Servis Subaru = alfa omega všeho.

Odpovědět
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od j3rry »

Že je pan Embert a jeho tým (je opravdu radost je vidět spolupracovat, vyžaduje-li to některý ze servisních úkonů - jsou fakt perfektně sehraní) fakt špička, o tom opravdu nemám nejmenší pochybnosti.

Já jsem s výjimkou jedné výměny ložiska na dvouapůle a stěračů na Špekounovi vlastně ani nikam jinam nejezdil a ani jezdit nebudu. Nejenže pokaždé, když si od nich auto vyzvednu, tak mám pocit, že je to jiné auto (přesné, bez vůlí, nic neklepe, ručka brzdí na prvním zubu, apod.), ale také mi občas zavolají a zeptají se co a jak, jak to jezdí, jestli byl problém vyřešen atd. Ale co je úplně vrchol všeho - a to samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu - to je ten přístup nejen k práci jako takové, ale i k zákazníkovi - kluci to dělají opravdu s láskou a poctivě a jak jsem už tady různě na fóru psal - i když se převážně vyskytuju v Brně, veškerý servis dělám jen u pana Emberta. A přinejmenším, dokud si budu vozit řiť v Subárkách, tak ani jinam se servisem nepáchnu.

Kluci si mě získali svým přístupem k práci, postojem k zákazníkovi, nekonečnou trpělivostí s vysvětlováním (Vždyť když jsem si tam Spec.Bčko vyzvedával po rekonstrukci motoru, tak jsem přebíráním auta strávil příjemné snad dvě a půl hodiny a dokonce jsem byl pozván na oběd [!]) jak funguje to, či ono, či proč to nefunguje a co bylo příčinou včetně doporučení, čemu se příště vyvarovat, navíc téměř vždy mě upozorní na to, jaké servisní úkony jsou dle servisního plánu na řadě příště atd. a v neposlední řadě také tím, že na jednu stranu nebyl problém se s nima domluvit, když mi nevycházelo vyzvednout si auto hned, že tam pár týdnů postojí a na druhou stranu, když jsem na to spěchal, tak to vždy bylo včas. A to samozřejmě včetně umytí. Vždycky se tam těším, i když to díky mému jízdnímu stylu kolikrát bolí peněženku a vždycky odjíždím s příjemným pocitem. S takovým tím pocitem bez pochybností, že víte, že jste za své peníze dostali kvalitní službu.

S několika autorizovanými servisy (v MSK, JMK, ale i v OK) mám vesměs pozitivní zkušenosti (opravy dvouapůly a Spec.Bčka po mých jízdních extempore), nicméně tu a tam se stalo, že se neudělala jízdní zkouška a tím pádem servisu uteklo, že hučí ložisko, nebo mi vrátili auto s nefunkční elektrikou sedadla řidiče (což mi kluci u pana Emberta samozřejmě snadno a rychle dali do kupy), nebo mi záhy po přebírce auta ze servisu přestaly fungovat ostřikovače (a tím, že by tam nebyla kapalina, to fakt nebylo), ale vždycky, obzvláště vezme-li člověk v úvahu, že se nejednalo o žádné "garážisty", mě i taková prkotina dokázala zklamat. A to se tak prostě nasbíralo, až jsem si řekl, že už prostě nikam jinam, než za panem Embertem nepojedu, protože mě nikdy nezklamal. Má ve mě nejen velmi spokojeného zákazníka, ale i velkého obdivovatele.
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Mareka »

Jak tak čtu ty ódy na Embert & spol. tak si říkám, že budu muset někdy "zradit" Ladise = Nowaka z Proturbo a zajet je také vyzkoušet.
Ale vlastně nemám důvod to dělat = dovoluji si konstatovat, že s mým mechanikem a Proturbo také spokojenost (vždy probereme co potřebuju, drobnosti nad rámec objednaného - jako výměna nefunkčních žárovek - je také samozřejmostí).
Dříve jsem servisoval u p. Böhma od OP a někdy jezdím ke kamarádovi z http://www.msauto.cz (dnes patří pod nějakou globální značku) a taky cajk.

Jiné servisy jsem ani nezkoušel, takže vlastně negativní zkušenost nemám - vždy jsem šel na doporučení/zkušenosti jiných a vždy bez problémů.
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od VDC »

S automechanikama je to bohužel podobný, jako se zedníkama. Ve většině případů si myslí, že zákazník je větší debil, než oni...O to víc je třeba si vážit mechaniků, jako je zde zmíněný Waltr Embert, Ladis, Lukáš Lohr, Mirek Bím a u nás v kraji kluci v Dobřanech. A to je tak nějak skoro všechno...
Co se toho podvozku týče, kdokoli to dělá za méně než 3000, je dopředu podezřelej. Když si to budu dělat doma, bude mě 1000 stát jen materiál, nebude-li třeba řešit nějké korozivní místa, tak to je práce na celej den. Když se mají odstrojit plasty, všechno to očistit, nastříkat a zase nastrojit, tak je to hodně dlouhej celej den.

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
MISTRI
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: úte zář 08, 2009 10:14 pm
Jméno a příjmení: Martin Tomík

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od MISTRI »

Jak to funguje u p. Emberta už jsem popsal v jiném vláknu a ostatně o jejich přístupu píši i jiní. Nedá mi ale nepřipojit perličku z posledního servisu. Auto hotovo, účet vyrovnán, sednu do auta, že vyjedu z dílny a ještě obligátní: ukaž blinkry, světla - nesvítí pozička. To ti uděláme v rámci dobrých vztahů. Pro neznalé podotýkám, že tam servisuji i mazdu. Zvedni kapotu, aha, on ten bajonet nejde ven. Takže světlo ven. Když světlo, tak maska, když maska, tak nárazník, podběh...Dobré vztahy je stály další cca hodinu práce, za kterou si nenechali vnutit ani kačku. Palec nahoru :supeer:
Ford Ranger 3,2 Limited

Mazda 3 MPS,
ex LEONE 1984 - pro radost - už dělá radost někomu jinému
ex Forester 2,5 XT - Ecu Tek 194 kW
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od dethroned »

safra, je někdo podobný v brně? jsem už rezignoval a většinou jezdím subaru mija, ale ty ceny jsou precijenom většinou nepříjemné. ono hodně věcí by si člověk udělal sám, ale nejsou prostory. zítra např chci měnit olej, pod širým nebem, tak doufám, že nebude moc pršet...
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
tycatko
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 198
Registrován: ned srp 26, 2012 11:55 am
Jméno a příjmení: Ladislav Tyč
Bydliště: Horní Žukov-Český Těšín

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od tycatko »

Na kluky z Fryčovic nedám dopusti,fakt super přístup-kéž bychom se toho dočkali i ve značkových servisech.Víc takových šikovných lidí ve všech soukromých odvětví.
Už se těším na další servisní návštěvu.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21933
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od HonzaCZ »

To by nejdřív lidi museli přestat do těch značkových servisů chodit. Uvědomit si, co tam za těch 60 Kč / hod asi tak dělá za odborníky. Nemám nic proti začínajícím mechanikům, ale potřebujou pevnou ruku nějakého kolegy, který je to naučí dělat pořádně. Jenže takovýhle "kolegové" už mají dávno svoje servisy. Kamarád má autodílnu a shání neustále mechanika, ale nikoho schopnýho nemůže sehnat a to peníze nejsou, dle mě, úplně problém.

Jedinej důvod, že se celej autoopravárenskej průmysl v ČR ještě nezhroutil je ten, že ty auta dneska hrozně moc snesou.

Já hrozně fandim šikovnejm lidem, zejména v oblasti odborný řemeslný práce, což je dneska nedostatkový zboží a dokazuje to např. i ten výčet známých a prověřených Subaru servisů od VDCho. Resp. dýlka toho seznamu :713:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od VDC »

Nejhorší na tom je, že šikovnejch lidí, by i snad bylo dost, ale poctivejch řemeslníků, je opravdu jako šafránu. Pořád tady valná většina řemeslníků přemejšlí, jak vyvařit rychlý prachy, s co nejmenší námahou. Ale elektrikář, když to blbě zapojí, tak to nebude fungovat. Instalatér, když to ojebe, tak se to taky projeví. Ale zrovna v těch autech se toho dá schovat tolik a vyinkasovat spoustu peněz za něco, co se ojebe, nebo nikdy neudělá, že to prostě láká spoustu dobytků...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slash
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 18, 2013 8:37 pm
Jméno a příjmení: Michal Přikryl
Bydliště: Mohelnice

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od Slash »

Čauvec

Trošku se tady přiživím. Jak jsou na tom kluci v Opavě, autorizák Subaru DanCars?

Kupujem tam teď Forestera a co se přístupu lidí týče, předváděček atd, tak jsme zatím naprosto spokojeni, narozdíl od Olomouce, ale co servis?

Dík moc.
Outback H6 MY01 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49121
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od VDC »

V DanCarsu servisuje Hamoun a nikdy jsem od něj neslyšel jedinou výtku. S DanCarsem máme jako klub ty nejlepší vztahy. Vždycky se k nám chovali velmi vstřícně a korektně. Takže věřím, že i v servisu to tam probíhá podle všech regulí...

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od roura74 »

Slash píše:Čauvec

Trošku se tady přiživím. Jak jsou na tom kluci v Opavě, autorizák Subaru DanCars?

Kupujem tam teď Forestera a co se přístupu lidí týče, předváděček atd, tak jsme zatím naprosto spokojeni, narozdíl od Olomouce, ale co servis?

Dík moc.
Do Opavy jezdím 8 let, postupně se třema autama z toho dvě byly nový. Je to tam absolutně v pohodě. Šéf servisu pan Iglár mi vždycky poradí a snaží se vyjít maximálně vstříct.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
cerv
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3642
Registrován: čtv zář 27, 2012 8:36 am

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od cerv »

Nepopírám,že jeden z důležitých důvodů proč mám subaru je to,že mam bezproblemovy servis!Od jiných značek me odradilo vždy to,že jsem je neměl kde servisovat.Naposledy v roce 2008 když jsem měl bmw,od ty doby už jsem neexperimentoval.Ale když přijedu do SubaruMB,tak pořád nemaj čas a já jim vždy říkám,tak zdrazte,jste dobrý a kdo bude chtít zůstat rád připlatí,já určitě ano!Ale jak tak od nich často posloucham,tak je pořád většina lidí co chtějí vše hned a jeste nejradši zadarmo!Z toho vychází i ty levný nastriky podvozku co o nich píšete,každý kouká po cene a pak se diví...
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od M.Z. »

Co se týče různých dolití kapalin apod. vždy při předání auta zdůrazňuji, že mám všeho dost a ať to ani nezkouší tam něco napsat, abychom se na sebe pak ošklivě nedívali :845:
Já můžu z osobní zkušenosti taky doporučit Ladise, jinam jsem nejezdil, když pominu tragédii v autorizáku ve FM, po odchodu Ondry Ptáčka.
S Waltrem mám vlastně taky zkušenost, kdy mi zdarma diagnostikoval na STI uložení zadního diferáku, na co odborníci ve FM nepřišli a nový technik mě krmil takovýma blbostma, že jsem se držel, abych mu něco jadrného nesdělil...
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od seatik »

Koukam Marku na Tvuj podpis,ze si se nepochlubil? JCW? :-D To je rodinne auto?
Naposledy upravil(a) seatik dne pon lis 10, 2014 2:55 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Servis Subaru = alfa omega všeho.

Příspěvek od M.Z. »

Jestli myslíš, že je doma, tak ano, je to náhrada za Cooper S a jako rodinné slouží taky :811:

IMG_00000014.jpg
IMG_20141005_162410.jpg
IMG_20140930_095802.jpg
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“