Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Odpovědět
PetrCV
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: stř črc 24, 2013 1:55 pm
Jméno a příjmení: Petr Menich
Bydliště: Milovice,Chomutov

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od PetrCV »

zdárek po delším čase [DRIVE]
tak jsem to 14 dnech co jsem to udělal poprvé jsem si řekl, že jsem to neudělal nenamazal nejspíš správně, tak jsem si dal dost záležet na pořádném vyčištění vodících čepů tak i těch děr kam zalézají, aby je zbavil od starých vazelín....no nebudu vás napínat, vydrželo to asi 1000 km a teď už se to vrací k tradičnímu klepání. To ticho bylo super a teď je to zas na pí.. ;o)(o;
Nejspíš za to může i to že převážně jezdím ve středních čechách kde ty silnice jsou úplně nejhorší z celý čr, vymrdaný, rozkopaný silnice a taky to že tu v Milovicích máme převážně dlažbu místo silnice takže na ní se to asi pěkně rozvibruje a pasta se vyplave z plovoucího uložení :-D veřim že jinde po čr by mi to vydrželo třeba o dalších tisíc km víc ;-D chjo tohle japonci opravdu nezvládli ,,|,, (>_<) ,,|,,
Impreza 2004, 92 nesmrtelných kW...než zapnu klimu

Impreza 1999, 92kW ex
Citroen Xantia 2,1 td ex
Alfa Romeo 33 1,8 td ex...3 válec
Fiat Ritmo 1,9 td ex...všude jen rez a silnej motor
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od VDC »

To je zvláštní, že na Outbacku tenhle problém nemám a to ani při mém používání auta. Ale věřím, že je to otravné... :-/
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od sima »

Mě to sem tam lehce zaklepe,zaťuká jen při parkování.Slůchal jsem i přes otevřené okna a nic.To slyšíš-te i při běžné jízdě?To musí být přeci už dobré rány,slyšet tohle za jízdy?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
PetrCV
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 194
Registrován: stř črc 24, 2013 1:55 pm
Jméno a příjmení: Petr Menich
Bydliště: Milovice,Chomutov

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od PetrCV »

jo je to pěknej randál, hlavně přes kočičí hlavy např. pak sešlápnu lehce brzdový pedál a hezky se to uklidní
Impreza 2004, 92 nesmrtelných kW...než zapnu klimu

Impreza 1999, 92kW ex
Citroen Xantia 2,1 td ex
Alfa Romeo 33 1,8 td ex...3 válec
Fiat Ritmo 1,9 td ex...všude jen rez a silnej motor
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od Mira »

No mi tam začalo něco klepat když při odbočení dobržďuju s vytočenýma kolama. Jak kdyby ABS, ale ABS to není. Když jedu rovně, brzdí to normálně. Ještě to vysleduju, ale na volný čepy to asi nevypadá, když to je při brždění.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od spm »

No, mám pocit, že se asi přidávám do klubu... už nějakou dobu "řeším" to, že na nerovnostech mi to auto chrastí. Nevim k čemu bych to přirovnal, něco prostě jako kdybych do kýblu hodil hrst šroubů a klepal s tim. Podezříval jsem prve krycí plech výfuku; s tim se manipulovalo a nic. Pak jsem našel takové ureznuté kokotiny na zádní výztuze nárazníku, co tam volně viseli. Tak jsem si je dnes nechal odborně konečně vymontovat a taky nic, chrastim dál. Takže začínám podezřívat toto... může ten zvuk být ono? Trochu by to možná podtrhovalo to, že po dnešní neúspěšné operaci, když jsme zkusili to auto chytit za hagusy a rozhoupat ho, tak se neozvalo nic. Zatímco jakmile zadní náprava vymete sebemenší díru, tak se to ozve spolehlivě.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od petr »

jsou to prostě chrastítka nejlepší je když někoho vezete každý čeká kdy se to auto rozsype nebo něco odpadne skvělá reklama :-DDD i skoro nový forester od známého klepe , holt kvalitní výroba ....
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od spm »

jo, to me na tom mrzi asi nejvic :-) jako to moje po 16 letech na to ma narok a klidnne bych do toho neco pustil, aby to delat prestalo. ale fakt, ze to delaj i uplne novy auta a teda ze jakykoliv pokus o reseni nejspis skonci stejne me na to dost demotivuje :-DDD

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od VDC »

Nevím, asi mám nějakou "special edition", protože i na šotolinových cestách, kterých jsme teď projeli dost, se mi z auta ozývají různé zvuky, ale klepání čepů to fakt není. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5143
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od petr »

takhle neklepou ani staré škodovky a trabanty natož nové auta, vdc asi přes ostatní zvuky to neslyšíš ne? :-D ja to začal slyšet po výměně čepů silentbloků řízení a kostí, předtím to zanikalo v tom všem ostatním
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od Mira »

spm píše:jo, to me na tom mrzi asi nejvic jako to moje po 16 letech na to ma narok a klidnne bych do toho neco pustil, aby to delat prestalo. ale fakt, ze to delaj i uplne novy auta a teda ze jakykoliv pokus o reseni nejspis skonci stejne me na to dost demotivuje

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Kontroloval jsi kosti? Mě takhle začalo něco drncat vepředu vlevo a byla prasklá kost. To je spotřebák kterej odchází. Ještěže nestojí ranec a výměna je na chvíli.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od spm »

hele, nekontroloval, zkusim kouknout, ale ted to proslo nejakym lehcim servisem, takze pocitam ze praskle kosti vejpul by si asi nekdo vsim, kdyz to bylo zvednute

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od VDC »

Petře nevím, ale nemyslím. Sice se v terénu ozývají některé zvuky, u nichž vyčkávám, co se z toho vyvine, tak nejsou tak intenzivní, abych přes ně přeslechl nějaké pravidelné klepání, jak si to klepání čepů představuju. ;-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od sima »

petr píše:jsou to prostě chrastítka nejlepší je když někoho vezete každý čeká kdy se to auto rozsype nebo něco odpadne skvělá reklama i skoro nový forester od známého klepe , holt kvalitní výroba ....
Já teda tohle říct nemůžu,mě tam nic neklepe,natož víc věcí naráz,včil jen začal rezonovat štít výfuku,při určitých točkách,pryč ho dávat nechci,zkusí se klasicky tomu nějak pomoci.Občas klepne čep od brzd,hlavně při zpomalení a zatočení,ale mě to nijak nevadí,když to nemá vliv na funkci.Až se budou dělat brzdy zase se to promaže,byť to nepomůže,nebo jen na chvíli,víc s tím dělat asi nemůžu.A to dřív to auto nevydávalo vůbec žádné pazvuky,něco se holt vyskytne u každého auta.
Chci říct,že když někoho vezu rozhodně nikdo nemá obavy,že by něco upadlo,naopak už pár lidí tvrdilo,že je forejs tiché auto.Tak nevím,prostě nic,žádné pazvuky,normální zánovní,zajeté auto 15 let v provozu :-)
Jen je fakt blbé,když "klepe"i nový forester,že to nijak za tu dlouhou dobu nepořešili,to souhlasím!
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od dethroned »

ono než klepání je to drnčení, rezonance. spolehlivě to vybudí dlažební kostky. dokonce se to někde řešilo tak, že se destičky nalepili na pístky, tím se zvýšila hmotnost třmenu plus utlumení ve vodících plíškách a tím se ta vlastní frekvence posunula do jiných hodnot a už to nedrnčelo. u mě je to teď zticha, ale spíš mě to znervózňuje, protože to znamená jediné - zatuhlé vodící čepy, nebo nevracející se pístky. ovšem nedávno jsem to měl rozdělaný, namazaný a pístky chodily. tak bych se dost divil, spíš mě přijde že to přestalo s pořádným namazáním čepů keramickou vazelínou... no uvidíme při výměně za zimní kola...
každopádně ty brzy jsou shit, vyřešil to dobře traveller když tam hodil čtyřpístky z wrx...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“