Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Odpovědět
Uživatelský avatar
karlos2
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 01, 2015 6:57 pm
Jméno a příjmení: Johnny
Bydliště: Domažlicko

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od karlos2 »

Dobrý večer,
předem děkuji za vyčerpávající a ucelenou odpověď. Sulfátový popel, podle toho co jsem se o olejích všeobecně dočetl, je výraznou složkou každého oleje, která obsahuje kovy: barium, vápník, hořčík, zinek, draslík, sodík a cín. Síra, fosfor a chlor mohou být přítomny ve sloučeninách.
Přispívá příznivě k menšímu oděru pohyblivých částí motoru a je antioxidační. Proto není důležité jestli se jedná o vznětový nebo zážehový motor. Druhá věc je samozřejmě DPF filtr ale ten naštěstí v autě nemám.
Pouze mě zajímal podíl v produktu Millers. Snižování podílu popelu nebo jeho nahrazení něčím jiným, je záměr eko norem a spotřeby paliv a maziv.

Děkuji Karlos
Impreza WRX STI 4D SEDAN MY2012
Peugeot Partner 1.9 D R.I.P
Škoda Fabia 1.4 MPI ex.
VW Caddy 2.0 SDI
Škoda Octavia Combi III 1.4TSI
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Abychom se odprostili od strohé a teorie....
Pro Vás je důležité to, že se jedná právě o starý dobrý "neekologický" full SAPS olej, tedy doslovně přeloženo s "plným obsahem sulfátového popele, síry a fosforu" a to zejména díky optimálnímu množství ZDDP složky, vše umocněno nanočástickvými low-friction přísadami na bázi anorganických fulerenů a nejjakostnějšími základovými oleji PAO a vícenásobnými estery.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
karlos2
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 01, 2015 6:57 pm
Jméno a příjmení: Johnny
Bydliště: Domažlicko

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od karlos2 »

Děkuji za odpověď, nechci debatu už dále rozvíjet, chtěl jsem znát pouze procento podílu. To nevím. Full SAPS olej ale bohužel neexistuje. Asi jste měl na mysli fully synthetic mid SAPS.
Protože kdyby byl opravdu Full SAPS tak to ten motor po rozebrání nikdo nepozná jak bude černej.
Oleje s vysokým podílem síry se používají v motorech nákladních vozidel. 1 Mil. kilometrů cca 12 výměn oleje. Konkrétně doporučeno výrobcem Scania .
Nezlobte se za oponenství, chtěl jsem pouze číslo.

Děkuji Karlos
Impreza WRX STI 4D SEDAN MY2012
Peugeot Partner 1.9 D R.I.P
Škoda Fabia 1.4 MPI ex.
VW Caddy 2.0 SDI
Škoda Octavia Combi III 1.4TSI
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Hezky den Karlosi,

netusim jestli je Vasim zamerem tak trochu provokovat, nebo se v diskutovane problematice opravdu neorientujete - nic ve zlem, zadny uceny z nebe nespadl, ale:

Mid SAPS jsou u osobnich a lehkych dodavkovych automobilu oznacovany pouze a jen oleje s vykonovou specifikaci ACEA C2 a C3.

low SAPS jsou potom ACEA C1 a C4

Vse ostatni jako napr. ACEA A3/B3, A3/ B4 jsou full SAPS oleje.

Stamiliony motoristu po celem svete provozuji den co den vozy na full SAPS oleje (napr.klasicke 5w40 -bez C3- a 10w40 oleje, stejne tak jako sportovni a zavodni 10w60 atd.), budte tedy prosim zcela bez obav a podil siry ve full SAPS oleji nepitvejte, protoze ta je proste v rozmezi, jake jsem udaval na predchozi strane.

P.S. full SAPS olej mate i nyni ve Vasem voze!!
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
karlos2
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 01, 2015 6:57 pm
Jméno a příjmení: Johnny
Bydliště: Domažlicko

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od karlos2 »

Pěkný večer pane Vejvoda,
rozhodně neprovokuji!! Jen žijeme v době kdy se dá vše zvážit ,změřit ,analyzovat.
Pořád se opakuji. Chtěl jsem po Vás jako po obchodním zastoupení značky vědět procentuální podíl sulfátového popela.

S pozdravem
Karlos
Impreza WRX STI 4D SEDAN MY2012
Peugeot Partner 1.9 D R.I.P
Škoda Fabia 1.4 MPI ex.
VW Caddy 2.0 SDI
Škoda Octavia Combi III 1.4TSI
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý večer Karlosi.

Konkrétní hodnotu % Sulphated Ash pro Vás zjišťuji u výrobce, věřím, že z kraje týdne budu info mít.

Nicméně se opakuji - řešíte údaj, který nemá přílišnou vypovídací hodnotu a trochu mne straší Vaše věta "Full SAPS olej ale bohužel neexistuje. Asi jste měl na mysli fully synthetic mid SAPS." ze které mám dojem, že úplně přesně nechápete kategorizaci olejů "z pohledu SAPS" a to, že diskutované oleje Castrol nebo Millers 10w60 jsou prostě full SAPS a hodnota bude v rozmezí 1.0 a 1.6.
Ale opakuji, zjistím Vám to, přestože - přeneseně řečeno - řešíte barvu sportovního vozu a ne jeho motorizaci, podvozek a brzdy...

Koukněte se spíše na údaje o TBN, HTHS, kinematické viskozitě při 100°C, viskozitní index...to jsou extrémně důležité porovnávací hodnoty ukazující na kvalitu oleje, obzvláště pro výkonné aplikace.

Jen ze zajímavosti prosím Vás - proč se tak upínáte na tu hodnotu sulfátového popele?
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Takže hodnota pro sulfátový popel u oleje CFS 10w60 NT je 1.41%
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
karlos2
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 01, 2015 6:57 pm
Jméno a příjmení: Johnny
Bydliště: Domažlicko

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od karlos2 »

Dobrý večer, děkuji za ochotu pane Vejvoda.

S pozdravem
Karlos
Impreza WRX STI 4D SEDAN MY2012
Peugeot Partner 1.9 D R.I.P
Škoda Fabia 1.4 MPI ex.
VW Caddy 2.0 SDI
Škoda Octavia Combi III 1.4TSI
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Aischylos »

Dobrý den,

mám v plánu za 1000km měnit olej u Levorga a chtěl bych Vás moc poprosit o názor zda je vhodný EE LONGLIFE 5w40 a především zda je do automatu vhodný převodový Nanodrive EE Transmission 75w90 či zda je nutno jít do vašeho oleje, který je speciálně pro automatickou převodovku.

Moc děkuji
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak s tím automatem ti odpovím jednoznačně - ne není vhodný. Do automatu patří hydraulický olej. Subaru má svoje oleje, resp. vyrábí to tuším Idemitsu. Docela bych se bál tam dát "obyčejný" ATF, kór do toho variátoru. Třeba do novějších 4AT a všech 5AT převodovek se musí dávat speciální typ ATF (jen pro ilustraci).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Aischylos »

Děkuji moc za odpověď - takže do převodovky dát olej co nalijí oni?? Nemám s tím samozřejmě problém, spíš mi šlo o to abych pro Levorga udělal co nejlepší jde, je mi celkem jedno co to bude stát, jde mi hlavně o spolehlivost a pokud je něco lepšího??? A ten motorový olej??
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od HonzaCZ »

Motorový nevím. Zřejmě bude v návodu k obsluze specifikován. Takže olej od kvalitního výrobce v mezích daných specifikací by měl vyhovovat. Nechci střílet nic na slepo, když nevím ani co doporučuje výrobce.

Do CVT bych dal originál, co tam má být. Zřejmě taky někde bude specifikované v návodu.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Aischylos »

JJ, v návodu to opravdu je, ale tam je jen napsáno, že do převodovky 75w90 a do motoru např ten 5w40 je tam taky, ale není tam nic co se týče nějakých detailů. Každopádně moc děkuji za vysvětlení, mám jasno s tou převodovkou. :-)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od HonzaCZ »

75w90 je převoďák a to je do diferenciálů nebo manuální převodovky. Do CVT je speciální olej.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Aischylos
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 186
Registrován: čtv úno 25, 2016 1:00 pm
Jméno a příjmení: Pavel Štach

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Aischylos »

Aha, tak to jsem nevěděl, asi sem se špatně mrkl, musím si ten manuál ještě projít, ale stejně tam tedy nechám dát ten co budou dávat v autorizovaném servise a uvidím, nechci udělat chybu. Děkuji za info.
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“