Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra (a Wiki)

Odpovědět
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra (a Wiki)

Příspěvek od Subaru4ever »

Záměrně zakládám toto téma, aby se odlišilo od obecných připomínek k SFC a nebo od našeho portálu :850:

Nejspíš jste si všimli, že jsem se nedávno stal dalším moderátorem fóra (spolu s Alkym). Chceme se v první řadě zabývat zdvojenými tématy a zamezit jejich vzniku. Pokud by náhodou byly síly, dala by se i nějaká starší zdvojená témata poslučovat. Stejně tak by si mnoho témat zasloužilo mít konkrétnější název - což by nejen pro nováčky přineslo lepší přehlednost (a zamezilo se duplikacím). Dále pak mnoho témat není zařazeno ve správných odděleních.

Není v našich dobrovolnických silách vyhledávat všechny potíže na fóru. Navíc čím déle člověk fórum sleduje, tím je slepější :713: . Proto prosím všechny uživatele, aby při nalezení nějakého z výše popsaných problémů o dané potíži informovali. A nejlépe připojili i navrhované řešení (např. návrh nového pojmenování nebo nového umístění).

Pište klidně sem do tohoto fóra, nebo se na nás (mě?) obracejte individuálně přes SZ.

Už jsem navrhl založení nových složek "Podvozek" a "Vozidla členů SFC". Ale myslím si, že by bylo záhodno vytvořit další složky, aby se to tu zpřehlednilo. Zpřehlednění pomůže redukovat zakládání duplicitních témat, a v neposlední řadě pomůže neodradit nové návštěvníky fóra. Zatím mám v hlavě složku "Potrava pro naše motory", ve které by bylo vše o LPG, kvalitě paliva a spotřebách.

Pokud byste měli nějaký návrh na další složku, pište prosím sem. Stejně tak pokud byste měli nějaký plodný návrh na přejmenování některé stávající složky, tak s sem s ním. (Inicioval jsem např. změnu "Koupím" na blbuvzdorné "Kupuji/vybírám").

Fórum je náš všech, tak je potřeba aby při jeho kultivaci a debordelizaci přiložil každý uživatel svoji ruku k dílu! :unami:

PS: Pokud se jakékoli mé konání nebo konání některého jiného moderátora/administrátora nebude někomu zamlouvat, jsme otevřeni diskusi :850: . :pr:
PS2: Kverulantům bych rád vzkázal, že funkce moderátora (tedy vlastně cenzora) je velmi nevděčná a nepřináší moc radost. Minimálně mně fakt netěší se někomu hrabat v jeho příspěvcích. Připadám si při tom jak rozvraceč, bonzák a papežtější než papež. Není co z toho závidět.
PS3: Rádi uvítáme další moderátory! Čím víc nás na udržování pořádku bude, tím lépe :826:

Adam, aka "Subaru4ever"
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od draconis »

Nástup boje proti bordelu jsem zaregistroval a musím říct, že už i v tuto chvíli to hodně napomohlo přehlednosti fóra.

Jen bych ještě možná zauvažoval o rozdělení dlouhých témat jako např. Inzeráty na zajímavé nabídky Subaru. Vzhledem k tomu, že třeba toto vlákno má bezmála 90 stránek, je to IMHO zbytečné. Někdy se tam sice objevují opakoně stejná auta, ale to si kdyžtak dotyčný může dohledat v níže zmíněném archivu. Zrovna nedávno mi někdo psal, že jedno auto se tam už objevilo a moc dobře si pamatuju, jak jsem proklikával asi 30 stránek než mě to přestalo bavit a nechal jsem toho - stejně jsem nenašel... Několik fór (trochu frekventovanějších) už jsem moderoval a osvědčilo se založení sekce "Archiv", kam se všechno tohle nastrká (šlo by použít třeba i pro již neaktuální inzerci uživatelů a spoustu dalších, ne tak významných vláken) a jednou za rok to případně promazat - nestraší to pak v aktivní části fóra. Stačilo by tedy podobná témata rozdělit a neaktuální část přesunout do archivu a v hlavním fóru ponechat jen tu aktuální.

Taky se tu bohužel moc (vůbec) nepoužívají "FAQ" vlákna, resp. je dobré, když je v každé sekci "vypíchnuté" úvodní vlákno, kde jsou odkazy na důležitá vlákna dle tématu sekce. Tohle nedá zas tak moc práce a docela se to vyplatí, hodně to usnadní orientaci - frekventovaná témata jsou pak snadno k nalezení i pro nováčky a často to předchází duplicitním vláknům.

Jako příklad bych např. uvedl vlákno Koroze na voze (všeobecně) v sekci Všeobecná technická diskuse - takováto vlákna jsou IMHO ideálními adepty na zařazení do FAQ, resp. nějakého "sumarizačního" vlákna hned na začátku dané sekce. Možná pro lepší představu bych mohl v nějaké sekci takovéto vlákno vytvořit, abyste lépe viděli, co mám na mysli.

Ale já vím, ono se to snadno říká, ale je pak potřeba najít někoho, kdo to udělá... :-)

Každopádně určitě i za ostatní uživatele můžu říct, že snaha a úsilí tomu věnované oceňujeme! A že je to nevděčná práce vím moc dobře z vlastní zkušenosti, tak aspoň třeba pivem nebo panákem a steakem někde na srazu by to mohli ostatní ocenit... :850:
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od Subaru4ever »

Díky moc za věcné připomínky a podporu! :pr:

Problém s postováním inzerátů z internetu a vedle toho vlákny "vybírám auto" je asi nejpalčivější a bohužel nejkomplikovanější. To bude na delší debatu, jak to nastavit. Myslím, že to určitě bude chtít podsekce typu "Vybírám Imprezu", Vybírám Forestra", "Jaký model Subaru?". A do každé z nich ideálně ještě další podsekce jako "1998-2003" a "2004-2009".

Další věc je přesně ten archiv. Netuším, jaké jsou "božské" možnosti phpBB fóra, ale mně by připadalo ideální nastavit automatické přesouvání mrtvých vláken (t0=18/24 měsíců?) do archivu. Pěkné by bylo, kdyby i archiv měl identickou strukturu jako fórum, aby byl pro zájemce o prohlédnutí přehledný. Prostě vlastně dvě identická fóra, akorát v jednom by byly příspěvky t<t0 a v druhém t>t0. Ale netuším, co fórum umí a co ne :655:

PS: Já moc jiných fór neznám a v administraci/moderování nejsem zběhlý, takže mě neberte jako nějakého znalce :bp:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od quickly »

draconis píše:Taky se tu bohužel moc (vůbec) nepoužívají "FAQ" vlákna, resp. je dobré, když je v každé sekci "vypíchnuté" úvodní vlákno, kde jsou odkazy na důležitá vlákna dle tématu sekce.
Zatím se to řešilo přes naši Wiki, kde všichni přihlášení do fóra mohou editovat. Když bylo něco zajímavého, tak se to tam vložilo a v diskusi to mohlo "zmizet" v textu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od Subaru4ever »

Dane, jdou vytáhnout nějaké statistiky přístupů na Wiki? V porovnání s např. fórem?

Jinak asi vím, jak to Draconis myslí: že by jako první preferované vlákno v každé sekci bylo typu rozcestník:
"Chcete vědět něco o Boxer Dieslu, info najdete tady, tady a tady".
"Chcete si počíst o korozi a lakování, info najdete tady a tady".

To by bylo super ... ovšem byla by s tím k.....ská práce :655: . Nicméně se zaručenou dlouhodobou návratností :850:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16115
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od quickly »

Subaru4ever píše:Dane, jdou vytáhnout nějaké statistiky přístupů na Wiki? V porovnání s např. fórem?
Díval jsem se do nastavení a přístupy jsem tam nenašel (jen statistiku počtu stránek) :655: . Možná to tuší HonzaCZ.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 601
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od 2.0XT »

Za zamysleni take stoji pravidlo upravujici vkladani odkazu na inzerci tak, aby byl samotny odkaz doplneny screenem. Rizikova auta se casto opakuji a platnost odkazu je velice kratka.

Odesláno z mého SM-T211
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od HonzaCZ »

draconis to myslel určitě jinak. Jde o vytažení některých "oblíbených" nebo "důležitých" témat na začátek stránky s tématy v dané kategorii. Dělá se to tak, že se edituje první příspěvek tématu a nastaví se mu "Změnit typ tématu na: Výchozí Důležité Oznámení Globální " a vybere se jedna z těchto voleb. EDIT: A samozřejmě vytvoření témat s přehledem - takových "rozcestníků" také není špatný nápad. A práci to samozřejmě dá.

Archív bych asi nedělal, k čemu? Tak ty vlákna budou "mrtvý" na posledních stránkách přehledů vláken a ničemu tam nevadí.

Statistiky přístupů do wiki jsou v Google Analytics, můžu z toho udělat nějakej výcuc, co přesně tě zajímá?

Jinak wiki je wiki, to má být taková jakoby knowledge base, prostě studnice informací, ideálně vhodně strukturované. Dá docela práci "překonvertovat" nějaké postupy nebo návody popsané volným jazykem ve fóru, rozepsané i třeba v několika příspěvcích, do dobře čitelné a přehledné formy vhodné do wiki. Quickly a další mi to jistě potvrdí :-) Tedy samozřejmě když chci nastolit nějakou kulturu...jinak se to tam dá naflákat pátý přes devátý :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od Subaru4ever »

Na ty statistiky se asi zatím vybodni. Mě jenom napadlo, že kdyby fotogalerie a wiki měly malou návštěvnost, jestli by se jim nedala udělat někde nějaká větší reklama. Prostě je trochu popostrčit :811:
To je ale úplně jiná věc do jiné debaty a nesouvisí to moc s fórem.

Já myslel někam uklízet ta vousatá a mrtvá vlákna hlavně ze dvou důvodů:
a) Přece jen se pletou do vyhledávače :655:
b) Když nějaký nováček nebo někdo vyhledávající bez funkce HLEDAT otevře nějakou sekci, a tam na něj vyskočí 300 vláken, chápu, že rovnou vzdá procházení a ráčí se založit nové vlákno, než aby prošel třeba těch 50 živých témat a našel tam to vhodné.

Ale oba mé důvody jsou diskutabilní - to uznávám :713: . Nějaký archiv bych proto prozatím odsunul, to není akutní ani závažný problém.
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od HonzaCZ »

ad a) Vyhledávač by podle mě měl hledat ve všem, i v archivním tématech. Navíc nevím, zda se dá nastavit, aby hledal jen někde, to mohu zjistit - u toho integrovaného možná jo, u toho googlovskýho asi ne.

ad b) Když otevře nějakou sekci, tak tam na něj vypadne 50 příspěvků a na další musí na další stránky, takže to bych taky neviděl jako problém, ale možná na to pohlížím z pohledu "profesionálního uživatele počítačů"?

Shrnuto, pokud chceš udělat archív, kde navíc nebude hledat vyhledávač, tak to ty témata můžeme rovnou mazat :-) (čemuž bych se ale rád vyhnul)

Spíš by to chtělo nějaké editory wiki, kteří by byli schopni vytáhnout z vlákna podstatné informace a některá vlákna prostě transformovat do wiki stránek. A když jsme u wiki, tak ta by taky snesla nějakou revizi. Je tam víceméně stejné rozložení, jako když jsem jí založil a nikdo do ní nic moc nepíše, přitom je to tak silnej nástroj právě na správu informací, které by jinak člověk hledal složitě v milionech řádků "hovorového" textu...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od Subaru4ever »

OK, máš pravdu :850: . Ten archiv je nejspíš nesmysl :655:
Nicméně archiv ukončených inzerátů vidím jako nutnost :4690:

Wiki by potřebovala podporu, ale s dovolením bych to řešil jinde než v tomhle vláknu.
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, archív inzerátů je OK, to jsem psal v interce :850:
Wiki jsem jen uvedl jako související problém, tady to rozvíjet nebudeme :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od draconis »

Subaru4ever píše:kdyby fotogalerie a wiki měly malou návštěvnost, jestli by se jim nedala udělat někde nějaká větší reklama
Já bych se osobně především zamyslel nad hlavním smyslem WIKI. Pokud je zamýšlena prioritně jako studnice technických vědomostí, ať to tak zůstane a provázat s fórem se dá v jednotlivých sekcích - dobrá varianta by právě mohla být třeba formou odkazů v již zmiňovaných "důležitých" vláknech v každé sekci.

Nevím jak ostatní, ale já do WIKI moc nechodím - přijde mi to tam trochu takové neutříděné a hlavně reálné věci, které asi většina lidí potřebuje, stejně řeší na fóru. Takže je na světě případná otázka, jestli není lepší WIKI zrušit a materiály z ní přetáhnout do fóra nebo naopak - použitelné věci z fóra, které ve WIKI nejsou, tam formou článků doplnit.

IMHO formátování fóra (případně webu) umožní lepší přehlednost všech věcí z WIKI a stojí za zamyšlení, jestli to opravdu nepřetáhnout někam celé. Anebo ještě jinak - možná by stálo za úvahu něco dát rovnou na web jako součást úvodní stránky - např. "Historie modelů" z WIKI by přidala obsah na web a nějakým "hover" menu by to bylo určitě i přehlednější než na WIKI. Je tam taky několik sekcí, kde je v podstatě jen PDF. Obecně si myslím, že WIKI se hodí pro správu *obsáhlého* množství materiálů, ideálně několika autory. A upřímně si nemyslím, že to je zrovna případ naší komunity... :-)

Ty statistiky určitě napoví víc, ale IMHO tam je návštěvnost mnoho, mnohonásobně nižší než na fóru.
Subaru4ever píše:Já myslel někam uklízet ta vousatá a mrtvá vlákna hlavně ze dvou důvodů:
Souhlas, nejsou to ani tak diskutabilní důvody, jako spíš faktické. A v neposlední míře to za
c) zbytečně zatěžuje databázi

Máme podobnou zkušenost např. z bývalého CZilla fóra (ale je pravda, že návštěvnost byla v řádu tisíců), kdy to hodně zpomalovalo práci s fórem právě kvůli tomu, že mrtvá vlákna za X let zbytečně "smrděla" v databázi, stejně jako nepoužívané účty registrovaných uživatelů. Ale to už je extrém, jednalo se o nesrovnatelně větší měřítko :-)
HonzaCZ píše:draconis to myslel určitě jinak. Jde o vytažení některých "oblíbených" nebo "důležitých" témat na začátek stránky s tématy v dané kategorii. Dělá se to tak, že se edituje první příspěvek tématu a nastaví se mu "Změnit typ tématu na: Výchozí Důležité Oznámení Globální " a vybere se jedna z těchto voleb.
Ano, to jsem měl přesně na mysli.

Ale nechci vám tu do toho kecat, tím spíš jako nováček a řadový uživatel. Jsou to jen mé myšlenkové pochody nahlas vyřčené (tedy napsané), nic víc. Nicméně když bude zájem, rád s něčím pomůžu. Samozřejmě dle časových možností.
Naposledy upravil(a) draconis dne čtv srp 21, 2014 4:18 pm, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od Subaru4ever »

Až se mi přihlásí 20 dobrovolníků na správu fóra, rád ti jich 1/3 věnuji na revizi Wiki :ironie:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zlepšení, úpravy a debordelizace Fóra

Příspěvek od HonzaCZ »

draconis: Ano, původní plán takový byl, že to bude obsáhlá studnice informací, na které bude pracovat a doplňovat několik autorů. Bohužel dost velkou část jsem do ní napsal já sám a dál se už příliš nerozšiřuje. Viděl bych to tak, že část lidí se bojí toho, že to neumí nebo něco pokazí a druhá polovina to bere tak, že z toho nic nemá, tak proč to řešit a dělit se o své know-how. Rozhodně je nesmysl to transformovat do fóra. Nevím, jaké lepší formátovací schopnosti fóra máš na mysli. Prohlížel jsi tu wiki? Navíc víceméně cokoliv se tam dá doplnit v podobě pluginů (aktuálně tam je přidaná např. možnost sloupců, podbarvení buněk tabulky, automatické shrnutí obsahu dané větve, tagování atd...).

"Reálné věci, co lidi řeší" znamená co? Že se někdo chce zeptat, jak vyměnit manžetu na poloose? Tak to je jasné, že to řeší na fóru. Až bude ve wiki článek o výměně manžety na poloose, tak bude stačit daného člověka odkázat na něj. Tak taky vznikla většina mých příspěvků do wiki - že mě přestalo bavit neustále dokola omýlat 1000x řečené.

ad c) o stránku výkonovou netřeba se zatím starat

Download sekci na portálu bych klidně zrušil a manuály (nic jiného tam tuším není) přesunul do wiki k odpovídajícím modelům.

ad statistiky) samozřejmě, že na wiki chodí podstatně méně lidí, když fórum je tady to nejhlavnější, okolo kterého se to tady točí :4690:

Jinak nápadů a postřehů je dost, ale reálně to udělat, sedět u toho desítky hodin, to je věc druhá. Když jsem chodil na VŠ a neseděl denně v práci, tak se toho dalo spousta dělat ... Jo ale nejsou lidi. Kdyby každý, kdo se vrtá v Subaru jakýmkoliv způsobem od legislativy a jednání s prodejcema, přes postřehy z užívání nebo základní servis, po servis složitých věcí, GO svépomocí atd napsal do wiki jednu stránku, tak to je hned *obsáhlé* množství materiálů... Jenže prostě to tak není. V drtivé většině případů nejsou lidi ochotný tu myšlenku/návod/postup ani nějak rozumně formulovat a pastnout to tam, bez jakéhkoliv formátování, aby se o to nějaký editor (člověk) postaral a doladil to.

Psát všechno do fóra je sice hezké, pohodlné, jenže za 3 hodiny můžou být podstatné informace prakticky nedohledatelné v změti běžného "povídání".

Mám takových nápadů, napsáných, v hlavě, částečně realizovaných atd, jenže to by možná nedával ani člověk na plný úvazek, natož ve svém volném čase... :713:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Web, připomínky, dotazy, komentáře“