Upozornění na výrobní vady

justyno
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: čtv říj 20, 2011 4:32 pm
Jméno a příjmení: Vilém Gibiec

Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od justyno »

Zdravím Subaráci,
mám dotaz? Dostali jste také upozornění na nebezpečné prorezavění držáků předních tlumičů u vozidla SUBARU Justy s tím, že se máte dostavit do nejbližšího servisu za účelem bezplatné výměny? Já jej dostal asi po 10ti dnech, kdy se tato závada projevila, to znamená, že mi upadlo přední pravé kolo od třmenu tlumiče. Naštěstí ne ve velké rychlosti, takže škoda jen na vozidle.
Protože oprava byla již provedena a neměl jsem staré díly, které jsem nechal v servisu, nějak se se mnou nechce zastoupení Subaru vybavovat o náhradě škody. Mám Justynu z roku 2000, ale oni píší, že výrobní chyba která se projevila nesmí nastat po celou dobu životnosti vozidla.
Jestli máte někdo zkušenosti s tímto přípdaem, dejte prosím vědět. Zatím se rozmýšlím, co dál. Japonsky jsem se ještě nenaučil. Snad bude stačit angličtina do výrobního závodu. Jinak opravdu pozor, ve vyšší rychlosti je chyby životu nebezpečná
Uživatelský avatar
Skywalker
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 209
Registrován: čtv srp 11, 2011 7:24 pm
Jméno a příjmení: Lukáš Maďa
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od Skywalker »

Zdravim... Osobne s tim zkusenost nemam... Ale oni pisi, ze vyrobni vada, ktera se projevila, nesmi na vozidle nastat po celou dobu zivotnosti vozidla? Bud mi to nedava vubec smysl, nebo to je cele nesmysl. Pokud je to vyrobni vada, tak plati po celou dobu zivotnosti vozidla... Pokud v minulosti se tato vada projevila a na zaklade teto vady jsi havaroval, tak by meli vzit odpovednost na sebe a fakturu za opravu by ti meli zpetne proplatit. Na druhou stranu je dulezite, ktereho roku vyroby nebo serie se to tyka. Pokud je napsan rok 2001 a stalo se ti to na dvoutisicovce, tak budes mit asi smulu. Muselo by se to horkotezko dokladat zaznamy z pojistovny (pokud bylo havarijne pojistene, mel by tam by uveden duvod havarie a z toho vyplivajici pojistne udalosti). Jinak vazne nevim. Bude to asi slozite... Muzu jenom drzet palce. :)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
No road doesn't mean no way!
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, MY01
Spotřeba? Jak raketoplán...
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od kosobecny »

Já sem to pochopil tak, že to není výrobní vada v pravém smyslu, prostě udělali šmejda kterej se po 10letech rozpadne a to nesmí, i kdyby to auto jezdilo 50let. Tak vám nesmí upadnout kolo kvůli rzi. Jinak prokazování bude asi těžké, měl jste posudek o vlastního/nestranného znalce?
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od tango »

No 50. let je přehnaný, firma zabezpečuje veškeré věci kolem D dílu(bezpečnostní díly) 15.let. po této době je to pasé. Takže např. každý svár na nápravě podléhá přísně kontrole a musí vydržet určitý počet ciklů resp. km. Po tomto testu se kontroluje na trhlivny ve svárech, které jsou dány přislušnou normo pro danou značku :850: (VW,BMW atd.)
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od als »

Kdo takové upozornění rozesílá a jak ví komu ho poslat :670: ???
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od kosobecny »

als píše:Kdo takové upozornění rozesílá a jak ví komu ho poslat :670: ???
Většinou vydají zprávu, offic. jí zveřejní na webu a ve svých partnerských servisech atd. majitele aut nemají šanci jak dohledat, maximálně nějakých nových... před dealery.


S těma 50 rokama to bylo obrazně, já se v tom oboru nevyznám, ale logicky to tak vychází. Pokud píšeš že zákonem či nějak je to 15let tak je to asi tak... Prostě to musí nějakou dobu vydržet a mělo by to auto přežít..
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od quickly »

kosobecny píše:offic. jí zveřejní na webu a ve svých partnerských servisech atd. majitele aut nemají šanci jak dohledat
A nemohou to jet podle velkých techničáků ? Je tam auto a ročník, je tam adresa.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od kosobecny »

quickly píše: A nemohou to jet podle velkých techničáků ? Je tam auto a ročník, je tam adresa.
To mi nějak uniká, jak to z něho má šanci poznat?
Někdo koupí nový auto v DE, prodá ho za rok do ČR a ten za další rok zase třeba do ČR. Jak to jako automobilka má dopátrat? Myslíte, že se bude snažit kontaktovat všechny majitele osobně např. u 500 000 vozů jednoho typu?
Logicky Subaru zjistí vadu třeba u justy r v. 2000, tak kontaktuje své partnery-dealery(či cokoliv) a ty se podle prodejů, případně podle návštěv servisů mohou nějak dopátrat majitele - samozřejmě jenom pokud tam přijedete, ale na tohle stačí většino sledovat nějaký auto moto revue a když se něco takového objeví tak je to většinou poprask. a kolikrát je to i ve zprávách v TV.
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16148
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od quickly »

Zeptal jsem se na svolávací akce strýčka Googla a našel jsem tento článek

http://www.autostylonline.cz/poradna/sv ... co-delat-2
Autostyl píše:V případě, že je svolání vozidel nevyhnutelné, obešle dovozce, či prodejce majitele příslušných vozidel
Jediný majitel je ten aktuálně zapsaný ve velkém techničáku - to znamená kontakt na DI a žádost o adresu majitele. Jiný způsob podle mne neexistuje.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od ozawasan »

mám dojem, že žádný prodejce - dovozce - nebude kontaktovat žádný DI a vyžadovat soupis majitelů - ostatně to mu DI neposkytne....
Subaru(a ostatní) budou vycházet z toho, že majitelé jezdí na pravidelné servisní prohlídky do autorizovaných servisů, čímž mají servisy databázi majitelů, které budou kontaktovat. Tečka. Tedy pokud někdo jezdí do dílny k sousedovi - pochybuji, že ten ví o svolávačce....
Pokud by to byla život ohrožující chyba, která "je venku"(tzn. se jí nepodařilo ututlat), tak to půjde nejspíše přes ČOI do médií nebo ofiko dovozce rozjede mediální svolávačku....
Pokud jsem mimo, tak mne opravte :845:
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od kosobecny »

ozawasan:
Ano je to tak, jinak než mediálně se to opravdu udělat nedá. Případně jak je tu psáno, přes dealery-servisy...
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od Ivooos »

Mne minuly tyden prisel dopis, kde me pozvali do servisu na kontrolu motorku steracu, nebot je zde nejaka vada. Prilozeny byl seznam autorizovanych servisu v BE, ktere mohu kdykoliv navstivi. Nic konkretniho tam psane neni. Dopis mi zaslala centrala Subaru BE nebyl to ani servis ani prodejce, kde jsem auto poridil. Takze usuzuju, ze tyto svolavaci akce porada vzdy hlavni zastoupeni v dane zemi a vychazi z databaze prvnich majitelu (tedy kupnich smluv). Nejsem si jist, ze by mi tento dopis prisel, i kdybych byl uz druhy majitel.

Jinak jsem presne vyse popsany priklad (auto budu prehlasovat do CR, jak se tedy dozvim o svolavacce?) zaslal Freyovi a odpoved byla nasledujici. Kazda svolavaci akce je presne specifikovana (zavada, model, podminky uplatneni) a na zaklade toho mohu pri kterekoliv navsteve autorizovaneho servisu v CR zjistit co se me tyka a pozadat o napravu. Co se tyka zaslani oznameni o svolavacce, tak odpovedeli, ze pri navsteve kterehokoliv autorizovaneho servisu v CR, mi tuto svolavacku oznami a zavadu odstrani, presne podle podminek svolavaci akce.: Pro uplatnění záruky (svolávací akce) při dovozu auto do jiné země EU není nutná žádná dodatečná registrace. Rozhodující je registrace vozu v záručním systému výrobce, kterou provádí prodávající, respektive importér v dané zemi kde byl vůz prvně prodán.

Takze jsem si to vysvetlil tak, ze pokud se jedna o svolavacku, ktera je zivotu nebezpecna, tak se to proste dozvim z medii (nepocitam vsak, ze nejaka takova existuje) a pokud se jedna o jakoukoliv jinou svolavacku, tak se to uz dopisem nedozvim, ale problem mi odstrani pri prvni navsteve autorizovaneho servisu. Pokud vsak zavada nastane a predem jsem dopis nedostal, tedy jsem zavade nemohl predejit, tak mi ji v autorizovanem servisu odstrani presne podle podminek svolavaci akce. Kde muze byt klidne napsano, ze se tyka vsech vozu i po zaruce i s neautorizovanym servisem, nebo v podminkach bude urcite omezeni.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
romik
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1423
Registrován: pát led 22, 2010 9:48 pm

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od romik »

Mělo by se jednat o výměnu plastového krytu motoru stěračů. Při větší zátěži na ramena může údajně dojít k připečení plastu v motorovém prostoru.....
http://drischnie.homeip.net/rueckruf.pdf
romik
Subaru Forester 2.0i Comfort ES CVT MY18 Obrázek
Subaru Forester 2.0D Comfort MT MY09 EURO4 SW 22611AP207 Obrázek
marzi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1372
Registrován: čtv led 21, 2010 11:32 am
Jméno a příjmení: martin zich
Bydliště: plzen

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od marzi »

Tak me dopis ohledne svolavaci akce na motorek steracu prisel dneska, rozesílá to Centrum sluzeb pro silnicni dopravu v Praze a výzva jmenem ministerstva dopravy je na papiru s jejich hlavičkou. A k tomu je priložen dopis od Subaru CR s vysvetlenim jak postupovat a zaroven Subaru CR zádá o informaci o eventuelni zmene vlastnika.
Subaru Outback 2.0D MY 2008 prodáno
Subaru Legacy kombi 2,5GT MY 2010 prodáno
Subaru Impreza WRX STi MY 2006
BMW 330 Ci cabrio MY 2001
MB GLC 43 AMG MY 2018
Jaguar XK8 MY 1998
Uživatelský avatar
kosobecny
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 993
Registrován: pát zář 16, 2011 6:53 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Klatovy a okolí

Re: Upozornění na výrobní vady

Příspěvek od kosobecny »

marzi píše:Tak me dopis ohledne svolavaci akce na motorek steracu prisel dneska, rozesílá to Centrum sluzeb pro silnicni dopravu v Praze a výzva jmenem ministerstva dopravy je na papiru s jejich hlavičkou. A k tomu je priložen dopis od Subaru CR s vysvetlenim jak postupovat a zaroven Subaru CR zádá o informaci o eventuelni zmene vlastnika.
Tak jsem zase o něco chytřejší, teď je otázka jestli tohle řeší nějakej zákon, nebo záleží na prodejci/výrobci jak si to ošetří sám...
Subaru Outback H6 3.0 MY2000
Subaru Forester 2.0 XT MY2003 - ex
Subaru Impreza 2.0 GL MY2000 - ex
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“