Náš portálfotogaleriechat [0] KontaktSrazyWiki

Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4
Ruční brzda 
Autor Zpráva
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Zkusím napsat své zjištění stran elektronické ruční brzdy. Hledal jsem to tu ale nenašel. Pokud admin nazná, že to je obecně známá věc, tak prosím o smazání. Pro mne to byla úplná novinka.

Máme v Outbacku, ostatně asi jako většina, elektronickou parkovací brzdu. Dlouho mi vrtalo hlavou, jak to vlastně funguje. V servise jsem se většinou zapoměl zeptat, ale po několika letech jsem si vzpoměl a zeptal se. Šlo mi o to, že většina z nás ví, co se děje s autem po zatažení mechanické ruční brzdy za "jízdy". Ale jde vůbec zatáhnout elektronickou ruční brzdu za jízdy? Nepokazím auto? Co se stane?

Odpověď mne osobně velmi překvapila.

Elektronickou ruční brzdu lze za jízdy použít a to dokonce velmi efektivně. Po zatažení za knoflík brzda kola zcela nezablokuje, ale pokud knoflík brzdy za jízdy držíte vytažený nahoru, auto přibržďuje a využívá při tom dokonce systém ABS a je při brždění směrově stabilní. Pokud jej pustíte, auto pokračuje v jízdě, jinak je možno držet do zastavení. Nedostaví se tedy ono povětšinou známé zablokování kol. Při tomto manévru normáně svítí i brzdová světla. Zásadní výhodu spatřuji v tom, že pokud se řidiči udělá nevolno, tak spolujezdec je schopen auto kontrolovaně s přidržením volantu zastavit.

Minulý týden cvičně vyzkoušeno.

pát pro 22, 2017 2:04 pm
Uživatel fóra
Uživatel fóra

Nouzová brzda tomu říkají.
https://www.autorevue.cz/tlacitko-misto-paky-jak-funguje-elektricka-brzda-a-jake-ma-nevyhody
Subaru má tlačítko ne zrovna vhodně nalevo od řidiče, takže spolujezdec jí při indispozici řidiče jen obtížně aktivuje.

Moje čerstvá zkušenost s elektrickou ručkou teď byla, že jí nemusí podařit odbrzdit, když nemáš dost nabitou baterku. Logický ale stejně překvapí. :)

pát pro 22, 2017 7:12 pm
Závislý uživatel
Závislý uživatel

demeter píše:
Subaru má tlačítko ne zrovna vhodně nalevo od řidiče, takže spolujezdec jí při indispozici řidiče jen obtížně aktivuje.

Impreza a XV 2018 to mají uprostřed %-)

pát pro 22, 2017 10:07 pm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel

Jo náš Outback taky uprostřed.

sob pro 23, 2017 9:29 am
Odpovědět na téma   [ Příspěvků: 49 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3, 4