Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

lisiak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned zář 30, 2012 8:54 pm
Jméno a příjmení: Jaro Hura

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od lisiak »

Ahoj als: Samozrejme, že originál je originál. Zvažoval som ak sa rozhodnúť, čítal, radil sa, a na koniec som objednal ten Millermatic ATF SP III WS, tak uvidíme, čo to bude. Keď to nalejem tak potom napíšek ako to dopadlo.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Slavek_xxx »

als> tak kdyz jsi to nakousl, tak se rozepis. To chces rict, ze u VTD nejak hromadne umiraji diferencialy po vymene ATF za neoriginalni? Co je to velice casto a jak se zavada projevuje?
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od als »

Hlavně žádnou paniku :bp: ::-DDD: diferáky na tom drží, jenom jsem chtěl naznačit, že podle mně jsou tyto převodovky až moc náchylné na kvalitu (nebo spíš specifikaci) oleje. I když mají tyto převodovky v sobě krabičku, která "sleduje" míru opotřebení a nejspíš i vlastnosti oleje aby vám zpříjemňovala řazení, tak když se buď to olej nemění, nebo se tam leje něco co by nemělo, tak se postupně plynulost řazení zhoršuje až je to celkem otravný.
Ono vůbec okolo ATF od Subaru do převodovky s VTD je dost tajemno a (alespoň svého času cca 2roky zpět), nikde nikdo nebyl schopnej říct co to je za olej a skoro nikdo nenabízel náhradu za tento olej. Teď je situace trochu jiná v tom smyslu, že snad všichni už nějakou alternativu nabízejí, ale to co je v tej krásnej pixle od Subaru ti stejně nikdo s určitostí neřekne ::-DD: A je fakt, že těch převodovek, co při přeřazování vydávají slušný rázy je dost.
Každopádně zrovna tahle část auta je dost drahá a blbě (draze) se opravuje, na to aby odešla kvůli oleji. ::-DD:
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Slavek_xxx »

als> hele, lisi se zasadne konstrukci prevodovka s VTD a MPT? Podle meho ne. Pak jedinej rozdil v pozadavku na ATF je prave diferencial, kterej v AT s MPT logicky neni :845:
Jinak pravda je ta, ze na ty hezky plechovce s original ATF je napsano vsehovsudy Subaru ATF ::-DDD: Norma zadna, identifikace rovnez ne... To by me zajimalo, jak by se k tomu stavela Evropska komise, to sou takovy rejpalove do vseho...
Co se tyce kopani, nase prevodovka v OB radi celkem hladce, s vyjimkou rychlyho pridani a ubrani plynu. Pak jakoby nevi a cukne. A nebo pri plnym plynu pri podrazovani ze 4ky na 3jku. Oboji se vyznamne zlepsilo po vymene ATF.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od als »

No nějakýho zásadního rozdílu jsem si nevšiml, krom diferáku a jiný elektriky, ale zas tak detailně jsem to nikdy neporovnával.
lisiak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned zář 30, 2012 8:54 pm
Jméno a příjmení: Jaro Hura

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od lisiak »

Ahojte, chcem sa na rýchlo poradiť. Včera som úspešne vymenil motorový olej a filter, keď auto bolo na zdvíhaku tak som si všimol len malinký únik oleja pri spodnom kryte automatickej prevodovky. Budem meniť aj tam olej, len potrebujem poradiť aké tam ide tesnenie, resp. či tam náhodou nejde nejaký tesniaci tmel. Ďakujem.
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Subaru4ever »

Dobrý den pane Vejvoda,

má MO v nabídce vhodný převodový olej pro 3° AT v Subaru 1800/Leone z r.v. 1983?

Děkuji mnohokrát za odpověď :pr:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý den,
pro tuto aplikaci použijte Millermatic ATF DM. http://www.millersoils.cz/127--millermatic-atf-dm.html
Náplň je udávána mezi 5.5 a 6.5 litru.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Slavek_xxx »

Musim pochvalit ATF. Nevim jestli je to jen tim, ze je pulka naplne nova nebo kvalitou Millers Oils, ale razeni a podrazovani i pod plynem je krasne hladke, kopance prakticky zmizely :826: Rovnez na zpatecku jsou rozjezdy nyni plynulejsi nez predtim. Ale jak pisu, do jake miry je to tim, ze jsem pulku naplne menil pred 30ti tisici a pulku pred 5ti tisici nedokazu rict.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od seatik »

Děkuji moc za dodání olejů,naprostá spokojenost,ten rozdíl vůči původním olejům je cítit na první pohled. Spokojený a doporučuji
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
Pete
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 135
Registrován: sob led 21, 2012 1:03 am
Bydliště: Praha 9 + Vych.

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Pete »

Chtěl bych se prosím optat na zkušenosti či názory na kvalitu
převodového oleje Fuchs 80W-90 GL4/GL5.
Mám totiž možnost mít tento olej max za flašku rumu z dílny od nás
z práce, kde je už léta využíván do těžebních nakladačů,dumperů aj
těžkou prací namáhaných strojů. Teď si ale uvědomuji že mají všechny
AT řazení ale zase je to 6x6 s uzávěrkami na každé napravě + 2 mezi
nápravové. :845:
Chtěl bych (jako asi každý hodně muziky za co nejmíň peněz) v AWD
mi řekli že už je řazení lehounce ztuhlé a spojka (původní oslaví 150tis.)
také není v nejlepší kondici. :666:
Tak bych jim velice rád pomoch šmakovinou :cheers:
V úvahu sem měl Shell Gear Oil SL 80W-90
TRX Synth 75w90či
Motorsport CRX 75w90 NT/Motorsport CRX 80w90
:diky: :subaru:
Subaru Outback 05(lpg) 2.5 H4 121Kw/5°Mt (Hi/Lo)/At16"CCC
Jeep GCH ZJ 93 5.2 V8 155Kw/NP231/4,88/4"lift RC short arm/Mt 33"BH/F.D30High pinion(HD+Truetrack)/R.Chrysler 8,25"(HD+ARB)/řízení-„uderknuckle highsteer“/stabíky-RE
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Fuchs dělá velmi dobré oleje a maziva, takže pokud můžete mít olej za flašku rumu tak si to někde nechte za další flašku rumu vyměnit a uvidíte, hůř to rozhodně fungovat nebude ;-) Viskozita 80w90 GL4/5 je do starších i novějších Subaru OK, sami dodáváme do servisu specializujícího se na Subaru právě CRX 80w90.

Pokud sám myslíte (bez našeptávání servisu), že je řazení ztuhlé, potom bych doporučil TRX Synth 75w90 nebo právě zmíněný CRX 75w90 NT. S ním by Vám mělo jít řazení líp jak díky 75w viskozitě tak použité aditivace nanočásticemi.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od yeti »

Před pár dny jsem vyměnil ve foresteru převodový olej. Převodovka nahrubo škrkala při podřazování ze 4 na 3. Zjevně synchrony v háji. Zvažoval jsem opravu, ale hrubý odhad ceny byl někde okolo 16tis, s tím, že se může ukázat, že je třeba pozvyměňovat ještě něco dalšího.... :655:
Tak jsem dále uvažoval nad nějakým aditivem, jestli by to nemohlo projevy ojetých synchronů trošku zlepšit. Ale vzhledem k tomu, že jsem před nějakým časem aplikoval Wynn's a moc zlepšení jsem nepozoroval, tak jsem tomu nevěřil. Nicméně škrkání mě sralo a tak jsem si nechal panem Vejvodou poradit MO Nanodrive EE Transmission 75w90. Ještě jsem chvíli laboroval s myšlenkou obyčejného oleje+aditivum mathy-univerzal, ale vzhledem ke specifickému způsobu aplikace, ceně a nejistému výsledku jsem šel do výše zmíněného MO.
No a, kurva světe div se, po pár kilometrech je po škrkání!!! A to jakože fakt, žádnej placebo efekt.
Takže pokud to tak zůstane, tak za mně fakt pecka.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od sima »

Tak tj super! :850: :826:Jo a jaký olej jsi tam teda předtím dal???To ti začlo škrtat,až po té výměně oleje?To by bylo myslím dost dobré tu uvést,i když jasně,každý máme auta ve svém,jiném,"origo"stavu :-) Ale i tak...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

yeti píše:Před pár dny jsem vyměnil ve foresteru převodový olej. Převodovka nahrubo škrkala při podřazování ze 4 na 3. Zjevně synchrony v háji. Zvažoval jsem opravu, ale hrubý odhad ceny byl někde okolo 16tis, s tím, že se může ukázat, že je třeba pozvyměňovat ještě něco dalšího....
Tak jsem dále uvažoval nad nějakým aditivem, jestli by to nemohlo projevy ojetých synchronů trošku zlepšit. Ale vzhledem k tomu, že jsem před nějakým časem aplikoval Wynn's a moc zlepšení jsem nepozoroval, tak jsem tomu nevěřil. Nicméně škrkání mě sralo a tak jsem si nechal panem Vejvodou poradit MO Nanodrive EE Transmission 75w90. Ještě …
Tak to je skvělá zpráva, díky moc za zpětnou vazbu, asi to fakt funguje :3gears:
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“