Kapaliny do ostřikovačů

Odpovědět
Uživatelský avatar
Daffson
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř úno 08, 2017 9:27 am
Bydliště: Praha

Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od Daffson »

Zdravím všechny.

Velmi bych byl vděčný, pokud byste mi dali nějaké dobré tipy na kapaliny do ostřikovačů a to jak letní, tak především zimní!!!

Nejen že hrozně smrdí, ale teď naposledy kupovaná u pumpy (Benzina) je tak brutální že po ostřiku se mi nejen zvedá žaludek ale především i začne točit hlava.

Preferuji takové ty klasické "fresh" vůně, ale pokud je i nějaká příjemná ovocná, tak sem s ní.

Největší problém je v tom že si legálně nelze nikde očichat neboť se musí láhev otevřít a to pak nadávají pumpaři/ky.

Opravdu moc prosím o dobré tipy.

Díky MOC předem.

Odesláno z mého ONEPLUS 3 pomocí Tapatalk
Subaru Outback 2.5i MT (US version), rv.2014, 127KW- přítomnost
Opel Zafira B 1.8 16V, rv.2010, 103KW - prodáno
Opel Astra G 1.4 16V, rv.1998, 66KW - prodáno
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od PeteBiggy »

Daffson píše:Zdravím všechny.

Velmi bych byl vděčný, pokud byste mi dali nějaké dobré tipy na kapaliny do ostřikovačů a to jak letní, tak především zimní!!!

Nejen že hrozně smrdí, ale teď naposledy kupovaná u pumpy (Benzina) je tak brutální že po ostřiku se mi nejen zvedá žaludek ale především i začne točit hlava.

Preferuji takové ty klasické "fresh" vůně, ale pokud je i nějaká příjemná ovocná, tak sem s ní.

Největší problém je v tom že si legálně nelze nikde očichat neboť se musí láhev otevřít a to pak nadávají pumpaři/ky.

Opravdu moc prosím o dobré tipy.

Díky MOC předem.
No hlavně se zaměřit, ať jsou tam složky spíš na bázi ethanolu a ne methanolu! Ten narušuje lak, praskají po něm plexi na světlech, narušují pryže....Za mě je třeba dobrá z Lidlu, nijak zvlášť mi nesmrdí a cenově taky OK.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16117
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od quickly »

PeteBiggy píše:Za mě je třeba dobrá z Lidlu, nijak zvlášť mi nesmrdí a cenově taky OK.
Na začátku a konci zimy kupuji v Lídlu (-20), pokud je větší zima, tak kupuji v Hornbachu (-30 ).
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
plukovník

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od plukovník »

Letní i zimní, jedině Sonax.
Sice je ze všech nejdražší, ale příjemně voní, po ostřiku "nenadýcháš", ani se nepřiotrávíš jako v případě těch levných metanolových sraček...
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od Mareka »

Už roky kupuju do práce http://www.lavio.cz/e-shop/autochemie/s ... trikovacu/

Prodavač na můj dotaz s úsměvem konstatoval - "Naše můžete i pít, jsou s ethanolem."

Protože se soukromým autem najdu málo km, mrzí mne že Millers přestal vyrábět celoroční směs (není dostupná ani v GB) - s ní jsem neřešil letní/zimní a jejich obměnu.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od romull »

Já jsem je snad ani nikdy na letní a zimní nerozděloval, natož je pak měnit. Vždycky v létě jsem doléval destilku a nanejvýš přidával tablety na umytí hmyzáků a jak přicházela zima, tak jsem do toho zbytku nalil něco koncentrovanýho na -40°C a prostříkal všechny trysky a nikdy jsem nezamrzl 8-?
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od Lefie »

Já byl vždy spokojený s Mafrou, ale blbě se shání a je drahá. Do auta kde se spotřebuje 15 litrů za rok to nevadí.
Ale u auta kde je na zimu potřeba 25 litů a na léto dalších 25 je to už dost peněz. Takže jsem začal kupovat v Elitu to jejich XT -20°C nebo -40°C po 25 litrech (kvalita nic extra). Jenže to dělá bordel (modrá barva a smrdí jak okena) na té bílé perleti co máme a tak přemýšlím o tomhle https://www.sans.cz/inposan-kapalina-do ... u-40c-25-l .
Nemá s touto značkou někdo z Hradečáků zkušenost? Dík za odpověď.
Je to snad jediná čirá kapalina co se dá sehnat.

Obrázek

V elitu se dá sehnat kapalina a teď cituji:
Zelená nemrznocí směs do ostřikovačů se svěží vůní. Balení 25L. Mrazuvzdornost do -30°. Balení též 1, 3 a 4 litry. Zelená barva. (*_^) |,,,,
Letní směs do ostřikovačů 25L. Dobře odstraňuje hmyz; svěží vůně. Balení též 1 a 3 litry. Žlutá barva. Nemám odzkoušeno.

Dále se dá tamtéž vyzkoušet:
Premiový letní ostřikovač s NANO efektem se svěží vůní melounu.Kanystr obsahuje praktické nalévátko. 3 nebo 25 litry/ů. Zelená barva. (*_^) |,,,,
Letní ostřikovač s vůni citrónu v ekonomickém plastovém obalu balení 3 litry. Žlutá barva Nemám odzkoušeno.

Pokud tady napíši vůně tak prosím nečekejte žádný Chanel nebo Versaceho. Každopádně to skoro všechny zaskočí a ptají se co je to zač. Cena ujde, teď bez akce pro normální lidi za tu
letní NANO 25 l je cena 213,- registrovaní ji mají o něco levněji a v akci se dá sehnat za cenu prázdného kanystru. To si potom člověk říká , proč kupovat destilku když můžu mít tady toto.
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
Bekr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 544
Registrován: sob lis 26, 2011 9:47 pm

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od Bekr »

Kupuju výhradně Sheron bez nano částic. Vůně mi přijde snesitelná a hlavně mají atest, že nepoškozuje plexy kryty světel.
Bekr
Subaru Forester 2.0X Comfort 2003
Subaru Forester 2.0X Active 2007
Subaru Forester 2.5XT Low 2008
Subaru Outback 2.5i Executive ES 2020
GSX400SH 88 & XJR1300 00 & S22 60
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od sima »

A já jak Quickly-Lidl,bo tam chodím denodenně,v případě potřeby-přechod na zimu-naředím letní směs silnějším koncetrátem-čímkoliv.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od spm »

To mate ty problemy z toho, ze mate ostrikovace na svetla :-DDD

Odesláno z mého SM-A510F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Austin
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 283
Registrován: úte zář 18, 2018 10:55 pm
Jméno a příjmení: Martin
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapaliny do ostřikovačů

Příspěvek od Austin »

O tom, že většina kapalin do ostřikovačů leptá polykarbonáty/čelní světla, plasty a lak, se zde již psalo, a je to poměrně známý fakt. Není vůbec jednoduché koupit u benzinky nesmrdící kapalinu bez metanolu, resp. obvykle vůbec nemají na výběr a prodávají jen ty nejlevnější mrdky za co nejvyšší ceny. Proto už většina lidí nakupuje dopředu osvědčené nesmrdící kapaliny.

Používám Sonax, nesmrdí, neleptá, nejlépe vychází koncentrát
Obrázek

Nyní jsem narazil na podobný výrobek (bo nakupuji do garáže vždy na jaře, když je to za půlku)
ale od Donauchem, což je výrobce aditiv.
https://www.eva.cz/zbozi/DRO18853/kapal ... ne-citron/

Obrázek

Zimní směs do ostřikovačů – 40°C je biologicky odbouratelná, netoxická kapalina s účinnou mrazuvzdorností, nepoškozující pryžové, plastové a lakové díly.

A 110 Kč za 5 litrů je dobrá cena.
Odpovědět

Zpět na „Provozní náplně všeobecně“