Eyesight a navigace

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od spm »

Uz tomtom vidi to dopravni info na celou cestu dopredu? Mel jsem kdysi hardwarovyho, s dopravnim infem a tahle vec me celkem stvala. On si vzdycky nacetl info v okoli nejakych km, kde jsem zrovna byl a na to reagoval. Problem byl, ze kdyz jsem jel nekam 200km, kolona byla kdo vi kde a bylo lepsi vyjet rovnou jinou cestou, tak na to tomtom neprisel... poslal me do kolony a 10km pred ni zacal zjistovat co s tim

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od Mareka »

Android TomTom mi ukazuje dopravní situaci min 50 km okolo (ve standardní liště na okraji) a zde i vidím, že už s ní kalkuluje.
Asi vidí i dál ale to fakt během jízdy neřeším - jde přece o dynamické změny dle provozu, takže než ujedu 50km, vše se může změnit (Jezdím dlouhé i krátké trasy a nikdy jsem neměl problém s tím, že by neviděl dost daleko na aktuální dopravu. Spíše je problém na dálnici, kde je sjezd např co 30km a rychle se vytvoří kolona - pak se stane že Tom začne upozorňovat na novou trasu těsně před posledním možným sjezdem).

Jedinou výjimkou je trvalá uzávěrka - pokud ji má TomTom hlášenou, počítá s ní od počátku (ale občas ji hlášenou nemá a to je dle mých zkušeností ta největší slabina).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od spm »

No, jak se to vezme... v mym pripade byly ty potize treba cestou na moravu, kde kvuli zaflakany D1 bylo lepsi vyrazit na D11 a pak smer Mohelnice. Jenze tomtomu to vyslo lip po D1 a pak po 100km zacal resit, ze je dalnice neprujezdna a v tu chvili to tam resi i vsichni ostatni. Waze mi po ceste na tu dopravu reaguje taky (a teda ty zmineny neduhy mi taky dela), ale pri tom planovani to bere od zacatku, takze kdyz je nekde v dalce blokada, tak jede rovnou jinudy, coz mi prijde lepsi.

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od newli »

Uz jsem si postezoval v tematu "moje auto po subaru", ale tady doufam najdu reseni :-)

Pouzivam waze i googlemaps pres AA, pricemz jsem minuly tyden menil auto (Passat -> Superb). Zatimco v Passatu jsem mohl za jizdy zadavat na display auta pres "klavesnici" cil cesty, tak v Superbu mi to auto zakazuje (je to mozne jen, kdyz auto stoji) a za jizdy mohu vybirat jen z jiz existujicich cilu (napr. minula hledani, oblibene, atp.). mam zaroven dojem, ze jsem +/- v podobny cas prechazel na iOS 14.8. Ted tedy uplne nevim, zda za to muze auto nebo novy OS. Nemate s tim prosim nekdo zkusenosti. Googlim o 106 a prochazim apple (mam ho jako firemni telefon a moc si s nim nerozumim) a zadne nasteveni nikde nenachazim a co hur, ani zadne stranky na webu, kde by se tim nekdo zabyval.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od Mareka »

Android a Octavia stejný problém = na displeji auta lze nové body zadat/hledat jen při stání. Když zadávám přes displej mobilu tak to jde, jen otravuje hláška že to nemám dělat.

Takže bych to považoval za standardní (a nechtěný) příspěvek bezpečnosti.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od námořník »

Zase by to mělo jít nejspíš nějak SW vypnout. Otázka je,jestli to někdo dělá. Ale myslím, že na koncern by to mělo být reálný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od hamoun »

ja si myslim, ze za tohle muze AA a jeho novejsi verze ..
nevim, proc by melo auto zasahovat do toho, co se deje na displeji AA v aute ...
neda se treba teda ani hledat ve spotify ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od námořník »

hamoun píše:ja si myslim, ze za tohle muze AA a jeho novejsi verze ..
nevim, proc by melo auto zasahovat do toho, co se deje na displeji AA v aute ...
neda se treba teda ani hledat ve spotify ...
Na displeji se prý hledat dá,ale na obrazovce ne.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od hamoun »

jj .. ja to tak myslel ..
na displeji v telefonu to jde
na displeji v aute ne
ja si myslim, ze za to muze google ... (jako vyrobce AA)
škoda superb
ex WRX 2008
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od newli »

Jsem asi pouzil spatnou zkratku, mel jsem na mysli apple carplay. Ja myslim, ze AA (google/apple) za to nemuze. Jak jinak si vysvetlit, ze v passatu to slo a v superbu ne? Ze by benefit VW na ukor Skody? Apropo, taky vam prijde paradoxni, ze zakazou ovladani AA (apple carplay), ale na telefonu si to cudlikovat muzes (co je asi bezpecnejsi?) a zaroven vas vyrobce aut nuti na display nastavovat v podstate cokoli (za chvili se tam budou ovladat i blinkry). Proste si z nas akorat nekdo dela prdel.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18905
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od hamoun »

hele ..fakt si myslim, ze to bude verzi AA a ne autem !
nemam kurna stary tel se starsim AA, abych to zkusil ...

nikdo ani neceka, zebys sahal za jizdy na telefon :-DDD

Odesláno z mého SM-G781B pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od Levap »

Mareka píše:Android a Octavia stejný problém = na displeji auta lze nové body zadat/hledat jen při stání. Když zadávám přes displej mobilu tak to jde, jen otravuje hláška že to nemám dělat.

Takže bych to považoval za standardní (a nechtěný) příspěvek bezpečnosti.

Subaru Impreza taky tak. Zadávat nové body lze jen při stání. A vyhledávat v oblíbených za jízdy nejde ve všech. Zobrazí to jenom pár. Cca 5 asi, přesně si to nepamatuji.
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od puschpull »

Navigace Mapy.cz poprvé v mém "ostrém" provoze. Do Brna na prodloužený víknd, tam pár výletů po okolí, cesty přes Brno, zesta zpět přes centrum Prahy s odbočkami na jiná místa kde jsem potřeboval něco vyříddit, atd ...
Jsem maximálně spokojen.
Párkrát jsem naschvál jel proti doporučení navigace (a jel dle svých zkušeností a uvážení) a vždy z toho vyšlo, že navržená trasa pomocí mapy.cz byla lepší.
Reaguje na aktuální dopravní situaci! :-)
(V Praze tedy byla rozkopanaá silnice o které navigace"nevěděla", ale dalo se jel paralelně ve vedlejší ulici ...)
Jsem velmi spokojený.
Nyní ji budu používat častěji než Waze.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od quickly »

Já byl o víkendu u Uherského Hradiště otíkem 3.6, která má starší DVD mapy . U Kunovic byla nejedna uzávěra a tak jsem raději zapnul Mapy.cz (používám na turistiku) a nechal se navigovat . Musím uznat, že to počítalo s aktuálními uzávěrkami a navrhovalo opravdu smysluplné varianty. Byl jsem opravdu spokojený.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Eyesight a navigace

Příspěvek od Mira »

Dnes jsem vyzkoušel mapy, waze a zapnul i sygic. Ten jsem ihned zas vypnul, protože aby počítal s aktuální dopravou, chce peníze. Mapy mi počítaly na necelých 4 km optimistických 14 minut, waze opět delší trasa a 21 minut. Skutečnost byla 34 minut. Prostě fakt, že jen prvních 300 metrů "jedete" 7 minut a jiná trasa z jednosměrky prostě nevede vás přesvědčí o tom, že navigace ve městě je v autě pouze k tomu, že vám ukáže nejrychlejší trasu šalinou a pěšky. :-D
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „VI. gen. BN/BS (14-19)“