Vypnutí ABS

Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od seatik »

Nestejny povrch pod kolama ..
http://www.youtube.com/watch?v=YI6XxCta ... re=related bez ABS
http://www.youtube.com/watch?v=ue_kQhnH ... re=related s ABS

ano,v teto rychlosti by se dal smyk bez ABS korigovat a srovnat to,ale ted si vemte cestovni rychlost treba okolo 90km/h ....
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od mamut »

V justy sem taky ABS neměl a taky sem jezdil, blbý je akorát když každý kolo brzdí hodně rozdílně, to pak není úplně ok, ale pokud má člověk auto v dobrym technickym stavu tak se to dá..
Samozřejmě že pokud člověk jede po dálnici 140 a potřebuje hamtnout na brzdy tak ABS tě ukoriguje, že se ti auto nijak extra nesmekne.

Co se týká ABS u mýho GT tak už od počátku mi svítila chyba a ABS nefungovala.
Když jsem si vyblikal chyby z řídící jednotky, vyplivlo jich to asi 15 (jak bylo auto rozebraný a po různu odpojený čidla u kol a podobně).
Tak jsem je všechny vymazal a pak už tam zůstala jen jedna (nerozeběhlo se čerpadlo).
Podle manuálu to mohlo bejt relé či pojistka..
Jednou v létě u AničkyCZ sme se na to se Shnilym Richardem pomrkali a kupodivu jsme zjistili že tam ta pojistka prostě neni a místo ní, jsem v kastlíku měl kus drátu s dvouma konektorama (jako takovou rychlou spojku na místo pojistky), tedy původní majitej ji měl záměrně vyřazenou.

Jinak mi celkově přijde, že ABS u GT je taková docela "otupělá", nevim jestli je to celkově technologií, že snímací frekvence na kolech je nízká a nebo jestli je záměrně takhle nastavená aby úplně nebránila "sportovnější" jízdě.
Naposledy upravil(a) mamut dne čtv pro 09, 2010 12:58 am, celkem upraveno 1 x.
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od mamut »

hetzer píše:vojta: jsem jezdil cely zivot s autama bez ABS a zas takovy adrenalin to nebyl :845:
Ano dá se říct, že dřív lidi jezdili s ledčím, s auty bez posilovače řízení, či bez posilovače brzd, bez ABS, bez VDC, s auty bez airbagů a bezpečnostních pásu.
Ale nároky na auta v provozu se stále zvyšují, houstne provoz, zvyšuje se cestovní rychlost a člověk je odjakživa stavěnej na to aby cestoval rychlostí 4,5km/h a podle toho sou taky stavěný jeho reakce a konstrukce těla...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od hetzer »

mamut: zapominas na to ze nasi otcove a dedove byli ridici a schopnosti se dedi, takze uz mame dost naskok proti praveku :845: a troufam si rict ze umim behat rychleji nez 4,5km/h ::-DD:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Albi »

já bych to ABS nejradši taky vypnul!
V pátek jsem se v břečce z kopečka pomalu ale jistě sunul z kopajícím pedálem na auto přede mnou které v pohodě zastavilo a kdybych nezatáh ručku ...
po zatažení ručky jsem stál na fleku!!

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od seatik »

To me ABS tolik nevadi a ja se uz naucil s nim zit. Snazim se naucit aby sem brzdil presne do takoveho momentu nez zacne mlatit ABS. ABS se spousti az kdyz kola maji tendenci stat a klouzat,cili ja bych to na nej zase tolik nesvadel.Jsou situace kdy je lepsi ho nemit a zablokovat kola ktere hrnou pripadne snih pred sebou,ale takto se neda vubec zatacet ani nijak reagovat,proste se jede rovne jako sanky.Takze zaver ..je o hodne mene momentu,kdy je lepsi ho mit vyple a tudiz ja sem rad,ze ho tam mam :850:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Albi »

nj, ale když ručkou zablokovaná pouze zadní kola zastaví auto na fleku, zatímco kopající ABS tě skoro ani nezpomaluje, je něco špatně :655:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Slavek_xxx »

Albi píše:nj, ale když ručkou zablokovaná pouze zadní kola zastaví auto na fleku, zatímco kopající ABS tě skoro ani nezpomaluje, je něco špatně :655:
Zkus tam narvat NIZSI kvalt (pulky nemas, bohuzel) a brzdit bez vyslapnuti spojky. Podle mych zkusenosti to pak brzdi o hodne lip. Zmerit drahu jsem jeste nemel cas, ale jsem si skoro jistej.
Edit: oprava nizsi kvalt (tedy ze 3ky 2jku napriklad).
Naposledy upravil(a) Slavek_xxx dne pon pro 20, 2010 11:12 am, celkem upraveno 1 x.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Kofilka »

1.Vypnuté ABS - dobré v terénu, tedy spíš v extrémním se s abs nedá jezdit!!, pokud si chce člověk hrát s autem na sněhu v blátě atd, pokud si chcu zajet extrémě na silnici kde nikdo není tudiž mě nemůže nikdo překvapit
2.Zapnuté ABS - pokud chcu jezdit bezpečně a mět možnost s autem udělat vyhýbací manévr ve větší rychlosti a přesně opaky ad1. :-)
Já osobně na mojí impreze vytáhnuté 2 pojistky pod palubkou :-)
Na forestrovi funkční ABS protože sním jezdí žena a ta je schopna zašlápnout brzdu na ledě a čekat do čeho vrazí :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Albi »

Slavek_xxx píše:Zkus tam narvat NIZSI kvalt (pulky nemas, bohuzel) a brzdit bez vyslapnuti spojky.
Jel jsem myslím ještě na jedničku ... ;-)
Půlky jsem měl hodně blízko u sebe, to jo :845:

Já se obecně snažím brzdit motorem, ale o to tu teď nejde, fakt mě občas až vyděsí jak to s ABS brzdí na ... :zachod:
A při vyšší rychlosti když to hodně klouže to stejně jde trochu zkraje do smyku, než ABS zareaguje ... no a pak to zase přestane brzdit ...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Mira »

Zažil jsem mnoho situací, kdy mi bylo ABS na škodu. Ale ještě ani jednu, kdyby mi snad pomohla. Na blátě, sněhu a ledu se s tim pitomim ABS nedá zastavit, taky si občas pomáhám ručkou. Na suchu jsem to ještě nezaregistroval, tak dobře zas Subaru nebrzdí.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od HonzaCZ »

Mira píše:Zažil jsem mnoho situací, kdy mi bylo ABS na škodu. Ale ještě ani jednu, kdyby mi snad pomohla. Na blátě, sněhu a ledu se s tim pitomim ABS nedá zastavit, taky si občas pomáhám ručkou. Na suchu jsem to ještě nezaregistroval, tak dobře zas Subaru nebrzdí.
To, žes nezažil situaci, kdy by ti pomohlo ABS je snad dobře, ne? Většinou když je potřeba, tak to není procházka růžovým sadem, ale už solidní krizovka...

Ovšem musím s váma souhlasit, že ABS by mělo mít víc režimů - běžný provoz, sníh/led, terén (OFF)...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Doro »

Dnes sem zkoušel, jak se to chová na ujezděném kluzkém sněhu z kopce při teplotě kolem nuly, spíše +2, ale zem je zmrzlá, takže místy je na cestě takový ten porytý rosypaný sněhový maras, ale furt sypký jinak šude ujetá stopa. Na spojku sem nešlapal :1774:
* plném sešlápnutí brzdy - šlo v pohodě zatáčet, ale brdění nic moc....hrozně pomalý účinek
* brzdu sem sešlápl trochu, aby ABS nezasáhlo - výrazně účinější výsledek :826: a furt se dalo zatáčet
* šlápl sem silněji na brzdu, ale vícekráte po sobě - ABS cukalo, ale lepší brdění, než stát na brzdě furt
* podřazení s redukcí (jezdím teď skoro jen na redukci) a současně mírně sešlápnutí brzdy - okamžitý účinek a s rychlým zastavením :supeer:

Pod chalupou, dyž nejedu na redukci za 1, jezdím za 1 bez redukce a v případě krize ji tam hned vrznu a současně lehce přibrzdím...pokud sou sněhukupy, jaké sou (zatím sem nikoho nepotkal, ale štěstí přeje odvážným a připraveným).
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Mira »

To je určitě dobře, že jsem krizovku na suchu nezažil. Krizovku jsem ale zažil teď nedávno, kdy jsem popojížděl velmi pomalu v koloně v Brně a tak čumim okolo, kde se co děje a když kouknu před sebe, tak to auto bylo velmi blizoučko. Hamsnu na brzdy a na mokru pouze tepal pedál a auto se blížilo. Zachránila to ručka a vůbec mi nevadilo, že zadek se posunul o píď doleva, hlavně, že jsem se neposunul do nárazníku před sebou. Podotýkám, že jsem jel krokem! Takže ABS v Subaru funguje fakt divně. Jinde píšou, že ABS funguje do max. rychlosti 30 km/h, já rychleji nejel a přesto jsem nebrzdil.
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vypnutí ABS

Příspěvek od Doro »

Mě ABS funguje, idyž jedu skoro krokem...tipnul bych to na 5 km/h....dyby reagovalo třeba až od 20km/h., byl bych sakra vděčný :baseball: :690:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Brzdy“