Velký bratr

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od Tomáš1002 »

Jenom velice stručně si dovolím ocitovat HADa: permanentní a rostoucí buzerace státu a omezování našich svobod .
Dfens je takový koryfej nositelů tohoto pocitu. Nasraní mladí mužové. Protože si velmi dobře pamatuji dobu, kdy nás stát opravdu buzeroval, rozhodoval o tom, co smíme číst, co kdo smí studovat a kam cestovat či dokonce jaký nosit účes, tak můj postoj je přesně opačný. Takový, že míra svobody, kterou dneska máme, je zcela úchvatná, že "buzerace" ze strany státu je zcela marginální a že záleží na každém jednom člověku, jak s tou svobodou naloží. Někdo si jí užívá a někdo je ukřivděn a "nesvoboden" z kdejaké dopravní značky, která se mu nelíbí a za zásah do svých práv považuje to, když po něm někdo chce, aby dodržoval určité povinnosti či byl dokonce, nedejbože, ohleduplný také k ostatním.
A protože si myslím, že SFC by měl být či je sdružením lidí aktivních, pozitivně naladěných a samostatných, tak se mi nezamlouvá myšlenka, že by měl být oficiálně spojen s aktivitami dfense, který se z velmi vtipného glosátora postupem času stal nasraným penzistou sedícím s výtiskem Blesku před Lidlem a nadávajícím na poměry. Dělá to trochu jinou, stále o něco elegantnější formou, ale v principu je to úplně to samé.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od Mira »

Jo, jo, naprosto souhlasím s posledním příspěvkem Tomáše1002. Někteří si tu svobodu už pletou s anarchií. A lidé nejdřív chodili pěšky, pak na kolech a teprve potom přišli auta. Proto už s historického hlediska nesdílím názory některých motoristů, kteří si silnici uzurpují pouze pro sebe a navíc potom parkují na chodníku. Nechci zažít dobu kdy se budou i zmenšovat chodníky na úkor motoristů. To tvrdím přesto, že jsem automobilista, ale chodím i pěšky a jezdím na kole. Navíc - každej z nás nejdřív jezdil v kočáru, pak chodil pěšky, potom jezdil na kole a automobilistou se stal až dlouho potom. Takže - rád jezdím autem, ale chodím rád pěšky i jezdím na kole, tak proč by mě měli Ti ostatní omezovat?
Uživatelský avatar
HAD
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1464
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vladimír Šitavanc
Bydliště: Liberec

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od HAD »

Pánové, abych předešel nepochopení. I já vycházím ze základní úvahy, že moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda někoho jiného. I mě rodiče učili, nečiň jiným to co sám nechceš, aby ti bylo činěno. I mě je už přes 40 a období komančů pamatuji velmi dobře. Tudíž ani já nemám problém sdílet vozovku s ostatními účastníky silničního provozu, chodci počínaje a koňskými povozy konče. Já D-Fensovo stránky sleduji již poměrně dlouho, ale samozřejmě ne jen jeho. Hledám další zdroje informací, kterých se mi "nezávislých" televizí a novin nedostává. On svým mnohdy kontroverzním způsobem upozorňuje na věci, o kterých se z běžných zdrojů nedozvím. Jeho omáčka někdy pobaví, někdy je zbytečně vulgární. Ale to mi je nakonec jedno. Hlavně jsem dostal informaci, která je pro mě důležitá. Rozhodně bych ho neobviňoval ze čtení Blesku a podobných tiskovin.
Tomáš má právo na bagatelizování některých tam probíraných témat, je to jeho legitimní právo na názor, ale já tento názor nesdílím. A stejně jakou jsou konány hromadné projížďky na kolech, mohou být konány srazy a vyjížďky příznivců automobilismu. A vzájemný respekt to přece nevylučuje.
Opakuji, nejedná se o oficiální klubovou akci, ale o veřejnou vyjížďku a místy, která jsou opravdu krásná. Howg.
EDIT: Jestli tam jezdí bajkeři jsem netušil. Ale i tak to přece nevylučuje ohleduplnost při pohodové projížďce.
HAD

Forester 2.0 XT AT, MY2014,
Obrázek
XV 2.0 iS e-boxer
Obrázek
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od RallyCAD »

Připojuji se k HADovi a jeho vyjádření pocitů :pr:

Vcelku ti Tomáši závidím tvůj pozitivní pohled na dění kolem nás.
Mě komouši tak nějak jenom lízli a zažil jsem je jen jako puberťák, nicméně
s podrobným vysvětlením mého strejdy při poslouchání Hlasu Ameriky a Svoboné Evropy.
Nicméně svý nejlepší léta jsem si prožil v devadesátých letech a o tehdejší svobodě
a volnosti si dneska můžeme jen nechat zdát. Já to sílící utahování šroubů, fízlování,
regulování a určování toho jak by měl člověk žít vnímám dost silně. Třebaže to už neprobíhá
formou přímé represe, nastupujou nové metody - mediální tlaky, komerční tlaky, pozitivní
diskriminace, shromažďování intimních informací, scanování komunikace, normování názorů...

Proto jsem rád, že někdo jako D-Fens dokáže ty názory formulovat a šířit, i když se neztotožňuju
se vším co publikuje. Proto se chci taky zúčastnit té akce, abych se poznal s podobně smýšlejícími
lidmi a vyjádřil tak i svůj názor. Za pár let už to třeba zase nepůjde... :1774: :4690: :655: :sibenice: :725:
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od HonzaCZ »

Já se omlouvám, že jsem svojí zprávou způsobil takový poprask. Jen mám auto jako hlavní hobby (počítače, jako koníček, holt už silně podlehly tomu, že se jimi zaobírám profesionálně). Neřešil jsem to jako vyjadřování názorů, ačkoliv pořadatelé té akce to tak zamýšlejí. Jen jsem si sečetl 1 a 1 (vyjížďka a SFC) a vyšlo mi 2. Tak pardón - myslím to vážně, žádná nadsázka ani ironie.

K politické stránce věci se nebudu vyjadřovat - moc se o politiku nezajímám a kdybych se rozepsal, co mi vadí, tak by to bylo na menší knížku. Nastíním jen, že zejména mi vadí deformace morality - lidé si stále dovolují větší prasárny, neuvědomují si dopad svých činů, obecně.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od Tomáš1002 »

RallyCAD píše:a volnosti si dneska můžeme jen nechat zdát. Já to sílící utahování šroubů, fízlování,
regulování a určování toho jak by měl člověk žít vnímám dost silně. Třebaže to už neprobíhá
formou přímé represe, nastupujou nové metody - mediální tlaky, komerční tlaky, pozitivní
diskriminace, shromažďování intimních informací, scanování komunikace, normování názorů...
Já jsem úplně obyčejný člověk, živnostník a ať dělám co dělám, tak nikde nevidím nikoho, kdo by mě fízloval, nějak zvláštně reguloval nebo skenoval. Jistěže jsem si vědom toho, že se prakticky kdykoli může někdo nějak nabourat do mé mailové či telefonické komunikace, že díky platebním kartám kdekdo ví co, kdy a kde nakupuju, že díky mobilu může někdo zjistit, kde zrovna jsem či kde jsem kdy byl atd. Jenže to je jednak daň za tyhle vymoženosti a jednak mám zcela svobodnou možnost nepoužívat mail, platební kartu nebo mobil a tím být inkognito. A co je nejdůležitější: ani když připustím, že mě někdo takhle může "skenovat", tak si kladu otázku "k čemu by mu to bylo?" a potažmo "jak by mě to mohlo ohrozit?" A dospívám k názoru, že mi to v podstatě může být úplně jedno a že jediným reálným "ohrožením" je to, že občas dostanu nějaký nevyžádaný mail nebo něco podobného.
A že by někdo normoval naše názory???? Kdo a jak? Od roku 1989 mi nikdo nikdy neřekl, že nějaký názor mít nesmím nebo naopak musím.

Souhlasím s tím, že existují silné mediální a manipulativní tlaky. Jenomže opět - a to je zásadní rozdíl proti komančům - máme reálnou šanci jim nepodléhat, chceme-li. Můžeme noviny nečíst nebo televizi nesledovat a je to. Jenomže ve skutečnosti si drtivá většina národa nechává zasírat lebky dobrovolně, hromadně sleduje nejmenované TV a čte bleskové tuny hnoje, které, jako nic jiného, přispívají, velmi obratně a brutálně manipulativně, k vytváření pocitu zmaru, beznaděje, nasranosti a tak.
Jakkoli má tenhle systém, v němž žijeme, své mouchy, je to pořád řádově lepší než to, v čem jsme kdy žili. A na dfensovi mi silně vadí, že vytváří dojem, že žijeme ve sračkách. A funguje mu to. Tím se neliší od Novy a Blesku.
Máme dvě možnosti: buď se užírat tím, jak je všechno na prd, nebo si užívat to všechno, co si užívat můžeme. Všichni žijeme ve stejném prostředí a je jen na každém z nás, jak s tím naloží. Já si nechci a nebudu kurvit svůj vlastní život tím, že budu bádat nad konspiracemi ohledně každého radaru ve vsi anebo v tisíci různých obměnách sdělovat světu, že cyklisti páchnou. Na to je život příliš krátký.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od Mira »

Já jsem se také nesetkal s tím, že by mě někdo utahoval šroubem, fízloval či cokoli podobného. Pokud nepřekračuji zákon. Proto nevidím rozdíl mezi svobodu v roce 1990 a dneškem. Mimo celkového vnímání světa i vnímání svobody. U mě obvzlášť, protože na podzimm 1989 jsem akorát přijel z vojny a než jsem se v tom touženém civilu rozkoukal, tak byla "revoluce". Tu svobodu jsem tehdy samozřejmě vnímal úplně jinak než dnes. Ale že bych byl dnes jinak svobodný? To je nesmysl, prostě jsem si na to už zvykl a nepřipadá mi to tak úžasný jak před 20 lety.
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od RallyCAD »

No jak říkám - závidím vám ten pocit :-) :pr:

Bylo by to na moc dlouhou diskuzi a tady to není zrovna vhodný prostor... offtopic :cenz:
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od hetzer »

Tomáš1002: tobe mozna nevadi ze o tobe velky bratr vsechno vi a zatim je ti to jedno ale spousta lidi ma rada svoje soukromi. pravo na soukromi patri take mezi lidska prava. problem neni ani tak v tom jaky je stav ted, ale k cemu to smeruje.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od RallyCAD »

Přesně tak... :811:

Buď dobrý! :4690:
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od Mira »

Chlapci a kdo je ten velký bratr? Myslím, že moje soukromí je úplně v poho. Aspoň mi domů nikdo neleze a nekouká. A čip mi taky nikdo povinně nenutí. Myslím že to všechno jde s dobou a tím, že ty zatracený PC technologie už jsou úplně všude a hodně daleko. A není to jen u nás. Celej svět se takto posouvá a když se nám to nelíbí, tak ten Matrix zrušte a je po ptákách.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od Tomáš1002 »

Hetzere, správná otázka: kdo je oním velkým bratrem? Kdo mi narušuje soukromí? Proč to dělá? Jaký z toho má prospěch? Jak to probíhá?
Píšeš, že problém není ani tak v tom, kde je to teď, ale v tom, kam to směřuje. Kam to směřuje?
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od hetzer »

Mira: ano nevedomost je blazena :845:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Velký bratr

Příspěvek od Mira »

Ale očekávám odpověď stejně jako Tomáš1002 - kdo je ten velký brácha? Ať si to s ním můžem když tak vyřídit. Naposled jsem o tom četl na http://www.vesmirnilide.cz. Taky dost dobrý.
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1257
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Vyjížďka s D-fensem

Příspěvek od alky »

Stačí případ, jak chytli Pitra:
http://technet.idnes.cz/jak-velky-bratr ... chnika_vse

a taky ten film, tuším Nepřítel státu?
Prostě se někomu znelíbíš, a už se vezeš.
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“