Regulátor brzd

Uživatelský avatar
Tis
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 68
Registrován: sob bře 14, 2015 4:53 pm
Jméno a příjmení: T V

Regulátor brzd

Příspěvek od Tis »

Ahojte, nemáte někdo zkušenosti s regulátorem na zadní brzdy? Ani na mokru nedostanu zadní brzdy do smyku. Mám vyměněné (z důvodu opotřebení) komplet brzdy vpředu a vzadu. Kapalinu, kotouče, třmeny, desky, čepy, vzadu válečky, bubny, čelisti,... ale stejně ten zadek prostě nebrzdí. Ručka funguje jak má, třetí zoubek a udrží mě v kopci i s tunou na kouli. Ale sjet ten kopec dolů jen s předkem je divoký. Nemám ABS. Je to Lego 1999. Nezkoušel jste to někdo rozebrat, vyčistit? Tenhle typ jsem hledal i bratrem vyhledávačem, ale nic moc k tomu není. hodně aut má aktivní regulátory na zadní nápravě, tohle je nějakej pasiv (dole omotaný nějakým molitanem), odhaduju řízenej podle zapojení tlakem předního kola.....díky za postřehy
Přílohy
IMG_20190222_200131.jpg
IMG_20190222_200121.jpg

Legacy 2,2 98 Moby
Justy 1,2 4WD -91 Lentilka
Legacy 2.0 -98 Džezva
T5 2,5TDI Váleček
Forester 2.0 -05 Buldok
Saab 900 II Turbo -94 Berta
VW Caddy 1.6 -05
VW různé
Opel Vectra 2.0Di -98
BMW 318 Combi -90
BMW 318 -89
Opel Senator 3.0 -89
Š120 -88
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to ventil, kterej od určitýho tlaku začne proporcionálně omezovat tlak. U BE/BH je ten dělící tlak kolem 3 MPa a následně tlak zadního okruhu už roste jenom o 30 % nárůstu předního okruhu.

To je asi dobře, že zadní brzdy nejdou do smyku, ne? Byl jsi na válcový zkušebně, aby ti změřili brzdný účinek?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od dookees »

Nenašel jsem tu žádnou odpověd a ani další konverzaci a jelikož nechci načínat další téma tak to zkusím tady a třeba se nějakej dobrák ozve a poradí.

Outbacka ( 2005 , 2.5 )nemám dlouho a když je čas tak řeším nějaké neshody sám a zbytek nechám na známém co se v tom vyzná a opravuje to léta. Do brzd se pouštím nerad ale už jsem něco nadělal tak snad to nikdy nedopadne tak že něco urvu. Jedná se tedy o zadní brzdy.Koutouče jsou neopotřebované nebo minimálně. Najezdil jsem něco okolo 3000 km a je to pořád stejné. Asi 2x nebo o trochu víc jsem při brždění zaslech nějaké písknutí ale to byli spíše sporadicky. Posléze jsem tomu přikládal fakt že brzdiče povolili a mělo by to začít více brzdit. Auto stalo přes zimu v bazaru a tím pádem jsem předpokládal že to bylo zatuhlé. Nic méně jsem se tu dočetl že zadní brzdy nemají až takový účinek ale neřekl bych že by měli brzdit zas až tak málo. Kotouč by podle mého soudění měl být opotřebovaný a né aby na něm byla rez. Proto jsem se dnes rozhodl na to podívat. Vše jsem rozebral a nepřišlo mi že by byl ten píst zatuhlej. Jelikož jsem poslední čistič vyplýtval na řetěz tak jsem použil alespon brzdovku a budu doufat že to ty prachovky nerozežere.Každopádně jsem ještě provedl test při sešlápnutí pedálu zdali brzdič vyjede. Krásně vyjel a tak jsem ho zatlačil zpět vše nasadil odzkoušel a provedl zkušební jízdu. najel jsem jen pár kilometrů a nepřišlo mi že by se to nějak zlepšilo.Každopádně to chci pozorovat co to udělá po více km.

Spíše mě tedy zajímá jak to tedy okolo těch zadních brzd je.Předpokládám že tu je spousta lidí co automobil vlastní a zajímalo by mě tedy zda jim zadní brzdy brzdí tak že jsou kotouče krásně opotřebované tk jak to má vypadat.

díky za odpovědi a poznatky
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od HonzaCZ »

Samozřejmě, že normální stav je, že jsou i zadní kotouče na činných plochách vyleštěné. Jinak by nemohly brzdit vůbec. Pokud je na nich i po jízdě rez, je něco špatně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od VDC »

Když jsi měl ty zadní brzdy rozebrané, zkoušel jsi, jestli ti fungujou vodící čepy ? Pístek zase tak často zarezlý není, to už musí být stav brzd hodně tristní, ale Subaru obecně velmi trpí na funkčnost vodících čepů třmenů. Pokud budou dobře chodit vodící čepy, budou fungovat zadní brzdy. Jenomže zadní brzdy obecně brzdí míň a už se mi stalo, že i když jsem rozfungoval čepy, špatně obržděné kotouče to stejně nevyřešilo. Vyřešily to nový destičky a stočené kotouče.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od dookees »

Ahoj,

přijde mi že všechno funguje tak jak má. Když to bylo rozebraný tak jsem dal brzdič zpátky a nechal lehce sešlápnout pedál a i přes to že nebyl třmen uchycen těmi dvěma šrouby tak držel i při malým tlaku na pedál bez nastartovaného motoru či zapnutém klíčku. Po zkušební jízdě byli kotouče zahřáté ale to byli i před tím než jsem to rozebral. Možná by pomohla ta výměna jak tvrdíš. Kotouče jsou celkem ještě silný a í při výměně destiček by to nějakou dobu vydrželo. Ve středu a ve čtvrtek něco najedu tak uvidím jak se to projeví. Třeba se to ted ojede. Při té zkušební jízdě to bylo něco okolo 8 km tak to bylo určitě málo. Uvidím co to udělá až najedu za ty dva dny okolo 200 km. Budu to ted sledovat ale díky za ten poznatky alespon mám jistotu i po těch příspěfkách co tu už jsou že by měli být ty kotouče i přes to že ty zadky nebrzdí tolik sjeté. Možná to tolik nebrzdilo a třeba to ted tím rozebráním více povolilo.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od VDC »

Jestli je na těch kotoučích jen povrchová liška, tak by se to mohlo obrzdit. Pokud je ta koroze byť jen trochu hlubší tak se to neobrzdí, protože rez je tvrdá a akorát ničíš destičky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od dookees »

Tak oni už i ty kotouče mají nějakou tu rýhu. Jde mi spíš o to aby to bylo funkční. Až se sjedou ty destky tak se to komplet vymění. Nejdříve ale až příští rok. To by pak mělo nějakou dobu vydržet když to tolik nebrzdí. No ještě uvidím co pak na to řekne mechanik ale asi to necháme a udělá se to pak s předkama zároven. Ted jde jen o tu funkčnost
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21944
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od HonzaCZ »

Nějak se začínám ztrácet v tom, co vlastně řešíš...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od dookees »

No jak je to s těmi brzdy. Psal jsem přeci jakej je problém. Chtěl jsem jen vědět informace jelikož mi přišlo že ty brzdy brzdí ale ne moc tak jsem je rozebral zkontroloval a dal zpět. neměl jsem ještě příležitost to auto projet a myslím tím s větším nájezdem km abych věděl co se děje. Jelikož ted čistím interiér a to ještě nějakou dobu potrvá no a zítra jdu asi provětrat motorku. Navíc větší nájezd budu mít až běžným ježděním a do práce jdu až ve středu a čtvrtek pak asi jen úterý příští týden a do neděle jsem doma. Moc to neozkouším. Navíc jsem si říkal že tu je spousta lidí co se v tom vyzná a má se SUBARU zkušenosti tak ví už co a jak. Já se s autem teprve seznamuji a řeším problémy o kterých vím a postupně se je snažím odstranit a auto si přizpůsobit sobě vlastnímu.Navíc je po netu spousta informací kde se píšou nesmysly a nepodložené věci. Prostě se jen snažím zjistit příčinu asi jako každý z vás když má nějaký problém. Jsem za každý poznatek rád a nemusím pak dělat nesmysli nebo zbytečnosti. Tím bych to shrnul.
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od námořník »

Tak bych trochu vylučoval. Kotouče máš čistý po celý šířce ? Nebo vyblejskanou jenom treba půlku?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od dookees »

Ani jedno.

Kotouče už mají nějakou tu rýhu a podle nich budou asi už i opotřebovaný destičky. Orezlý jsou po celém obvodu

viz foto
Přílohy
IMG_20190415_191224.jpg
IMG_20190415_191247.jpg
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20599
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od námořník »

Podle mne je to na výměnu. Minimálně na dotčeni, ale tam už podle mne neni materiál.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49122
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od VDC »

Podle mě taky. Ty kotouče se musí minimálně srovnat a srazit ten rezavej rantl a nebo vyměnit.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
dookees
Nováček
Nováček
Příspěvky: 44
Registrován: úte bře 12, 2019 10:39 am

Re: Regulátor brzd

Příspěvek od dookees »

Jako na výměnu to rozhodně asi je nebo minimálně s tím něco udělat. Rozhodně to ale taky nějakej ten nájezd vydrží

Mě jde hlavně momentálně především o to aby to brzdilo a fungovalo tak jak má. \až se tam někdy dají nové díly aby se to nemuselo řešit. Mám na ježdění ještě jedno auto a chci je střídat. nechal jsem si ho z toho důvodu aby Subaru nemělo takovej nájezd km a taky proto že v něm je dost peněz a to mi nikdo neocení. Tak s ním chci raději jezdit a střídat je. Za těch pár kaček co bych ho prodal mi to nestojí. navíc mám auto k dispozici když se jednomu něco stane.Podle toho jak vypadají ty kotouče jde vidět že to asi až zas tak dobře nebrzdí nebo nebrzdilo a to je to o co mi jde celou dobu a ne to že ty kotouče jsou na výměnu.Foto jsem sem dal jen pro představu
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“