Aditivace paliva Ecomax

Odpovědět
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Subaru70 »

...otázka je zda to skutečně lejt do novýho auta? Radil jsem se s mechanikama a moc mi to nedoporučovali neboť je prý efekt minimální a pokud se nepletu tak i záruční podmínky to zakazujou. Opravte mne pokud se pletu..
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od quickly »

Subaru70 píše: pokud se nepletu tak i záruční podmínky to zakazujou.
Pokud by to byla pravda, tak by jsi nesměl tankovat ani aditivovanou naftu/benzín na čerpačkách. Když jsem se ptal na aditiva na plečku, tak mi v servisu bylo řečeno, že nejdřív od 2.000 km. Mám teď aditiva vysazená na plečce 15.000 km a spotřeba je stejná, takže na nových motorech bych to často používal jen u aut, která málo jezdí. Aditiva teď používám jen na šestihrnku, protože je to víkendovka. Když tankuji u EuroOilu, tak do plečky dává jejich aditiviovaný N95, u Tesco používám normální N95.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od LukasV »

Použil jsem aditivum pro čištění vstřiků Petrol Injector Cleaner a po ujetí cca 30 km se rozsvítilo kuře, VDC a bliká CRUISE. Nyní mám ujeto cca 100 km od natankování a stále svítí, navíc auto v určitých situacích škube (při lehkém sešlápnutí plynu), kolísají otáčky. Doufám, že jsou jen oblblý lambda sondy a že se po čase dají do pořádku a auto bude fungovat jak má.
Nemá někdo podobnou zkušenost, případně připomínku?
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Subaru70 »

..hlavně aby jsi to správně odhadl s poměrem aditiva a paliva...Pak ti to může dělat páč to nemá např. dostatečně bohatou směs...
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od LukasV »

Subaru70 píše:..hlavně aby jsi to správně odhadl s poměrem aditiva a paliva...Pak ti to může dělat páč to nemá např. dostatečně bohatou směs...
Nalil jsem tam tu 250 ml lahvičku a pak dolil nádrž (na Benzině N95) do plna (u OTB má nádrž 65 litrů). Poměr udávaný výrobcem je: "Jedno balení 250 ml pro ošetření 60-ti litrů benzínu.".
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od catana »

Kure si budes muset zresetovat pres OBD modul a nejakou aplikaci... to jinak nezmizi. Bylo by zajimave tim zjistit i chybovy kod.
V zasade pokud jsi motor nikdy necistil, tak u starsiho auta tech usazenin mohlo byt vic... co jsem tak slysel od servisaku, nejak nadseny z cisticu nejsou, pokud to clovek nedela pravidelne.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11892
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Traveller »

Tak tak!!! Pravdu má kluk australská!!! Použití toho jednorázového přípravku se mi zdá dost nevhodné, protože nevíš v jakém stavu jsi tem motor měl a může být dost "zasekaný". Spíš to chtělo standardní aditivum pro dlouhodobé používání, aby se karbon a všechno možné rozpouštělo postupně a dlouhodobě. Zrovna jsme to teď amatérsky řešili v práci, kde chtěl něco podobného aplikovat kolega, který si koupil 7 let starého "rencka".
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od LukasV »

catana píše:Kure si budes muset zresetovat pres OBD modul a nejakou aplikaci... to jinak nezmizi. Bylo by zajimave tim zjistit i chybovy kod.
V zasade pokud jsi motor nikdy necistil, tak u starsiho auta tech usazenin mohlo byt vic... co jsem tak slysel od servisaku, nejak nadseny z cisticu nejsou, pokud …
Tak zkusím někde sehnat OBD modul a pak zjistit i chybovou hlášku...
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
maur
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 268
Registrován: úte črc 24, 2012 10:16 pm
Jméno a příjmení: Martin Urban
Bydliště: Praha-Západ

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od maur »

Jak jsem uz psal v tomto vlaknu, u kazdeho tankovani nalejou +/- 60 ml aditiva. Vzdy tankujueme plnou nadrz a taky musim rict, ze kdyz se jede k pumpe, tak auto pohani uz jenom teply vzduch. Posledne jsem natankoval 58,6 litru do lesnika.
Aditiva pouzivam jak od VIFu tak i od Millersoils.
A od Millersoils pouzivam jeste DPF cleaner & regenerator, injection cleaner pro naftu a i benzin. Jak pise Millersoils pouzivam injection cleaner +/- po 3.000 km, to same plati s DPF cleanerem.
Co se tyce spotreby u aut, tak nafta jede jenom kratke trasy, timto se vyhoupla spotreba na 8,5l /100km.
Ale vyfuk u nafty je cisti a vubec necoudi u rozjezdu. Zaplnen je DPF kolem 30% (pro info, rocnik 2006 a najeto cca. 138.000km).
U Forestra pozoruji ze spotreba klesla o 1 az 1,5 litru. Vzdy jsem tankoval u Agipu. By the way ted kdyz je to MOL a nase klubova karta neplati na slevu, tak nevim kde budu tankovat. Ma nekdo zkusenost s toutou pumpou, tankuje nekdo u MOL?
Jo, jeste dostal Lesnik novy olej od Millersoils, ted pardon za vyraz, ten EE....5W40.. olej. Pane Vejvodo omlouvam se Vam za ten vyraz. Nevim, jestli ta kombinace toho lepsiho oleje a 60ml aditiva dela sve, ale najednou s jednou nadrzi se dostanu pres 600 km. To drive jsem nezvladnul. Nechci delat reklamu, ale produkty od MillersOils fungujou dobre na nase auta.
Na palubne desce nesviti kure a nebo jine informacni indicator ze neco neni v poradku.
Co jeste pozoruji a citim u oba aut je, ze motor reaguje rychle na plyn a jsou agilni. Jako kdyby dostali druhy zivot.
Uvidime jak to bude do budoucna u pumpy MOL.
Ne u semaforu ale v zatáčce se potkáme
Subaru Forester, MY 2008 manuál s rozmazleným moturkem
Uživatelský avatar
wiroza
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 152
Registrován: úte črc 16, 2013 7:37 pm
Jméno a příjmení: Robert Wiesner
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od wiroza »

Muzu ti pujcit elm32 jestli jsi z okoli brna.
Legacy 3.0R 2008 combi AT
ex - Forester 2.0D Comfort 2009 MT
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11892
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Traveller »

maur: Když on LukasV tam nalil tu lahvičku pro jednorázové použití a ne "normální" aditivum, které se používá průběžně. Myslím si, že takový šok motoru neudělal dobře. :655: Asi to bude něco "silnějšího" a jestli měl nečistot ve spalovacím prostoru více, tak to mohlo něco uvolnit či rozpustit a to "něco" pak mohlo nějakou věc třeba ucpat?!? :655:
No ale nejsem odborník přes tyto věci. To jsem se jen snažil logicky zauvažovat. A třeba špatně?!? :655:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od quickly »

Traveller píše: nalil tu lahvičku pro jednorázové použití a ne "normální" aditivum
Když jsem začínal s aditivy na dehtovi, tak jsem nejdřív dal tuto jednu lahvičku na celou nádrž, vyjel nádrž a začal s normálními aditivy a vše ok. Chtělo by to ujistit ten kód chyby. Třeba je to nějaká blbost, která vznikla jinou kvalitou :655: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11892
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Traveller »

Máš pravdu. Přestanu dělat paniku. :bp:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
LukasV
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 520
Registrován: ned bře 01, 2015 9:35 am
Jméno a příjmení: Lukáš Vaněček
Bydliště: Brno-venkov

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od LukasV »

wiroza píše:Muzu ti pujcit elm32 jestli jsi z okoli brna.
Ahoj, díky za nabídku. Bydlím v Oslavanecha jestli jsi někde z okolí, tak se můžeme domluvit na identifikaci chyby.
Jinak hlásím, že chod motoru se již zklidnil - auto již neškube a otáčky se mi již nepodařilo rozkolísat. Mám ujeto cca 200 km s aditivem. A dnes ráno mi cestou pečený kuře chvilku začalo blikat, jen doufám že je to ta lepší varianta.
Subaru BRZ 2.4 Sport 6MT 2023 Obrázek
Subaru Outback 3.0R 5AT 2006 Obrázek
Suzuki Ignis 1.3i 2006 Obrázek
exHonda Civic 1.5i VTEC-E 1996 (2013-2015)
exLada Samara 1.3i LPG 1989 (2007-2013)
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý večer,
LukasV - palivová aditiva Ecomax nebo jednorázovky Ecomax One Shot Boost se v nemálo případech (ať už u starších aut - yountimerů či naopak moderních sportovnních vozů) aplikují i s dvoj- až čtyř-násobným překročením obvyklé a v návodu doporučené koncentrace, proto nepříjemnou skutečnost, že Vám vyskočila chybová hláška považuji za nějakou sporadickou chybu a jsem přesvědčen, že nemá přímo co dělat s nějakým vedlejším či negativním vlivem jakéhokoliv kvalitního palivového aditivu. Věřím tomu, že po vymazání chyby bude vše OK, rozhodně se ale prosím podělte o další zkušenosti...

Díky za dobré zprávy od maur :826:
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“