Eyesight a navigace

Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od quickly »

V květnu jsem si instaloval přes USB
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od krytech »

hamoun píše:ale dyt quickly pise, ze ma taky kveten
Ja to blbe pochopil :-) quickly pise, ze v pondeli 30/8 mu vyskocila hlaska s aktualizaci, nenapadlo mne, ze to od kvetna neinstaloval...

Edit: a ted vidim, ze quickly pise, ze ma nainstalovano jiz od kvetna. Tak ted uz tomu vubec nerozumim, co tedy 30/8 vyskocilo za aktualizaci? :-) :-) :-)
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od quickly »

Byla to aktualizace pro CZ a SK. Verzi mám
IMG_20210909_134403.jpg
a ten update mi vyskočil přes toto menu
IMG_20210909_134856.jpg
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
krytech
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 86
Registrován: pon črc 09, 2018 3:29 pm
Bydliště: Zlín

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od krytech »

Diky, toto mi nic nenabizi, pise mi to, ze mam vse aktualni...
SUBARU Outback Executive, Tungsten Metallic (MY19) Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1650
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od Harous »

Měl jsem teď možnost otestovat Waze, Maps a mapy.cz na stejný trase. Trasa je od cca Kutný Hory k Jesenici a odpoledne zpět. Běžně jezdím na Říčany, cestou zpět se občas motám přes vesnice abych objel Říčany. Cestou je ještě objížďka uzavřenýho úseku v Bečvárech a občas někde silnice na semafory. Ideální testovací podmínky.
Nejhorší plánování trasy má Waze. Pro něj je prioritou čas a logika cesty mu nic neříká. Suverénně mě hrne na Uhlířské Janovice a dál na D1. Když vyrazím a jedu si po svém tak si dost dlouho tvrdošíjně trvá na svém než pochopí, že chci vážně jet jinudy. Za ohromnou nevýhodu považuju to, že si sám občas přepočítá trasu tak, že je to na ránu. Nabídne 3 trasy, vyberu třeba trasu 2, ale on mě jí během cesty překope na trasu 1. Když tankuju, beru si telefon sebou protože platím telefonem místo karty. Po opětovným připojení k AA se spustí Waze, pamatuje si cíl, ale pozor, spočítá znovu trasu. Takže se opět ztratí případně vybraná trasa.
Google maps počítá trasy stejně blbě jako Waze, ale aspoň je za jízdy nemění. Taky mi přišlo, že dřív pochopí záměr jet jinudy a rychleji se adaptuje na novou trasu. Jinak je to takový, že neurazí, ale ani nenadchne.
Mapy.cz mají zajímavou grafiku. Líbí se mi, že i v základním zobrazení ukazuje čísla popisná. Hrubě se mi nelíbí, že pokud není vybraná trasa tak je půlka obrazovky zabraná oknem s dotazem na cíl. Výběr trasy hodnotím suverénně jako nejlepší. Nejen, že mě jak debil nežene k D1, ale objížďku nebere tupě a protáhne si jí až za další semafory s kyvadlovým provozem. Dokázalo to i najít cestu přes ty vesnice kolem Říčan, přesně tak jak jí občas jezdím. Za problém považuju dvě věci. První je, že občas zaspí s polohou. Druhá, že pokud během telefonování sjedu z trasy tak ho to trochu rozhodí a přestane zobrazovat trasu. Napadá mě, že si možná GPS tahá z telefonu, kdežto "originál" AA aplikace si je mohou brát od auta. Nevím, je to trochu otravný, snad se to časem opraví.

Za mě tedy zatím nejlepší mapy.cz, byť mají svoje mouchy. Ještě bych chtěl otestovat Sygic a TomTom.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3915
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od puschpull »

Zohledňují mapy.cz aktuální dopravní situaci (třeba vyhnutí se koloně po nějaké nehodě) tak jako to umí Waze?
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6347
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od cleo »

Nevím, jestli mapy.cz zohledňují dopravní situaci, ale cestou z Chorvatska mi několikrát nabídly, že je k dispozici rychlejší trasa. Když jsem nereagoval, podržely si původní navrženou.
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od suubaru »

krytech píše:Diky, toto mi nic nenabizi, pise mi to, ze mam vse aktualni...
V srpnu byla vydaná aktualizace obslužného softwaru, takže asi vyskočilo toto.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od suubaru »

Waze se hodně změnilo, asi k horšímu.
Ale furt na něj jezdím. To přepočítávání mu fakt moc nejde, jakoby se zakotví do nějakého průjezdného bodu, který tvrdohlavě nevymaže.
Taky často Trasu ve waze vypnu a zapnu, trasa se přehodnotí na přesnější předpověď. Je to určitě dáno online mapou v kombinaci se snahou vývojářů šetřit mobilní data.
Navi je jen berlička, je třeba zaměstnat mozek.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19154
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od hamoun »

kdyz je nekde na dalnici kolona, mozek ti nepomuze ... zapadnes tam a jsi tam ...
samozrejme .. mit pustene dopravni info a poslouchat ... a mit orientaci v ceste .. at vis, na ktere ses dalsnici nebo silnici, na kterou to navazuje a kde je vlastne ta zacpa a pak tusit, jak ji objet nejlepe jinak, nez vetsina ostatnich :)

samozrejme .. dojede se .. postoji se .. zadny problem ..
ale jak clovek jezdi porad a placenou ma praci a ne cesty, oceni kazdou usetrenou pulhodinu .. kdy muze spat nebo delat neco lepsiho :)

neuveritelne jsem ocenil, kdyz me navigace ve Slovinsku najednou stahla z dalnice a ja pak videl pri ceste paralelne s dalnici dopravni omezeni a jak to tam v kolone stoji ... po 30km jsem najizdel zpet ... spokojeny .. ze jsme jel .. sice 50-90 .. ale jel :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2233
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od Levap »

Zkouším používat TomTom nativní navigaci v Subaru abych se trochu naučil s tím zacházet. a naposled mně to poslalo na starou Karlovarskou v případě, že tam už je dálnice - v Lubenci. Takže ten novej úsek dálnice tam nemaji :-(

V tom je |WAZE i přes svý chyby lepší.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20642
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od námořník »

Waze myslím patří Google. Jako jediná ukazuje upozornění ostatních řidičů na radary apd. I když minule mě třeba táhla v Praze zkratkou a vlastně jenom střihla roh,zrovna tam někdo parkoval a ani logicky ta zkratka žádnej přínos neměla. Nejhorší byl Garmin, to jsem se podíval i na místa,kde jsem vůbec nechtěl bejt :-D.
Ona bude mít každá nějaký pro a proti.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od romik »

Přidám svoji negativní zkušenost z Waze z cesty po dánici Srbsko-Maďarsko.
Jel jsem k večeru ze směru Srbsko-Maďarsko na hraniční přechod Horgoš/Rozske, hlavní tah z balkánu.
Jelikož bývá v době dovolených značně přetížen, objíždím vždy dle situace přes malé přechody poblíž a to buď Bački Vinogrady nebo starý přechod Subotica.
Za jízdy jsem zadal do Waze změnu trasy hlasovým zadáváním, Waze a AA mi funguje s Kenwoodem bez problémů.
Zadal jsem srbskou stranu přechodu, která má název "Granični prelaz Bački Vinogrady", ale Waze mne hnal do Maďarska po dálnici přes hlavní přechod Horgoš/Rozszke a zpět na ten malý přechod z maďarské strany. Takže bych se vracel zpět do Srbska. Nepomohl restart, opětovné zadání, nic.
Tak jsem to zkusil v Googlu a tam mne to navigovalo úplně stejně špatně.
Pomohlo až zadání umístněním cíle do mapy kousek před mýtnici ze srbské strany.
Pak to trasu přepočítalo a udrželo i po restartu.

Takto s Waze jezdím již leta, mám v "oblíbených" zadané tyto malé přechody, přes které dle vytíženosti projíždím a najednou je to nefunkční.
To co píšete s přepočítáváním trasy u Waze po znovuzadání trasy mi dělá také.
Asi nějak změnili algoritmus přepočítávání a je to opravdu dost zmatené.
Když jsem kontroloval stejnou trasu přes Waze a GMaps, jedno zobrazeno v AA a druhé na mobilu, tak jsou trasy jiné.

Mám také plnou verzi Sygic s AA včetně traffic pro EU a tam to funguje bezchybně.
Sygic samozřejmě dohání Waze a Google navi, ale má jednu skvělou věc, která bohužel nefunguje na AA.
A to je zobrazování čerpacích stanic na trase v malých ikonkách s kilometrovníkem.
Což je třeba mezi mítnicemi v Srbsku skvělá věc.
Není nic horšího stát před přechodem nebo mezi benzinkami na rezervu v noci a popojíždět několik hodin mezi tureckými pendlery.
Takže jezdím v AA na kenwoodu Waze kvůli dopravnímu hlášení a na pozadí na mobilu dle potřeby Sygic.
Škoda, že všechny funkce, které se zobrazují na mobilu se těžko implementují do AA.
Tím AA jsme se vrátili hodně let zpět a vzpomínám na offline navigaci iGo z WinMobile, která byla asi nejlepší, a to i bez datového připojení.
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Uživatelský avatar
jiko01
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř pro 05, 2018 1:25 pm
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: zlínsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od jiko01 »

...u Mapy.cz bych přivítal možnost posunovat prsty mapu kvůli nahlídnutí za okraj obrazovky
Subaru XV1.6i-S CVT Comfort - MY2019
prodáno. Oct1 TDI81kW, 450000km, už jezdí jinde
ex. Renault Chamade 1.8
ex. Opel Vectra 2.0
ex. Škoda Favorit 136L
ex. Fiat 128 sport coupe
ex. Fiat 850
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3915
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od puschpull »

https://napoveda.seznam.cz/forum/mapy-auto

Konkrétně:
https://napoveda.seznam.cz/forum/threads/80171/4/all

Cituji:
Tomáš K.

2.9. 2021 v 20:05

Reagovat
Dobrý den,
mapy.cz: 9.7.0
android auto: 6.5.612134
android: 8

Mám vůz Škoda Rapid a mám problém, že mi vůbec nejde žádným způsobem zoomovat mapa ani s ní nějak pohybovat na displeji automobilu. Je na to nějaké řešení? Tlačítko radia, které by mělo zoomovat, tak pouze přepíná mezi ikonami na displeji map.cz. Takto je kontrola trasy nebo nějaký detailnější pohled zcela nemožný. Když jsem jezdíval s google mapami, tak řešením na tento problém byla určitá verze google map ve které to fungovalo. Tady ale nevím. Děkuji.

Jakub Faifer • tým Mapy.cz reagoval na příspěvek od Tomáš K.

8.9. 2021 v 18:51

Reagovat
Zoomování nepodporuje Google ve svém API pro aplikace třetích stran. Takže zatím to není možné..
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“