Aktualizácia máp pre BS 2017

Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

quickly píše: Tady by maximálně měla vyskočit hláška ohledně špatných podkladů - jako když vložíš DVD s Core2 do Core1 zařízení.
Taky si myslim. Ale i tak radši upozorňuju :-)
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

Pavlas píše:Super, díky! Je to přesně tak, jak jsem si myslel. Je to navigace iGO s úplně stejnou strukturou jako v telefonu. Používal jsem jí přes 10 let a stáhnout nový mapy není problém.
Takže můžu zkusit stáhnout ty nejaktuálnější. Nějaký dobrovolník to pak může zkusit. Ale protože tohle auto ještě nemám, tak ani nemám možnost to vyzkoušet. Za případný následky neručim
Ale teoreticky by se nic stát nemělo.
Môžem byť tester, keď stiahneš najaktuálnejšie podklady... Mám v aute totiž mapové podklady 04/2016 a Croctoy mi poskytol svoje, ktoré som dnes nahral a tie sú 01/2019 (ani on už nemá novšie)...
Takže PAvlas, ak budeš ochotný stiahnuť a zdielať podklady viacerí ti budeme vďační :)
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

Večer to zkusim stáhnout a dám vědět...
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

croctoy píše:...
Jinak ty origo mapy jsem aktualizoval někdy v 2019,ale stejně tam jsou mapy buď 2018 nebo 2017, protože ofiko měly neskutečně zpoždění, což mě fakt štvalo...
croctoy - tak som sa dnes celý deň natrápil s tými mapovými podkladmi, čo si mi poslal. Tvoje mapové podklady majú dátum 01/2019, ja som mal 04/2016. Obsah tvojej SD karty je úplne identický s obsahom mojej, jasné, že novšie mapy majú Európy majú cca o 400 mega väčšiu kapacitu ako tie moje. No naprik tomu vznikli problémy...
Najskôr som urobil pokus č. 1. - zálohoval som svoju SD kartu a nahral na ňu komplet tvoj obsah. Výsledok bol ten, že auto SD kartu nevedelo prečítať a miesto mapových podkladov svietila čierna obrazovka s nápisom, že nemožno načítať SD kartu a mám sa obrátiť na servis Subaru. Dôvod je zrejme v tom, že na roote SD karty je súbor "device.nng", ktorý je nejako spárovaný s autom a jeho riadiacou jednotkou. Potom v hlavnom adresári "iGo" sú dva podadresáre "content" a "license".
Takže nasledoval pokus č. 2 - zmazal som tvoj súbor "device.nng" a nahral ho svojím zo zálohy + celý podaresár "license". Výsledok bol ten, že auto už SD kartu akceptovalo, ale nezobrazovalo žiadne mapy - akurát po kliknutí na tlačítko "MAP" na displeji som sa dostal do navigácie a mohol si prejsť nastavenia navigácie okrem samotného navigovania (keď som klikol na zadanie cieľa, neponúklo mi žiadnu krajinu na výber)... V pokuse 1. a 2. sa taktiež použl GPS čas Greenwich, čiže o 2 hodiny menej, ako je aktuálne v ČR a SR (letný čas).
Tak som urobil pokus 3. - zmazal som všetky croctoyove dáta a na SD kartu nahral zálohu svojich + na pokus som do zložky iGO/content/map/ nahral od Croctoya mapu Rakúska (mám to z domu vzdušnou čiarou necelý kilometer). Výsledok je ten, že auto bez problémov komunikuje s kartou, viem používať navigáciu, ale okrem Rakúska... Mapové podklady Rakúska od croctoya systém neakpcetoval...

Jediné, čo mal croctoy na SD karte viac ako ja, boli 3 súbory v adresári "iGo/license" : "Subaru_EU_gen2_2015_Q3.lyc", "Subaru_EU_gen2_2016_Q3.lyc" a "Subaru_EU_gen2_2017_Q3.lyc" .Tie tam ja nemám - mám len súbor "FTEN_14CY_EU_SUB@15Q3.lyc" a croctoy má súbor "FTEN_14CY_EU_SUB@14Q3.lyc"...
Takže to Japonci majú nejako ošetrené proti kopírovaniu samotných dát, aj keď si myslím, že úpravou tých súborov by sa to nejako mohlo obísť...
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

Aha, tak to možná zas tak jednoduchý nebude. Stahuju mapy 2020 Q4, zítra pošlu odkaz.
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

Takže Pavlasova snaha o pomoc nebola úspešná :-(
Poslal mi najnovšie mapy Rakúska, ale auto ich odmietlo...
Takže pre používanie najnovších iGo máp na modeloch BS pred faceliftom ostali dve možnosti - bud zakúpiť predražené oficiálne mapy (cez aplikáciu subaru toolbox), alebo nájsť niekoho, kto dokáže nejako editovať súbory s koncovkov "nng" a "lyc"...
Tretia možnosť je v mojom prípade nechať v aute 5 rokov staré mapy a používať držiak mobilu vo vetracej mriežke a používať mobil s Waze (príp. Google maps, Sygic...)
Přílohy
IMG_20210421_164943.jpg
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od námořník »

Nebo vyměnit rádio :-)
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

Neházejme flintu do žita. Třeba na to ještě přijdem :-)
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od drobcek73 »

námořník píše:Nebo vyměnit rádio
Úprimne? Keď som pozeral ceny rádií (s podporou Android Auto a Apple Car)+ cena práce, tak to by som si na 36 mesiacov radšej kúpil za 234 € predplatné na oficiálne aktualizácie mapových podkladov cez Subaru Toolbox :)
no ale ako napísal Pavlas - nehádžem ešte flintu do žita, možno sa nájde niekto, ktor poradí :)
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od croctoy »

Já bych do map nedal navíc ani korunu. Kdyby to fungovalo 100%,ale není tomu tak. Pro mě je důležité, že navigace umí reagovat na dopravní situaci a navrhne objížďky apod. Tohle Subaru (ale i jiné značky), ač se snaží, neumí pořádně. Jak píše námořník, leda nové rádio a v něm pak Waze,ale zadarmo to není. Navíc se mění design středu palubky. Taky nechápu, že při těch cenách aut nejsou schopni dát infotainment s pořádným HW :(
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2231
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Levap »

Tady je otázka co si představuješ že vestavěná navigace má umět. WAZE vestavěná nikdy asi nebude, přes AA resp. CarPlay je to nej co v autě pustíme.

Ale třeba nový Subaru mají TomTom s TMC dopravním hlášením a to nějak funguje. I když ne jako Waze:-)

Pavel
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
Pavlas
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: úte úno 23, 2021 8:28 am
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Praha

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od Pavlas »

Dá se koupit za hodně slušný peníze Android rádio. Používám ho ve svojí Impreze a stálo 1500 Kč. Mám tam vše, včetně navigace jako Waze, Google, atd.
Ale u Outbacka je už problém, že se přes rádio nastavují i nějaký věci na autě. To by tahle čínská hračka asi neuměla. I když jsem viděl verzi pro Opel Zafira a tam šlo i tohle. Ale i Subaru jsem to neviděl...
● Subaru Outback 2.5 121kW MT MY07 Obrázek
● Škoda 120L (1987) (jako veterán)
◌ ex - Subaru Impreza 2.0R 118kW MT MY06
→ YouTube kanál ←
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Aktualizácia máp pre BS 2017

Příspěvek od námořník »

Jasně, v Android rádiu jde všechno jako v mobilu. Je samozřejmě potřeba mit data a dělají se i na Otase.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“