Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Máte dotaz na téma převodový olej?
Používáte již náplně Millers Oils a jste spokojeni nebo se to naopak "rozbilo"?
Dejte určitě vědět...

Pro rychlou navigaci prosím koukněte na řadu PREMIUM a pokud vyžadujete absolutní top výkonnost a ochranu komponentů používanou v závodním motorsportu, potom je pro Vás řada MOTORSPORT
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od RallyCAD »

Mám dotaz, který už zazněl v jiném vláknu zde,
ale když už vyzýváte k dotazu, tak ho zopakuji:

Který olej doporučujete pro MT Subaru, kde je striktně vyžadována
specifikace API GL5, čili tzv. "hypoidní olej" ? Jedná se tu asi o dost specifické
podmínky, resp. nároky na převodový olej, jelikož Subaru má i přední diferenciál
v MT převodovce řešen jako hypoidní soukolí, které je více namáháno na smyk,
ale zároveň nemá příliš šťastně dimenzované synchronizační brzdy. Je to tedy
známý problém, že když dobře maže diferenciál, tak se zase prokluzují
synchrony (a analogicky naopak).

Shell nabízí převodový olej vyvinutý speciálně pro tyto účely a to
Shell Gear Oil SL 80W-90, který je ale takřka nedostupný.
Mám tento olej v autě cca 3roky a nyní po asi 80tis km pozoruji,
že rychle degraduje (převodovka je hlučná, hůř se řadí...).

Máte nějaký konkrétní olej, o kterém s jistotou víte, že ho lze použít?
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Kofilka »

A jaký olej pro automatické převodovky od vás doporučujete?? Díky
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
morena
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 77
Registrován: čtv úno 18, 2010 9:35 pm
Jméno a příjmení: pavel moravec
Bydliště: Výprachtice

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od morena »

Já šel na doporučení do CRX 75w90,mám for. 02 92kw MT.Zatím si pochvaluje lepší řazení i manželka :850: je to 14dní od výměny :3gears:
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Kofilka píše:A jaký olej pro automatické převodovky od vás doporučujete?? Díky
Začnu rychlejší odpovědí s jasným řešením - jedině Millermatic ATF SP III - speciální kapalina pro serva řízení a automatické převodovky japonských a korejských vozů nesoucí normu Subaru Special ATF.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

RallyCAD píše:Mám dotaz, který už zazněl v jiném vláknu zde,
ale když už vyzýváte k dotazu, tak ho zopakuji:

Který olej doporučujete pro MT Subaru, kde je striktně vyžadována
specifikace API GL5, čili tzv. "hypoidní olej" ? Jedná se tu asi o dost specifické
podmínky, resp. nároky na převodový olej, jelikož Subaru má i přední diferenciál
v MT převodovce řešen jako hypoidní soukolí, které je více namáháno na smyk,
ale zároveň nemá příliš šťastně dimenzované synchronizační brzdy. Je to tedy
známý problém, že když dobře maže diferenciál, tak se zase prokluzují
synchrony (a analogicky naopak).

Shell nabízí převodový olej vyvinutý speciálně pro tyto účely a to
Shell Gear Oil SL 80W-90, který je ale takřka nedostupný.
Mám tento olej v autě cca 3roky a nyní po asi 80tis km pozoruji,
že rychle degraduje (převodovka je hlučná, hůř se řadí...).

Máte nějaký konkrétní olej, o kterém s jistotou víte, že ho lze použít?
Dobrý den, záleží co je pro Vás onou JISTOTU, je vidět, že k problému přistupujete velmi obezřetně, nicméně si nemyslím, že by se problematika této aplikace měla výrazně démonizovat. Pokud měl někdo problém, co jsem zaznamenal na fórech v ČR a PL, potom s produkty GL3/4 nebo GL4+ a tam, kde bylo dorženo GL5 resp GL4/5 bylo vše v pořádku. Spokojenost tedy uživatelé projevili např. s převoďáky Motul Gear 300 GL4/5 nebo i obyčejnějším Motul Motylgear 75w90 GL4/5

Pokud požadujete parametrově co nejbližší náhradu za Shell Gear Oil SL 80W-90, použijte prosím produkt plnící GL5 i 80w90 a to osvědčený ze servisu Subaru Motorsport CRX 80w90. Osobně bych si do výše zmíněné aplikace zvolil ale to absolutně technologicky nejlepší řešení a to Motorsport CRX 75w90 NT
Rovněž jsem se dotazoval importéra v Polsku, kde má Millers Oils mezi uživateli vozů Subaru delší tradici a výborné reference včetně oficiálních servisů Subaru a bylo mi potvrzeno, že i produkty 75w90 GL4/5 z civilní řady Premium v této aplikaci normálně a spolehlivě fungují. Doporučit tedy mohu s jistotou i TRX Synth 75w90
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od kosobecny »

Dobrý den, zanedlouho bych rád udělal převodovku + zadní diiff, a rád bych nějaký cenově dostupný olej? Mám tedy nejspíše uvažovat o http://www.millersoils.cz/125--trx-synt ... gl4-5.html ? Případně bude mi stačit 5litrový kanistr, na autě (v podpisu) pravděpodobně tyto položky asi nikdo nikdy neměnil, a auto má nalítáno 137k a zatím sem problém zjistil jenom v občas tužším řazením, případně čístí se diff + převodva nějak od staré náplně?

Děkuji
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý den, skutečně optimální volba je Premium TRX Synth 75w90, s takovým nájezdem by měla být náplň vyměněna již alespoň dvakrát. 5l balení Vám bude přesně stačit. Výplach pro transmise bohužel nenabízíme, olej je tam vystaven jinému charakteru namáhání, nehrají zde takovou roli karbonizace, kaly a úsady. Olej klasicky vyměňte, po 137 tis km nemůže stará náplň pořádně fungovat.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Fiba »

Dobrý den, je olej TRX Synth 75w90 GL4/5 vhodný i do zadního diferenciálu se samosvorem (LSD)?
Děkuji.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý den, aplikace je bez problémů možná i pro LSD, stejně tak jako CRX 75w90 NT nebo extra produkt CRX LS 75w90 NT, nicméně pro civilní použití je běžně TRX Synth 75w90 úplně v pohodě. Jestli to budete měnit i s převodovkou tak Vám idelálně stačí 5l balení (cca 3,5 + 0,8 l)
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Fiba »

Děkuji, určitě budu brát 5l převoďáku + 5l motorového + aditivum Petrol Power ECOMAX, ale ještě to má chvilku čas :-)
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
lisiak
Nováček
Nováček
Příspěvky: 11
Registrován: ned zář 30, 2012 8:54 pm
Jméno a příjmení: Jaro Hura

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od lisiak »

Dobrý deň, potreboval by som radu, resp. odporúčanie pri výbere Vášh oleja do 5AT prevodovky v Subaru Outback 3.0r, rok výroby 2008. Odporúčanie výrobcu: SUBARU ATF Type-HP (http://jaytec-lubricants.com/index.php? ... 1879ca42fa) ďakujem.
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od romull »

Ahoj, mám to samé auto MY 2007 a olej do 5AT jsem bral od servisu Subaru, kde jsem za litřík oleje stočenýho ze soudku do petky vysolil 700,- Kč :670: . Potřeboval jsem jen dolít asi 3 dcl. Pokud budeš dělat výměnu a nenaleješ tam jen to co ti vyteče, ale propláchneš to třeba 2x, tak to bude asi 10 L málo a to už je ranec. Pokud měníš i filtr, tak za ten chtějí u Subaru ale 1 000 kaček, někde tu bylo vlákno kde se dá sehnat levnější. Jinak by měl být ještě použitelný tento olej http://www.millersoils.cz/283--millerma ... ii-ws.html, alespoň tak uvádějí - Subaru Special ATF a cena je taky postatně příznivější. Každopádně bacha na to co tam dáš, splést se u AT je snad ještě horší než u motoru :850:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý večer,
Millermatic ATF SP III WS je vhodným olejem pro uváděné automatické převodovky a ekvivalentem OEM doporučovaným produktům typu Idemitsu ATF HP nebo SUBARU ATF Type HP.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Převodové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od als »

lisiak: Nechci nějak moc rozdmíchávat téma olejů, ale konkrétně u AT, které má mezinápravový diferenciál (a ta tvoje má), bych moc neexperimentoval. Skoro každá olejářská firma nabízí alternativu oleje pro tuto převodovku, ale velice často pak majitel spláče nad ušetřenou korunou. Za mě rozhodně origo ATF od Subaru, sice drahej jako prase, ale máš jistotu. - Ještě jednou raději píšu, že se jedná o převodovky s VTD.
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“