reset výměny oleje Outback 2012 diesel

Odpovědět
ToDo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 07, 2018 11:55 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Dočekal

reset výměny oleje Outback 2012 diesel

Příspěvek od ToDo »

Ahoj,
jsem začínající Subarista (Outback 2012 diesel manuál) a čeká mě výměna oleje v 105.000 km. Nechce se mi do autorizovaného servisu, ale nevím, co je třeba udělat kromě vlastní výměny oleje a fitru v řídící jednotce a zda se to dá udělat bez diagnostiky. Tj zda musím dát autu vědět, že je olej vyměněný a jak se to případně dělá bez diagnostiky.
Poradíte?
díky...
T
Uživatelský avatar
Mills
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pon dub 24, 2017 8:35 pm
Jméno a příjmení: Dominik Müller

Re: reset výměny oleje Outback 2012 diesel

Příspěvek od Mills »

Jo, musíš resetovat olej kvůli řj, aby věděla že má nový - kvůli regeneraci DPF.

Doporučuju dělat po každý výměně i v servisu (autorizák asi ne). Když jsem měnil, tak mi řekli, že ho resetovali a přitom to tak nebylo - není důvod, protože to stejně neukazuje serv. intervaly.

Omlouvám se, nechce se mi to kopírovat. Ale doporučuju stáhnout provozní manuál, tam je postup (pro 2010 sekce 11-21/22). Jde to rychle jenom přes tlačítka světel/klimatizace.
Impreza 2008 EJ204
Outback 2010 EE20Z - Ex
ToDo
Nováček
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: stř úno 07, 2018 11:55 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Dočekal

Re: reset výměny oleje Outback 2012 diesel

Příspěvek od ToDo »

Ahoj,
dkěuji za radu. Nějak se mi nedaří najít ten manuál a stáhnout. Poslal bys link? Nebo rovnou ten manuál? děkuji předem, T
Uživatelský avatar
Mills
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pon dub 24, 2017 8:35 pm
Jméno a příjmení: Dominik Müller

Re: reset výměny oleje Outback 2012 diesel

Příspěvek od Mills »

http://subarufanclub.cz/modules.php?nam ... eA&show=10

Pravdu díš (ikdyž nehledal jsem nijak urputně) .. tady je link, úplně dole je CZ manuál pro 2010, tak bych to zkusil podle toho .. pokud to bude fungovat, tak hurá .. jinak si akorát zapneš vyhřejvání a světla :-/
Impreza 2008 EJ204
Outback 2010 EE20Z - Ex
Odpovědět

Zpět na „Provozní náplně všeobecně“