kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10609
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od podvlada »

:-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ty vole, tady se člověk snaží bejt aspoň trochu objektivní a vy z toho máte akorát prdel. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
xtcc
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: úte bře 13, 2018 5:15 pm

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od xtcc »

HonzaCZ píše:No tak to tam doplň, ideálně s videem, jak se to dělá.
aha, ani mě nenapadlo, že je to volně editovatelný, ok.

Jinak k tomu VDC - samozřejmě jsem to zkoušel mačkat a neudělá to nic (s kontrolkou), takže jsou 3 možnosti:
1, kontrolka sedí, vdc nebo část je off a nejde zapnout
2, VDC jde vypnout/zapnout, kontrolka pořád svítí, takže nejde zjistit aktuální stav
3, VDC je stále zapnuté a nejde vypnout, kontrolka svítí přesně naopak.

2 a 3 mi nepřijdou moc pravděpodobný

edit - trochu jsem googlil, a krom toho, že je tady https://allwheeldriveauto.com/subaru-ch ... explained/ pěkně rozepsaná P0420, tak tam autor článku v diskuzi píše, že je to off a je tam přesně ten stupidní důvod "upoutat pozornost" jak psal Mira:
Yes the Cruise light and VDC lights (if Equipped) will blink and systems cease to function anytime there is a fault code in the ECM (Engine Control Module). This is to get your attention as the public tends to ignore the check engine light or think they just have a loose gas cap, then the next day they are stranded.
samozřejmě internet snese všechno, ale ten člověk vypadá že ví, o čem mluví. Každopádně pokud mi to nedejbože vyskočí znovu, tak to někde vykřížím nebo se stavím za Honzou
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od HonzaCZ »

No už jenom tohle je, aspoň u evropský verze, nepřesný "Yes the Cruise light and VDC lights (if Equipped) will blink and systems cease to function anytime there is a fault code in the ECM (Engine Control Module)." - zejména ta tučná část. Jak jsem psal, tak z mých zkušeností se to týká jenom chyb souvisejících s emisním systémem.

Ale netvrdím, že se to VDC fakt nevypne. Jen mně to naopak přijde nepravděpodobný.

Teď by to, vzhledem ke stavu silnic, šlo otestovat poměrně dost snadno. Jak TCS, tak ESP část. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Mito555
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 04, 2020 12:43 am

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od Mito555 »

Zdar! Dneska mi zhaslo kuře ( hlásilo to P0420)
Před 14 dny jsem nalil do nádrže 30l benzinu a k tomu WYNN’S Catalytic converter & oxygen sensor cleaner.
Měl by vyčistit kat a lambdy od nánosu úsad a tím obnovit jejich správnou fci. Zatím to vypadá že to funguje.
Mito555
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 04, 2020 12:43 am

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od Mito555 »

Ještě k těm systémům při P0420. Vzadu mám dif R160, který není samosvorný a přesto udělám powerslide(mokrý asfalt) a nikdy se nestalo, že by se mi protočilo zadní vnitřní kolo jako u BMW. Takže se domnívám,že by mohlo být přibržďováno systémem vdc i když svítí kuře. Když nesvítí, tak ESP nedovolí takové vylomeniny a přibrzďuje kola tak, aby zkazilo zábavu. Takže je třeba jej vypnout. Při otočce přes ručku se při zapnutém ESP samozřejmě všechno šprajcne a nejde to. Při vypnutém to jde , ale stejně mám pocit, že to lehoulince přibržďuje vnější přední kolo, což by odpovídalo tomu, že vdc přibrzdí kolo které se otáčí výrazně rychleji, než druhé na téže nápravě - a to i když je ESP vypnuto tlačítkem, nebo chybou P0420. Z toho usuzuji, že při P0420 nefunguje akorát tempomat a ESP, ale všechny ostatní systémy vč. VDC běží normálně.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od HonzaCZ »

ESP je podsystém VDC. Takže říct, že nejde ESP, ale VDC jo je trochu nelogický. Ale asi trochu rozumím, jak to myslíš.

Pokud se teda ale bavíme o tom Legacy 3.0R, co máš napsaný, tak to má vzadu samosvor. Teda takovej decentní, viskózní, ale má. Nebo jsi tam dával něco jinýho?

Taky hodně udělá to, že jsou všechna kola propojena přes diffy, centrální se při prudkym rozjezdu sevře a tím pádem, pokud nemůžou hrabat přední kola, tak nemůže hrabat ani jedno ze zadních.

S autem se zadním pohonem to srovnáváš jabka s hruškama. Tady je tý dynamiky, kterou brát v potaz, trochu víc. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Mito555
Nováček
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: ned říj 04, 2020 12:43 am

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od Mito555 »

Ano, tak jsem to myslel, že VDC běží normálně krom podsystému ESP. Ano 3.0R Mám tam sériový diff R160 ( má výpustní šrouby z boku) Někde jsem četl, že to není LSD, a teď jsem zase našel, že je, tak sorry za omyl. Srovnání s BMW (320d) jsem uvedl proto, že to nemělo samosvor a při pokusu o powerslide se někdy protočilo jen vnitřní zadní a někdy i vnější - dost nevyzpytatelně. Legacy vždy začne hrabat všema a jede bokem, což mě vedlo k závěru, že jestli není diff samosvorný, musí to přibržďovat jednotlivá kola, aby se neprotočilo jen jedno kolo s nejmenším odporem. Jestli samosvorný je, pak to není důkaz fce VDC.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: kuře, ESP, bliká cruise? Má někdo v Praze diagnostiku?

Příspěvek od HonzaCZ »

Pokud napíšeš, co je na něm napsaný (bejvá tam stříbrná nálepka), tak ti řeknu, jestli je nebo není. Každopádně já mám v Legu diff označený XT (taky zátky z boku a žebrovaný záda) a to je "3.083 Viscous LSD".

Jo, dělat powerslidy s open diffem je dost marný. Někdy to ani nejde a někdy se to chová přesně tak, jak píšeš. V tu nejblbější chvíli se to chytne, totálně to změní chování a vystřelí tě to někam, kam vůbec nechceš. Něco o tom vím, jezdil jsem svých prvních 6 let řidičáku Sierrou. :-D A to samozřejmě člověk, jak je čerstvej, musí hned zkoušet každou blbost. :-D

Jinak podle mě, když u Lega vypneš VDC, tak to do toho nijak nehrabe brzdama. Možná, kdyby fakt jedno kolo hrabalo o hodně rychleji, tak by ho to mohlo zkusit chytit (virtuální uzávěrky), ale to nevím s jistotou. U BE/BH to vypnulo úplně, ale samozřejmě mezigeneračně se to mohlo změnit. Samozřejmě VTD funguje stále.

A teda má to tendenci hrabat všema, je to spíš neutrální až nedotáčivý. Na přetáčivost si to člověk musí dost rozhodit, minimálně nějakým liftoffem. Při rozjezdu to hrabe zcela bez elektroniky všema 4.

Viz
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=whyJ84JnJvA[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=zgbJMUrJ2F0[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=IsJa3DqBwzQ[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=NcDURwBQUj8[/youtube]
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „IV. gen. BL/BP (03-09)“