Koupe noveho Outbacka

jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od jkotek »

Já se k ropě hrdě hlásím ;=)
Ale u ní je zásadní problém v tom, že ten motor jako řada už skončil. Žádné další už nebudou.
Jel jsem jak s naftovým, tak i benzinovým BS a pocitově se mi zdá benzín příjemnější. Ani s jedním nebyly nějaké probélmy. Pokud nepočítám vybité baterie po delším odstavení.
Mou spotřebu viz podpis, jezdím zhruba z poloviny dálnice a tam hodně záleží na rychlosti. A pak také couračky po městě s tím dokáží zamávat.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od quickly »

Anthemmer: je to tak, že za dobrým servisem se jezdí i 100 km. Pokud má majitel dobrý servis blízko, tak je to výhoda.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od CoZmo »

je to hlavně tak, že když si koupíš koncern nebo něco "normálního", tak si můžeš ve svým okolí vybrat, kdo to opraví a bude to skoro kdokoliv. Subaru má prostě svoje specifika vyžadující hlavně zkušenosti a za těma se jezdí i 300km. Tak to prostě je.
To neznamená, že bys nedokázal vyměnit olej nebo brzdy kdekoliv. Ale uvědom si, že si chceš koupit něco, co má boxera, CVT, ES a podobný věci, který v těch normálních servisech nikdo nikdy neviděl...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od marek.sm »

S tím že potřebuje Subaru speciální servis to čtu všude už řadu let, ale já mám jinou zkušenost teda s Foresterm, takže při koupi auta bych to vůbec nebral v potaz. Mám ho 10 let najel jsem 300 tisíc a po skončení záruky jsem zkusil Boxerauto, AWD a nakonec skončil u známýho v garáži co dělá auta. Výměny olejů, filtry, rozvody, spojka, brzdy, výměna čidla, kompresoru klimy atd co mi dělal v tom nevidím rozdíl oproti koncernu. Jasně kdyby bylo třeba řešit mezinápravu nebo něco specifickýho tak pojedu jinam, ale kolikrát za život auta je tohle třeba řešit?
Anthemmer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2021 9:49 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Anthemmer »

jkotek píše:Já se k ropě hrdě hlásím ;=)
Prosím Ťa, mohol by si sa troška viac rozpísať o skúsenostiach s Tvojím autom? Všetky informácie sú vítané. (mne osobne vyhovuje na dízli najmä to, že má vysoký krútiaci moment už pri nízkych otáčkach a netreba vytáčať motor aby ťahal, a plus nižšia spotreba.)

A ešte sa tu spomína dobrý servis, viete mi poradiť či existuje nejaký v okolí Brna? (som z Bratislavy, takže niečo poblíž, prípadne ak ovládate aj Slovenské pomery, tak aj tu ;)

A čo značkové servisy, s tými nie sú dobré skúsenosti? (OK viem že cenotvorba v značkových servisoch je nedomyslená, ale inak tam by mali byť školení na spomínané špeciality)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od quickly »

Co se týče servisu, tak mohu doporučit C&K, kolega tam jezdí. Dle informací ale poslední dobou záleží, který mechanik k autu přijde.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od quickly »

Co se týče spotřeby, tak svým stylem jsem s SH naftovým forestikem po 218 tkm měl spotřebu 6.8, s benzínovým 2.5 otíkem BS mám 7.2. Na delších trasách na otik nižší spotřebu
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Kolben »

Já měl s dieslovym legacy 7,88 (viz můj spritmonitor). průměr za cca 88000km. Quicklyho bych nebral vážně ohledně jeho spotřeb. Není nikdo druhý takový kdo by se k němu se subarem jen vzdáleně priblizil. Všichni jsme spíš o parník jinde :-D


Sent from my iPhone 12 ProMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
milan74ma
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 562
Registrován: sob pro 07, 2019 3:14 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od milan74ma »

jj, do DOBREHO servisu mam aj ja 230km, som aj rozmyslal servisovat v CR nieco na trase do Brna, ale teraz ako je ta situacia, tak sa neda ...

S Outbackom sa da kludne jazdit jazdit aj pod 7L. Ale vies jazdit aj za 8L. A ked si na horach aj za 10L. Naozaj velmi zalezi ako kontinualne ides, aku mas tazku nohu, aka je skladba ciest. Vo vseobecnosti plati co pisal @quickly. Ja sa hybem medzi 6.8 - 8.2 - vzdy si ratam spotrebu po dotankovani.
napr.: viewtopic.php?f=77&t=5111&p=477323#p477323

S aktualnym Otbackom jazdim plus / minus v priemere za tolko ako s predch SUVkami s AT prevodovkou v diesli ... A na nakupe som mal 10K euro v kapse oproti nim.

Jedine co trosku postradam je ten vykon, co som maval na Turbo Diesloch. Ale uz som si zvykol. A hlavne EyeSight je velmi navykova vec. Vyjdem z garaze pridem na hlavnu cestu a vypinam ho az ked pridem do ciela. Velmi vydareny system.
Subaru Outback 2019 (Comfort)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od quickly »

Jasně, že se vymykám, ale když jako jeden řidič mám mezi naftou a benzínem rozdíl cca 0,4 l/100, tak zásadní rozdíl není. Kdo s naftou jezdil za víc, bude většinou za víc jezdit i s benzínem. A ano, u 2.5 chybí krouťák při předjíždění. Pro dobrý pocit z jízdy je dobrá 3.6.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Traveller »

Na druhou stranu musíte zmínit, že nafťák je po pár letech prakticky neprodejný kvůli té mizerné pověsti.
Bez váhání bych šel do benzínu.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od suubaru »

prodejnost je ok, loni jsem naftové BS po 2 letech provozu prodal, vcelku dobře. Však zakladatel vlákna hledá právě naftu.
Pro fandu nafty je k dispozici spoustu jiných zajímavých aut, běžný subaru fanda volí benzín, zrovna benzín atmosféra awd je dneska unikát v novém autě.
Spotřeba: rozdíl nafta/benzín není větší než 1litr/100. Nafta je na dálnici pocitově dynamičtější. Nafta je v nízkých rychlostech hlučnější, v padesátce duní. Bral bych naftu jen kdyby byla o dost levnější oproti benzínu. Na 100tkm ušetříš na palivu kolik? 50.000? Kolik stojí sada vstřikovačů a nervy s vypalováním filtru?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od jkotek »

Já se svým kuřetem jezdím hlavně dálnice (cca 50%) a po městě minimálně. Co setýče nectností, tak se mi zdá, že startuje hůře než koncernové TDI, zejména v zimě po vícero nočních mrazech. Musíš protočit 4-8x než chytne. Vylepší to nafta bez biosložky, ale ne úplně.
A také se mi občas začne cukat v cca 50 km/h při plachtění se studeným motorem. Jakoby střídavě spínal hydroměnič a nemohl se rozhodnout, zda zapojit motor nebo ne.
Jinak mám natočeno cca 70tisíc km a DPF je prý zaplněn z 30%.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Anthemmer
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: stř led 20, 2021 9:49 pm

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Anthemmer »

milan74ma píše:jj, do DOBREHO servisu mam aj ja 230km, som aj rozmyslal servisovat v CR nieco na trase do Brna, ale teraz ako je ta situacia, tak sa neda ...
A mozes prezradit kam chodis do servisu?


A este ake mate skusenosti so spolahlivostou? Ja som videl na internete toto (https://www.youtube.com/watch?v=bJSYDBjkJNQ) a trocha som zneistel... Mozno mam naivnu predstavu ze do japonca staci dolievat benzin a vymienat olej, nic ine netreba riesit a vydrzi naveky...
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14834
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Koupe noveho Outbacka

Příspěvek od Tapan »

To máš opravdu naivní představu. To dnes neplatí pro žádné auto, ani nové a už vůbec ne pro ježděné. Ono to vlastně ani nikdy neplatilo, to je jen takový místní folklór, že se na údržbu jebe, auto "spotřebují" max. první dva majitelé a jak to má přes 150 na hrbu, je z toho kasička, na které se musí dělat sice celkem běžné věci, ale všechny najednou a tedy za ranec. Ono takový to "liju jen benzín a měním olej" nevypovídá o majiteli nic hezkého a většinou to zároveň znamená "už 2 roky mi nesvítí levá obrysovka, trochu kopou brzdy a táhne to doprava".
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“