Vyhrivani zrcatek Outback

Odpovědět
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od catana »

Tusim ze to bude beh na dlouhou trat, ale zkusim to. Muj Outback MY11 nema z tovarny vyhrivani zrcatek, coz v zime je nekdy celkem opruz. Subaru servis tvrdi, ze to dodelat nejde, na anglickych forech jsem taky moc uspesny nebyl. Otazka je, kde zacit vyzkum proveditelnosti.
(tovarni vyhrivani zrcatek se zapina s vyhrevem zadniho okna)

Zrcatka jsou el.ovladana, tzn. vede do dveri hromada dratu :-) Nejvetsi nejasnost mam s tim, jak tece informace z tlacitka na vyhrivani zadniho okna az do zrcatek. Trochu doufam, ze kabelaz bude stejna ve vsech OTB napric staty, ale nevim. Co jsem zatim nacetl, tak jen vymenit "telo" zrcatek a samotne sklo nestaci, pac se tam nedostane impuls k zapnuti vyhrevu.

Nemate napad jak na to?

Rada zdejsiho Subaru, ze novy MY15 Outback uz vyhrivani ma... potesila ;-)
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od Slavek_xxx »

Zrejme nejaka socialni verze, protoze muj OB MY 2002 vyhrivani zrcatek ma.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od Traveller »

Že by nikdo v Austrálii nepočítal se zimou??? :655: ::-DD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od Mira »

No třeba forester má vyhřívání špíglů společný s předním oknem, ne zadním. Oťas to má naopak?
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od Traveller »

Forester SJ má zrcátka spojený s vyhříváním předního a zadního okna, i když se čudlík na palubce tváří, že je to vyhřívání zadního okna a dokonce je tam napsaný "REAR". :655: ::-DD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od catana »

Je to nejvyssi mozna verze ::-DD: Tady se do MY15 prodavaly Outbacky jen s vyhrivanim zadniho okna, tzn. ani zrcatka ani predni okno nebylo ani za priplatek. Totez je v USA (napr. v Kalifornii). Ono v zasade mrzne jen ve Victorii a Tasmanii, tak se dovozce neobtezoval kvuli tem par dnum v roce... proste vybava prizpusobena trhu :811: Nicmene kdyz jsou zrcatka zamlzena nebo mokra, vyhrivani by se hodilo (ano, alternativa je to otrit rucne a nebo stat vzdy v garazi, na to jsem se ale neptal).

Podle meho by to nejak jit mohlo, protoze skoro vsechno je standardizovane a kvuli par tisicum prodanych Outbacku se Subaru nebude prudit s kupovanim jinych kabelu. Tzn. cekam, ze to bude nekde nejaka pojistka, propojka, apod.

Telo zrcatek s vyhrivanim se tu tedy taky koupit nedaji, ale nejaky vrakac z Evropy to jisti :811:
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od Traveller »

Asi to bude přesně jak říkáš. Každá ušetřená kačka dobrá a když jde navíc jen o těch pár dní ročně v horní dolní... :845: Já parkuju v garáži a to vyhřívání nejvíc využívám když jedu ostříknout auto (v zimě i v létě) a než dojedu ty 2km ke garáži, kam couvám na zrcátka, tak je mám perfektně suchá. :826:
Ale jinak to asi bude jak píšeš..., příprava a dráty tam nejspíš povedou. U forejse jsem to měl stejné s tempomatem. Mám "holoverzi" Active, ale tempomat za pár minut dodělán. Dráty k volantu vedly, takže jen vycvaknut plastový kryt a připojen a nacvaknut tempomat z XV, který měli na skladě. A s těmi zrcátky to asi bude podobné.
Možná by mohl HonzaCZ poradit..., to je takový vševěd. :supeer: :supeer: :supeer:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od draconis »

A tak ono by se to asi dalo vyřešit mnohem snadněji. Prostě najít místo pro samostatný vypínač (např. tenhle), v pojistkové skříni multimetrem najít volnou pozici spínanou na klíček (zapnuté zapalování), dát tam pracovní pojistku s adekvátní proudovou hodnotou, kabel od ní natáhnout k vypínači a z něj pak kabely do zrcátek. A bude to fungovat zcela nezávisle... :-)

Jestli je to vyhřívání v zrcátku tedy jak předpokládám napájené jen +12V a kostrou.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Vyhrivani zrcatek Outback

Příspěvek od catana »

draconis: S tim mas pravdu, ale do toho se mi moc nechce. Musim se stejnak nakonec nejak napojit na ten tovarni konektor v zrcatku. Jsem presvedceny, ze to bude neco trivialniho jako vyse zmineny tempomat. Vim, ze se da koupit (snad i OEM dil) kit elektrickeho sklapeni zrcatek i s vyhrivanim + pridat k tomu to vyhrivane "sklo".

Samotne "telo" zrcatka co ma vyhrivani se da tez koupit.

Nicmene nekde na foru jsem cetl (ted to samozrejme nemuzu najit), ze jen vyhrivane telo udajne nestaci... a premyslim kde zjistit jak to je a zdali je mozne nejak "aktivovat", aby se spinalo se zadnim oknem i vyhrivani tech zrcatek, kdyz uz budou napojena.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Odpovědět

Zpět na „V gen. BM/BR (09-14)“