Koupe noveho Outbacka

milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 560
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od milan74ma »

BB Novy Svet - chodim tam od MA. Pristup je vynikajuci a aj auto som kupoval tam, nakolko ako jediny nespekulovali ale jednali so mnou na rovinu ... Mam tam za sebou uz 2 prehliadky (cena cca 1/3 prehliadky naftovych SUV-iek co som mal predtym) - prijemny sok.

Co sa tyka toho videa - tazko povedat ako sa s tym jazdilo a co bolo pricinou. Ja som pred rokom tiez dost hladal ze co a ako a Outback mi prisiel ako najidealnejsie riesenie v rovnici cena/hodnota, kedze som chcel auto co po 4-5-tich rokoch ostane doma ako druhe auto v rodine. Dufam, ze sa mi to splni. Mal som rozne znacky SUV/Kombi, ale ani pri nemeckych ani pri korejskych autach som si nikdy nepovedal po prvych par mesiacoch - tak toto si necham na doma ako druhe auto. Niektore isli z domu po roku (paradoxne prave tie nemecke), niektore po 4-och rokoch, ani jedno som si nenechal ako druhe auto na dlhsie. S Outbackom mam plan, ze nejakych 8-10 rokov by mohol dat. Uvidime ...
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Anthemmer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2021 9:49 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Anthemmer »

Tak to ja zas na údržbu dbám. Však mám 18 ročný dízel (PSA) a napriek tomu že jazdím na 80% mesto, tak nemám s ním problémy, za rok nemusím dolievať ani kvapku oleja (ale dbám na jeho výmenu podľa odporučení výrobcu, t.j. 20t km alebo 2 roky). Jediné vážnejšie čo som musel riešiť bol repas vstrekov. Preto ma trocha rozčarovalo, že mi predajca Subaru vyslovene povedal, že neodporúča Subaru s dízlom, keď jazdím prevažne po meste, lebo ma určite čakajú problémy. Takže preto asi radšej pôjdem do benzínu, však snáď ťahá dostatočne aspoň v porovnaní s mojím 80kW 18 ročným dvojlitrom (ale s turbom).
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od suubaru »

a proč "jdeš pryč" od PSA? Taková spokojenost, levný provoz, to se ti u subaru nepodaří.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Tapan »

To ti Subaru dealer řekl naprosto správně a zaslouží pochvalu, na městský provoz se diesel od Subaru opravdu nehodí. Ostatně stejně jako většina jiných moderních dieslů. Vhodné podmínky např. pro vypalování filtru pevných částic při převážně městském provozu moc nenastávají. Do města určitě atmo benzín...nebo e-boxer :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Anthemmer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2021 9:49 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Anthemmer »

suubaru píše:a proč "jdeš pryč" od PSA? Taková spokojenost, levný provoz, to se ti u subaru nepodaří.
Asi som sa zaľúbil :-)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22677
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od spm »

Tapan píše:To máš opravdu naivní představu. To dnes neplatí pro žádné auto, ani nové a už vůbec ne pro ježděné. Ono to vlastně ani nikdy neplatilo, to je jen takový místní folklór, že se na údržbu jebe, auto "spotřebují" max. první dva majitelé a jak to má přes 150 na hrbu, je z toho kasička, na které se musí dělat sice celkem běžné věci, ale všechny najednou a tedy za ranec. Ono takový to "liju jen benzín a měním olej" nevypovídá o majiteli nic hezkého a většinou to zároveň znamená "už 2 roky mi nesvítí levá obrysovka, trochu kopou brzdy a …
Jeste horsi je varianta "liju jen naftu a menim olej." To obvykle znamena, ze to ma navic v prdeli turbo, vstriky a dvouhmotu :-DDD (ale tu zarovku ve svetle jsem v tom po mohutnem nadavani vymenil :-DDD )

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19032
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od hamoun »

hele .. dvouhmotu jsem menil i u subaru benzinu na zaruku 3x, nez jsem dal jednohmotu :) ale klidne tam pripis DPF nebo EGR ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
drobcek73
Nováček
Nováček
Příspěvky: 48
Registrován: úte dub 06, 2021 5:21 pm
Jméno a příjmení: Peter
Bydliště: Bratislava

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od drobcek73 »

Anthemmer píše:
Asi som sa zaľúbil
Tak už si kúpil dieslového Outbacka?
Lebo ja som práve týždeň majiteľom 4-ročného (03/2017) vo výbave BusinessNavi... Toto je moje prvé Subaru, pričom už aj viac ako 10 rokov o tomto aute premýšlam (odvtedy som odjazdil dve iné značky)... Skúsenosti ti síce ešte neviem povedať - to sa za pár dní ani nedá, ale len pocitovo - keď si do toho auta sadneš, tak je to citeľný rozdiel ako PSA (ja som na PSA diesloch najazdil cca 300 000 km...) :)
Subaru Outback 2.0 D-S Business Navi (MY2017)
Obrázek
Predtým: Hyundai i30 kombi, Citroen C4 Picasso, Citroen Xsara Break, VW Golf IV, Renault 11, Škoda 120 L.
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od PetrAT »

Neřešil někdo výměnu OEM pneu Bridgestone dualer sport dodaných na káře za něco "lepivějšího" ?
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Vladimir_xh »

No vzhledem k tomu, že tu byly za poslední měsíc dvě fungl nové sady sundané a prodávané, tak určitě ;-D Až jsem se divil, že ty gumy asi opravdu musí stát za ho.no, když je svlíknou hned jak je projedou...
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4920
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Makovica »

Vladimir_xh píše:No vzhledem k tomu, že tu byly za poslední měsíc dvě fungl nové sady sundané a prodávané, tak určitě Až jsem se divil, že ty gumy asi opravdu musí stát za ho.no, když je svlíknou hned jak je projedou...
To akoze je este nieco horsie ako Geolandar ? :-DDD
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Vladimir_xh »

Tak teď nevím, jestli jsem to nespletl s těma Geolandar :-/
Ale šly tu do prodeje dvě nové sady sundané z Outbacka...

edit: Tak se omlouvám, byly to ty Yokohama Geolandar .
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1988
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od suubaru »

Na outbacka lze legálně nasadit 235/55r18. To by troufám si říct posunulo charakter auta někam do více sportu. Ale pořád je to SUV rozměr s indexem 100 a více.
Ale jinak geolandary jezdím už třetí sadu a nehaním.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
PetrAT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 579
Registrován: pon dub 10, 2017 9:52 am
Bydliště: Beskydy

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od PetrAT »

Omlouvám se za rychlý dotaz
Ale nevíte někdo , která pojistka je na 12V zásuvku do kufru/loketky ?
díky
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“