Legacy H6 -problém brzdový třmeny

daddy-o
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 89
Registrován: úte úno 14, 2012 8:17 pm
Bydliště: Brno

Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od daddy-o »

Zdravím a prosím o pomoc. Asi před měsícem na cestě s chalupy se mě na jednom místě kde jsem docela zrychlil a posléze tvrději přibrzdil kousl levý přední brzdový třmen. Od 90 km/h to začalo šíleně bouchat do volantu a to i pří větším brzdění. Kolo smrdělo a bylo celý horký. Druhý den jsem Lego zavezl k mému servismanovi, vyčistil a celkem nic nenašel. bylo to prý již v pořádku a kouslý třemn nic nepoškodil. Auto jezdilo následující týdny bez problému a dnes po 5 týdnech úplně na stejném místě na cestě zpět stejný problém, jen tentokrát jsem jel pomalej a i brždění bylo mírné. Většinu cesty pak následovalo šílené bouchání do volantu a při brzdění. Pak na chvíli vše ustalo a po dalším jemném brzdění opět začalo. Zítra tedy zpět do servisu, máte někdo nějakou radu proč se opakovaně tento problém objevuje ?
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od HonzaCZ »

Přiřezlej pístek?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od VDC »

Jako bys citoval problém, kterej jsem řešil před tejdnem. Zcela stejný příznaky, dokonce se taky problém objevil cestou z chalupy. Klepání do řízení a přidřená brzda na pravým předním kole...
Podezříval jsem přidřenej pístek, ale v listopadu jsem měnil destičky, tak jsem měl třmeny dole a bylo to v pohodě. Nic jinýho mě ale nenapadlo. Sundal jsem teda třmen, všechno jsem vizuálně zkontroloval, nic jsem nenašel a vrátil to zpátky...A po několikerém zabrždění se to zase projevilo. Vůbec jsem si nedovedl vysvětlit, co by to mohlo bejt, v čem je problém. Takže jsem to druhej den rozebral znova, pístek jsem několikrát zkusil zatlačit a znova vyšlapat, vložil jsem si na to do třmenu kus dřeva. Ale pak jsem udělal ještě to, co jsem den před tím neudělal a to, že jsem sundal kotouč, flexou jsem mu srazil všechen rez co byl mimo činnou plochu destičky. Zevnitř byla místy celkem vrstva a dal jsem to celý dohromady. A je po závadě, brzdí to jako dřív bez problémů.

Nemám pro to v podstatě žádný tutový vysvětlení. Jediný, co mě napadá, je to, že se nějakým způsobem uloupnul kus rzi z vnitřní strany kotouče a dostal se mezi náboj a kotouč. A při brzdění se to tam nějak divně páčilo, čímž se neuvolnil stisk třmenu. Samotnýmu mi to zní jako fantasmagorie, ale prostě si to rozuměji nijak vysvětlit nedokážu. :1774: :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od mack »

Před měsícem jsem řešil to samé,akorát to nemlátilo,ale jen tak drhlo.Kotouč dole a z vnitřní strany šíleně orezlý,tak jsem to oklepal kladívkem a majzlíkem,a na jaro pujdou nové :657:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od mamut »

Já se k vám kucí trochu přidám, mám zarezlej jeden pístek :666:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak jsem si myslel, ze rozhybanim a namazanim cepu bude starost s LP brzdou vyresena, ale nikoliv. Objednam si novou brzdovou hadici a kdyz to nepomuze, auto pujde ze skaly...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od clay »

Ty seš tak pozitivní ..... :ironie: nemáš takovou pomoc i na ostatní bolístky ? (politici, magneti.......)
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od Slavek_xxx »

clay> no, v posledni dobe me moc pozitivnich veci nepotkava. Stehovani, prodej nemovitosti s ukrutnou ztratou, ocekavana nucena zmena zamestnani atd.... :10125:
Nicmene dnes jsem to opet rozhodil a stale to vypada na ten zasranej spodni cep. Je na nem na konci gumovej krouzek a za tepla se zkratka hryzne tak dobre, ze s tim nejde hnout. Mel uz to nekdo rozebrany? Je opravdu vrchni cep bez gumicky a spodni s gumou? Co kdyz to prohodim? :655:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od Slavek_xxx »

Nevim jak je to mozny, ale ten spodni cep ma na sobe gumicku, a jakmile ji namazu a zamacku cep nadoraz, uz ho nemuzu vyndat. Jedine kroucenim a silou. Jakoby tam byl podtlak...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak mi to ted potvrdili dalsi 2 lidi. Ta gumicka ani prachovka se nesmi mazat beznym olejem nebo mazivem. Pak totiz nabobtna a opravdu udela po zamacknuti podtlak, ze to zustane viset.
Dalsi poznatek. Cepy a zadne jejich gumove casti se v podstate nesmi mazat! Zvlast nicim na bazi ropy. Zpusobuje to bobtnani gumy a viseni cepu. Pri montazi staci cep lehounce potrit silikonovym olejem.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od HonzaCZ »

No aha, tak to sorry, myslel jsem, že takovou věc víš :-) To bych ti jinak poradil. Samozřejmě mazat se to může, ale jak píšeš, žádným běžným mazivem. Buďto jsou speciální maziva na brzdové komponenty, to používá třeba mamut, já používám Super Lube, což je univerzální vazelína na všechno citlivé na ropná maziva (plasty, gumy, silikon atd), navíc je vodoodpudivá a funguje do docela zajímavých teplot. A teda že se to nemá mazat vůbec, bych taky netvrdil. Dokonce i výrobce tam má v manuálu, že se to má mazat.
Přílohy
Untitled.png
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od Slavek_xxx »

HonzaCZ> ne, fakt jsem netusil, ze cepy se nemazou vazelinou. Ty novy budou namazany z vyroby, respektive je k nim sacek s mazivem. A ze se ten gumovej valecek po deseti letech osoupe dokulata a namazanim nabyde tak, ze zatesni duru ve trmenu, to me rovnez nenapadlo...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od Slavek_xxx »

Tak gumickou na cepu to neni. Hodim ten jram ze skaly, ale nejdriv zkusim jinej trmen a hadici.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od HonzaCZ »

Kdyžtak pak dej vědět, já si na to hodim svý brzdy a nechám si to :ironie:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Legacy H6 -problém brzdový třmeny

Příspěvek od Slavek_xxx »

HonzaCZ> tuuudle :-))
Dneska jsem ujel asi sto kilaku s vozikem a Outback slapal jak digitalky. Predevcirem jsem ro totiz rozebral s brachou a spodni pistek u levyho brzdice byl totalne zatuhlej a byla pod gumou slusna zasoba rzi. Nato, ze mel byt v breznu olapovanej pistek a nove gumicky ti rozhodne nevypadalo. Rozhybali jsme to brzdovkou a uz se daji vsechny zatlacit rukou. Dostavam podezreni, ze mechanik nekde koupil nejakou agresivni nebo hydroskopickou pastu na brzdy...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“