Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Odpovědět
prso
Nováček
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: pát bře 18, 2011 9:56 am
Jméno a příjmení: František Pršo

Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od prso »

Přátelé Subaristi, chci po 20 letech u Saabů přejít k Subaru. Samozřejmě jsem si na netu našel všechna Subaristická fóra a přečetl o Subaru, co se dalo, ovšem s hrůzou jsem zjistil, že mnoho Subaristů se velmi zlobí s tím, že Subaru už není co bylo… Produkci od roku 2008 považují za zcela komerční a doslova šizenou, neboť s náběhem prodejů a příblížení se k „masovce“ jednak tyto vozy ztratily částečně na své vyjímečnosti a jednak vzhledem k snaze co nejvíce ušetřit šla spolehlivost velmi dolů. Hovoří se např. zejména o naftových motorech, o spojkách a neustálem doplňování a přehrávání SW a dokonce i o korozi…??? Já o změně uvažuji právě kvůli spolehlivosti a i určité úspoře a proto jsem si myslel na Outback v naftě. Takže teď nevím. Jak to tedy je? Je to už špatné se všemi vozy obecně, je to skutečně tak, že se to vyrábí na záruku či maximálně na 5 let a je to se Subaru už taky tak špatné??? Za všechny postřehy budu moc rád! Děkuji
marek.sm
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 637
Registrován: pát dub 02, 2010 2:35 pm
Jméno a příjmení: marek smrček
Bydliště: praha

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od marek.sm »

Tak na to Ti asi nikdo přesně neodpoví, protože je podle mě dost brzo na hodnocení. Mám ročního forestera v benzínu, vejfuk je jak liška, snad horší než na 9 let starý almeře. Ale pohon 4x4 a redukce to beru zase jako nadstandard.
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od alky »

Takové blbé dotazy se nevyhnou žádnému foru..ani tomu našemu...ach jo... :ironie:
Takhle: názor si člověk musí udělat sám, navíc píšeš, že jsi spoustu diskuzí pročetl, takže s chutí do toho. Ale já až si našetřím do prasátka, tak nový auto bude zase jen subo. Možná už je to spotřebák, ale nikdy to nebude "spotřebák spotřebáků"...
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Slavek_xxx »

marek.sm píše:Tak na to Ti asi nikdo přesně neodpoví, protože je podle mě dost brzo na hodnocení. Mám ročního forestera v benzínu, vejfuk je jak liška, snad horší než na 9 let starý almeře. Ale pohon 4x4 a redukce to beru zase jako nadstandard.
Povrchova rez na podvozku a vyfuku nebyla nikdy silna stranka Subaru. Nastesti je to jen vada vzhledu, podvozek je i po desiti letech pevny bez vuli (s vyjimkou ulozeni stabilizatoru). Vyfuk na Impreze i Outbacku vydrzel asi 7 let do proreznuti.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4038
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od seatik »

Rekl bych,ze saab je na tom podobne :-)
Jinak Otik v nafte se da sehnat i v predchozi generaci a tam je to jeste elegantni lehkonohy atlet. :850: Urcite se da poridit jako skoro nove auto :supeer:
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16139
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od quickly »

prso, mám forestíka v dehtu od prosince 2008 a mám teď najeto 105 tkm. Liju jen dehet a olej, a jsem s forestíkem nadmíru spokojený. S forestíkem jezdím většinou po silnici, ale pořádám i minisrazy a na srazech nestojím :1774: . Je pravda, že proti beznínovým autům mi chybí redukce a dehtový forestík není tak skvělý do terénu jako třeba forestík MY03 co má Doro, ale stále mám limit v hlavě a forestík všechno vyjel. Mně se třeba současný design forestíka moc líbí, je to věc názoru. Kvalita jako taková odpovídá dnešní době (šetření nákladů,...), DPF ekoteroristům a je to všude stejné. Co mi dává :subaru: je perfetní pohon 4x4 a možnost naložit celou rodinu včetně 2 větších psů a jet kamkoliv.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
troylee
Nováček
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: čtv led 06, 2011 4:48 pm

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od troylee »

Ahoj Prso. No co ti k tomu napsat. Sam asi vis ja to je, ze vetsina saabistu zase tvrdi, ze od platformy NG900 neni saab saabem. To same nafta v saabu.Takze pokud si tech dvacet let nejezdil saabem do roku 93 jako bys ho nemel :) Uvadis treba prehravani sw, to dneska obcas asi dela kazda automobilka. Bud prehraje nejake bugy, nebo neco noveho. Treba saab zase trpi na SID kazety. A co, kdyz ji milujes, neni co resit. Ja loni presel k subaru od volva. Kdysi jsem mel imprezu v kombiku a byl spokojenej a protoze se mne subaru libi zkusil jsem ho znova. A nelituju. Je fakt, ze mame najeto jen cca 15tis km, a vetsinu najela pritelkyne, pac se OB koupil jako ,,mama car''. Za tu dobu se resilo jen zavirani kufru a vypadla lampicka v kufru. Jinak vse slape jak hodinky. Nafta vs. benzin. To je otazka. Kolik toho najedes ? Ono zrovna v tudle dobu se to asi blbe rozhoduje, s ropou je to vselijaka, ale ja volil 3.6ti litra a jsem rad. Uzasny svezeni a na tech 15t km mame prumernou 9,8l. Kupoval se v rijnu, tekze je to za zimu. To si myslim ze je super.
S Subem dle mne chybu neudelas a pokud chces 4x4 tak jdi do nej. Prece jen nova 9-5 je fakt ,,nova''a dal bych ji tak 2-3 roky at se ukaze. A myslim, ze po saabovi je subo dobra volba. Nehled na poutovej design interieru, tam se japan nechyta. Jinak davam jednicku. A saaby mam porad rad, jako mazlika si hyckam viggena, takze proti nim nemam nic. A pokud chces auto, co nema zadnou elektroniku, zere vse, jede vsude, je krasny a jen malinko rezne, tak Ti umim poradit - Toy HZJ :)
Stastnou ruku pri vyberu.
TL
Subaru Outback 3,6r, MY2010
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od tango »

dehet se tady řešil a je tady i diskuze , sakra nemůžu ji najít :690: jinak problémy se spojkou se řešili přehráním softu, ber to tak, že autí té to koncepce je první na světě v uložení boxer :850: Když si vezmeš jakékoli jiné autí, které vyjelo s nějakou novinkou, tak všici s tím mají vždy nějaký problém :850: Škodovka, jo dobrý zase :690: , a její 2,0TDi :713: fakt super motor, emise super :826: , tah motoru dobrý, ale na 100 000 praskají hlavy :6066: , turbo jde do :zachod: , nehledě na enormní zatížení přední nápravy , která se řeší kompletní výměnou, auto radio radši nehreje, protože stojí úplně obyčejných 20 000 :6066: . Výfuk je ok, atd. No prostě každé autí, které je průkopníkem má na začátku problém :850: Slyšel jsi, že by byl problém na benzínu :850: u Suba, jo taky něco blbne, ale je to minimum :850: Hlavně všchni byli zvyklí , že Subo je bez poruchová, ale každá automobilka má problém s novým model, věř tomu, že po faceliftu, bude vše ok :850:
Záleží na tom jestli propadneš diagnoze :subaru: :subaru: :subaru: :subaru:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Kofilka »

Zatím pod čím sem ležel tak opravdu bych doporučil 2008 v benzinu a lupnout na plyn. A nebo uplně poslední 3,6tku ve světlé kůži, to bych oželil aji neduhy s levnějšíma materiálama na podvozku :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Doro »

Starší modely sou spolehlivější a odolnějšínež ty nové. Zlom u Subaru je desy kolem r. 2007-2008...pak :666:
Šude přítomná elektrifikace snad šeho, elektrokraviny, keré skoro znemožňují projet sněhukupu bez složité konfigurace tláčitek atd., nemožnost si bez AKU a zapnutí klíčkem posunout a nastavit sedačku. Ruční brzda formou tlačítka je už jen třešínka totálního zkravení auta. Problém s náhradními díly nebudu raději uvádět - je to masakr a jeden velký průser. Koupit dobrý díl je otázka náhody a hledání.
....šecko je dělané pro měšťáky a IQ řidiče kolem 100, či spíše níž....co víc dodat....řidičák NENÍ samozřejmost, takže tato cesta je nějak mimo z mnoha důvodů.
Stav k dnešku je dokonce takový, že v kategorii offoud není z čeho vybírat - vše stejný a v terénu nepoužitelný brak použitelný jen na asfalt.
Auto do 100tis. km je parametricky OK, nad 100 tis. km je to skoro neprodejný zmetek, u kerého není záruka na nic
Moc pozitivní to nenní co? ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
...mňo, zvykejte si :4690: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:
lepčí už to nebude ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:

(krom toho, nové náhradní díly už budou po tmě světélkovat, což se může hodit :845: :ironie: )
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Tomáš1002 »

Hele, kamziku, brzdi. Ze je nekdo mestak jeste neznamena, ze je debil a zas to tak nedramatizuj. Cudlik je ve Foresteru od 2008 navic jeden. Smir uz se s tim, ze firma vyrabejici auta vyhradne pro oslehane Valachy by asi moc neprosperovala. Tak bacha, nebo az priste zase nekde zapadnes, tak Te tam my mestaci nechame do jara:-)

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Kofilka »

Doro už je sfanatizovanej kvalitou aut do roku 03 a pak už nic neuznává, protože jiný auto by jeho zacházení nikdy nevydrželo :-) natož tak novodobé zadní diferenciály :-)....Ale nevím co si doro pořídí až mu tento doslouží, asi vrtulník, protože už nebude existovat SUV které vydrží jeho radosti z nepřekonatelného:-) :-)
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Doro »

Tak si to neberte tak osobně :845: :friend: . Je to ale hold pravda (ke škodě nás všech), bo by to jinak nikdo nekupoval...stím se nic dělat nedá ::-DD: :666:

Na druhou stranu, jak bylo řečeno, u nafty se to jistě vychytá v dalším modelu...tedy, možná. Pak taky, nevím, jak jinde, ale mosím uznat, že reklamace vadných dílů je téměř bezproblémová, což je u jiné automobilky zasejc říct nedá. Jen dostupnost je horší a se servisem je to brutální masakr, hlavně tím autorizovaným (jenže, zase líp, než jinde, de to je o rozmlaťdržku, typicky škodule :baseball: )
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Tomáš1002 »

Kofilka: "lehce tuknutej" T34 z bazaru?

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Kofilka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: pát srp 21, 2009 9:38 pm
Bydliště: Rousínov
Kontaktovat uživatele:

Re: Spolehlivost a vyhlášenost Subaru

Příspěvek od Kofilka »

Doro píše:Tak si to neberte tak osobně :845: :friend: . Je to ale hold pravda (ke škodě nás všech), bo by to jinak nikdo nekupoval...stím se nic dělat nedá ::-DD: :666:

Na druhou stranu, jak bylo řečeno, u nafty se to jistě vychytá v dalším modelu...tedy, možná. Pak taky, nevím, jak jinde, ale mosím uznat, že reklamace vadných dílů je téměř bezproblémová, což je u jiné automobilky zasejc říct nedá. Jen dostupnost je horší a se servisem je to brutální masakr, hlavně tím autorizovaným (jenže, zase líp, než jinde, de to je o rozmlaťdržku, typicky škodule :baseball: )
Tak jak říkáš
Forester SH 2010
Lego BE 2,5 03
ex:
Forester: 98 Black - ČDcargo :-); 99Red;99turbo Green;99 2,0AT;98 silver;silver04 AT
Impreza: 93 1,8 Blue; 98 2,0Silver,2009 1,5r
Legacy: 95 2,0 Blue; 96 2,2 ATgreen; 95 Hubertus; 01 2,5 Blue
Outback: 99 2,5 Red; 01 3,0H6
Tribeca:08 3,6
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“