Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 1202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81
brzdové kotouče + destičky 
Autor Zpráva
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Dotaz na odbroniky, hlavne na Honzu...

Diky vam jsem objevil EBC brakes. Co jsem koukal, tak na XV stoji obyc. predni koutouce s obyc. deskama (sada na predni napravu) kolem 3000 CZK, coz je cena vicemene srovnatelna s ostanima vyrobcema (slevu na autodily nemam).

Obyc. kotouce s greenstuff deskama (sada na predni napravu) stoji 4000 CZK.

A ted dotaz - jak moc velkej rozdil je mezi treba TWR kotoucema s "normalnima" deskama, zakladem EBC a zakladnim kotoucem ECB s greenstuff? Ma covek jezdici vicemene v ramci povoleny rychlosti sanci poznat rozdil v brzdnym ucinku? (to XV je dvoulitr benzin, takze spis lenoch nez delo...)

stř dub 18, 2018 9:01 am
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu

Tak to ti asi nezodpovím, protože na OTB jsem nikdy neměl GreenStuff a na Legu jsem zase nikdy neměl nic jinýho. Takže nemám srovnání. :-D

Každopádně GreenStuff je první level nad OE nebo ekvivalentem. Prostě to dokáže líp zabrat a při dlouhým brzdění to nevadne. Je samozřejmě potřeba k tomu mít i kotouče, co to vydrží, ale tím nemyslím nic extra, prostě kvalitní obyč. Samozřejmě deska trochu rychleji ubývá a taky to celkem práší. Zároveň ještě není potřeba řešit zadní brzdy (při dalších levelech je už vhodný dát dozadu taky něco lepšího - např. právě GreenStuff).

Já mám rád, když se na brzdy můžu spolehnout a EBC mě zatím nezklamalo. Ale pokud to nevyužiješ, tak bych asi šel cestou OE ekvivalentu, tedy klidně i od EBC, tedy Ultimax desky. Abys nemusel furt mejt kola. :-D

Teď mám drážkovaný kotouče (Ultimax Disc) a GreenStuff Pad a musím říct, že je to výborná kombinace (konkrétně tato sada). Při běžnym provozu to nemá žádný neplechy, maximálně občas jde zaslechnout hučení kotoučů při intenzivnějším brzdění z vyšších rychlostí. A při akčnější jízdě to nemá chybu. (*_^) |,,,,

stř dub 18, 2018 12:47 pm
Profil ICQ
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 1202 ]  Přejít na stránku Předchozí  1 ... 77, 78, 79, 80, 81