Tečou brzdiče

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Tečou brzdiče

Příspěvek od Tiger »

Včera jsem si vezl svého prvního Foryska a dnes jsem si všiml oblitýho P předního kola. Nejdřív jsem si myslel, jestli to není manžeta nebo náboj, ale po sundání kola se kotouč jevil suchej a brzdič byl mokrej nejvíc dole u průtokovýho šroubu. Že by jen hadice či těsnění na průtokáči?
Ze začátku mi při brždění ťukal lehce pedál, po asi 200km to přestalo.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od Mareka »

Zdravím nového majitele - doufám že to bude prkotina. Jak jsme si řekli při předání auta, měly by na výměnu být jen brzové destičky (za pár tis. km dle způsobu jízdy) - takový byl verdikt servisu v listopadu 2013 (kdy mne přezouvali na zimu a přitom kontrolovali brzdy) - papíry ze servisu jsem Ti předal taky a mohlo by to tam bý i zapsané.

Koukni jestli někde neteče lehce brzdovka - to vidím jako nejpravděpodobnější příčinu (když jsem předával auto, bylo nalito brzdovky těsně pod maximum).

To "ťukání" do pedálu bylo podle mne nečistotami nebo zatuhnutím brzd po delším stání - auto v poslední době jezdilo jen jednou za 2-3 týdny (poslední delší vyjížďka byla týden před vánoci, pak už jen pár krátkých vyjížděk které byly dohromady cca 150km) a mělo by to stačit očistit nebo jen párkrát pořádně "probrzdit".
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od Mira »

I ty kotouče nic moc. Tipoval bych to na prolínající pístek třmenu. To může dělat i to kopání. Zkotroluj tu brzdovku, zda neubylo, protože poblitý je to teda fest.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od Mareka »

Koukám do servisní knihy - kotouče byly nové ve 223 tis. a výměna všech čtyř pístků brzdového třmene a obou brzdových třmenů na obou předních kolech ve 232 tis. km, tj. mají najeto kolem 25 tis. - tam snad zásadní problém nebude - někudy musí téct brzdovka.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od Tiger »

Těm kotoučům věřím, akorát budou možná chtít lehce líznout na soustruhu, či magnetce, ale to nechám až s novejma destičkama. Myslím, že to spíš bude nějaká netěsnost. Buď těsnění průtokáčů, hadice, nebo odvzdušňováky. Když jsem tak koukal pod autem na druhou stranu, tak tam to trošku začíná taky. Kapalina byla lehce nad minimem, takže tak strašně to asi neteče. Akorát je zrovna blbý počasí a nechce se mi to dělat, tak se asi zítra zastavím v servisu.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od VDC »

Je to stoprocentně tak, jak píše Míra. Prolíná ti brzdovka okolo pístku. Děje se tak při brzdění a pak taky, když auto stojí trošku v bočním náklonu. Proč to píšu s takovou jistotou, je osobní zkušenost. Měnil jsem loni na jaře všechny gumičky v brzdách a pístky také. Od té doby mi přesně tohle dělalo pravé kolo. Prolínalo při prudším brždění a při stání. Pak se přidalo i levé kolo. A pak asi trochu napučely gumičky nebo co, ale závada se vstřebala a přestalo to. Takže na jaře akorát musím znovu natřít brzdiče, protože brzdovka všechnu barvu sežrala...Jo a to lehký kopání je způsobený tím, jak je oblitej kotouč od brzdovky, ale jenom trochu. :845:
Jinak kdy ta netěsnost byla cokoli jinýho, hadička, trubička, tak by ses nesvezl. Okamžitě bys měl pedál na podlaze a nebrzdilo to vůbec.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Tiger
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1206
Registrován: úte črc 16, 2013 12:27 pm
Jméno a příjmení: Tomáš V
Bydliště: Praha

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od Tiger »

Tak jste měli pravdu, skutečně to byly gumičky ve třmenech. Protože není ideální období, abych si to udělal sám a na evidenčku se mi nechtělo jet s poblitejma kolama, tak jsem ráno zavolal do AWD, ve dvě jsem tam přijel a ve čtyři jsem si Foryse vyzvedl. Na druhý straně už to taky prosakovalo, tak udělali obě.
Závěr v AWD byl, že pístky byly nové ale byly na nich staré gumičky. Pravděpodobně se nejdřív vyměnili gumičky a když došlo na nové pístky, tak místo aby je dali s novejma gumama, tak nechali ty starý plus se na nich možná podepsalo i to, že se s Forýsem v poslední době moc nejezdilo.
Subaru XV 1.6 84kW CVT MY20 Comfort
Subaru Forester SG 2.0 92kW MT MY05 ADV Comfort
ex Subaru Forester SF 2.0 92kW MT MY99 ADV
Honda SH150i 2022
Triumph Tiger 955i MY01
Uživatelský avatar
Pumbaa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: čtv led 05, 2012 12:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od Pumbaa »

Všimol si si aj že či ti ubúdala kvapalina ? Ja mám tiež zatuhnuté brzdy a minule som si myslel že mi koleso ochcal pes lebo tam bol taký podobný flak, ale dnes som to kontroloval a už tam nič nebolo, hladina kvapaliny v nádržke vyzerá byť OK.
Momentálne už bez auta...
Pozrite aj môj e-shop s pivom
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od VDC »

To se ti bude dlouho zdát, že je hladina kapaliny OK, i když bude pořád oblitý kolo. Ono to jen trochu odkapává, ale kolo to zacáká celý.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Pumbaa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: čtv led 05, 2012 12:40 pm
Kontaktovat uživatele:

Re: Tečou brzdiče

Příspěvek od Pumbaa »

Nakoniec to netieklo, boli len zapečené strmene, spolu s výmenou kotúčov a obloženia slušných 210 € ::-DD: a Forester konečne začal brzdiť :657:
Momentálne už bez auta...
Pozrite aj môj e-shop s pivom
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“