nefunguje středový panel

brassman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 30, 2015 7:01 pm

nefunguje středový panel

Příspěvek od brassman »

Ahoj kolegové, mám problém a nevím co od něj čekat. Včera vše ok, dnes ne. Včera, když jsem odcházel od auta, středový panel normálně fungoval. Rádio hrálo, hodiny svítily, klima fičela. Dnes, když jela žena do obchodu, tak mi volá, že nefunguje klima, nesvítí hodiny ani rádio. Ještě si vybavuji, že u auta svítila světýlka u stropu, teď už ne. Kontroloval jsem všechny pojistky, vše OK. Nenapadá vás co by to mohlo být? Nerad bych slyšel, že počítač. Předem děkuji za jakoukoliv odpověď. Arno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od draconis »

Pojistky jsi kontroloval jen v kabině nebo i v motorovém prostoru? Jak to popisuješ, tak to spíš vypadá, že vypadla nějaká hlavní pojistka... Kdyby se povytáhnul nějaký konektor, tak nepůjde jen něco, tohle už je moc věcí najednou...
brassman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 30, 2015 7:01 pm

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od brassman »

pojistky jsou všechny OK. Zjistil jsem jeden fakt. Nemám stálé napětí na intériové osvětlení. Pokud sem přivedu napětí, vše funguje jak má. Vypadá to tedy na nějaký zlomený kabel nebo špatný kontakt v konektoru. Koukal jsem na svazky a vše OK. Nevím, auto pojede do servisu a uvidí se. Momentálně jsem provedl proklemování a tunel funguje, ale je to neodborné. Jsem sice elektrikář, ale tohle není provedeno profesionálně. Sice to jistím požadovanou pojistkou, ale i tak...
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od VDC »

No tak hlavně, že jsi aspoň zjistil, že panel jako takový funguje.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
brassman
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: sob kvě 30, 2015 7:01 pm

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od brassman »

Podle servisu zoxidovaný kontakt pod pojistkou. Oprava 1500 Kč. Kontrola elektroinstalace.
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od fiatisimo »

mě se zase občas stane že PC )palubní počítač) uplně vypne - vše funguje jinak klima radio jen ten displejík zhasne po chvíly se trošku rozvití a třeba po 5km se rozvítí normálně(někdy pomohlo zaklepat na displej ale stále klepat na něj se mi nechce- jinak když to zhasne a pak zase nahodí tak se resetnou hodiny, nevíte co by to mohlo být?
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
vrtasp
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1192
Registrován: čtv říj 01, 2009 9:40 pm
Jméno a příjmení: Petr Vrtilka
Bydliště: Kyšice okr.Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od vrtasp »

Zkus zahejbat klíčem ve spínače.
Uživatelský avatar
SCOOTER
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2999
Registrován: ned úno 14, 2010 9:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Tůma
Bydliště: Tábor
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od SCOOTER »

co se týče zhasínaní displeje PC tak se to u tohoto modelu občas stává >:-f ...prostě už je to opotřebené a životnost neni nějak výrazně velká...nedávno jsem viděl nabídku právě na displej do Legacy či Outbacka od 2004...asi Ti nezbyde než se porozhlídnout po náhradě =) ...
Legacy 2.0R 121kw MT. MY2007 ...mazel
Forester S Turbo 2.0i 130kw. MY 2002-Radost
Legacy com.III 2.0i 92kw. MY2002
Outback 2.5i 121kw MT,MY2005
Outback H6 3.0i 154kw. MY2003-Luxus
Legacy 2.5i 115kw. MY1999
Subaru Impreza GT 155kw. MY1996-Legenda
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od fiatisimo »

dobře a je možný že se mi někdy rozbliká přístrojovka(podsvícení) s rádiem a klimou ? stane se to jen ooobčas, dále dneska jakoby ztuha startovalo- mám podeření na baterii(kdo ví jak dlouho tam je- auto mám jen 4dny:)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od sima »

Tož baterku bych šoupl po koupi auta na nabíječku,kor teď v zimě,kdo ví jak dlouho auto spíš stálo,než jelo.Starty jsou v zimě tužšší,nároky na stav baterky logicky větší,dokud to nebude fakt ztěží při startu převalovat já bych to neřešil,ostatně uvidíš až to dáš na nabíječku,či změříš napětí přímo na baterce apod...
Ta moje devítiletá či jak stará varta taky už není zrovna hitparáda,dal jsem ji na nabíječku a už nešla víc nabít,přitom poznám,že při startu v zimě už to není ono.Ale nechávám tomu volný průběh.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od fiatisimo »

a může to mít vliv na ten středový panel a blikajicí podsvětlení?já mám novou baterii ve Fiatu tak to zkusím přehodit:)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od VDC »

To si nemyslím. Na tom středovým panelu bude nějakej studenej spoj, proto to bliká. Pokud funguje dobíjení, nemůže za jízdy nic blikat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od fiatisimo »

dobře díky za radu vydržím s tím do ledna a v lednu sjedu do AWD:)
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
fiatisimo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 197
Registrován: čtv říj 20, 2016 9:23 pm
Bydliště: Roudnice nad Labem

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od fiatisimo »

Tak jsem na netu zjistil že to bude studený spoj, chtěl bych si to opravit, ale nechci nic plastového poničit, poradíte jak bezpečně vyndat celý ten blok s hodinami? někde jsem našel že když se silně zmáčkne dolní strana toho plastu tak se to dá vytáhnout, ale zkoušel jsem to a nic jen něco jakoby ruplo ale nejde vyndat :(
Skoda Favorit 1.3 r.v 89 - koupen kradený a užil jsem si po soudech spoustu srandy...

Fiat Brava 1.8 16V r.v 96 - po koupi ihned nasypáno 40tis a 7 let bez sebemenších problému až do ted...

Subaru Legacy combi 2.5 2005 AT
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: nefunguje středový panel

Příspěvek od u-geen »

me uz to jde skoro samo (pripadne zatahnout za dvirka nebo vrchni hranu), ale kdyz zmacknes tu hranku "calouneni" pod tim blokem, tak to nejspis povyskoci.
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“