Články o SUBARU

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od spm »

draconis píše:Já jezdím někdy i 89 km/h, protože vím, že i když bych se na chvilku zapomněl, radary mají prý nastavenou toleranci asi 5 km/h...
Já jezdim přesně těch 90, protože si na to umim zapnout tempomat :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2258
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od clay »

Kuci, všici se couráte do 85 je rozdíl tachometru a skutečnosti. Ale sem rád, že jsem ve společnosti tak zodpovědných řidičů. Clay

Odesláno z mého SM-G800F pomocí Tapatalk
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od spm »

nene, ja jsem pirat a nastavuju tu rychlost podle navigace, na rucicku v palubce nekoukam skoro vubec :-DDD (a celkem hodne prijemne mne prekvapilo, ze i ten mechanicky tempomat tu rychlost drzi fakt presne)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak on zase tak mechanický není. Jaký je rozdíl, jestli ti za špéru tahá přímo servo nebo servo přes bowden? :)

Já bych si jako mechanický představil, že tam bude nějaký mechanický regulátor, třeba wattův a tím se bude ta šperklapka přímo ovládat. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Levap
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2230
Registrován: ned říj 04, 2009 10:00 pm
Bydliště: Roztoky

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Levap »


... je to sice nadšenec, ale píše bláboly, nejvíce mě zaujalo, jak mezinápravovou spojku donutil řídit svornost zadního diferenciálu :-)
Obrázek
Impreza 2.0 MY18
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od spm »

Pravda, já jsem nějak žil v tom, že u aut s elektronickym plynem si to tam někde řídící jednotka rve sama... ale ono tam furt něco mechanicky musí tahat za škrtící klapku, co? :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Pravda, já jsem nějak žil v tom, že u aut s elektronickym plynem si to tam někde řídící jednotka rve sama... ale ono tam furt něco mechanicky musí tahat za škrtící klapku, co?
Jj, ale tak rozumím ti, jak jsi to myslel. Je rozdíl, když to řídí jednotka, která ví vše o motoru nebo jiná, která ví jenom aktuální rychlost a motorové do toho vlastně kecá stejně jako řidič. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Albi »

Subaru chystá elektrické a hybridní novinky
... Práce na alternativních pohonech je pro Subaru aktuálně důležitější než autonomní systémy. Pravděpodobně je to kvůli změnám v legislativě, které se po celém světě očekávají v letech 2018 až 2020. První plug-in hybridní vůz chce automobilka představit již v příštím roce, tím ale honba za "zelenějšími" vozy nekončí. V roce 2021 by z výrobních linek Subaru měl sjíždět tak čistě elektrický automobil. „Osadit některý z již existujících modelů elektrickým pohonem by bylo zbytečné. Namísto toho chceme představit zcela nový projekt,“ uvedl Yasuyuki Yoshinaga, CEO japonského výrobce. V závěru pak dodal, že Subaru jedná o možném partnerství s firmami Panasonic a Samsung.
více na http://www.autorevue.cz/subaru-chysta-elektricke-a-hybridni-novinky-za-vyvoj-letos-utrati-rekordni-sumu
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od alman »

Na ty hybridy jsem vážně zvědavý. Otázka je, za kolik to bude.
Naposledy upravil(a) alman dne stř kvě 24, 2017 6:42 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od KarlosOB »

No to jsem tedy také zvědav. Obávám se, že zatím to teda ta správná cesta není. Výroba a životnost baterií je nedostatečná a to nehledě na zatěžování životního prostředí. >:-@
Z mého pohledu by tou správnu cestou mohl být vodík, lze jej vyrobit lehce, žp to tolik nezatěžuje a dá se skladovat. :-/
Vemte si, kdyby všichni přijeli k pumpě a začali nabíjet elektromobily, tak nám ani 5 jaderek stačit nebude. A ty šaliny co by musely být natažené ... 8() Elektrika se závratně skladovat nedá. Opravdu myslím, že to je cesta spíše do pekel.
Čas ukáže.
Z mého pohledu musí auto smrdět benzínem. ;-D
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
alman
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: stř bře 09, 2011 8:51 pm
Jméno a příjmení: Ales Novák
Bydliště: u Kladna

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od alman »

To já mám zelenější názory :-), respektive tady u Prahy za posledních 10 tak zhoustla doprava, že se nehodí jít nikam běhat nebo jet na kole. To je o plíce.

V podstatě je mi ale jedno jestli elektřina nebo vodík, hlavně aby tady zmizeli ti producenti sazí a uhlovodíků.
Subaru Outback 2.5i MY16
spotreby.cz
KarlosOB
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 321
Registrován: ned úno 28, 2016 10:10 am
Jméno a příjmení: Karel
Bydliště: Bílovice n. Sv.

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od KarlosOB »

Se zelenou cestou souhlasím. Ale stou správnou zelenou cestou.
Subaru WRX STI 2017
Subaru Outback 2,5 CVT 2014
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18910
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od hamoun »

jasne, tou spravnou, co vede sem:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=JxB-Uw_S-lk[/youtube]

... stejne jsem zvedav, co se prosadi ... vodik boucha, baterie jsou problematicke ... ale ... treba byvale Cervovo auto nebylo vubec spatne ... a hybridu bych se nebranil ... a ciste elektrine na popijizdeni po okoli (kdybych mel barak) taky ne ...

no .. uvidime ... :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od draconis »

Čisté elektrovozítko se hodí do města, tam tomu rozumím. Člověk si s nákupní taškou objezdí, co potřebuje, najede max. 15-20 km po městě, pak to strčí přes noc do garáže nabít a ráno znova. V malých městských autech, ale třeba i skůtrech tomu naprosto rozumím. U větších aut, se kterými se předpokládá nějaké delší cestování, je problém dojezd. Takže tam přichází logicky ke slovu hybridy nebo právě vodík.

Ale vzhledem k tomu, že všechny majoritní automobilky investují do vývoje čistých elektromobilů nebo hybridů (pro přechodnou dobu než se přejde z fosilních paliv čistě na elektro), lobby nám řekne, který systém je pro nás ten nejlepší. A snad je každému jasné, že ačkoli to tak bude zdůvodněno, ŽP a lidi nebudou na prvním místě. Takže sice řeknou, kolik ledních medvědů tím zachráníme, ale pravda bude klasicky asi někde jinde...
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Články o SUBARU

Příspěvek od Albi »

Test: Subaru Impreza WRX STI Type R - Splněný sen
... Seznámení s Karlem na jednom srazu japonských aut byla fantastická věc. Díky jeho vstřícnosti a důvěře jsem si mohl splnit svůj tajný sen. Když jsem si totiž před lety ujasňoval žebříček svých oblíbených aut, na druhém místě bylo Subaru Impreza WRX STI 22B. ... Karel pochopitelně nemá přímo 22B, která má mít volant vpravo a větší motor. Přesto je jeho Réza na české poměry unikátní. Jde totiž o dvoudveřový sedan, který se v ostré verzi dá u nás potkat zřídka, natož ve variantě Type R. ...
více na https://www.garaz.cz/magazin/historie/3003643-test-subaru-impreza-wrx-sti-type-r-splneny-sen?tags=subaru%2Crally%2Cwrx-sti%2Cyoungtimer%2Cimpreza&utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Odpovědět

Zpět na „Ze světa Subaru“