Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Odpovědět
rations
Nováček
Nováček
Příspěvky: 10
Registrován: sob srp 18, 2012 12:29 am
Bydliště: Strakonice

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od rations »

Já mám asi gut kus 319 000 km a měněný jen spotřebák :-) olej mu chutná to zas jo,ale jen podle toho jak ho proháním :-)
Gallda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 24, 2010 6:52 pm
Jméno a příjmení: Galda Gallda
Bydliště: Liberec

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Gallda »

Slavek_xxx píše:Patri to i do vlakna s Clanky o Subaru a do vlakna o boxer dieselu, ale zde ten clanek pasuje asi nejvic. Je to prepis z AutoBildu, ktery uz nekdo zminoval...
http://www.auto.cz/subaru-ma-problemy-z ... xeru-71724

Tak tenhle clanek na duveryhodnosti rozhodne neprida. Ani ty komentare pod nim.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback 2.0D Comfort 2010
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od dethroned »

ale ten nápad s tou elektronickou serviskou tady je výborný! něco jak je na prawebu ale šikovnější. má to obrovskou vypovídající hodnotu!! :826:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Gallda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 24, 2010 6:52 pm
Jméno a příjmení: Galda Gallda
Bydliště: Liberec

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Gallda »

dethroned píše:ale ten nápad s tou elektronickou serviskou tady je výborný! něco jak je na prawebu ale šikovnější. má to obrovskou vypovídající hodnotu!! :826:
Tak jsem zbezne prohlidnul praweb. Jako filtr jsem nastavil naftove motory a jen malo lidi melo vyplnenou servisni knizku. A kdo mel vyplnenou, ten mel vetsinou s motorem problemy.

Idealni by bylo poptat SZ jednotlive cleny a pozadat je o strucny popis pripadnych zavad. Zkratka aby bylo co nejvic dat k posouzeni.

Takhle to zacinam chapat, ze s naftovymi motory casem zakonite prichazeji problemy...

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Outback 2.0D Comfort 2010
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od dethroned »

...tady je ale mnohem lepší morálka! :supeer: ...všichni by svědomitě vyplňovali, i zpětně. mohla by to být nejlepší databáze spolehlivosti vozidel subaru. :850:
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od catana »

Nedá mi to si trochu nerýpnout... znám aktuálně 3 nová STI, stáří maximálně 2 roky.

Z toho 1 shořelo (za jízdy z motoru šel dým), 1 se přehřálo a začalo ve velkém konzumovat olej (aktuálně v servisu) a 1 odešel motor... z toho mi vychází, že STI se dělí na ty, která mají kovaný motor, větší chladič+přídavný chladič oleje... a ty, která to teprve čeká. Což u sportovního auta za tyhle peníze je docela smutný výsledek.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Ynhoj »

Koupil jsem auto v březnu s nájezdem 169.000 km, po 10.000 km mého dalšího nájezdu nevidím žádnou změnu, kromě toho, že mně čeká výměna oleje za cca 2500km..Jedinej povinnej servis byl kvůli plynu a tam mi preventivně vyměnili jen filtr, jinak je auto v cajku a v pracovních dnes najedu cca 90-100 km/den...
Spolehlivost celkem souvisí s cenou.....Všichni tlačí ceny dolů, automobilky na dodavatele, přesunuje se výroba, kovy se nahrazují plasty...
Dnes s autem poměrně obtížně najedete 0,5 mil km bez velkých investic...Úspěch je tak mezi 300-400 tis a to nesmí být různě přeplňovaný motory...Bohužel ne jen koncernová auta jdou s výdrží dolů...
Špička jsou stále Japonci a Subaru je stále to lepší co se zde prodává..Poměrně často si stěžujete, že vám chlastá olej...U mně je to opačně tj. nebumbá...Já jsem s tím autem spokojenej

A jinak co se přihodilo v Německu a Švédsku tak to příjemné není,ale snad se k tomu postaví čelem a není to navíc globální závada velkého rozsahu (Švédsko - cca 1 %) po celém světě... Horší kdyby vyhlásili masovou svolávčku...Nepanikařil bych z toho
:subaru:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Gallda
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 90
Registrován: pon kvě 24, 2010 6:52 pm
Jméno a příjmení: Galda Gallda
Bydliště: Liberec

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Gallda »

Ynhoj : benzinové motory jsou asi OK, ale naftové ne !

Nepsal bych o 1%, ale násobil bych to minimálně 5-10 (u nafty snad i 20).
Subaru Outback 2.0D Comfort 2010
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Ynhoj »

Gallda: vycházím z údajů ze Švédska(dle článku) a tam mi to 1% sedí. Odkud bereš Tvůj odhad?
Každá automobilka si někdy projde nějakým průserem(není to omluva), dost záleží jak se k tomu postaví...
V Subaru utrčitě z toho velkou radost nemají, když auta nevyrábí tak masově jako velké koncerny...
Našemu řediteli museli v jeho VW měnit motor asi po 60.000 km...to byli tak drzí v servisu, že mu řekli, že s tím moc jezdí(!!).
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2463
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od JRJ »

catana: Utavit moderní civilní auto v seriovém stavu není žádný problém. Už jsem viděl i utavené atosferické benzíny. Vsadím boty, že stejně jako každé Subaru má v manuálu varování, že ačkoliv to je čtyřkolka není stavěná do terénu, tak v manuálu k STi je, že není stavěné na závodění a dlouhotrvající agresivní jízdu. Ono pokud by STíčko bylo už z výroby s kovaným motorem, tak bude podstatně dražší. A jaké procento majitelů potřebuje kovaný motor? Pokud to není výrazná většina (což není) tak se to nevyplatí. Pokud by po kovaných motorech byla jo poptávka, měl by být alespoň volitelný při koupi. Není. Tak asi ta poptávka taková není. No a taky tu máme Prodrive, že. Co se týče výkonnějších pump a větších chladičů, ty by byly pro běžné užívání na obtíž: delší ohřev -> zvýšení opotřebení motoru a zkrácení jeho životnosti, vyšší spotřeba,...
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od catana »

JRJ píše:Ono pokud by STíčko bylo už z výroby s kovaným motorem, tak bude podstatně dražší.
Kupodivu náklady na přestavbu na kovaný motor jsou stejné jako použít sériové komponenty, tzn. když už se ta oprava dělá, tak cenový rozdíl je minimální. Ale výrobní náklady budou zcela určité jiné, tzn. zisk by mělo Subaru menší. Překvapující je na tom pro mě to, že jsem zatím z okolí neslyšel, že by někomu odešlo "M"kové BMW. Nicméně je fakt, že M3 stojí skoro 2x tolik co STI...

Utavit jde samozřejmě každé auto, to máš pravdu. Ale přecijenom u ostrých verzí, u nichž se tak nějak čeká že se s nimi bude jezdit rychleji, by se nějaká výdrž měla dát čekat. Ani jeden z uvedených případů nebyl po náročném okruhovém dni... to poslední STI odešlo po výletu do alpských průsmyků a následném návratu domů. A dvě z těch tří měla najeto kolem 30 tis. km.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Antonín58
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pon čer 03, 2013 12:56 pm
Jméno a příjmení: Antonin koutný

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Antonín58 »

quickly píše:prso, mám forestíka v dehtu od prosince 2008 a mám teď najeto 105 tkm. Liju jen dehet a olej, a jsem s forestíkem nadmíru spokojený. S forestíkem jezdím většinou po silnici, ale pořádám i minisrazy a na srazech nestojím :1774: . Je pravda, že proti beznínovým autům mi chybí redukce a dehtový forestík není tak skvělý do terénu jako třeba forestík MY03 co má Doro, ale stále mám limit v hlavě a forestík všechno vyjel. Mně se třeba současný design forestíka moc líbí, je to věc názoru. Kvalita jako taková odpovídá dnešní době (šetření nákladů,...), DPF ekoteroristům a je to všude stejné. Co mi dává :subaru: je perfetní pohon 4x4 a možnost naložit celou rodinu včetně 2 větších psů a jet kamkoliv.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Slavek_xxx »

Nejak jsem nenasel vhodnejsi tema, tak vytahnu tohle starsi.

Tabulka TUV z roku 2015. Bohuzel pro Subaru plati, ze lip uz bylo. Proto taky z inzerce model SG prakticky uplne zmizel. Ten kdo ho ma oblizuje vsech 10.

10-11 rocni vozy (tj. r.v. 2004-2005)
Forester 2. misto (kvota zavad 19.3)

8-9 let stare vozy (r.v. 2006-7)
Forester 10. misto (kvota 18.6)

6-7 let stare (2008-9)
Forester 20. misto (kvota 15.8 )

4-5 let stare (2010-11)
Forester 56. misto (kvota 12.9)

2-3 roky (2012-13)
Forester 58. misto (kvota 7.7)

Pravda, jsou to data z kontrol TUV, takze krom jinyho odrazeji pristup majitele a vubec nic nerikaji o problemech pri provozu.
Zdroj http://autobild.cas.sk/clanok/198107/tu ... ivosti-aut
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Mira »

Taky se oblizuju. SG mám přes rok a jediná závada bylo povolený kolo. Podezřívám minulej pneuservis. Jinak vůbec nic. Teda krom spotřeby. Tu mám asi polámanou. :850:
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
petr
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5157
Registrován: stř zář 24, 2014 8:25 pm
Jméno a příjmení: Petr Němec
Bydliště: Beskydy

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od petr »

nechci nějak zpochybňovat kvalitu forestra možná je to nadprůměr ale před rokem a půl jsem byl na stk a co se týče podvozku v podstatě vše ok , nyní po roce a půl ježdění po lese podvozek hooodně špatný takže nic tak zvlášt odolného na tom nevidím, vůle v řízení vybité všechny možné silentbloky, čepy taky nic moc, stabilizátory tam ani nemám ty by byly dávno v háji protože to mám zvedlé, za mě je to auto spíš na cesty ale je to jen můj názor a je to staré auto
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“