Velký bratr

Odpovědět
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Velký bratr

Příspěvek od hetzer »

Vláda se pokouší bojovat s hazardem cenzurou internetu
Přeloženo do srozumitelné češtiny: Poskytovatelé připojení k internetu by museli sami aktivně blokovat přístup na stránky s nepovoleným hazardem. V praxi by se jednalo o cenzuru internetu na základě … ono vlastně není na základě čeho, poskytovatel nemá možnost (a neměl by mít ani povinnost) zjišťovat, zda daná stránka má, nebo nemá patřičné povolení. Pikantní je i sankce za porušení tohoto pravidla, rovnou 10 miliónů. ... Aby mohla banka zjistit, zda má, nebo nemá příjemce patřičné povolení, musí v podstatě zaslat číslo účtu ministerstvu, které na oplátku zašle souhlas, nebo nesouhlas s provedením transakce. Aby zákon fungoval, musela by banka ministerstvo informovat o každé transakci. Máme takový pocit, že jde o efektivní „šmírování“ finančních toků, ministerstvo bude jistě dychtit po detailních informacích o transakci (kdo, komu, kolik).
více na http://www.diit.cz/clanek/vlada-se-pokousi-bojovat-s-hazardem-cenzurou-internetu/38380/
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: Velký bratr

Příspěvek od PavelG »

hetzer píše:VDC: ne tak vysoce jak by se zdalo
To byl ten gentleman, co nezmáčkl čudlík?
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1589
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Velký bratr

Příspěvek od RallyCAD »

:725: :zachod: :fuckoff:
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Velký bratr

Příspěvek od hetzer »

INDECT
„Ti, kteří jsou ochotni obětovat svobodu za bezpečnost, si nezaslouží ani jedno a ztratí oboje.“ – Benjamin Franklin INDECT je sledovací systém, který umožní propojit informace z kamerových systémů s informacemi z internetu. Kamerové systémy jsou dnes již téměř všude. To znamená, že v případě zavedení tohoto systému by onen vzal účet člověka na facebooku a podle jeho obličejů, který horliví přátelé označí na každé druhé fotce z hospody, ho našel třeba v záznamech z kamer pražského metra a spolu s informacemi z Opencard (nebo i z občanky s čipem, viz níže) ho jednoznačně ztotožnil. Pak by prohledal zbytek internetu a třeba podle růžového kopacího míče, který daný člověk používá jako avatar na všech fórech, na svém blogu i třeba na zbožňovaném i nenáviděném facebooku vytvořil celý profil tohoto člověka, jeho chování, názory, zájmy a hlavně zvyky, kam a kdy chodí, s jakou pravidelností, s kým tam chodí, jak se tam dopravuje, co tam dělá apod. A pak by tento profil uložil do složky „Podezřelí,“ protože by třeba zjistil, že daný člověk nesouhlasí s globálním oteplováním, myslí si, že hromadná doprava je k ničemu, nemá rád cyklisty… .... Zajímavé rovněž je, co je „abnormální chování.“ Je snadné pochopit, proč je na tomto seznamu střelba, exploze či krádež auta. Zarážející a alarmující je ale přítomnost i běžných věcí, které děláme denně všichni, např. časté schůzky s jinými lidmi (protože izolace maximalizuje výrobu), běh nebo i jen rychlá chůze (protože každý, kdo běží, nesportuje, nýbrž zdrhá), postávání nebo i sezení na určitém místě déle než předem definovaný časový úsek (protože se slečna na rande nikdy neopozdí) nebo chůze „nesprávným“ směrem (ať to znamená, co chce). Tak nějak jsem doposud viděl spojitost s románem George Orwella 1984 (který se teď se sklenicí skotské v křesle směje se slovy „já jsem vám to říkal, já jsem vás varoval“) pouze okrajově, ale tahle chůze a stání je přesně to, o čem psal. INDECT je totiž nebezpečný právě proto, že je ztělesněním myšlenky, že k vytvoření bezpečného prostředí je potřeba drastického zásahu do soukromí všech.
více na http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012072902
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
als
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 538
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Aleš
Bydliště: Merklín
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký bratr

Příspěvek od als »

hetzer - právě jsi všechny členy subaru klubu zařadil do složky "Podezřelí" . ::-DDD:
ozawasan
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2356
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Lipová u Chebu

Re: Velký bratr

Příspěvek od ozawasan »

nevím proč, když jsem minul napsal kámošovi do SAE, že "tu věc na oslavu dne nezávislosti mám ještě pořád zakopanou na zahradě" se mi druhej den objevila u baráku banda brigádníků v černejch dodávkách a celej trávník mi zryli metr hluboko..... No nic ... zasadili jsme nějakou zeleninu. Tenhle rok se mi taky nechce rejt - takže kurva chlapi....... Ta věc tam furt někde je.............. pivka jsem koupil......
4hrnky hnané na 4 - takže 4x4
Subaru XV AT
ex Subaru Forester 2.0XT AT
ex Subaru Outback 2,5 AT 2002
ex Subaru Outback H6 AT 2007
ex Subaru Forester 2,5XT AT 2006
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“