WRX/STI MY2014

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

WRX/STI MY2014

Příspěvek od Marty73 »

Zakládám vlákno, aby se někde shromažďovaly příspěvky a názory na nové WRX a STI modelového roku 2014. Opět to bude určitě velice kontroverzní téma a to je asi už tradice všech modelů :subaru:

Tady jeden z odkazů o kterém si ale myslím, že neodpovídá skutečnosti, neboť opravdová WRX a STI by měla být zcela jiná platforma a tohle je jen kamuflovaná Impreza:

http://www.auto-mania.cz/spy-foto-je-to ... ubaru-sti/

K motoru: http://autofun.blesk.cz/subaru-wrx-sti- ... 014-11548/
2014-subaru-wrx-sedan-spy-photo-photo-471452-s-520x318.jpg
Přílohy
2014-subaru-wrx-sedan-spy-photo-photo-471467-s-520x318.jpg
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Thanantos
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 531
Registrován: ned srp 19, 2012 9:03 am
Jméno a příjmení: Karel

Re: WRX/STI MY2014

Příspěvek od Thanantos »

Líbí se mi jak v článku říkají že STi prozradí "velké brzdy" přitom na obrázku je plovoucí dvoupístek, který mi ještě leží v garáži po výměně z WRX. Auto z fotek je i podle názvu image "nové WRX". (i budíkům chybí indikace DCCD a u řadící páky není idrive)
Někdo kdo psal původní článek se v tom trochu zamotal ;-)

Design poněkud kontroverzní. Jednotlivé linky sice docela pěkné, ale celkový dojem nějak pnic moc, proporcionelně je to divné..
Do práce a na cesty Legacy H6 v sedanu
Na srazy a výlety Sti Type R 2000
Na závody Sti RA 99
Ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: WRX/STI MY2014

Příspěvek od Marty73 »

Mě se zdá, že je to dummy ještě z doby, kdy se počítalo s tím, že WRX STI bude jen verzí současné Imprezy, což nemusí být v případě STI vůbec pravda (tam půjdou asi cestou menšího vozu, možná jen dvoje dveře), ale u WRX je to asi otazník. Od nasávacího otvoru přeci také v Subaru ustoupili a tak je na kapotě jaksi navíc.
Co bych ale považoval za velice pozitivní by byl dovoz WRX do EU. Přeci jen má WRX své kupce a v poměru cena/výkon je skoro nedostižné. Ne každý touží po STI a není tu teď "slabší" alternativa jako tomu bylo donedávna.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
Thanantos
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 531
Registrován: ned srp 19, 2012 9:03 am
Jméno a příjmení: Karel

Re: WRX/STI MY2014

Příspěvek od Thanantos »

jojo, souhlasím, kupce by mělo. Lidi jako já co nepotřebuji nekompromisní mašinu, ale rádi se svižně svezou a občas si zablbnou. Bohužel Subaru podle mě Evropu časem odstřihne od všeho co je nad 2L motorového objemu. A to kvůli eurobuzeraci emisních norem.

navíc mediální masáž o společenské nebezpečnosti producentů co2 bohužel funguje a tak i těch potenciálních kupců, navíc ještě pod tíhou nenažranosti ropných magnátů ubývá.Novou WRX už tak asi v evropě neuvidíme, stejně jako jakýkoliv nový šestiválec.
Do práce a na cesty Legacy H6 v sedanu
Na srazy a výlety Sti Type R 2000
Na závody Sti RA 99
Ex WRX 2008
Jakub
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 83
Registrován: čtv led 28, 2010 9:19 pm
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: WRX/STI MY2014

Příspěvek od Jakub »

doplním, že forin 2,0T se tady bude opět prodávat ....

ohledně sti pokud má být menší furt věřím v upravenou karoserii z brz doplněnou o awd a 1,6t..

co se týče wrx, je podle mě mnohem smysluplnějším artiklem....
2015 - BRZo a je modrý
2012 - Superb kombi II: Český sen
2009 - Kawasaki ER-6n

ex: 2001 Octa 1.8T rudo-kombijec
ex: 2012 Honda CBR 250R
ex: 1992 BMW E36 318iS špéra ...
ex: 1997 Impreza sedan 97 -> jako TURBO ...
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: WRX/STI MY2014

Příspěvek od M.Z. »

To co je na obrázkách, je teda pěkný slepenec,doufám,že se tomu sériovka nebude ani blížit...
Forester bude XT, ale zkrouhlý na 240k, standard výrobce 280k. Na druhou stranu se nabízí snadná možnost úpravy. ( s výfukem pohodových 300k) bez obav s výdrží sériových komponentů.
Nicméně, tenhle motor by mi více pasoval do XV,(to má v sobě ještě jakýsi odkaz původního Forestera) přece jen nový Forester už je docela cvalík.
Na nové STI jsem docela dost zvědavý, protože přijde v době, kdy to bude pro mě pravděpodobně aktuální.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“