Aditivace paliva Ecomax

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

ECOMAX je naše hitovka, proto bych ho rád trochu zviditelnil i tady.

Diesel Power ECOMAX a Petrol Power ECOMAX jsou vysoce výkonná a efektivní aditiva nafty a benzínu přispívající zejména k
* efektivnímu spálení dávky paliva - snížení spotřeby
* čistotě spalovacího prostoru a vstřikovačů
* zvýšení výkonu motoru díky efektivnímu využití dávky paliva
* snížení emisí a kouřivosti
* hladšímu chodu motoru a menší hlučnosti
* lepší startovatelnosti v mrazech
Balení 500 ml pro aditivaci 500 litrů paliva nebo balení 250 ml "One Shot Boost" s posíleným účinkem pro jednorázovou aditivaci 60 litrů paliva.

Celkem dost jsme jich rozdali na akci Záskalí 2011, takže možná už máte někdo zkušenost...
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od catana »

Dobrý den, zaujala mě aditiva pro naftu Diesel Ecomax. Máte v nabídce dva druhy. One shot pro běžné použití předpokládám není. Co se týká toho běžného Ecomax, jak moc je potřeba držet dávkování? Po pravdě si nedokáži představit odhadnout přesnost množství paliva v nádrži na úroveň 1L. A poddotaz. Je lepší dávat aditivum před tankováním, tzn. aby proudící palivo do nádrže aditivum promíchalo? Nebo je na to nějaký jiný postup. Děkuji.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý den,
One Shot Boost (OSB) je možné bez problémů používat neustále nicméně je to možná ekonomický nesmysl. Zákazníci jej používají v zásadě ve dvou případech:
a) mají podezření, že natankovali nekvalitní palivo - zhoršil se chod motoru, pocukávání, nadměrná kouřivost... b) chtějí se jednou za čas sportovně svézt a tak do klasického nebo i prémiového paliva z pumpy ještě přidají OSB.
Dávkovat klasický "multi-shot" Ecomax je vhodné - přesně jak píšete - před tankováním, aby se aditiv promíchal. Dodržení na jeden litr není samozřejmě nutné ani možné, dávkování "od oka" úplně dostačuje. Součástí 500 ml láhve je právě dávkovač s odměrkou na které jsou rysky 25ml a 50ml což bohatě stačí. Jinak překračování poměru 1:1000 není na škodu, jen zvyšuje účinek aditivace (máme potvrzeno na mnoha služebních - benzínových i naftových - vozech) opět "pouze" leze víc do peněz.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od catana »

Perfektní, děkuji. Vyzkouším :o)
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od ozawasan »

technická :-) - H6ka je trošku náchylnější na kvalitu paliva, což se projevuje kupodivu hlavně na OMV a v zahraničí - pokud budu chtít toto aditivum ve verzi pro benzínový motor použít - jako prevenci, tak předpokládám stačí jednorázovka při tankování "nejistého" paliva? A druhá otázka - k vyčištění spalovacího prostoru a vstřikovacího systému stačí také jednorázovka nebo je lepší "více dávek"? Díky
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3018
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od yeti »

Já ECOMAX leju do benzínu někdy od léta a jak jsem už jednou psal - zdá se mi, že motor má příjemně hrubší zvuk, jinak moc změn nepozoruju. Ale to je možná tím, že jezdím furt tak nějak kloubočnicky a leju to tam jen pro ten pocit, že se čistí palivovej systém. Změnu možná pocítím až to tam přestanu lít. Ale jinak je fakt, že se to blbě dávkuje - dávkovač má odměrku 25ml a 50ml, ale pokud dotankovávám, tak nevím, kolik se tam benzínu vejde, takže pokud chci dávkovat co nejpřesněji, tak to tam nemůžu nalít předem, ale musím napřed dotankovat 25 nebo 50l a pak odměřit a nalít...
Jinak na feldě (180tis) se mi zdá, že to s tím jede líp - živější.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od tango »

já tam leju přesně od Millers Oilsu pro benoly a je to fakt parádní. Hlučnost se snížila rapidně. Dával jsem 95 Agip a zkoušel jsem i Kontakt a je to fakt znát. Myslím si, že taky při pohodové jízdě ta spotřeba jde dolu o dost rychleji než normálně bez aditiv. Za mne rozhodně ano a všem doporučuju :657:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Petr Vejvoda »

ozawasan píše:technická :-) - H6ka je trošku náchylnější na kvalitu paliva, což se projevuje kupodivu hlavně na OMV a v zahraničí - pokud budu chtít toto aditivum ve verzi pro benzínový motor použít - jako prevenci, tak předpokládám stačí jednorázovka při tankování "nejistého" paliva? A druhá otázka - k vyčištění spalovacího prostoru a vstřikovacího systému stačí také jednorázovka nebo je lepší "více dávek"? Díky
Ano jednorázovku použijte třeba pokud nevíte co to vlastně tankujete (pokud u nás jinde vždy a s jistotou víte...) nebo prostě chcete autu dopřát.
Odpověď na druhou otázku je trochu věštění z křišťálové koule - nevím jak je spalovací prostor a vstřikovací prostor zaneřáděn - v zásadě by ale jednorázovka měla stačit, protože mezi našimi zákazníky je i několik servisů nebo autobazarů, které takto One Shot Boost aplikují.
Někdo tedy použije jen občas OSB, někdo začne šokově jednou s SOB a bude pokračovat s 500ml multishotem, někdo jen pozvolně najede a bude "udržovat hladinu" s multishotem :wink:
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Woky
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: stř črc 20, 2011 7:31 pm
Jméno a příjmení: Jiří Vokurka
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Woky »

Od listopadu přidávám Diesel eco max při každém tankování a studené starty jsou mnohem lepší - motor klepe opravdu jen chviličku a taky příjemné zjištění je spotřeba, kterou mám takřka stejnou jako přes léto na letních pneu (v létě jsem měl v prům. 6,8 a teď v zimě 6,9-7,0, při totožné skladbě cest) a i projev motoru je lepší - krásně tahne už od nějakých 1800 otáček a do 3500 pořád plynule - tak jak by to mělo být dle tabulek od Subaru. :657:

Takže za mě mohu jen doporučit :supeer: :supeer: :supeer:
SUBARU Legacy sedan 3.0R Comfort MY 2006
ex. Subaru Impreza 2.0D MY09 Executive Sport Edition
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od catana »

Zatím jsem najel asi 3 nádrže a přijde mi, že aditiva jsou znát. Kombinace normální nafty od Benziny a Ecomaxu funguje lépe než Verva. Auto má klidný průběh a řekl bych, že táhne od nižších otáček.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Woky
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: stř črc 20, 2011 7:31 pm
Jméno a příjmení: Jiří Vokurka
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Woky »

catana píše:Zatím jsem najel asi 3 nádrže a přijde mi, že aditiva jsou znát. Kombinace normální nafty od Benziny a Ecomaxu funguje lépe než Verva. Auto má klidný průběh a řekl bych, že táhne od nižších otáček.
S tím plně souhlasím.
Vervu jsem zkoušel, ale nebylo to nic moc. Kombinace Benzina nafta normál + Ecomax je :supeer:
SUBARU Legacy sedan 3.0R Comfort MY 2006
ex. Subaru Impreza 2.0D MY09 Executive Sport Edition
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od romik »

Mám po servisce, tak je auto o hodně živější. Vyzkouším ten Ecomax na vaše doporučení, třeba to bude lepší jak Verva + jejich aditivum. Jak to objednáváte, na dobírku?
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
Woky
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: stř črc 20, 2011 7:31 pm
Jméno a příjmení: Jiří Vokurka
Bydliště: Jihočeský kraj

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Woky »

romik píše:Mám po servisce, tak je auto o hodně živější. Vyzkouším ten Ecomax na vaše doporučení, třeba to bude lepší jak Verva + jejich aditivum. Jak to objednáváte, na dobírku?
Já ho bral na dobírku poštou
SUBARU Legacy sedan 3.0R Comfort MY 2006
ex. Subaru Impreza 2.0D MY09 Executive Sport Edition
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od catana »

Jj, nechal jsem si to poslat poštou. Ta sleva pro SFC je celkem příjemná. Příště toho vezmu víc, ať se poštovné rozloží. Zatím se mi to jeví jako hodně dobrá kombinace.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Behavka
Nováček
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: sob bře 24, 2012 8:55 pm
Jméno a příjmení: Petr Běhávka

Re: Aditivace paliva Ecomax

Příspěvek od Behavka »

Dobry den,

od jakeho najezdu doporucujete pouzit aditivum Diesel Ecomax do noveho motoru?

Diky,
Petr

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“