brzdové kotouče + destičky

Odpovědět
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od thunderace »

HonzaCZ píše:Asi, aby ty bydlenky, co s tím budou vozit Kevinka a Agátku do školy se moc nenadřely.
=)
moje zkušenost s
ferodo-ate dal bych si je příště snad jen do GT apod., brzdit a normálně fungovat začaly jen po pořádnym prohřátí, na normální ježdění mi přišli blbý,už je to jakoby takový závodní nářadí
trw-trw hrozná kombinace ,mizí,píská,nebrzdí
trw-meyle jsem dal teď a možná desky mizí rychleji,ale brzdí pěkně a tiše
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od sima »

To je divné thunderence,tu je vidět jak to každý vnímá jinak.Předseda psal,že Feroda zatím paráda a celkově se tu ATE hodně doporučuje,že by se musely ate či feroda prohřát tomu nevěřím,vždyť ATE nejsou žádné spešl závoďáky,to ani náhodou,běžné toť díly.Vždyť ATE má moře lidí,tenhle tvůj názor ohledně slabého nástupu brzd-nutného prohřátí čtu fakt prvně,tím ti nic nepodsunuju,jen se divím.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak když jsme u těch ověřených kombinací, tak kotouče EBC standard + desky EBC Greenstuff je super - jen potřeba velice opatrně při zajíždění. Já si bacha nedal a musel jsem to dodatečně řešit. Ale od té doby super. Zadní mám ATE + Textar a funguje taky fajn. Ani jedno nepíská, akorát ty EBC desky dost práší, což teď vyřeším kolama v barvě prachu z brzd. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od VDC »

Jak už jsem psal dříve, vepředu mám Meyle kotouče, loni nové, vzadu ještě na jedny desky kotouče, se kterými jsem to koupil, před minulými destičkami srovnané na stáčečce. Destičky jsem měl vepředu Meyle, které stojí asi 600 na předek a vzadu myslím taky Meyle, které stojí asi 400.

Teď jsem zkusil nasadit Ferodo Premium. První pozitivní zjištění, že mají o kousek větší plochu, takže rantl na kotouči bude tenčí. Ferodo desky stály přesně dvojnásobek, co ty Meyle, na předek 1145 a na zadek 947.
Jak říkám, uvidím, až na to šlápnu pořádně ve větší rychlosti, zatím to po městě testuji tak max z 80 km/h na nulu a tohle brždění je o level lepší, než s Meyle. I jemné šlápnutí na brzdu vyvolává pocit, že to brzdí. Tak uvidíme. Doufám, že zklamán nebudu, nebo si ten lepší brzdný účinek musím alespoň vsugerovat, když to stálo dvojnásobek... :-DDD
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22543
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od spm »

Pak taky stejně záleží, jak se na to šlápne a jestli má člověk dost energie to zašlápnout to na doraz. Mně ty moje bremba + nevim jaký kotouče připadaj takový celkem vlažný, že bych si asi dokázal představit i lepší brždění, ale včera mi při výjezdu za obcí do cesty vběhla nějaká sebevražedná bažantice a ještě si přilítla do úrovně masky, asi aby na autě zanechala co největší škody. Brzdilo to v té cca 70ce tak, že jsem nějakou v tom autě visel jenom na pásu a po zbytek dne mě bolelo levé rameno :-DDD A to jsem to ještě ani nedorazil do země, nejspíš by to dalo ještě víc...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Mira »

Na impreze jsem volil TRW-TRW a desky jsem po pár km vyměnil za Ferodo Premier a brzdili mnohem lépe. Ty kotouče bych dopředu volil přístě lepší, po dvojím zabrždění ze 120 se z nich začalo kouřit. Ale vzadu na forestrovy jsou v pohodě.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
nun
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 202
Registrován: ned dub 30, 2017 11:12 am
Jméno a příjmení: Miloš Kowol
Bydliště: Třinec

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od nun »

Zkouším teď nově vpředu na Outbacku komlet nově namontované Mayle - verzi PD (platinum disc) kotouče i desky a zatím mi přijde že to brzdí zcela v pohodě. Ale najeto zatím cca 600km takže jsou spíše v záběhu... a navíc nejsem závodník takže pocity u brzd budou asi dost subjektivní dle jízdních vlastností každého řidiče - životnost uvidím později
Subaru Outback 2,5i LPG AT 2005 Obrázek
Mazda Mx-5 NC 1,8 2006
Citroen Berlingo 1,4i 2001
EX - OctaviaII 1,6TDI FabiaII 1,6TDI FabiaII 1,6 16V FabiaI 1,9TDI SEATCordoba 1,9SDI Lada2101 Oltcit Škoda100 Škoda1203 Tatran125 ČZ175Sport
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od VDC »

nun píše:... a navíc nejsem závodník takže pocity u brzd budou asi dost subjektivní dle jízdních vlastností každého řidiče - životnost uvidím později
Tak to jednoznačně. Nicméně, tuhle kombinaci jsem měl doposud, takže přímo srovnat mohu.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Albi »

fort píše:...Hlavně už nebudu kupovat Bremba pískají na můj vkus docela hodně (hlavně při pribrzdovani). ...
Albi píše:Fakt? Nestraš ... právě jsem je koupil ...

Mně pokud si vybavuju nepískaly ( nebo aspoň ne tak abych si to pamatoval ), ani s brembo deskami, ani pak s jinými ...
tak už taky pískají!!! :-/ >:-f >:-& [FUCK PC] ::-((( :*)(*: X-&
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
fort
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 383
Registrován: stř zář 28, 2011 6:56 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Myslivec
Bydliště: Vendryně

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od fort »

Chystám se je vyměnit, protože si už připadám jak kolotočář.

Odesláno z mého Haier HW-W910 MiUI pomocí Tapatalk
Outback 3,0 H6 AT 2004 MY2005
ex VW Passat 1,8CL kombi 1991
dvahrnce
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 381
Registrován: úte led 06, 2015 1:00 pm
Jméno a příjmení: Petr

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od dvahrnce »

HonzaCZ píše:Mě docela překvapilo v nějakých oficiálních informacích od EBC, že kotouč se může cca v půlce své životnosti zkřivit a že řešení je stočit a pak to bude už dobrý... Trochu mě to vykolejilo... :655:
Pročítám to tu od 1. str., tak sorry jestli už je toto dořešené. Ale nedávno jsem řešil s chytřejšíma hlavama co se hrabou v autech víc než já ty přední brzdy (moje už kopou strašně) a také jsem slyšel názor, že mám koupit kotouče a něřešit co je napsáno na krabici, namontovat, počkat až začnou vibrovat, pak je nechat stočit a pak už to prý bude dobrý napořád (do konce životnosti kotoučů).

Tak nevím co je na tom pravdy.

Objednám kotouče značky Fremax apak se podělím o zkušenosti s touto značkou..
Legacy MY05, 2.5 121kW, 4AT. Outback MY 2020

Trabant 600, Trabant 601, Moto Guzzi Breva 1100, Husqvarna Vitpilen 701
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, je to dost možný. Ono to totiž flákaj při výrobě a málo je žíhaj nebo já nevím, co úplně přesně, ale prostě ten materiál není stabilní a sedne si až s prvním pořádným prohřátím. Což už bohužel bývá po obrobení na kotouč a na autě zákazníka. Tím prohřátím se právě vyrovná napětí uvnitř toho materiálu a pak už je stabilní i při tepelný zátěži. Problém je, že při tom uvolnění napětí se obvykle zvlněj nebo jinak zdeformujou, jde o to, jak jsou mechanicky zatížený. Ale pokud se pak dobře stočej, tak už jsou prakticky nezničitelný. Já to měl takhle u těch EBC - blbě jsem je zajel a zvlnily se mi. Tak jsem je nechal stočit přímo na autě a jsou nesmrtelný. Tedy kdyby se neojely. Už mám připravený nový EBC. Tak doufám, že první, co udělám po 1000 km nebude, že je nechám stočit. Ono to jaksi trochu zkracuje pak životnost, když se stočí o půlku rozdílu mezi maximální a minimální tloušťkou. :D

Pokud se zajedou pozvolna, tak by se zvlnit neměly. Ostatně to uvidíme za pár týdnů. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od sima »

Já teda nevím,ale vždy po výměně kotoučů se doporučovalo-je zajíždět opatrně,pozvolna.Tak jsem to vždy dělal,snažil se teda na to myslet a nikdy jsem neměl zkroucené kotouče-zatím ne,ani včil zatím posledně u saxa,dány tam byly nějaké španělské roadhouse-kotouče i desky.
Tak tomu bylo vždy co pamatuju,tak bych to nepovažoval za výrobní nedokonalost.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HonzaCZ »

sima: Jo, jenže to se bavíme o zajíždění, aby si hezky sedly desky na kotouče. Ne o nutnosti dokonat část výrobního procesu. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od sima »

Tak asi každý uvažujem jinak,já to beru v podstatě jako fakt a jako dá se říct součást výrobního procesu :-)Neberu to jako nutnost dokonat část výrobního procesu,koho bych taky mohl k něčemu takovému přinutit :-) ;)Bylo by to sice jednodušší,ale není tomu tak...
Možná je výrobce,který tohle umí jinak a nevyžaduje zajíždění,to netuším a nepátrám,prostě to beru jako nutnost a realitu-fakt.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“