Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

Dobrý den, origo doporučení jsou oleje 5w30, ale lze samozřejmě zvolit i 5w40 nebo 0w40. Pokud chcete mít přímé srovnání s 0w40 od castrolu, potom vyzkoušejte náš XF Longlife 0w40 http://www.millersoils.cz/xf-longlife-0w40 Jinak bych doporučil osvědčený XF Longlife C3 5w30 http://www.millersoils.cz/xf-longlife-5w303 (případně low-friction nanočásticový NANODRIVE EE Longlife C3 5w30 http://www.millersoils.cz/ee-longlife-5w30?c=62
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Bullitt
Nováček
Nováček
Příspěvky: 34
Registrován: čtv zář 27, 2012 3:48 pm

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Bullitt »

Děkuji.
ezz
Nováček
Nováček
Příspěvky: 37
Registrován: stř čer 11, 2014 7:21 pm

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od ezz »

Dobrý den,
Budu měnit olej a doposud používám mobil 3000 X1 5W-40. Mám motor EJ25 (rok2006) jako většina ostatních. Chci se zeptat, co lze použít za olej stejné viskozity od MO.
Jde o to, že v serv. manuálu je psáno :
"For the API specification SL and SJ, use the logo mark with “Energy Conserving” (If the SL, SJ grade is not available, use SH grade).
ACEA specification A1, A2 or A3"

Co jsem koukal tak oleje co nabízí MO na stránkách mají ACEA C3. Protože tady psalo mnoho uživatelů stejného motoru, že MO používají, tak by mě zajímalo jaký přesně a co s tím ACEA C3.
Subaru Outback 2.5 07
mckoci
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 10, 2013 8:24 pm
Jméno a příjmení: Míra
Bydliště: Pardubice

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od mckoci »

Dobry den,
pekne prosim o radu jaky olej zvolit pro outback 3.0R 2007 .. najezd 145tis. km, mestske a primestske cesty .. nyni je tam castrol fst 5W-30 .. rad bych zkusil millers
Dekuji
> Subaru Outback MY2007 3.0R Si-Drive EZ30 <
> Subaru Outback MY2001 2.5 MT LPG < - prodáno

>> Výměny ČELNÍCH SKEL pro vozy SUBARU mobilním způsobem u vás doma , bližší info SZ <<
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od VDC »

Specifikaci klidně nech a Millers Oils klidně zkus. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od dethroned »

no nevím, vidím že ten castrol fst je spec. ACEA C3 což je bezpopelná norma speciálně pro diesel DPF, nemýlím-li se... nech 5W30 ale ACEA A3. na značce asi nezáleží, pokud to není z penny marketu...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
Petr Vejvoda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 240
Registrován: úte kvě 25, 2010 12:41 am
Jméno a příjmení: Petr Vejvoda
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Petr Vejvoda »

mckoci píše:Dobry den,
pekne prosim o radu jaky olej zvolit pro outback 3.0R 2007 .. najezd 145tis. km, mestske a primestske cesty .. nyni je tam castrol fst 5W-30 .. rad bych zkusil millers
Dekuji
Dobrý den, pokud olej 5w30 nedoléváte, klidně jej můžete používat nadále - z levnější řady Trident Longlife 5w30 nebo z top řady Premium XF Longlife C3 5w30 či jeho low-friction verzi s nanočásticemi EE Longlife C3 5w30. Drtivá většina olejů 5w30 je dnes již MID nebo LOW SAPS, tedy "nízkopopelných", ale ochrana motoru je u nich již dávno stejně dobrá jako u FULL SAPS olejů ACEA A3/B4 takže se toho neobávejte.

Osobně bych ale do 10 let starého motoru s uvedeným nájezdem použil olej 5w40 - klidně levnější a FULL SAPS Trident 5w40 (nebo naopak technologicky pokrokový low-friction olej EE Longlife 5w40).
Sleva 10% na oleje, maziva a aditiva Millers Oils pro všechny členy fóra - objednejte z http://www.millersoils.cz a do poznámky k objednávce napište "Subarufanclub" a svůj nick. Sleva se odečte při fakturaci, pošta a dobírka jen 100,- Kč.
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Marty73 »

Teď jezdím od léta na tohle. Stejný motor EJ25 2007. Jen má najeto 5.000 Obrázek Ale turbína má najeto 230.000.
http://www.millersoils.cz/cfs-5w402
Naposledy upravil(a) Marty73 dne úte pro 19, 2017 6:18 pm, celkem upraveno 1 x.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
mckoci
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 119
Registrován: ned úno 10, 2013 8:24 pm
Jméno a příjmení: Míra
Bydliště: Pardubice

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od mckoci »

Petr Vejvoda píše:
Dobrý den, pokud olej 5w30 nedoléváte, klidně jej můžete používat nadále - z levnější řady Trident Longlife 5w30 nebo z top řady Premium XF Longlife C3 5w30 či jeho low-friction verzi s nanočásticemi EE Longlife C3 5w30. Drtivá většina olejů 5w30 je dnes již MID nebo LOW SAPS, tedy "nízkopopelných", ale ochrana motoru je u nich již dávno stejně dobrá jako u FULL SAPS olejů ACEA A3/B4 takže se toho neobávejte.

Osobně bych ale do 10 let starého motoru s uvedeným nájezdem použil olej 5w40 - klidně levnější a FULL SAPS Trident 5w40 (nebo naopak technologicky pokrokový low-friction olej …
Dekuji za reakci, olej od vymeny do vymeny zatim nedolevam. S 5w40 to neni spatny napad, urcite do budoucna vyzkousim *_*=*_*
> Subaru Outback MY2007 3.0R Si-Drive EZ30 <
> Subaru Outback MY2001 2.5 MT LPG < - prodáno

>> Výměny ČELNÍCH SKEL pro vozy SUBARU mobilním způsobem u vás doma , bližší info SZ <<
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od sima »

Dobrý den pane Vejvoda,chci vyzkoušet aditivum http://www.millersoils.cz/petrol-power-ecomax?c=102
Předpokládám,že doporučejete tohleto aditivum míchat jen do obyč neaditivovaných 95 natural paliv?
Když chci uplatnit klubovou slevu,musím se zaregistrovat a hlavně co mám uvést v objednávce,stačí jen SFC sima?
Je tohleto aditivum případně využitelné i u travních sekaček na natural 95?(Záruku výrobce ohledně použitého paliva s jinými než doporučenými aditivy neřeším).Předpokládám,že je...
Děkuji za odpověď.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od Traveller »

Šímo, nikam se registrovat nemusíš. Tedy aspoň to předloňska to tak bylo. Jen se do objednávky napsalo přesně to, co píšeš, tedy "SFC nebo SubaruFanClub sima".
Já jsem vždycky objednával 2 půllitrovky najednou - vycházelo to výhodněji stran poštovného apod. ;-D
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od sima »

Jj díky.Četl jsem,že to jde bez registrace,ale byla to myslím právě zpráva staršího data.Půjde to beztak i bez toho.Já budu brát max jednu,na vyzkoušení.Taky jsem měl vůl možnost vzít VIF jak velké balení chci,i v malém množství za opravdu zlomek ceny,nad kilčo za půl litra!Jenže jsem začal tankovat efectu a odřekl jsem to...ještě mám zbytek VIFU v garáži.Ale počítám,že Vif bych mohl mít časem opět zase levněji.Kámoš dělá dealera shellu a dodává to nějakému zemědělci.No včil zkusím MO a pak se uvidí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
jammie
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: čtv led 31, 2013 10:00 pm
Jméno a příjmení: juraj

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od jammie »

Prosim vas, aky olej odporucate do imprezy my 09, 2,0r 110 kw, auto ma 200 tis km, jazdim normalne ale pri obiehani sa nebojim vytocit aj do 7 tis. ot. 90% jazdim okresky, mesto malo. naposledy som nalial valvoline syn power 5w30 a motor sa mi s nim zda trosku hlucnejsi ale olej nezerie vôbec. dakujem.
ex-Legacy MY 2000 92 kw
Impreza MY 2009 110 kw (benzin)
cammy
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 91
Registrován: úte říj 30, 2018 6:21 pm
Bydliště: Sokolovsko

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od cammy »

ahoj,

planuji vymenu oleje ve starsim SFku 2.0 92kW naj. 200t, od zastoupeni mam k dispozici mazaci plan se specifikaci SAE 5W30, API - SL,SJ ACEA - A1, A2, A3 coz je takrka nesehnatelna kombinace parametru =)

Alternativy jsou 10W30, 10W40 API - SH, SG, ACEA - A1, A2, A3

co je v aute ted bohuzel netusim

doporuceni?
ma cenu hledat neco co nejblize puvodni specifikaci, nebo jit cestou alternativy (i vzhledem k najezdu a faktu, ze netusim co tak aktualne je)?
auto puvodne z nemecka, tak tam snad nekdo nelil kdeco...

diky moc za info

Subaru Impreza 2.0 (2003)
Subaru Forester 2.0 (2001)
Lada Niva 1.7 (2006)
ex - Skoda Fabia 1.4 (2002)
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Motorové oleje Q&A, zkušenosti....

Příspěvek od yeti »

Já dávám posledních cca 60tis do SF 90kw MO Trident 10W40. Jezdím na LPG, motor si nestěžuje, olej nežere. Podle mě, cokoli tam naleješ, bude OK.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Millers Oils“