Články o SUBARU

Odpovědět
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4942
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Makovica »

Uplny suhlas s romullom.
Verim tomu, ze tie ceny az take nebudu, lebo to bude nepredajne.
To uz je lepsie kupit si kupit druhe ojazdene auto, ako doplacat pri vymene na nove.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Cheza »

Já se spíš bojím, že dřív než by se do Evropy dostali nové turbomotory, tak to Subaru Evropě zabalí. Protože vzhledem k současné nabídce motorů a cenám nevím, kdo by to kupoval. Třeba zmiňovaný Levorg za 880 tis. je úlet. Je to pořád "jen" auto nižší střední třídy a za tu cenu mám vrcholné modely u konkurence. Třeba Focus ST, byť je to jen FWD, tak vše ostatní hovoří pro něj.
Subaru Impreza WRX MY 2008
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1991
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od suubaru »

PeteBiggy píše:Oťas jde teď dovézt za 710 v základu a nějakých 830 v plné polní
odkud?
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od PeteBiggy »

suubaru píše: odkud?
Klasika, severní větev dealerství-Dánsko, Švédsko, pobaltské země.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od romull »

Dánsko a Finsko zcela určitě, chce to země s vysokým daňovým zatížením a třeba Volvo CX 90 vyšlo z Finska o skoro 300 tis. méně než v ČR. Některé značky vyjdou dobře i v Maďarsku a třeba BMW i ve Slovinsku. Chce to hledat a umět jazyky, nebo alespoň dokonale anglicky.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 788
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od mirekst »

PeteBiggy píše:154g je dle metodiky NEDC. Dle WLTP to je 185g/km.

Schválně jsem si teď ze zajímavosti spočítal, jaká bude emisní pokuta u nového e-Forestera v prostřední výbavě. Za předpokladu, že výpočet vychází z WLTP. Nikde jsem to teda nenašel, ze které metodiky se to má počítat, ale jelikož si říká, že vše by se mělo začít vztahovat už na tuto celosvětovou metodiku, tak počítám s ní. A dělá to 7410€, takže nějakých 189 000 kč. To jen pro představu těm, kteří si bláhově myslí, že ty emisní pokuty auta u Subaru neprodraží
Podle https://autobible.euro.cz/pokuty-eu-za- ... e-promeni/ je to NEDC - tj. pro "eu made" auta budou vycházet naprosto nerealistické hodnoty, kterým se nejde ani přiblížit.
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od PeteBiggy »

Takže pak by ta pokuta byla u e-Forestera v prostřední výbavě 4465€, tedy nějakých 114 000 kč.

No jsou to kokoti, nemám slušných slov!
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od podvlada »

romull píše:Dánsko a Finsko zcela určitě, chce to země s vysokým daňovým zatížením a třeba Volvo CX 90 vyšlo z Finska o skoro 300 tis. méně než v ČR. Některé značky vyjdou dobře i v Maďarsku a třeba BMW i ve Slovinsku. Chce to hledat a umět jazyky, nebo alespoň dokonale anglicky.
To jsem teda netušil, že to je takový rozdíl. Zvlášť když tu máme tu slavnou Úniji, stejnej produkt, vnitřní trh, čekal bych, že to vyjde úplně jedno kde to koupím. Asi teda chápu, že tam jsou rozdíly když je to kvůli dani, na druhou stranu, pak bych zase čekal, že to tam koupím bez daně a doplatím daň tady kde ho chci zaregistrovat. Ale takhle by to asi fungovalo jen kdybych kupoval mimo EU.

Proč to takhle pak nedělají "všichni"? Jasně, spousta lidí o té možnosti neví, nedokážou ji využít nebo se z nějakého důvodu "bojí" kvůli záruce, servisům nebo tak, ale jeslti se nepletu, tak by dnes mělo být jedno, kde servisuji, i z hlediska záruky?
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1309
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od PeteBiggy »

DPH se samozřejmě platí u nás. Záruka je celoevropská, co se týče severního dealerství-tak ta základní 3 letá. Pokud někdo chce tu 2letou navíc na některé díly co se dává u nás, je možno si to u pojišťovny doplatit. Důvod markantních rozdílů v ceně...už bych se jen opakoval, je to pořád dokola...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od romull »

Vraga: koukni se kolik stojí Oťas v Dánsku, ty ceny včetně daní jsou šílený a model začíná na 1,75 mega ( dánská kačka je skoro 3,50 ) https://www.subaru.dk/models/outback/ <:-< a fůra se jich to snaží odrbat registrací jinde, ale to nejen Dáni. Potom jsou tu tací co ti to vyřídí, ale trošku tě přitom samozřejmě odřou, z něčeho musí taky žít https://translate.google.cz/translate?h ... rev=search , nebo musíš sám, jde to určitě ještě levněji =)
Jinak z Dánska tuším vozili i někteří čeští prodejci.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20651
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od námořník »

Jinak co se týká Subaru, tak se věci v tý tříletý záruce řeší podle země kde se auto koupilo a je to v každý zemi trochu jiný - maličkosti jako třeba baterka.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Lefie »

Tak už dva dny na mě v TV skáče reklama na 51- 52 číslo Světa motorů, tak jsem se chtěl zeptat kdo je ten lobista a kdo může za tu titulní stránku ,,,,| (*_^) |,,,, :-DDD


Obrázek
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od podvlada »

Tyjo, já mám k Liberu pořád takový rozporuplný city. Na jednu se mi to líbí, protože mi to přijde jako hrozná blbost :-D ale zároveň mi přijde, že na to, jak to je "velký", to musí bejt stejně hrozně malý. A taky mi přijde, že nejen že si to musí v zatáčce lehnout nabok, ale i že při výjezdu na obrubník se to musí stavět na zadní a při prudkým brždění to dělá kotouly :-DDD
Asi si to číslo SM budu muset pořídit. Historicky první.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14881
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Tapan »

Vláďo, než se pustíš do odvážných spekulací, pusť si pár videí na YT třeba :-)
Ale poslední odstavec ctrl+c a ctrl+v :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10660
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od podvlada »

Ale tak já už nějaký video s Liberem viděl, vim, že to je celkem schopný vozítko, ale vypadá to prostě vtipně. Je mi jasný, že (s nadsázkou) co je nad podlahou je vzduch, takže to že to je vysoký nevadí, ale... působí to na mě jako taková krabička od sirek na kolečkách. Krabička od sirek nastojato. :-D
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“