brzdové kotouče + destičky

Odpovědět
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od seatik »

Pokud to nekoho zajima,zajizdeni desticek,kotoucu a kvalita,doporucuji cist zde,kazdy si neco vybere
http://typer.cz/forum/viewforum.php?f=9

Ja jdu na zkousku do EBC premium a desky Ferodo DS 2500,tak pak poreferuju :850:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od CoZmo »

Tos dal odkaz na pjekny forum teda...ted je mi jasny, ze novy kotouce s destickama nikda spravne nezajedu, protoze poskakovat po brzde v denním provozu podle jednoho z jejich 1000 postupu fakt neumim...to už sou fakt uchylky pro psychiatra ne?
asi to zvladnu intuitivne, jako vzdycky a ono to nejak dopadne...zajizdet s citem a laskou a pak je stejne moc nepouzivat a voni vydrzi :-)))


Jinak jak psal Albi: o ABS na ledu nebo kluzkém sněhu mám taky trochu pochybnosti...v autech bez ABS se mi skvěle osvědčilo mít kvalitní gumy, dokázali zastavit prostým kladením odporu i na kluzku...kdežto mi přijde, že ABS odblokovává na ledu prostě furt, tak moc nezastavuje (ale je to pocit a realita může být jiná)...o vlhku, mokru apod. nediskutuju, tam ABS vede...na suchu zase horší...škoda, že se to nedá operativně vypínat. Zase umožňuje zatáčení, takže se vyplati...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od ozawasan »

Cozmo - to je prokázáno v mnoha testech - abs na kluzku brzdí mnohem "dál" než vozy bez abs. Sice ti pomůžou udržet směr, že nejdeš do smyku, ale zastaví Tě třeba až zeď :670: . Škoda, že není vypínatelné abs - tedy ono je - když se vytáhne pojistka - ale není to ono. Na druhou stranu chápu výrobce, protože by třeba v USA prodělali kalhoty s tou inteligencí tamních řidičů.
Třeba jako ten kretén, kterej byl teď snad v celosvětovejch zprávách - že se mu na dálnici nedařilo zastavit zrychlujícího Priuse..... To neuměj vypnout zapalování?
No a s tím mne napadá ještě jedna věc. Alespoň u mýho automatu, když dupnu na brzdu, tak to brzdí i když šlapu na plyn - tak fakt nechápu US řidiče..... Je samozřejmě tragédie, že tam pár lidí zařvalo, ale když slyším záznamy z jejich "emergency", jak jsou schopný půl minuty do telefonu křičet OH my god noooooo - tak nechápu, kdo je učil jezdit..............
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od tango »

Ozy, US řidiči jsou vůbec jiný jednou jsem viděl super autí, které si půjčila jedna ženská z USA a divila se, že to řve jako prase, když jede. Dopadlo to nakonec tak, že motor utavila a snad i blafnul :713: No ona si myslele, že to je AT tak tam dala jedničku a jela :1774: Autí v hajzlu a autí šlo do šrotu :850: Takže poku někdo neumí vypnout klíček tak to potěš koště, taky mně tak napadlo, aby to tady nedopadlo taky tak nějak, protože si můžeš udělat řidičák jen na AT :713: Tak to už mi hlava nebere :655:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od Mira »

A viděli jste ty zloděje v Americe, který chytli přímo v autě na tom fleku, protože to auto nemělo AT, ale MT a oni s tím neuměli odjet. Holt potroublí Amíci. Kdo jinej může sušit kočku v mikrovlný troubě? Mimochodem - plyn mi zůstával viset u žigulíka, u favouše a jednou i ve starý dodávce C25. Takže to považuju za normál. Stačí přece šlápnout na brzdu - pokud teda nejsu amík, kterej na to potřebuje návod, protože sám myslet neumí.
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od hetzer »

seatik: takto se zajizdeji zavodni smesi desticek, normalni se zajizdet nemusi.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od seatik »

Ja vim,nemyslel sem ciste jen zajizdeni,ale je tam ruzna kvalita kotoucu i desticek,nejen pro racing,ale i pro bezne pouziti.Trosku vice je tam rozepsana i znacka EBC,zase neco jineho nez ferodo,ATE ,Brembo apod... treba ma nekdo auticko i na sportovni vyziti,jsou tam i vetsi brzdove kity..nevim,ale podobnou diskuzi podlozenou vlastnima zkusenostma jsem na netu jeste nenasel,aby mela nejakou uroven.Na tomto foru jsou schopni i vsechny zkusenosti shrnout a podelit se s ostatnima,pripadne poradit,pripadne namontovat na Tvoje auto. je jasny,ze ne kazdeho to oslovi,ne kazdy je takovy maniak do brzd. Ale ten koho to zajima,chtel sem se podelit o zajimave info..priste uz si to asi necham pro sebe,mno ::-DD:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od DRUMMER »

Tak jaká je teda ideální kombinace pro Forestra 116 KW na normální ježdění ?
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
shnilej_richard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: úte zář 08, 2009 10:18 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od shnilej_richard »

Mira píše:Holt potroublí Amíci.
Ja nevim, co furt mate proti tem amikum. Ja zil nejakej cas v Jizni Karoline a jstou to lidi uplne stejny, jako jinde. Kocka v mikrovlnce je urban legend, stejne jako chlapek v obytnaku s tempomatem. Lidi jsou na svete hloupi vsude stejne. A ze jsou holt pohodlnejsi a maj vsude automaty? No a? Tak jim to pak se spojkou tak nejde. Vy se tam narodit, budete na tom stejne. A co se tyce situace na silnicich, bezpecnosti a slusnosti ridicu tak mame kurva co dohanet. Nedovedu si treba predstavit, ze by u nas fungovala krizovatka do krize, bez hlavni silnice. Kdo prijede prvni, prvni projizdi krizovatkou. Tam to funguje bez problemu. Tohle generalizovani mi pije krev.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od seatik »

DRUMMER píše:Tak jaká je teda ideální kombinace pro Forestra 116 KW na normální ježdění ?

Originalni kotouce a desticky? ...Mne pro normalni jezdeni staci OEM kotouce i desticky. :-)
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od hetzer »

pokud ti brzdy zvladnout zablokovat kolo, tak staci na normalni jezdeni cokoliv. neco jineho je pokud bys treba zajel na brnensky okruh, tam normalni desticky zmizi po jednom kole :845:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od HAD »

Richarde tleskám :657: :pr:

Seatiku souhlasím, na normální ježdění musí být normální OEM výbava dostačující. Jezdím normálně a nemůžu si na svoje standardní brzdy a kotouče stěžovat.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od ozawasan »

shnilej_richard píše: Ja nevim, co furt mate proti tem amikum. Ja zil nejakej cas v Jizni Karoline a jstou to lidi uplne stejny, jako jinde. Kocka v mikrovlnce je urban legend, stejne jako chlapek v obytnaku s tempomatem. Lidi jsou na svete hloupi vsude stejne. A ze jsou holt pohodlnejsi a maj vsude automaty? No a? Tak jim to pak se spojkou tak nejde. Vy se tam narodit, budete na tom stejne. A co se tyce situace na silnicich, bezpecnosti a slusnosti ridicu tak mame kurva co dohanet. Nedovedu si treba predstavit, ze by u nas fungovala krizovatka do krize, bez hlavni silnice. Kdo prijede prvni, prvni projizdi krizovatkou. Tam to funguje bez problemu. Tohle generalizovani mi pije krev.
Dobře Richarde - beru - ale vysvětli mi, že ty auta v těch případech nezastaví..... Jasně - když jde o dvě vteřiny a jsou pod náklaďákem - ok - ale tyhle případy?
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
shnilej_richard
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 299
Registrován: úte zář 08, 2009 10:18 pm

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od shnilej_richard »

ozawasan píše:Dobře Richarde - beru - ale vysvětli mi, že ty auta v těch případech nezastaví..... Jasně - když jde o dvě vteřiny a jsou pod náklaďákem - ok - ale tyhle případy?
Kolik tech pripadu bylo? Myslis, ze v Evrope se nic podobneho stat nemuze? Spojene staty jsou pul kontinentu. U nas dochazi denne k nehodam z podobne pitomejch pricin, jenom to neni v souvislosti se stahovanim milionu aut kvuli konstrukcni chybe, tak se to tak nerozmazava.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: brzdové kotouče + destičky

Příspěvek od quickly »

Podle mne je u Američanů ten problém, že už od školky je jim vštěpováno, že jsou nejchytřejší, nejšikovnější a oni tomu upřímně věří. Díky tomu používají věci trochu jinak než my. Tam, kde Čech automaticky použije selský rozum (dá novu z plynu, zabrzdí,..), tam Američan jede dál :655: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“