Nový SUBARU servis v Pardubicích

Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od quickly »

Dnes jsem byl pozván p. Chalupou na kávu do nového :subaru: servisu v Pardubicích. Pan Chalupa byl řidičem modrého nového forestíka s polepy, kterého jsem potkal v Picích a mávali jsme si :supeer: . Prodejní salon se zatím zařizuje, nejdřív jsme prošli prostory, kde se budou auta prodávat (na baráku už visí logo a před stojí XVéčko) a potom jsme si sedli do servisu a chvíli (skoro 2 hodiny ::-DDD: ) povídali. Domluvili jsme se, že jak oficiálně otevřou, tak domluvíme "návštěvu" SFC u nich na prodejně a hlavně v servisu. Pro mne je velké plus, že přímo v servisu mají velkou sedačku, kde se dá sedět, je zde WiFi zdarma a na požádání člověk dostanu kávu (presso, velice dobré :826: ). Stěna za techniky je prosklená, takže člověk vidí, co se na autě dělá. Bavili jsme se, že pokud je potřeba, tak si technik vezme člověka k autu a proberou věci, které by se měly opravit. Stálá přítomnost člověka u auta není možná, ale prosklená stěna řeší vše. Na otázku proč šli do :subaru: , tak mi bylo odpovězeno, že hlavně kvůli tomu, že sice prodávají dost SX4, ale nemají "vyšší" třídu do terénu. Díky tomu, že Suzuki a Subaru mají jiné zaměření, tak to vidí jako správný doplněk.
Trošku jsem jim ukázal naše SFC stránky, Wiki a srazy a vypadá to, že Chalupa mladší (hlavní servisák) bude jezdit na naše minisrazy. Také jsme se domluvili, že by na FTN mohli dojet novým dehtovým forestíkem - jednak prodejce , ale i servisák, aby se představili.

V průběhu října po ofic. otevření sem hodím pár fotek a hlavně budu referovat.
Sám za sebe musím přiznat, že vřelé přijetí v servisu a celá debata mi připomínala kvalitu služeb C&K, tak doufám, že budou na Chalupa-motors jen samé kladné reference :850: .
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Luci
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 551
Registrován: čtv úno 28, 2013 8:46 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od Luci »

Jelikoz jsem byl pozvani na svolavacku z Outbackem a nechce se mi nikam dojizdet, tak jsem si prohlidku domluvil v novem Subaru Chalupa servisu. Takze ted v patek uvidim jak to bude probihat a muzu pak dat nejaky echo jestli vse v poradku nebo budou nejaky pripominky.
Zatim komunikace s nimi (pres mail) bez problemu.

Kazdopadne jim drzim palce a preji uspeh v Pardubicich :826:
Subaru Outback 5MT MY2005 - prodanej
Ssangyong Korando MY2022
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od quickly »

Já do servisu chalupa-motors jedu ve ČT kvůli výměně zimních pneu a mám potvrzeno, že je možné platit kartou :supeer: , což se mi moc líbí, protože mi odpadá výběr peněz na platbu v hotovosti.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
POL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: sob lis 24, 2012 12:04 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Pardubice; občas Jizerské hory

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od POL »

o víkendu vystavoval Subara v AFI paláci v Pardubicích - XV a dehtového Forýska.
Pavel Pardubice (POL)
Forester 2.0XT, zelená metla, 2003
schafa
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 112
Registrován: úte led 12, 2010 10:14 am
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od schafa »

Tak přidám i já zkušenost s novým prodejcem a servisem Subaru...
1. moje GT bylo první Imprezou v jejich servisu :845:
2. přístup pana Machka k řešení mého nestandartního požadavku byl velmi pozitivní a vše velmi rychle vyřešeno
3. mechanik si poradil velmi dobře a se starou diagnostikou se naučil velmi rychle a bylo velmi rychle provedeno
4. musí se toho ještě hodně naučit o Subarech a trochu pochopit diagnozu Subaru :845:
5. pan Machek mi říká po provedení úkonu "ted by se s tím měl projet mechanik, ale asi chápu, že si to projedete sám" :845: ano projel jsem si to sám, protože je to srdcovka a úkon spočíval v přehození řídící jednotky z normální na řj od PRODRIVE, takže réza dostala pár koní navíc, konkrétně bysme měli mít papírově 245hp / 320Nm :3gears: k tomuto přehození je potřeba objednat od subaru.cz diagnostiku na starší auta, jinde to možná vyjde levněji, ale nemusel jsem nikam jezdit a ušetřil jsem na benzínu a čase, takže v konečném důsledku to bylo levnější...

Hodnocení:
+ Přístup k zákazníkovi
+ Práce mechanika
- Cena /ale to je dáno faktem, že nejsem zvyklý na autorizované servisy/

za mě dobrý :pr:
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od quickly »

Dnes jsem byl u Chlupa-motors si nechat dál zimní kola (za týden jedeme do Čadce a musím být připravený :811: ). Přijel jsem přesně na 10:30, jak jsme byli domluveni a forestík šel hned dovnitř, jen jsem ukázal, kde mám nástavec na bezpečnostní matku a matky na zimní kola. Po vypsání zakázky technik s forestíkem dojel za prosklenou stěnu a začalo se s prací. Přejímací technik mne potom upozornil, že asi odchází spojka, protože zabírá až moc dole a jde tíž. O "tuhosti" :subaru: dehtových spojek měl informace, ale i přesto doporučil výměnu. Originál spojka má najeto 214 tkm, takže budu asi řešit výměnu :850: .
Potom jsem si sednul v servisu ke stolečku a cítil se jak v bavlnce. Jednak jsem s přejímacím technikem pokecali o Subaru, s Chalupou mladším (šéf servisu) jsme založili jejich přístup na náš web a provedli registraci na Víno . Dále jsem dostal kyselinu (pidi káva s minimem ml vody :811: ) a chvíli pracoval na tabletě (mají WiFi). Po oku jsem se díval na technika, jak mění pneu a bylo mi divné, že si s pneu hraje a nedává víc závaží (jak jsem byl zvyklý z jiných pneuservisů). Při pohledu na fakturu jsem zjistil, že nakonec použil 2 ks závaží :670: . Jako bonus všeho letní pneu technik umyl a vyfoukal, takže jsou jako nové :690: (fotky jsou dole). Za vše (výměna + závaží) jsem zaplatil 569 Kč - platba proběhla kartou :supeer: .

Za mně velké +, protože hodina v servisu uběhla jako voda a dobře jsem si popovídal při dobré kávě.
Přílohy
2013-10-17--12-28-23.JPG
2013-10-17--12-28-29.JPG
2013-10-17--12-28-43.JPG
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od HonzaCZ »

To zní pěkně! Tak ať jim ta pečlivost vydrží! :supeer:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od quickly »

HonzaCZ: podle chování všech v servisu mi přijde, že jsem nebyl žádný VIP zákazník s forestíkem, ale takto se chovají standardně ke všem :850: :826:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od HonzaCZ »

No to je fajn. Ono by bylo fajn, i kdyby si člověk mohl za pečlivost připlatit, ale žádný takový servis neznám... jedině dávat "spropitné" mechanikům :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od Mira »

Já zásadně dávám spropitné mechanikům. Technik pouze účtuje, práci odvádějí jiní. Mě se to vyplatilo, mechoši si totiž ty, co jim něco šoupnou pamatují. Minule se jeden div nepřerazil jak se ke mě hrnul s úsměvem na rtu. Tím jsem rázem předběhl na stojanu jinýho zákazníka co přišel o chvíli dřív a vyvažoval s velkou pečlivostí. A za cenu obyč ventilků mi šoupnul chromovaný. :-)
Uživatelský avatar
Rexcor
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob led 29, 2011 2:38 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od Rexcor »

Tak dnes jsem tam také zaskočil. Vznesl jsem své dotazy a požádal o výměnu baterie v ovladači taťkova auta. Tam jsme narazili na malý problém - baterie nebyla skladem. Už si ale objednali na sklad.

Poptal jsem podobné věci jako v Německu abych věděl, jestli třeba na západě nemají přirážku a uvidíme. Navíc proč podporovat daleko když mohu doma.

S přístupem v kanceláři naprostá spokojenost. Tak uvidíme jak to bude se servisem. Za nás všechny doufám, že to bude klapat.
R19 Cabrio 1,8 65kw
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 LPG sekvenční


Subaru Legacy Outback 3,6 -řídí Clay
Subaru Legacy kombi 2.0 D
Hyundai Santa Fe 2.7 V6 LPG sekvenční
Hyundai Santa Fe 2.4 LPG sekvenční Prodáno
R19 1,8 16V 99kw Prodáno
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od quickly »

Podle mne bude začátek pomalejší, přeci jen začínají. Navíc vlastně ještě oficiálně neotevřeli :1774: . Pokud je ale budeme od začátku "dostatečně" otravovat požadavky na práci, tak se můžeme dostat do pozice oboustranné spokojenosti.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
POL
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 292
Registrován: sob lis 24, 2012 12:04 pm
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Pardubice; občas Jizerské hory

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od POL »

Nevíte, kolik u Chalupy stojí hodina práce a jestli dělají cenové rozdíly za hodinu práce u různejch ročníků aut?

Rexor: Baterka v ovladači, to byla snad jen záminka, aby ses jen nevyptával, né? Já baterku sehnal(skladem) v prodejně elektro součástek ANECO na konci Sladkovskýho na levo.
Pavel Pardubice (POL)
Forester 2.0XT, zelená metla, 2003
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od quickly »

POL: co jsem viděl, tak mají 2 sazby, kdy Subaru patří do Té "dražší". Slevu 1x% mají pro auta, zakoupená v jejich salonu. Pokud se dívám správně do faktury, tak hodina s DPH vychází 720 Kč (na moji výměnu pneu napočítali 0,7 hodiny).

EDIT 1:50 : Ještě jsem našel fakturu od Poláka a tam vychází hodina s DPH 713 Kč

EDIT 2:58 : Nedalo mi to a díval jsem se na BA, tam mají 605 Kč s DPH a AWD mají od 605 do 847 Kč s DPH podle stáří (můj forestík by měl sazbu 847 Kč)
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Rexcor
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob led 29, 2011 2:38 pm
Bydliště: Pardubice

Re: Nový SUBARU servis v Pardubicích

Příspěvek od Rexcor »

POL píše:Nevíte, kolik u Chalupy stojí hodina práce a jestli dělají cenové rozdíly za hodinu práce u různejch ročníků aut?

Rexor: Baterka v ovladači, to byla snad jen záminka, aby ses jen nevyptával, né? Já baterku sehnal(skladem) v prodejně elektro součástek ANECO na konci Sladkovskýho na levo.

Nevěděl jsem jestli je problém v baterce, nebo jestli je klíček načipován k autu. Takže funkční klíč máme jen jeden a to je nešikovné, když je to na bezklíčkový start.
A samozřejmě jsem tam jel ještě akutně kvůli spínačům na zamykání dveří - a ten klíč jsem si tedy přibalil jen sebou. :-) Většinou když jdu kolem krámu kde by měli baterku (jedu :drive: ) tak už mají zavřeno.
R19 Cabrio 1,8 65kw
Subaru Legacy Outback 3.0 H6 LPG sekvenční


Subaru Legacy Outback 3,6 -řídí Clay
Subaru Legacy kombi 2.0 D
Hyundai Santa Fe 2.7 V6 LPG sekvenční
Hyundai Santa Fe 2.4 LPG sekvenční Prodáno
R19 1,8 16V 99kw Prodáno
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“