Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Odpovědět
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od pufko »

Petr Vejvoda : aby si ma pochopil mne vyslovene vadia produkty, ktoré mi chce niekto natlačiť prostredníctvom nejakej reklamy či kampane. Ja to beriem v prvom rade tak že si za to musí zákazník priplatiť viac ako za totožny produkt ktorý by tú reklamu nemal.
Nemám rád ked niekto nejaký produkt označuje tak, že je snád najdokonalejší a všetko ostatné je asi zlé, prinajmenšom horšie

Nejaké ocenenia od XY, či AB , alebo ABC vo mne vyvolávajú tiež rovnakú faloš. Auto roka, motor roka, produkt roka, testy pneu a podobne.... Každý sa ohána týmito pre mna trápnymi oceneniami, ktoré majú v prvom rade za účel presvedčiť zákaznika aby si kúpil ten produkt ktorý uspel akože najlepšie. Dobre vieme ako skončili trebárs motory TSI , ktoré boli tiež motorom roka http://www.topspeed.sk/motor-1-4-tsi-od ... roka-/7193 a takto by som mohol pokračovať

Taktiež mi následne vadí ked tieto reči šíria bežný ludia, ktorý si nemajú šancu overiť hodnovernosť tých údajov, už sa v minulosti prišlo na to že podvádzala aj taká inštitúcia ako ADAC. To sme to teda dopracovali a dovtedy platilo že čo napísal ADAC tak to bolo sväté

Ja netvrdím že nejaký produkt je zlý, a ani netvrdím že nie je v niečom o chlp lepší, ale nikto ma nepresvedčí že ked nalejem trebárs bežný Mobil 1 že motoru snád uškodím. Prečo by som teda mal za Millers zaplatiť napríklad 60€, ked ten Mobil 1 mám za 30€...

Letné pneu mám Barum Bravuris 3, zimáky Matador MP92 a vôbec som nemal depresie z toho že by ma niekde mohlo šmyknúť alebo že by som sa niekde nedostal, fungujú presne tak isto ako iné pneu - akurát som si nemusel priplatiť 20% za to že sa umiestnili na vrchu nejakého rebríčka. Ja som len ten čo nežerie automaticky to čo mu niekto strčí pod nos, kde mi nikto nevie zaručiť hodnovernosť výsledkov. Obzvlášť ked je ten článok prebraný z iného časpisu... Nehovorím že tam nie je rozdiel, ale je často zanedbatelný, kto chce mať leší pociť nech si kludne priplatí aj 50%, mne je to fuk

Peace, mám vlastnú hlavu a v nej vlastný rozum a viem sa rozhodnúť sám za seba, nepotrebujem nikoho na to aby mi odporúčal aké pneumatiky mám obuť, alebo aký olej mám liať, či nebodaj aké auto si mám kúpiť, pretože to moje asi nemôže byť dosť dobré ked ani nebolo autom roka

Ja nikde netvrdím že Millers je zlý olej, pre mna je zbytočne predražený a predražený je práve preto že sa výrobca chvastá tými reklamami, skrátka len využíva to že vdaka reklame môže zo zákazníka vyžmýkať viac. A bude tak žmýkať dovtedy až dokedy sa bude dať. Až opadne sláva dopadne presne tak ako Castrol ten tiež kedysi žmýkal zákazníka a dnes to niekto nekúpi ani keby s tým mal namazať retiazku na bicykli

Vadí mi že sa ludia nechávajú strhnúť na tieto nekalé praktiky výrobcov len preto aby získali "falošný" pocit že pre svoje auto urobili akože to najlepšie
:bp: :bp: :bp: :bp:
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Kolben »

pufko: Zase hromada žvastů, která není absolutně k ničemu. Pokud někde napíšeš nebo řeknes ze někdo podvádí a lže měl by sis pro to připravit nějaký důkaz(y) a tím argumentovat. Ne reagovat takovýma blábolama a doměnkama. Myslím si že můžeš být rád, že Petr Vejvoda nemá potřebu si Tě "podat" za nějaký poškozeni jména nebo tak něco.


Sent from my iPhone 6s using Tapatalk
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od seatik »

Pufko.... ja myslim,ze tohle napadani cele je zbytecne.

Ja pouzivam millers oils jiz nejake 4 roky,kdy jeste nemela takovou propagaci a reklamu,nikdo mi nic nenutil,vyzkousel sem ho a jsem s nim naprosto spokojeny,proto se k teto znacce rad vracim.
Na starsim motoru sem si vyzkousel jak motul,pote mobil 1(pouzival sem ho v minulosti a je to dobry olej) a naposledy millers oil,s kterym sem viditelne zpozoroval nejlepsi vysledky. To kte propagaci,nikdo mi neovlivnoval a tady na klubu byl olej novy a neznamy,cili zadna vseobecna euforie od ostatnich

Co se tyce ceny,porad je to pro me levnejsi volba nez napr Motul 300V chrono. Rad si za kvalitu zaplatim a proto i z drivejsich kladnych zkusenosti chci zkusit porovnat si tento olej.

Vetsina oleju ruznych znacek kdyz je nova namaze spolehlive,ale ne vsechny jsou nejaky cas drzet si stabilni hodnoty a vykonost pri vyssi zatezi.

Docela mi zarazi,ze nasadis tykani aniz by jste se s panem Vejvodou znali a ten styl podani je taky takovy...drsny...
Jak muzes neco kritizovat aniz by jsi mel nejaka podlozena fakta v ruce? Myslel si to dobre,chtel si usetrit penize ostatnim,ale nezlob se na me,mohl si to vazne napsat jinak.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od dethroned »

u nás se na 0W20(30) jezdí životnostní testy, full load testy a podobný libovky a ty motory najíždí víc než 1000 hodin než jim praskne hlava (většinou VW:-)) nebo blok (BMW:-))
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Levap »

Myslím ze tady jsou všichni dospělí, rozumní lide a nepotřebují rady od takového týpka jako je pufko.

Nevěří reklamě, ok. Dělá si vlastni názor, ok. Ale vysirat ostatní a napadat bez důkazů ze je někdo podvodník to sem nepatří. To tady na fóru nikdy nebylo.
Navic i co se tyka MO piseme jen vlastni subjektivni pocity a zkusenosti.

Odesláno z mého Lenovo S650 pomocí Tapatalk
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od sima »

Mně pan Vejvoda poradil,ochotně,fundovaně a odpověď byla velice vyčerpávající i pro takového šťouru jako jsem v těchto věcech já.Přesto,že jsem zvolil nakonec co se týče mot.oleje jiný mnou osvědčený produkt,neměl s tím absolutně problém,ba právě naopak.I tak se pozná dobrý obchodník,vím,ale nebývá to v tomto kraji českém stále zvykem,všichni chválí jen to svoje,cizí produkty často směšně šmahem zavrhují,to zkušenějšího zákazníka mnohdy spíše odradí.Tolik má odpověď na jisté výtky pufkyho...tento člověk je uznalý a dovede třídit požadavky každého jednotlivce,řekne prostě ano toto by šlo,toto je už špatně.
Až přijde čas výměny olejů v převodovce a diferáku-cích nemám teď momentálně lepší volby než produkty MO s nano částicemi.I díky panu Vejvodovi,je to jeho práce a dělá ji dobře,max důvěryhodně a to je pro mě důležité.
V neposlední řadě kvituji dobré zkušenosti s MO od zdejších fandů Subaru,to mě bohatě stačí jako důvody proč MO ano.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od catana »

Na svym aute jsem rozdil v MO olejich poznal na spotrebe. A osobne si cenim toho, ze p. Vejvoda je ochotny nam tu radit a vyuzivat sve znalosti k tomu nam i pomoct s vyberem a demystifikaci.

Admini by mohli ty offtopic prispevky pufka o tom jak je chytry nekam presunout do zumpy, pac to tu jen zasira vlakno. Podobne kecy patri na idnes. A IMHO je to vuci p. Vejvodovi naprosto nepravem urazlive.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Petr Vejvoda »

ladis77 píše:Dobry den,
koukam ze 5w50 je docasne nedostupne, co doporucite jineho, zatim sem daval 10w60 ale tedka auto vic stoji nez jezdi, sice ve vyhrate garazi, ale ... a rad bych na zimu neco mazatelnejsiho. Dekuji
jinak mam s MO nejlepsi zkusenosti, olej auto skoro nebere, rekneme 1l/10tis, treba castrol to …
Dik za upozorneni, XF LL 5w50 uz "zase funguje", jiz je skladem a na webu opraveno.

I na zimni provoz neni 10w60 neco vylozene spatneho, jen kolik aut jezdi na pochybne oleje 10w40... Tu malinko horsi cerpatelnost u CFS 10w60 (NT) nahrazuji spickove zakladove oleje na bazi esteru a jejich extremni smacivost kovu, tedy ochrana pri studenych starech, u NT verze jeste posileno low-friction nano slozkou. Pokud ale auto moc nejezdi a nechcete kupovat drazsi CFS olej, bude ten XF LL 5w50 idealni, vcetne sportovniho svezeni.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Petr Vejvoda »

catana píše:Na svym aute jsem rozdil v MO olejich poznal na spotrebe. A osobne si cenim toho, ze p. Vejvoda je ochotny nam tu radit a vyuzivat sve znalosti k tomu nam i pomoct s vyberem a demystifikaci.

Admini by mohli ty prispevky pufka o tom jak je chytry nekam presunout …
Diky vsem za zpetnou vazbu a osobni zkusenosti!

Mne je jasny, ze si vetsina lidi z Millers Oils na zadek z nejakeho duvodu nesedne a je to mezi oleji tak trochu specifikum, protoze vetsina vyrobku je tam delana jinak (na dnesni dobu hodne poctive, neglobalne a s pokrokovymi neobvyklymi a mnoje poburujicimi technologiemi) a i my delame praci kolem toho jinak a delame z oleje a veci kolem toho vic nez jen nahradni dil x za cenu y.

Urcite neni potreba mazat prispevky kde si pochybovac vypisuje hlavu, holt kazdy to vnima jinak a vyjadruje po svem ;) Naopak casto z takove debaty vzejde nejaky prinosny efekt, nove vysvetlene informace pro ostatni a dotycny se nad tim znovu a poradne zamysli.

P.S. Mazete spravne, nebo jen pouzivate olej? ;)
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od VDC »

Pufkovy příspěvky mazat nebudu. Nemusíme "moderátorsky" bránit Petra Vejvodu a Millers Oils, protože to není potřeba. Dost z vás, spokojených uživatelů produktů MO, se Petra zastala, díky pozitivním zkušenostem s MO.

Když jsme s Petrem navázali spolupráci před pár lety, většina lidí tu používala jiné oleje. A to, že postupně lidi vyzkoušeli produkty Millers Oils byla jejich svobodná volba. Millers Oils tu před pár lety nikdo z nás neznal. A mě jen těší, že nevím o nikom, kdo by byl zklamán. Mě nevyjímaje.
Vážím si toho, že Petr Vejvoda nám Millers Oils nabízí a že s námi spolupracuje. A těší mě, že je to pohodář, který se podobné diskusi jen usměje, stejně tak jako já. ;-)

Pufko buď tak laskav, nepoužívej produkty Millers Oils, lej si do auta cokoli jiného, jezdi si na pneumatikách na kterých ti to vyhovuje, když ti to na nich ani neklouzne. Přejeme ti to. Každý svého štěstí strůjcem. Nicméně další své názory nám v tomhle vlákně nesděluj, ty už bych odstranil !!!
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Mira »

No já toto vláknu beru jako čistě komerční záležitost. Takže poplatek za ten baner se clubu určitě hodí.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
karlos2
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 01, 2015 6:57 pm
Jméno a příjmení: Johnny
Bydliště: Domažlicko

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od karlos2 »

Dobrý den pane Vejvoda, mám na Vás otázku. Jezdím v Impreze STI 2012 motorový olej Castrol EDGE 10W-60.
Jezdím pouze v letním období. Mám zájem o Vámi nabízený produkt CFS 10w60 NT.
Jediné co potřebuji vysvětlit je jiné API. Castrol SN/CF a Millers SM/CF.
Jak je to s podílem Sulfátového popela u CFS 10w60 NT ?
Drží se značka Millers eko norem a jak je na tom s porovnáním s EDGE.


Děkuji předem
Karlos
Impreza WRX STI 4D SEDAN MY2012
Peugeot Partner 1.9 D R.I.P
Škoda Fabia 1.4 MPI ex.
VW Caddy 2.0 SDI
Škoda Octavia Combi III 1.4TSI
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Hezký večer Karlosi,

Vzhledem k tomu, že oba oleje plní ACEA A3/B4, které požadavky norem API SN dalece převyšují, není se třeba rozdílu SM / SN obávat. Všeobecně, "síla" výrobního aditivačního balíku API je oproti evropských ACEA požadavkům žalostně malá (jeden z důvodů, proč se standardní US oleje doporučují měnit po 5.000 - 7.000 km).

Sulfátový popel bude podle norem ACEA A3/B4-12 mezi 1.0 a 1.6 %, jedná se tedy o full SAPS olej, stejně jako Castrol Edge 10w60. Jen tak pro zajímavost - proč toto řešíte pro benzínové auto?

Jaké eko normy máte na mysli?

Porovnání s Castrol Edge, to je spíše na delší telefonát, ale ve zkratce co bych uvedl jako beneifity.
oleje CFS a CFS NT používají jako základové oleje skutečné plné syntetiky třídy IV (Polyalfaolefiny) a trřídy V (estery, dokonce jako snad jesiní na trhu 3estery, tedy estery vícenásobné) které přispívají extrémní tepelné a střihové odolnosti a maximální smáčivosti kovů. Prosím prostudujte si více těchto bázích něco zde: http://www.millersoils.cz/plne-synteticke-motorsport

U CFS NT verze je vše ještě podpořeno low-friction aditivy nanočástic na bázi anorganických fullerenů, přispívajícícmi k snížení koeficientu tření, tedy zejména vyšší ochraně součástí apod. více prosím zde: http://www.millersoils.cz/nanodrive dole na stránce je odkaz na testy.

Castrol 10w60 považuji za dobrý olej, ověřený v bezpočtu aplikací po celém světě včetně top motorsportu, ale žádnou výše uvedených technologií - zejména nejjakostnější a nejodolnější základové oleje u něj nenajdete. To může snižovat tepelnou odolnost - jak čerpatelnost, tak hlavně schopnost odolávat v čase vysokým teplotám (odpařování a přepalování) a snižování viskoznosti, síly a tlaku olejového filmu díky působením střihových sil motoru (estery používané Millers Oils a jinými pokrokovými oleji totiž dokáží nahradit na střih náchylné polymery, které standardní oleje používají). Funkční přísady typu TITANIUM apod považuji osobně za re-marketing, protože reálné testy a jejich oficiální laboratorní výsledky nikde nenajdete.
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od Petr Vejvoda »

seatik píše:Dobrý den pane Vejvodo,
chtěl bych Vás poprosit s radou,jaky vhodný olej vybrat pro motor BRZ/GT86 .
Doporučovaný je 0w-20 stejně jako mi vychází ve vašem konfigurátoru.
Více lidí však zjistilo,že v teplejších dnech i běžným provozním tempem stoupá teplota oleje 110-120 °C.
Pokud pak auta vytáhneme na track day Písek,Sosnová,jde …
Jedna aktuální ;)

Obrázek
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové produkty - motorové oleje s nanočásticemi Nanodrive

Příspěvek od seatik »

Dekuji za ukazku :-) Ja se nakonec rozhodl na 0W-30 NT cfs. Puvodne sem planoval 5W-40,ale uz mam na ceste chladic oleje pro BRZ,tak nakonec jdu do te vodicky :-) Ta 0W-20 mi vadi snizena HTHS.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“