Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Odpovědět
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od danielo »

Nazdar,

mám na 2.0D najazdených cca 47000km a zacalo mi čosi klepat na prednej náprave, tipujem ľavé predné koleso. Robí to aj pri parkovaní, teda pri nízkych rýchlostiach. V podstate to nejak súvisí s brzdením a zatacanim súčasne. Keď zatacam bez brzdenia tak je to ok. Ale robí to aj pri vyšších rýchlostiach, napr. keď idem po obchvate a odbocujem na výjazd. Znova pribrzdovanie a točenie súčasne, ale žiadna divočina tak na pohodu. Ak spomalím v predstihu a nebrzdim pri toceni tak z pravidla nic neklepe. Je to cítiť aj vo volante, ale slabo. Je to taký tupý buchot, ako ked sa prechádza cez drobné nerovnosti. Nemá niekto podobnú skúsenosť alebo tip čo by to mohlo byť?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Kolben »

Temný a jejich uložení. Dělá to kde komu. Mě to dělalo jak na Legacy tak na XT. Řešení krom výměny to asi nemá.


Sent from my iPad mini 4 using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od danielo »

Kolben píše:Temný a jejich uložení. Dělá to kde komu. Mě to dělalo jak na Legacy tak na XT. Řešení krom výměny to asi nemá.


Sent from my iPad mini 4 using Tapatalk
Temný??? Asi si myslel strmene, ak ano tak dúfam že to bude na záruku, keďže je auto ešte v záruke.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Kolben »

Jasně že třmeny. Mi to jabko opravilo. Mě to nikdy v záruce nedokázali odstranit. Tak držím palce. A dej vědět jak si dopadnul. Tráva už to taky řešil, něco mu tam vyměnili, ale mám dojem, že to po čase začalo zase.


Sent from my iPad mini 4 using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od danielo »

Tak to ma moc neteší, uvidím ako pochodím... dám vedieť, zajtra na 10 mám prísť do servisu... Nejak som už nečakal také detské chyby... Dnes už sa asi všetko robí na spotrebu... kvalita sa už asi nenosí... Predpokladám že z dlhodobého hľadiska to nie je dobré ignorovať a treba to vymeniť, koľko ta sranda asi tak stojí???

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Traveller »

Člověče, nevím jestli to jsou třmeny?!? Ty mi klepaly při jízdě bez brždění. Jakmile jsem i jenom slabě stiskl brzdu, tak se vůle ve vodících čepech vymezila a bylo po klepání. A na volantu jsem to necítil vůbec, jen prostě otravuje ten zvuk. No ale vzhledem k tomu, že Kolben s tím má také bohaté zkušenosti i s předchozím Legem, tak se to třeba může projevovat i trochu jinak. Nejvíc je to znát při nízkých rychlostech do 50km/h a třeba při jízdě po záplatované silnici nebo po dlažebních kostkách. Při vyšších rychlostech to je celkem v pohodě.
Řešení by bylo takové, že vyměníš brzdy. Mně na záruku vyměnili jen držáky brzdiče a vodící čepy. V držákách jsou díry, ve kterých chodí vodící čepy a tam se to vyklepe a díry se zvětší. Po výměně jsem najezdil asi 5.000km a klepu znovu, i když zdaleka ne tolik, jen občas. Kolben právě říkal, že se to musí vyměnit i se třmenama, ke kterým jsou vodící čepy napevno přišroubované..., a pak to dá na chvíli pokoj. Asi tak dalších 50.000km. No je to prostě na palici. Ještě pro info doplním obrázek.
Pokud je to ono, tak se nenech oblbnout tím, že ti řeknou, že výměna destiček to vyřeší - nevyřeší a je to ještě horší, protože silnějšími destičkami se zkrátí délka, ve které jsou vedeny vodící čepy. Jen vyhodíš peníze oknem. Ale fakt nevím, jestli to je ono. I když kilometrický nájezd by tomu odpovídal. Mně to začalo okolo 50.000km. No uvidíš co ti řeknou v servisu, ale nadšený z toho asi nebudou. Většinou dělají jak kdyby ti měnili půl auta (a něco o tom vím), ale zrovna ty třmeny či držáky nestojí svět. Držáky myslím okolo 3.500Kč pár, třmeny určitě o něco víc, ale taky to nejsou statisíce.
No a pak by to mohlo být klepající řízení a tohle a tamto... Nebudu tě strašit co by to mohlo být jiného. Chce to nechat prohlédnout a hlavně se sám zamyslet kdy a při čem to přesně dělá. Mně se nakonec vždycky potvrdily vlastní úvahy a amatérská "diagnostika", kdy prostě sám vyloučíš kde co.
Přílohy
kotoučová-brzda.jpg
kotoučová-brzda.jpg (36.6 KiB) Zobrazeno 13221 x
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od danielo »

Vďaka za vyčerpávajúcu odpoveď ;-) Dám vedieť čo na to servis.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od Traveller »

Kdyby něco, tak písni. Já tedy nejsem na příjmu nepřetržitě, protože můj "dřevěný mobil" něco takového neumožňuje, ale jinak to tu procházím celkem dost, tak jakmile si všimnu... :845:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
npeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 404
Registrován: stř lis 04, 2009 11:19 pm

Re: BOXER DIESEL - zkušenosti s provozem

Příspěvek od npeter »

Jak píše Traveller, zaměř se na to, jestli klepání zmizí při brzdění. Já měnil komplet brzdiče při 100tkm 2x a za chvíli klepalo to vesele dál. Všichni, co se na to dívali (a že jich nebylo málo), tvrdili, že jsou zase v háji. Po dalších 50tkm jsem přišel na to, že chybí jeden čudl na plastovém krytu motoru a ten na dlažbě drnčí jak o život... U těch vodících čepů dočasně pomáhá doplnit hodně vazelíny.

Celkem se ten offtopic rozjel, stálo by zato, šoupnout to jinam. Sem patři věci k motoru.


Sent from my iPad using Tapatalk
FORESTER 2.0X AT MY07
FORESTER e-boxer MY21
ex OUTBACK 2.0D MY09
ex OUTBACK 2.5i MY07
dále doma OUTBACK 2.5i MY19
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od danielo »

A neexistujú nejaké nie originál strmene ktoré taký problém nemajú? Zatiaľ som sa stretol len s problémami ako zvlnené kotúče, na Mazde čo som mal a na E-ckovom MB. Ale toto počujem prvý krát... :-(

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od sima »

A krom těch pazvuků vadí to ještě jinak,něčemu jinému?
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od Traveller »

Nevím, ale něco asi existovat bude?!? Myslím, že jsem procházel strýčka gůgla a ukázalo mi to tenkrát třmeny od Bremba a dokonce za celkem rozumný peníz. Ale to byly jen třmeny a ne ty držáky třmenů, ve kterých to právě bývá od vodících čepů vyklepané. A nevím, jestli by tam vůbec byl nějaký rozdíl?!? Byl to prostě na první pohled úplně stejný třmen jako origo.
No ale když jsem se tím zabýval (než mi to na záruku vyměnili, i když už zase lehce klepu znovu, jak jsem psal), tak mi Tomáš Klíma z Boxer auto nabízel výměnu za STI čtyřlístky a tam by pak nemělo co klepat. ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: A hlavně by to asi trochu líp brzdilo. :845: Jen nevím, co by na to řekla záruka?!? Že nebude na brzdy, když dám jiné, to je mi jasný a s tím bych počítal. Ale známe jak to je někdy u Subaru se zárukami, tak aby nepadla celá.
Každopádně jsem rozhodnut se na to při příští prohlídce v AWD zeptat, jak by se na tu záruku jako autorizák tvářili?!? Ono normálně by to člověk neřešil a vyměnil záruka nezáruka, ale zrovna já jsem pár potíží měl a na záruku mi byly odstraněny, tak bych o ni nerad přišel, protože i když mi to od té doby funguje hezky, tak semínko pochybnosti někde vzadu hlodá... :845: :845:

No ale hlavně to chce fakt přijít na to, jestli to jsou ty brzdy nebo jen něco někde uvolněné, jak píše npeter.
Ty klepající brzdiče fakt poznáš tím, že když brzdíš, tak to přestane, protože se ty vůle vymezí bržděním. Jestli na to brždění či nebrždění nemá žádný vliv, tak hledej jinde, protože to s největší pravděpodobností od třmenů nejde.
Jo a ta vazelína fakt pomáhá..., tak na 1.000-2.000km. :845: :845: :845:

Sima: V podstatě nevadí. Jen to prostě klepe. Když ten starý vyklepaný položíš vedle nového, tak tam prakticky nenaměříš žádný rozdíl. Tedy pokud to není vymlácené úplně a není tam vyrezlá vymlácená díra o půl cenťáku větší než má být. ::-DDD:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od Subaru70 »

..asi to bude výrobní chyba. Mě to sice dělá jen lehce a to když zajíždím do dvora z kopce v rejdu, tak slyším jak mi to ťukne, takže čekám jestli se to rozjede víc nebo nebo ne.Zatím to ale ničemu nevadí a nemá to vliv na funkci.. ::-DD: ::-DD:
Pokud to brzděním nevymezíš, tak bych spíš hledal nějaký prasklý silentblok. Možná by stačilo si pod to vlézt a zkontrolovat taková ta základní viditelná místa.
Jinak Travellere o těch brzdách (čtyřlístky)jsem taky uvažoval, nezjišťoval jsi detaily kolem ceny a záruk ?
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od Traveller »

Ještě ne. Až o příští prohlídce, takže zhruba za 10.000km. Takže někdy během léta. :845: Podle mě to na nic dalšího nemá vliv, no ale víme jak to je. :845:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
danielo
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 228
Registrován: sob bře 29, 2014 6:52 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Klepání od nápravy - volné brzdové čepy

Příspěvek od danielo »

Tak vybavili ma celkom expresne, len som popisal symptomy a uz vravely ze to su brzdy a ze ci to chcel aj tak skontrolovt. Tak som na tom trval, zobrali auto, dvihli, rukou chlapik poklepal po strmenoch a povedal ze to je toto. Vraj vsetko na podvozku je OK. Ze tento problem je na Subaru od 2004 a ze je to normalne a nic sa s tym neda robit... Takze asi tak. Asi skusim zajst do nejakeho ineho autorizovaneho servisu... Skoda ze na to nie je oficialna zvolavacka, lebo mne to teda normalne nepride.

Inac po blizsom skumani mi to klepe tak ze zacnem pribrzdovat pred zakrutou, zatocim a uvolnim brzdu a v tom momente to zaklepe. V priamom smere alebo pri prudsom brzdeni to nerobi. A pocut to aj pri nizkych rychlostiach na nerovnostiach (kolajnice, kocky,... ).
Subaru Forester 2.0D Comfort MT (SJ) MY14 Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver...2010-2014 Obrázek
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“