Články o SUBARU

Odpovědět
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od romull »

Tak jo, dnes to vyskočilo na webu, Hummer jako elektrické SUV s trošku rozumnějším výkonem 830 PS má brodivost 81 cm a dokonce i možnost "krabí chůze", kdy se i zadní kola natočí jako přední a auto může jet pomalu "bokem" .......... https://www.garaz.cz/clanek/elektricky- ... .seznam.cz .........a ta světlá výška a ještě možnost zdvihu o dalších 33 cm 8() , tak to už nechápu, proč má existovat i jako Off road s 1000 PS .......... snad jen pro slávu výrobce :-)
Jinak nevím, proč by neměl elektromobil brodit ..........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od schmako »

Neříkal jsem, že by neměl, ale jestli to už někdo zkoušel, když mají ve VW čas vysmívat se Outbackům.

Odesláno z mého SM-A505FN pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od spm »

Ono bude zalezet na tom, jestli se nad tim vyrobce zamyslel. Technicky udelat brodive EV auto bude asi jednodussi, nez auto se spalovacim motorem. Nicmene kdyz ma nekdo tu drzost nazvat RWD auto, co taha bricho po zemi, SUV, tak silne pochybuju, ze by nekoho napadlo to delat vodotesne do nejake vetsi vysky ponoru. Beztak by to po svych z toho brodu nevyjelo :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

Počkej, ono SUV je specifický tím, že má mít nějaký terénní schopnosti nebo vysokou světlou vejšku? A já vždycky myslel, že SUV je na dýlku zdrclej kombík, v kterým sedíš vysoko a má ambice slušně jet po silnici. Je to Sport Utility Vehicle, kde je v tý definici něco o offroadu? To, že jsou i SUV, který mají nějaký terénní schopnosti ještě neznamená, že spousta z nich není postavenejch na platformě nějakýho normálního osobáku.

Osobně od něčeho, co se označuje za SUV žádný terénní schopnosti automaticky neočekávám.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od newli »

Utility?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

newli píše:Utility?
Tak slovo "utility" ve mně evokuje spíš praktičnosti/užitkovost než nějaký offroadování.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

Definice SUV z anglický wikipedie je podle mě celkem výstižná
SUV is a car classification that combines elements of road-going passenger cars with features from off-road vehicles, such as raised ground clearance and four-wheel drive.
Nikde se tam ale nepíše o tom, že to má mít nějaký terénní ambice a realita tomu taky dost odpovídá. Jak jsem psal, samozřejmě jsou výjimky jako range rovery, jeepy, některý modely mercedesů atd., který to s těma "offroad features" berou trochu víc vážně. Ale určitě bych nepřišel do krámu, neřekl, že chci nějaký SUV a nečekal, že s ním budu moct nějak extra offroadit. Většina SUV je ráda, když vyjedou po mokrý trávě.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od newli »

Jo, tuhle definici "with features from off-road vehicles" mam nejak zakorenenou a touto optikou na to koukam. Takze nejake mensi schopnosti do terenu by to mit melo. A proto SUV neni nic pro me :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od VDC »

Honzo protože se význam toho označení zkurvil tím, že dneska jako SUV označuje kdejaká šlupka, co nepřejede obrubník. Ale to označení přece vzniklo v době, kdy se začaly dělat auta, co vzhledem a stavbou připomínaly terénní auta, ale bez skutečných terénních schopností. Nicméně se pořád pod tím označením schovávaly auta "sportovně užitková", která alespoň nějaký náznak schopností jízdy v terénu měla, trochu zvýšenou světlou výšku. A měla pohon všech kol.
Dneska si klidně dovolí označit jako SUV něco, co je skutečně jen zdrclej kombik, nebo spíš hatchback s vyšší stavbou, u kterého nemůže být řeč o jakýchkoliv schopnostech, natož o užitkovosti.
To označení naprosto zdegradovalo do nesmyslného všeobjímajícího termínu, něco jako "auto", který nic konkrétního neznamená a lze si pod tím představit naprosto cokoliv. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

newli píše:Jo, tuhle definici "with features from off-road vehicles" mam nejak zakorenenou a touto optikou na to koukam. Takze nejake mensi schopnosti do terenu by to mit melo. A proto SUV neni nic pro me
Tak ani "with features from off-road vehicles" ve mně neevokuje nic ohledně terénu. :-D Může (ale nemusí) to bejt třeba ta světlá vejška nebo pohon všech kol nebo redukce nebo uzávěrka nebo dlouhej chod odprůžení nebo to, že to má světla ve vejšce, kde lidi v normálních autech maj hlavu. :-D

Pro mě to je trochu nešťastná klasifikace (SUV), protože do ní spadaj auta, který mi nevaděj nebo je dokonce mám rád (víceméně ty dřív uvedený - např. range rovery, jeepy, mercedesy *) atd., samozřejmě forestery, outbacky **) ) a taky do toho spadaj auta, kterejma absoutně opovrhuju (nejvíc takový ty SUV kupé X4/X6 nebo ekvivalenty od Mercedesu - to bych blil). :-D


*) možná by se to (v případě mýho názoru) dalo i specifikovat tím, jestli právě maj nějaký reálný terénní ambice nebo si na něco jenom hrajou - protože SUV, co jsou prostě jenom velký, vysoký (nemyslím světlou vejšku, ale celkovou vejšku) a vypadaj děsně "drsně", ale ve skutečnosti je to platforma z nějakýho osobáku, tak jsou, podle mě, nejzbytečnější auta na světě :-D

**) i když u outbacka mi víc vyhovovala ta klasifikace a zejména provedení crossover - zvedlej kombík - od BS je z něj děsná obluda
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:To označení naprosto zdegradovalo do nesmyslného všeobjímajícího termínu, něco jako "auto", který nic konkrétního neznamená a lze si pod tím představit naprosto cokoliv.
Jo, přesně! ,,,,| (*_^) |,,,,
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Tapan »

SUV v dnešním obecném pojetí dokonale kombinují nevýhody offroadu (vysoké těžiště a hmotnost) a břichoplazu (nijak úchvatná světlá výška, AWD vůbec nebo na ozdobu). Čest výjimkám.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Definice SUV z anglický wikipedie je podle mě celkem výstižná



Nikde se tam ale nepíše o tom, že to má mít nějaký terénní ambice a realita tomu taky dost odpovídá. Jak jsem psal, samozřejmě jsou výjimky jako range rovery, jeepy, některý modely mercedesů atd., který to s těma "offroad features" berou trochu víc vážně. Ale určitě bych nepřišel do krámu, neřekl, že chci nějaký SUV a nečekal, že s ním budu moct nějak extra offroadit. Většina SUV je ráda, když vyjedou po mokrý trávě.
Tak mas v ty definici presne ty dve vlastnosti, ktery jsem jmenoval a ani jednu ID.4 nema. Napada te teda jedina ficura, ktera by z ID.4 delala SUV? Podle me to, ze tomu daji vysku kabiny prumerne dodavky a da se dovnitr vyskove stavitelna sedacka az do stropu, aby do toho pohodlne nastoupil i 90 lety duchodce po operaci vsech kloubovych nahrad, nema se sportem ani utility nic spolecneho :-DDD a jasne, dneska se tahle nalepka lepi uplne na vsechno a VW neni jediny. Ale delat si v reklame na takovouhle sracku delat srandu z auta, ktere ty prvky doopravdy ma a jeste se pri tom ohanet ekologii, kdyz byli pred par mesici chyceni pri brutalnim emisnim podvodu s jejich rakovinometama, to je vyslovene trapny :-DDD :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

Z tý definice cejtím já, že offroad fíčury jako třeba vyšší světlá výška nebo pohon všech kol. Jako příklady, ne že by to byly implicitní vlastnosti. Ale to je už slovíčkaření. :-)

Shodli jsme se, že SUV se nalepí na cokoliv, co se nedá zařadit nikam jinam. :-) Řekl bych, že i to, že při vystupování z toho vypadneš je specifikum, který by stačilo k označení SUV. :-D

Jinak zrovna ta reklama mě nechává zcela chladným. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od VDC »

Ať se zbytečně nezacyklíme. Já bych to prostě shrnul tak, že v Konzernu jsou idioti. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“