Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od bushman1 »

spm píše:Že by bylo s tím dvoulitrem moc lehký? Nemám moc co pro srovnání, Mondeo jsem nikdy neřídil... ale rekord na Outbacku mám 198km/h a přišlo mi to úplně v pohodě (jenom mi přišlo, že už se jí moc rychlejš nechtělo). Nicméně na nějakých baj oko 170km/h to vyletí rychle běžně a řídí se to pocitově stejně jak při osmdesátce. Jediný jiný auto, se kterým jsem se těm maximum přiblížil, byla Octavie II, kterou jsem dostal někam přes 190. A ta mi teda nepřišla v pohodě vůbec. Ve 160 ještě drží, pak mi přijde, že už strašně plave a řízení je …
Já mám Lego dvaapůlitr. Spíše to souvisí s komfortnějším naladěním podvozku a s velmi mírným nastavením posilovače řízení u Legacy.

Oktávka I a II tyhle rychlosti moc nedává.
Moje Oktávka III RS je naopak i přes 200km/h úplně v pohodě.
HonzaCZ píše:Tak to teda nevím. Asi mám jiný auto.
Zklamání u Legacy to bylo ve smyslu srovnání s Mondeem. Čekal jsem to lepší než Mondeo.
Jinak neříkám, že Legacy není nadprůměrné auto.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od HonzaCZ »

To je fakt, H6 má jiný řízení. Minimálně strmější.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:To je fakt, H6 má jiný řízení. Minimálně strmější.
No, to u Outbacka zrovna moc neplatí... securiťák si ze mě dělal prdel, že to řídim jak autobus, když jsem vytáčel dvoreček v práci :-DDD ale řídit se dá v pohodě, jenom je to zpočátku nezvyk...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
No, to u Outbacka zrovna moc neplatí... securiťák si ze mě dělal prdel, že to řídim jak autobus, když jsem vytáčel dvoreček v práci ale řídit se dá v pohodě, jenom je to zpočátku nezvyk...
Třeba u BL/BP je u H6 OTB 3,2 ot. mezi rejdy a u H6 Lega je 2,8... Takže rozdíly tam určitě jsou, i v rámci jedný motorizace.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od HonzaCZ »

bushman1 píše:Zklamání u Legacy to bylo ve smyslu srovnání s Mondeem. Čekal jsem to lepší než Mondeo.
Jinak neříkám, že Legacy není nadprůměrné auto.
Hele mám přímý srovnání s posledními 3 Mondey. Ono totiž Mondeo je prostě takovej křižník. Na dálnici a rychlý přesuny je dělaný. Takže ve srovnání s Mondeem máš pravdu, že to nebude žádný velký rozdíl. Asi taky záleží na vkusu na pocity z řízení - Mondeo tě při tý vysoký rychlosti poměrně úspěšně odfiltruje úplně od všeho a prostě jedeš. Jeho tvrdost řízení je daná hodně malým převodem... to poslední má snad jenom 2 otáčky mezi rejdy. A možná proto to navozuje pohodu i při vysoký rychlosti. Lego mi naopak předává všechno, co se ze silnice dozví, což při vyšších rychlostech nemusí bejt pro někoho žádoucí. Ale já jsem rád, že vím, co se tam děje. Člověk mnohem líp odhadne a může předvídat limitní situace. Pak se ti nestane, že prostě někde ve 2 kilech na mokrý dálnici to vyšleš do svodidel, jako ty hrdinové s tím R36 tenkrát. Protože prostě cejtíš, že to řízení už není tak přesný, že se tam na tom podvozku něco děje. V Mondeu se tohle prostě tak dobře nedozvíš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
GordiK
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 179
Registrován: pon lis 20, 2017 9:34 am
Bydliště: Novohradský hory

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od GordiK »

Nebude taky zalezet na stavu toho konkretniho vozidla?

Staci, kdyz auto A bude mit tlumice skoronovy, auto B bude mit tlumice jestetoujde - a asi to bude ve 200 na dalnici znat, ne?

Jinak k tomu inzeratu - kdyz bazárník ani nevi, kolik to ma kvaltu, jak mu pak verit, ze to je bez koroze... V kazdy primorsky zemi je pravidlo c. 1 nekupovat auta co jezdily na pobrezi, severni Italie je vlastne prevleceny Rakousko, tam se bude solit o 106 - takze "dovezeno z Italie" bych bral stejne vazne, jako "jediny majitel duchodce lekar...". Proto jsem tak kritickej ke koupy starsiho vozu - protoze v CR je to fakt harakiri a ja, starej posera, bych se na to auto ani nejel podivat, kdyz bazarnik tak keca.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od sima »

Aspoň co píše,mělo by být ze střední Itálie.Žádný sever.I když i na severu je hodne fajn míst..známý vozí z Bologne-teoreticky ideál.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od bushman1 »

HonzaCZ píše:Ono totiž Mondeo je prostě takovej křižník. Na dálnici a rychlý přesuny je dělaný. Takže ve srovnání s Mondeem máš pravdu, že to nebude žádný velký rozdíl. Asi taky záleží na vkusu na pocity z řízení - Mondeo tě při tý vysoký rychlosti poměrně úspěšně odfiltruje úplně od všeho a prostě jedeš. Jeho tvrdost řízení je daná hodně malým převodem... to poslední má snad jenom 2 otáčky mezi rejdy. A možná proto to navozuje pohodu i při vysoký rychlosti. Lego mi naopak předává všechno, co se ze silnice dozví, což při vyšších rychlostech nemusí bejt pro někoho žádoucí.
No asi tak nějak to je.

Jinak nebavím se o poslední generaci Mondea, kde je značný odklon od řidičského auta ke komfortnímu parníku, ale o předchozích dvou generacích.

Ve vyšších rychlostech mi bylo příjemnější řídit Mondeo, ale byl to subjektivní pocit. Legacy mi přišlo takové podvozkově rozevláté s nedostatečně tuhým posilovačem - subjektivně jsem nad tím autem neměl kontrolu.
To byly první dojmy, když jsme Legacy pořídili a ty dvě auta srovnávali.
Časem už jsme to tak nevnímali.
Ty už to také dnes asi nevnímáš úplně objektivně, protože jsi s tím autem za ty roky sžitý.
No a v nižších rychlostech a na okrskovkách bylo zase zábavnější a zajímavější Legacy.
To byl i jeden z důvodů, proč šlo z domu Mondeo a ne Legacy, když jsem vyfasoval služebáka a jedno auto muselo jít.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od HonzaCZ »

Jezdil jsem s Mondeo MY2007, pak MY2011 a teď MY2015. Ono subjektivní je cokoliv. Každopádně pro mě je důležitej stav, jak to auto funguje a jak se v něm cejtím, když ho mám najetý a jsem na něj zvyklej. Takže v tomhle mi to vyhovuje. Ale nevybavuju se, že bych měl někdy, i u "novýho" Lega, pocit, že to nějak plave nebo nad tím ztrácím kontrolu. Tenhle pocit jsem měl ve 200 v Sieře, ale to se bavíme o úplně jinym autě. Ani BH, ani BL mi ve 200 nepřišlo nějak nestabilní nebo, že bych se cejtil nepříjemně. To samý platí pro všechny 3 uvedený Mondea. To jsou auta, v kterejch může jet 200 i někdo, kdo na to nemá... a pak se může taky šeredně divit. BL/BP dává víc najevo vážnost daný situace, ale nedělá to nijak hystericky.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od VDC »

Monique podívej se do tohohle vlákna https://subarufanclub.cz/forum/viewtopic.php?t=2049
Tam je vidět, jak to může být rezavé. Ale proto na to neodkazuju. Je třeba se podívat na místa, která na autě nejsou zakrytá. Podle toho lze odhadnout, jak to může vypadat pod plasty. Přední nosníky jsou nezakryté, vnitřní část lemu prahu je nezakrytá. Je vidět nad výfuky na nosníky, prostor kolem zadní nápravy, díly náprav. To všechno je vidět a lze z toho odhadovat, jak to může vypadat pod plasty. To si všechno pořádně prohlídněte. Pokud to bude olezlé, pod plasty to bude horší.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od Albi »

8() tý wee, jakto že jsem tam první?? :-)

jinak Legacy IV/Outback 2004+ už jsou na tom s korozí asi lépe než předchozí generace
loni jsem si nechal nastříkat spodek a dutiny, po 330tis km a prý to "nebylo tak hrozné" (jak prý japonci bývají) .... :-/
nic se pokud si pamatuji nevařilo ...
GordiK píše: Proste za me - u manualu tyhle starosti (temer) odpadaj.
téměř ;)
https://subarufanclub.cz/forum/viewtopi ... ry#p278803
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od outback »

Mondeo mk3 má ho kamarád, a když ho srovnával s Audi A4 B8, tak se mu Audi sice líbilo neboť o hodně let mladší s vymazleným interiérem, ale stěžoval si na nevalný podvozek...přitom B8 je na dálnici vyladěný dobře, krásně stabilní a dobře řiditelný, vykružovat s ním táhlé dálniční zatáčky v rychlostech přes dvě kila byla fakt čistá radost. Prostě Mondeo Mk3 je etalon a jakákoliv normální střední třída řádově obdobného věku bude horší.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
jdmpiggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 11, 2018 1:37 am

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od jdmpiggy »

Zdravim vsechny subaristy. Jsem tu na foru novy, ale tema me zaujalo protoze jsem resil v poslednim roce a pul stejný problém.

Rozhodl jsme se, ze pro rodinu koupím druhé auto a volba padla Subaru Legacy tourer.

Po zkusenosti s 2.5 121kw, MY2004 jsem nakonec vlastníkem 3.0R 180kw, MY2004. Obě auta krasne drzi na silnici, prujezd zatackami je mozny ve vyšších rychlostech s menším naklonem vozu.

Oba vozy jsou však nesrovnatelné z pohledu motoru. Projev H6 je úžasný. Možná proto, ze je to můj první šestiválec. Tichý, vyrovnaný chod s úžasným zatahem. Do 3,5 tis otáček spise klidný, dal do téměř sedmi tisíc se to vytaci dost pružně.

V rámci shánění 3.0R jsem se byl podívat i na OTB z Itálie viz odkaz výše, byť jsem chtěl radeji Legacy, ale výběr je dost omezený. Osobně mi přijde dost "vybydleny". Působilo to na mě, ze to auto někdo nemel prilis rad a proste ho jen používal. To se samozřejmě musí odrazit na údržbě. Interiér je poměrně dost poškozený oproti vozům, co jsem viděl.

Nakonec jsem koupil čerstvě dovezenou Legacy 3.0R 5AT z CH. Podle tacho ma 156tis, čemuž spise nevěřím s ohledem na dovozce. Nicméně se zdá, ze auto je v poměrně slušném stavu. Jak již někdo psal, byl objeven prusak oleje, což značí těsnění pod hlavou. Čeká me výměna. Nechal sem vyměnit všechny kapaliny, pruplach převodovky. Servis, co se dela ve 180tis, výměna ložiska předního kola. Čekají me jiste zadni tlumiče a revize přední nápravy. Cítím tam nejakou vůli.

Co se týče jízdních vlastností je to super. Prujezdy zatáček jsou návykové. Auto neskutečně sedí na silnici. Oproti Outbacku se mnohem méně naklani. Oproti Legacy 2.5 ma zase mnohem tužší řízení. Nejdříve jsem to přikládal tezsimu motoru, ale pravděpodobně je to i zamerne jinak nastavené.

Ještě mohu srovnat s Hondou Accord 2.4 140kw 2003 sedan, která oproti Legacy jede lehčeji (pouze přední poháněna naprava) a na dálnici mi přijde jistější, ale to muze byt způsobeno pneumatikami a lepšími tlumici na zadku. Zatím mám Legacy necelý měsíc, takže se spíše seznamujeme a jiste přijdou nejake dalsi investice.

Každopádně mam Legacy rad už teď.

Odesláno z mého SM-G950F pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
jdmpiggy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 19
Registrován: stř dub 11, 2018 1:37 am

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od jdmpiggy »

Řešil jsem nakup Legacy 3.0R posledního pul roku a nakonec se podařilo i kdyz samozrejme takto staré auto má své vady.

Každopádně jsem se byl v rámci shánění podivat i na Outback z Itálie a subjektivně mi to auto prijde dost vybydlene. Interiér je zničenější nez u všech, se kterými jsem měl moznost se svezt. Prijde mi, ze to auto někdo nemel rad a pouze ho užíval. To se samozřejmě musí odrazit i na údržbě.
Moniique
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned kvě 15, 2011 12:12 pm
Jméno a příjmení: Monika

Re: Názor na Subaru Outback 3,0R (benzín), r. v. 2006

Příspěvek od Moniique »

Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“