Články o SUBARU

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4941
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Makovica »

Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od VDC »

Nejsme Japonci u prdele. Japonci jsou u prdele Evropanům. Kdybychom Japonci u prdele byli, tak to v Evropě dávno zabalí a já se nepřestanu divit, že jim těch pár prodanejch aut za tu administrativní pakárnu stojí. V článcích se píše, že to je i kvůli velmi věrné komunitě příznivců značky a já tomu skutečně věřím, protože jinej důvod to snad nemůže mít. Kvůli zisku to být nemůže. To by se na to vysrali a ty auta prodali v Americe.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1302
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od PeteBiggy »

VDC píše:Nejsme Japonci u prdele. Japonci jsou u prdele Evropanům. Kdybychom Japonci u prdele byli, tak to v Evropě dávno zabalí a já se nepřestanu divit, že jim těch pár prodanejch aut za tu administrativní pakárnu stojí. V článcích se píše, že to je i kvůli velmi věrné komunitě příznivců značky a já tomu skutečně věřím, protože jinej důvod to snad nemůže mít. Kvůli zisku to být nemůže. To by se na to vysrali a ty auta prodali v Americe.
Tome vidím to naprosto stejně. Akorát z těch příznivců značky (resp. abych se opravil, majitelů) už velká část bohužel i tak vypadla. Protože už si díky těm restrikcím u nich nevyberou, byť by moc rádi. Tím nemyslím jen zrovna sebe....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1632
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Harous »

Článek na IDnes o Outbacku hezký, ale nevím co dělám špatně. Spotřebu rozhodně nemám deset a cena mi rozhodně nepřipadá na půl cesty k prémii...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od sima »

Jo mimochodem i s tou spotřebou mě to přišlo zcestné, zcela. To nejezdím ani já s "užraným" SG 92 kw, zdaleka ne. Typické mýty. A když by se to někomu nezdálo, stačí se podívat zde, nebo na na Rosťu Chválu, třeba, spotřeba úplně jinde, naprosto skvělá spotřeba.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Username »

VDC píše:Nejsme Japonci u prdele. Japonci jsou u prdele Evropanům. Kdybychom Japonci u prdele byli, tak to v Evropě dávno zabalí a já se nepřestanu divit, že jim těch pár prodanejch aut za tu administrativní pakárnu stojí. V článcích se píše, že to je i kvůli velmi věrné komunitě příznivců značky a já tomu skutečně věřím, protože jinej důvod to snad nemůže mít. Kvůli zisku to být nemůže. To by se na to vysrali a ty auta prodali v Americe.
Zřejmě to tak bude a je hrozně fajn, že ještě existují lidi a firmy, kterým nejde v první řadě jen o prachy. A taky to prostě na těch jízdních vlastnostech je vidět. Zatímco základní oktávka jezdí na traverze, základní Subaru má stejnej podvozek jako nejdražší model. Jedinej problém jsou ty motory, ale protože EU. Věřím, že se najde cesta. Kdo hledá, najde a kluci v Subaru určitě hledaj ,,,,| (*_^) |,,,,

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24335
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od sima »

VDC píše:Nejsme Japonci u prdele. Japonci jsou u prdele Evropanům. Kdybychom Japonci u prdele byli, tak to v Evropě dávno zabalí a já se nepřestanu divit, že jim těch pár prodanejch aut za tu administrativní pakárnu stojí. V článcích se píše, že to je i kvůli velmi věrné komunitě příznivců značky a já tomu skutečně věřím, protože jinej důvod to snad nemůže mít. Kvůli zisku to být nemůže. To by se na to vysrali a ty auta prodali v Americe.
Taky si furt říkám, jak to při těch zdejších prodejích ještě může být pro ně financ zajímavé, vše tohle zdolávat, překážky skrz EU, už jsme to tu psali víckrát, za mě spíš klobouk dolů, že to nevzdávají kompleto. Možná jde i o prestiž, nevím, netuším. Jednou by se i (můžem se za ten možný zvrat ve vývoji EU modlit) mohlo stát, že by subaru ta díra na trhu, mnoholetý odliv zájemců mohlo mrzet, ale to jsou jen doměnky a zbožné přání ohledně vývoje v EU. Čili jen mlácení prázdné slámy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10652
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od podvlada »

Nevím, jak moc přemýšlí jinak než my i na úrovni takhle velký firmy, ale vem si, že mají úplně jinou hrdost, úctu a asi to prostě budou "srdcaři". Zase si nedělám iluze, kdyby se jim to nevyplatilo tak to nedělají, ale asi tedy dokud to nějak jde, tak se snaží to sem tlačit.

A třeba zrovna pro BRZ jsme pro ně bylo my, Češi, jeden z největších kupců v Evropě? Nebo jak to bylo? Mám dojem že jsem to někde četl.

A taky mám dojem, že v nějakých článcích na začátcích e-boxeru se vyjádřili, že v elektru a hybridech vidí budoucnost, tak to taky asi nedělají jen kvůli EU, byť musí plnit přísnější kritéria než by třeba chtěli...
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49183
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od VDC »

Musí to být dané skutečně jejich povahou. Protože z racionálního ekonomického hlediska to nedává smysl. Vláďo největší trh pro BRZ s prodanými jednotkami kusů.... :-) Když se prodávalo poslední STI, tak v Evropě se prodalo cca 600 kusů, v Americe 21000.

No nic, musíme být rádi, že Subaru není ovládáno nějakou vyšší mocí, jako třeba dneska Mitsubishi, která rozhodne, že přítomnost v Evropě ten ekonomický smysl nemá a že v Evropě končí.
Pro mě osobně to není z důvodu, že bych plánoval běžet do salónu pro novou káru. Mě by to mohlo bejt echt fuk. Jestli si někdy koupím nějaký "nový" Subaru, tak to už je teď dávno vyrobený. :-) Mě to těší čistě pouze a jenom z fanouškovství. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od seatik »

podvlada píše:Nevím, jak moc přemýšlí jinak než my i na úrovni takhle velký firmy, ale vem si, že mají úplně jinou hrdost, úctu a asi to prostě budou "srdcaři". Zase si nedělám iluze, kdyby se jim to nevyplatilo tak to nedělají, ale asi tedy dokud to nějak jde, tak se snaží to sem tlačit.

A třeba zrovna pro BRZ jsme pro ně bylo my, Češi, jeden z největších kupců v Evropě? Nebo jak to bylo? Mám dojem že jsem to někde četl.

A taky mám dojem, že v nějakých článcích na začátcích e-boxeru se vyjádřili, že v elektru a hybridech vidí …

Bylo to objednání poslední finálové edice...tuším 42 ks pro Čr, např. Německo mělo 38ks
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
RudaK
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 757
Registrován: úte zář 03, 2019 6:34 am
Bydliště: Ostrava

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od RudaK »

seatik píše:Bylo to objednání poslední finálové edice...tuším 42 ks pro Čr, např. Německo mělo 38ks
Němci jsou patrioti a kupuji koncern a MB s BMW.... aspoň na cestách to vidíš
Subaru Levorg 1.6 2019
Suzuki Swift 2015 mama car
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od mirekst »

Subaru poutá na nové BRZ, průkaznější fotografie mezitím putuje internetem
https://www.novinky.cz/auto/clanek/suba ... m-40338270
Naposledy upravil(a) mirekst dne pon říj 05, 2020 2:33 pm, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od mirekst »

Svět motorů - speciál 3/2020
Kratičká zmínka o konci Subaru BRZ a Subaru Levorg v EU.
Uvádím čistě kvůli kompletnosti rubriky "Články o SUBARU".
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od mirekst »

Aktuální Svět motorů (vyšel 5.10.2020), str. 22: Subaru BRZ Final Edition
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Username »

mirekst píše:Aktuální Svět motorů (vyšel 5.10.2020), str. 22: Subaru BRZ Final Edition
no to je teda test jako fík :-D :-D
https://beta.webshare.cz/file/6Zl0FZDdn ... -55-11-png

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“