Články o SUBARU

Odpovědět
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od quickly »

saburafu píše:Značka Subaru je taky v tabulce se statistikou. Taktéž poměrně vysoko :655: :811:
Já bych to tak špatně neviděl. Jednak je to jen od jedné pojišťovny a navíc statistika. Pouze to říká pravděpodobnost :811: . Ono by to chtělo vědět, jaké množství SUBARU je u nich pojištěno. Pokud mají pojištěno 150 aut, tak článek říká, že 15 SUBARU mělo během jednoho roku provozu nehodu.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
olga
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 09, 2009 1:50 am
Jméno a příjmení: Milan
Bydliště: Praha 10

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od olga »

Němci jsou nejspokojenější s auty z Japonska
http://auto.idnes.cz/nemci-jsou-nejspok ... jetiny_fdv
...mění se jména, zůstává pocit.
Subaru Outback 3.0R AT EXE MY05
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Tomáš1002 »

Středočeští záchranáři vědí, co je pro ně dobré :supeer: :supeer: :657: .

http://www.katastrofy.com/scripts/index ... _nad=18016
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Harry »

Hodnocení Outbacku 2010 v Automobil revue.
Outback2010.jpg
Hodnocení je solidní a celkově příznivé..... :826:
Outback2010 001.jpg
Mně osobně zklamal motor 3,6 H6.... :666:
Ono totiž udělat skoro čtvercový benzin. motor v tak velkém obsahu, je už dnes trochu jaksi "demodes",.... podle toho vypadá litrový výkon a následně i akcelerace..... :666: (Čtvercový motor nemá žádné výhody, nevyniká ani výkonem ani Mk..... :6066: )
Kroutící moment shodný s 2-litrovým Dieselem, :686: je tak trochu ostuda..... :725:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

Je to jen taková maličkost, nebudu sem ani dávat naskenovaný celý článek (pokud by nebyl zájem), protože se v něm něco společného se Subaru objevilo jen okrajově.

Ale v časopisu Letectví (a kosmonautika) 10/09 jsem se dočetl, že dodávka amerických bitevních vrtulníků Apache pro Japonsko (označení AH-64DJP) se bude licenčně vyrábět v domácí továrně Fuji Heavy Industries. Což, jak jistě všichni víte, je fabrika, kde se vyrábějí Subaru pro Evropský trh. :supeer:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
RunningRunner
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1259
Registrován: pon srp 31, 2009 1:26 pm
Jméno a příjmení: Petr Sklenář
Bydliště: Hradec Králové, Velké Svatoňovice :-)
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od RunningRunner »

quickly píše: Já bych to tak špatně neviděl. Jednak je to jen od jedné pojišťovny a navíc statistika. Pouze to říká pravděpodobnost :811: . Ono by to chtělo vědět, jaké množství SUBARU je u nich pojištěno. Pokud mají pojištěno 150 aut, tak článek říká, že 15 SUBARU mělo během jednoho roku provozu nehodu.
V první řadě je na tý tabulce zajímavý, že ČSOB Pojišťovna rozlišuje Škodovky podle typů, ale ostatní auta asi ne :-) Ale zase je to velká pojišťovna, takže ta statistika určitou vypovídací schopnost má.
Kolama dolů ... Running Runner

Subaru Forester 2.5 XT Comfort AT MY06 230 kousků ve stádě Obrázek
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od ozawasan »

no to se pak Honzo může dost dobře novému majiteli subárka stát, že najednou zmáčkne nějaký tlačítko na palubce - a čert vem Novej Zéland..... Zase na druhou stranu by u STíček mohla být ve standartu ta potvora co mají AH64 pod čumáčkem a můžou si s tím závodníci vymetat levý pruh dálnice.... Myslím, že by se v uctivé vzdálenosti drželi i policejní pašíci.....
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

ozawasan: A co takhle ten turbohřídelovej motor General Electrics s 1600 kW? :banana:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Harry »

To RunningRunner: Nesouhlasím s Tebou......... :845: ČSOB Pojišťovna je mezi pojišťovnami nezajímavý střed.... ::-DD:
statistika_CKP_cerven_09.jpg
saburafu píše: Značka Subaru je taky v tabulce se statistikou. Taktéž poměrně vysoko :655: :811:

Kód: Vybrat vše

http://www.novinky.cz/ekonomika/183289-nejhorsi-ridici-jezdi-v-audi-a-bmw-ukazala-statistika.html
Dle mého názoru je to silně zkreslené. :!: Jak velmi dobře hodnotí Quickly,
quickly píše:


saburafu píše:
Značka Subaru je taky v tabulce se statistikou. Taktéž poměrně vysoko :655: :811:



Já bych to tak špatně neviděl. Jednak je to jen od jedné pojišťovny a navíc statistika. Pouze to říká pravděpodobnost :811: . Ono by to chtělo vědět, jaké množství SUBARU je u nich pojištěno. Pokud mají pojištěno 150 aut, tak článek říká, že 15 SUBARU mělo během jednoho roku provozu nehodu.
Je to opravdu jen statistika, a tu lze jednoduše zkroutit jako pověstný § :!: :845:
Jak by asi dopadlo srovnání vozů Škoda Superb s vozy Subaru Outback.... :!: :?: To je přece alespoň trochu srovnatelná kategorie.
Jestli se pár lidí vyválelo s rychlejma Imprezama, (já jim to nepřeju, :!: ) tak to nelze jednoznačně zahrnout do celkové statistiky, protože to je vysloveně sportovní auto. :713:

Kdyby tam byla zahrnutá Škoda jako celek, zase to bude zkreslovat, protože těch vozů je tu nejvíc. :!:

Takto udělaná statistika nemá vypovídající hodnotu ani pro obchodního řiditele pojišťovny.
Je diletantská a nic neříkající.

V opravdové statistice škod se vyznám, je daleko složitější a podstatně detailnější!
Tohle mi udělá každej známej, v kterékoliv pojišťovně, co by vejcuc z archivu škodních událostí na svém PC během dvou minut.... :845: ::-DD:

Prostě pan novinář neměl o čem psát, a to je vše!
:725: :sibenice:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od tango »

Nic vezlím, ale ČSOB nevěřím ani zamák :666: . Mám u nich účet a stojí za :725: . Jejich analitici jsou dost zvláštní a pár jich, znám takže fakt nic moc :666: . Informace co dávají do éteru jsou zkrátka zvláštní :655:
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Albi »

Harry, jen drobnost, srovnávat krouťák dieselového a benzínového motoru je poněkud zcestné, navíc turbo/atmosféra ...
Jinak souhlas, motor vcelku naprd.
Naopak 2.5T z GTčka je naopak výborný :supeer: , jen jej nacpat do předchozí generace Legacy ...
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Harry »

Albi píše:Harry, jen drobnost, srovnávat krouťák dieselového a benzínového motoru je poněkud zcestné, navíc turbo/atmosféra ...
Jinak souhlas, motor vcelku naprd.
Albi, to máš sice pravdu, ale ta koncepce 3,6 H6 je zcestná rovněž...... :666: :713: To jsou míry (92x91) vhodné (možná) tak právě pro turbodiesel....
Vím, že ten Mk lze těžko srovnávat a v podstatě není podprůměrný,.... podprůměrný je výkon. :!:
Pokud by chtěl někdo tvrdit, že menší výkon je dán úmyslně ve prospěch životnosti, tak upozorňuji na to, že dnes už se auta nedědí..... ::-DDD:
V našich dopravních podmínkách je daleko nejdůležitější akcelerace (a decelerace ::-DD: ), než cokoliv jiného. Ta akcelerace :815: je pod úroveň. :725: A to tak, že velmi. :686:
To je to, co mi nepříčetně naštvalo, až k ztátě soudnosti :713: (co se MK týče :845: )! :!:

Albi píše:Naopak 2.5T z GTčka je naopak výborný :supeer: , jen jej nacpat do předchozí generace Legacy ...
To je prima, tam mi ho nacpi do Outbacka, ale nech tam tu E-5AT, :wink: :845: a já to od Tebe koupím.... :826:
(Zatím mi stačí Legacy AT z r. 98 , které dělá 100 za 10,0..... Protože tímhle autem 3,6 bych si teda nějak moc nepolepšil.... :1774: :670: )
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od tango »

Ta 3,6 není žádnej šlágr :1774: . Parametry na tokový monstrum nic moc spíš nic :666: . Když si opravdu vemu 2,0D tak je ve všech ohledech lepší :845: . Jinak já bych se stále přikláněj k tý 2,5 ta je mi bližší :657: . No , ale GT kurňa to by byl nářez :657: :657: :657: :690:
Uživatelský avatar
olga
Nováček
Nováček
Příspěvky: 31
Registrován: stř zář 09, 2009 1:50 am
Jméno a příjmení: Milan
Bydliště: Praha 10

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od olga »

Kickboxer: motor ze Subaru Impreza na 2 kolech
http://auto.idnes.cz/kickboxer-motor-ze ... otorky_fdv
...mění se jména, zůstává pocit.
Subaru Outback 3.0R AT EXE MY05
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od saburafu »

Zajímavé články. V AJ.

Kód: Vybrat vše

http://www.ridelust.com/category/subaru/
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“