jsem jí přes 10 let a stáhnout nový mapy není problém.
Takže můžu zkusit stáhnout ty nejaktuálnější. Nějaký dobrovolník to pak může zkusit. Ale protože tohle auto ještě nemám, tak ani nemám možnost to vyzkoušet. Za případný následky neručim :-/
Ale teoreticky by se nic stát nemělo.
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od quickly »

Pavlas píše:Za případný následky neručim
Ale teoreticky by se nic stát nemělo.
Tady by maximálně měla vyskočit hláška ohledně špatných podkladů - jako když vložíš DVD s Core2 do Core1 zařízení.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“