WRX 09 - vetsi brzdy

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od hamoun »

ted jsem v sobotu menil kola v servise (za ty bile), jsou tam nove gumy (Bridge S001), dotahovali to momentakem ... byl jsem u toho.
kola uz byly za tu dobu dole 4x, po kazde montazi se to chova uplne stejne ... tohle bych vyloucil, ale moc dik za tip.
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Thanantos
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 531
Registrován: ned srp 19, 2012 9:03 am
Jméno a příjmení: Karel

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od Thanantos »

Pokud ty vibrace začínají až po zahřátí kotoučů a projevují se i ve chvíli kdy brzdy nejsou vůbec zatížené, hledal bych problém opravdu v kotoučích. To že v předu jsou bremba a vzadu ne by v tomhle případě nemělo mít vliv. jediný rotující prvek co se změnil jsou právě kotouče. Zahřátí jakýchkoliv jiných komponent by na vibrace závislé na frekvenci otáčení kola nemělo mít žádný vliv.
Zkusil jsi s ohledem na vibrace vyměnit zadní kotouče za původní? nic jiného mě nenapadá.

(pokud bys chtěl dělat nějaké pokusy, mám v garáži přední kotouče WRX i STi a zadní WRX, vše použité ale v dobrém stavu)
Do práce a na cesty Legacy H6 v sedanu
Na srazy a výlety Sti Type R 2000
Na závody Sti RA 99
Ex WRX 2008
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od M.Z. »

Určitě bych toho využil, věčná škoda, dávat to dolů.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od hamoun »

hmmm .... vsecko nechavam delat servis - mam ho kousek a jsou sikovni ...
auto mam jako sluzebni, hromadu prace a nemam cas se v tom vrtat :( volne chvile travim s rodinou ...
potrebuju aby jezdilo (a to dobre :) )

jako prvni jeste zkusim tohle:
http://subarufanclub.cz/forum/viewtopic ... =60#p96399

Thanantos: odkud prosim jsi? moc diky za nabidku !!!
upresneni: zadni kotouce - jako vsechno vzadu - zustalo puvodni ... jedina zmena byly predky ... predtim bylo vse na 100%ok ...

M.Z.(a nejen on): moc dik za oporu a podporu ... ;)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Thanantos
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 531
Registrován: ned srp 19, 2012 9:03 am
Jméno a příjmení: Karel

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od Thanantos »

Myslím že to k sobě nemáme moc blízko - já jsem PHA, ale pokud bys měl někdy cestu, můžu přijet kousek naproti
zadni kotouce co mi zbyly mam sundane z puvodnich WRX brzd, cili ty ti urcite pujdou. predni kotouce jsou z STi 03, čili rozměr šroubů i vyosení dosedací plochy kola oproti brembo brzdičům bude sedět.
Pokud bys o ně stál, v nejhroším to nějak vymyslíme přes PPLko
Do práce a na cesty Legacy H6 v sedanu
Na srazy a výlety Sti Type R 2000
Na závody Sti RA 99
Ex WRX 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od hamoun »

Thanantos: moc dik ... :) ja se pripadne ozvu ... zkusim jeste reseni popsane vyse ...

uvidim, co mi na nej reknou v servise. rekl bych, ze je moc nebavi to sundavat a nandavat :) (nechci je moc prudit nejakyma testama a sam na to fakt nemam cas :( )

(platil jsem to jenom jednou pri vymene) .. zkousky kvuli kolum a nasledne rozebrani, cisteni a slozeni bylo jen tak ...
takze jsem rad, ze mi opravdu vychazeji vstric - nechci toho zneuzivat ...
škoda superb
ex WRX 2008
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od MMira »

kdyby bylo potreba, tak pristi tyden pojedu pres prahu do ol, tak muzu pomoci s prevozem na moravu.
ex Reza WRX 2,5 combi
Uživatelský avatar
Thanantos
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 531
Registrován: ned srp 19, 2012 9:03 am
Jméno a příjmení: Karel

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od Thanantos »

chápu, ono to nandavat a sundavat je pořád docela opruz, ale pokud máš klíč na kola a klíč na šroub brzdiče, zvládneš to i doma. Otázka samozřejmě je co na to řeknou desky - ty bych možná raději měnil souběžně aby sis nerozhodil provrstvení materialu s novymi kotouci pokud by se nakonec ukazalo ze jeden ci vice z nich byly dobre.
což mi připomíná že mě v nejbližší době čeká výměna měkkých zimních destiček za tvrdé HP+ka, snad přežiju to pištění :-D

Kdyžtak dejte vědět, můžu to mít připravené do druhého dne.
PS: pokud by se situace vyresila, neuvidime se v mostě 18.7.? (viz sekce srazy)
Do práce a na cesty Legacy H6 v sedanu
Na srazy a výlety Sti Type R 2000
Na závody Sti RA 99
Ex WRX 2008
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od hamoun »

chlapi, fakt moc diky :) paradni nabidky ...
ja vim, ze bych to zvladl doma, kdysi jsem si ve skodovce prehazoval motor, bezne menil kotouce, desky (u vsech aut), menil vstriky apod .. proste nejsem uplne levy ..
problem je v case. mam hromadu prace a cas, kdy nejsem v praci, travim s rodinkou ... prehodit 2x kotouc s deskama v domacich podminkach je na tak 1,5-2h (s hledanim naradi a uklidem a peclivou praci :) )

zkusim je jeste jednou prohrat ...
pak pripadne sundat, ocistit, nasadit, zajet ...
pokud to nepomuze, ozvu se Vam ...

na nejaky sraz urcite dojedu, at se potkame, Most to asi nebude - to bude asi dovolena :)

moc diky, dam vedet, jak je to dal .. dneska je prede mnou 230km po okreskach, pokud bude misto (kdyz budu zrychlovat, brzdit), budu znova zkouset zajizdet ... uvidime, jestli se neco povede :)
podle toho, co psal Marty a co jsme nasel na webu, jsou mozna kotouce malo zajete ... nejsou spravne probarvene, jsou porad moc "stribrne" ...
škoda superb
ex WRX 2008
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od MMira »

v praze budu ve ctvrtek v podvecer nekdy kolem pul 6, takze pokud na to dojde, rad popojedu a vyzvednu nejake to stare zelezo do sberu :)

a napada me, ze jsem nedavno shazoval komplet zadek z meho WRX, ktery byl v pohode, jak kotouce, tak desky. nevim, jestli to sedne na novejsi WRX, ale taky to muzu poskytnout.
ex Reza WRX 2,5 combi
Uživatelský avatar
vojta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 410
Registrován: pon lis 23, 2009 7:50 pm
Jméno a příjmení: Vojta
Bydliště: Jablonec

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od vojta »

Hamoun: mel jsem podobnej problem, ze to po zahrati zacalo hazet (okruh v Moste). Studene byly OK. Podle me to bylo chybnym zajetim (moc rychle jsem jim nalozil). Pozitivni je, ze cca za rok jsem s nima znova jel na okruh do Mostu a chovaly se perfektne nonstop 60 minut, asi jsem to za tu dobu nejak srovnal.

Mam Prodrive (Alcon) 330mm, kotouce a desky Godspeed. Vzadu mam originaly a nestezuju si. Jen bych na ne dal nejaky odolnejsi desky. V Moste jsem originalni zadni desky oddelal asi po 15 minutach a pak auto pri brzdeni bylo nestabilni a vyzadovalo to o hodne vic prace na volantu.
Forester 2003 2.0 MT => Forester 2006 2.5 XT MT => Volvo XC70 2006 D5 MT
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od hamoun »

tak asi vyreseno

lidi, moc dik ... jak sjem to vsechno cet, tak jsem se rozhod, ze je zkusim poradne prohrat ...
vcera jsem jel
Liptovsky Mikulas, Zilina, Bytca, Makov, Roznov, Frenstat, Pribor, Studenka, Bilovec, Skripov, Hradec nad Moravici, Opava

a .... cestou jsem je zatezoval vyrazne vice nez doposud. prispely k tomu uz letni gumy, se zimnima to predtim neslo.

pres Becvy bylo volno, zkusil jsem 2x s prestavkou sadu 8 x brzdeni 60 -> 10km/h,
pak pauza a nasledne 2x 60 -> 10km/h + 3x 140 -> 80km/h ....

a pak zas klasicka rychlejsi jizda ... brzdy se podle me zajely a brzdi vyrazne lepe nez predtim.

u frenstatu jsem musel zvolnit, jelikoz to vypadalo, ze nevyjdu s benzinem :)
(nakonec jsem tankoval v opave 57l :) )

dneska jsem jel do prace a zkousel je zase a vypada to, ze je to ok ...
jel jsem za svou rychlejsi letni spotrebu (16+)

jeste casem overim tu dalsnici, ale zatim se da rict, ze je to na okreskach uplne ok :)
brzdy taky dostaly jinou barvu - jak jsem cet na webu - byly moc stribrne - nezajete - ted maji modrosedou barvu ... :)

MOC VSEM DIKY za rady, nabidky a podporu :diky:

a jeste doplnim - obecne si myslim, ze se zimnima gumama to proste zajet nejde ... :-) ze by to neutahly ... :-)
škoda superb
ex WRX 2008
MMira
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 644
Registrován: sob led 01, 2011 7:01 pm

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od MMira »

gratulace

jak jsi dosel na to schema zajizdeni?

ptam se jen kvuli tomu, ze to taky budu muset spachat
ex Reza WRX 2,5 combi
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od hamoun »

http://rdabrakes.com.au/page/TB05.aspx

celkem se mi libilo, ze tam maji i teploty .... .
jelikoz brzdy do 100km/h ani po zahrati nedelaly problem, zkusil jsem to prave nejdriv na tu nizsi (2x) a nasledne az vyse ...
chce to ale fakt dost mista ... a ke konci mi bylo blbe od zaludku :655: to pak hned preslo, ale hukot :845:

opakovane brzdeni z 200 na 50 pro vyzkouseni me teprve ceka (predem je samozrejme normalne prohreju, bo je to zahul, to chapu, ale proto, aby tohle vsechno snesly, jsem si je porizoval :) ) predpokladam, ze tyhle brzdy na normalni ceste proste neprehreju :)

pokud sezenu STi brzdice na zadek, dam je tam, pokud ne, koupim lepsi kotouce i desky pri dalsi vymene zadnich brzd ...
pak to bude uplne dokonale :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: WRX 09 - vetsi brzdy

Příspěvek od Marty73 »

Nebo tady>
Závodní: http://www.dba.com.au/tech-article-t029 ... otorsport/
Silniční: http://www.dba.com.au/tech-article-t017 ... in-street/

Nemělo by se zastavovat úplně na nulu, protože se mohou destičky připéct a hlavně teplota disku je pak nerovnoměrná. Takže zabrzdit cca na 20km/k a pak znova rozjet. Ono všobecně když jde o ostré brždění, tak je největší chybou stát na brzdě. Stejně tak při ostré jízdě je lépe krátce a tvrdě, než dlouze. To se pozná na okruhu - neznalý řidič upeče i závodní brzdy. Stačí pár sekund na brzdách navíc a je to:) Také se píše, že opravdu usazené desky a kotouče jsou po cca 300 - 500 km a během té doby by se neměly vyloženě pálit. Takže opatrně, ať se to nepřežene.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“