VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od suubaru »

cokoliv se vztahuje na poruchu řízení emisí, pošle auto do specifického režimu. Může to být klidně zápis chyby ze žhavicí svíčky nebo nízké napětí v řj. Vypne to tempomat, vdc, eyesight, ruční brzdu, atd. Se žhavicí svíčkou jsem to řešil snad co 20 tkm. Proto šel diesel pryč.
Ale může to být i kuna.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
nooscy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 05, 2021 11:56 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kmeť

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od nooscy »

suubaru píše:cokoliv se vztahuje na poruchu řízení emisí, pošle auto do specifického režimu. Může to být klidně zápis chyby ze žhavicí svíčky nebo nízké napětí v řj. Vypne to tempomat, vdc, eyesight, ruční brzdu, atd. Se žhavicí svíčkou jsem to řešil snad co 20 tkm. Proto šel diesel pryč.
Ale může to být i kuna.
Tak objednávam novú batériu. Aby som vylúčil náhodný pokles napätia. A Odporúčate vymeniť cez bypass? Alebo to môžem veselo odpojiť a vymeniť za novú? Čo sa môže stať ak to odpojím? [THNX]
PS: Žhaviaca sviečka sa menila cca pri 40-tis a od vtedy pohoda.
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od parabolD »

V zásadě jde o to, že jednotky nemohly dokončit vlastní inicializaci a teď už neustále "kecají". Sehnat novou baterku, nic hrozného by se stát nemělo při odpojení a tradá na origo diagnostiku / steering angle a lateral se nechají vynulovat (kalibtovat) běžnými postupy, na snímač tlaku v pumpě je zapotřebí hack. Prošel jsem si tím sám, hack s trojhmatem neznali ani v autorizáku.

ABS/VDC pumpa chyba C0074
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
nooscy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 05, 2021 11:56 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kmeť

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od nooscy »

parabolD píše:V zásadě jde o to, že jednotky nemohly dokončit vlastní inicializaci a teď už neustále "kecají". Sehnat novou baterku, nic hrozného by se stát nemělo při odpojení a tradá na origo diagnostiku / steering angle a lateral se nechají vynulovat (kalibtovat) běžnými postupy, na snímač tlaku v pumpě je zapotřebí hack. Prošel jsem si tím sám, hack s trojhmatem neznali ani v autorizáku.

ABS/VDC pumpa chyba C0074
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
Batéria je na ceste... vymením a objednám sa do servisu. Uvidím čo mi tam povedia. A ak to bude tak ako píšeš, som zvedavý či budú vedieť o tom Ctrl+Alt+v a ak nie, či si budú chcieť nechať "poradiť"
BTW keby mám zbytočných 300€ tak idem do vxdiag a SSM-III a určite by som si ju nenechal len pre seba...:-)
[THNX] za cenné rady ,,,,| (*_^) |,,,,
nooscy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 05, 2021 11:56 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kmeť

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od nooscy »

Batéria vymenená, je to citeľný rozdiel. =) Na origo diagnostiku sa dostanem najskôr o dva týždne.
nooscy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 05, 2021 11:56 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kmeť

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od nooscy »

parabolD píše:V zásadě jde o to, že jednotky nemohly dokončit vlastní inicializaci a teď už neustále "kecají". Sehnat novou baterku, nic hrozného by se stát nemělo při odpojení a tradá na origo diagnostiku / steering angle a lateral se nechají vynulovat (kalibtovat) běžnými postupy, na snímač tlaku v pumpě je zapotřebí hack. Prošel jsem si tím sám, hack s trojhmatem neznali ani v autorizáku.

ABS/VDC pumpa chyba C0074
https://r.tapatalk.com/shareLink/topic? ... source=app
Ahojte, som Vám dlžný odpovede... Dnes som sa konečne dostal do servisu. (Medzičasom začal blikať aj DPF filter.) Chalan spravil diagnostiku a vyhodilo mu to tie isté chyby ako v neautorizáku: steering angle, lateral G senzor a snímač tlaku v ABS.
Ako píše parabolD. Steering a lateral na kalibroval, vynuloval chyby sa vymazali ale snímač tlaku, pozrel na mňa smutnými očami že to mu spraviť nejde. Že si budem musieť zohnať niekde druhú ABS jednotku. Cena novej vraj 3000€+ skoro som padol na riť.
Tak mu vravím, že som sa dočítal na fóre o "čarovnej skratke Ctrl+Alt+V že či to neskúsime. Tak vyskúšal a zázrak sa stal. Zrazu mu diagnostika ponúkla ešte jednu možnosť navyše a to nastavenie nulovej hodnoty na snímači. Chyba zmizla! Presne spomínal že v servisnom manuály o tom žiadna zmienka nie je. Tak som rád že aj ja som ich naučil niečo nové ,,,,| (*_^) |,,,,
Nakoniec mi ešte spustil regeneráciu DPF filtra a môžem zase v kľude jazdiť.

[THNX] parabolD

PS: v duchu si kladiem otázku... Je to správne riešenie? keď to nie je v manuály... Subaru vždy pri takejto chybe odporúča výmenu ABS jednotky... je to alibizmus? Naháňanie peňazí? Alebo tu môže byť aj bezpečnostné riziko? Aj keď viem že tie 3 chyby vyskočili naraz kvôli slabej baterke a poklesu napätia na 0... Nechávam myšlienku otvorenú... nech si ju každý zoberie ako chce... =) :-|
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od HonzaCZ »

Taky by mě zajímalo, proč v nástroji pro profíky je čarovná zkratka pro ještě větší profíky. :-DDD

Každopádně super, že se problémy vyřešily (*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od parabolD »

Jo, jsem prostě dobrej (a skromnej). Ne vážně, mám upřímnou radost že tenhle hack posloužil I někomu dalšímu. Můj osobní názor je, že nikdo v ohrožení není, I s chybou vše fungovalo normálně a jen díky nedokončené inicializaci to svítilo. V manuálu možná na tuto řídkou situaci prostě nepamatovali a vyřešili to dodatečně takto. Možná na to byl nějaký service bulletin, nevím... Ale někdo na to musel přijít a popsat to na to americké fórum...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
nooscy
Nováček
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: pát úno 05, 2021 11:56 am
Jméno a příjmení: Lukáš Kmeť

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od nooscy »

parabolD píše:Jo, jsem prostě dobrej (a skromnej). Ne vážně, mám upřímnou radost že tenhle hack posloužil I někomu dalšímu. Můj osobní názor je, že nikdo v ohrožení není, I s chybou vše fungovalo normálně a jen díky nedokončené inicializaci to svítilo. V manuálu možná na tuto řídkou situaci prostě nepamatovali a vyřešili to dodatečně takto. Možná na to byl nějaký service bulletin, nevím... Ale někdo na to musel přijít a popsat to na to americké fórum...
Presne ako píšeš. Aktualizovali SSM ale zabudli aktualizovať aj manuál pre technikov :-)

Ešte raz díky! Ušetril si mi kopec času hľadaním ND a v konečnom dôsledku aj peňazí!
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: VDC/rucna brzad/ABS OTBACK 2.0D 2010

Příspěvek od parabolD »

Co si budeme povídat, ta motivace nové ABS pumpy byla fakt silná
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“