Balast - Povodně a vše okolo

Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16147
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od quickly »

Doro píše:Doufám, že to tu nějaký admin popřesouvá, ať tu je diskuse otom, o čem má, dík :pr: :657:
Doto, snažil jsem se to přesunout :655:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Balast - Povodně a vše okolo

Příspěvek od bobhash »

díky harry potvrdil si mi tvejma fotkama to co sem psal velice citlivá dostavba u terasy , kterej kámoš ti dal zadara bíli panelákový okna , který k těm dřevjenejm náramě pasujou : ))))))))
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Balast - Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

Nic jsem ti bobši nepotvrdil.
Jako architekt, bys mohl poznat podle poměru stran :wink: a dyzajnu, ::-DD: že to nejsou "zadara bíli panelákový okna vot kámoše".
Jsou to stará okna z původní stavby, která byla velmi zachovalá, a do stavby garáže je zakomponoval projektant Ing.Arch. B. N., který projektoval celou rekonstrukci a rozšíření původní stavby.
Každej normální člověk ví, že obrousit/opálit a přelakovat dřevěná okna není problém.

Některé detaily ještě nejsou dokončené, na př. zábradlí u schodů na terasu.
Nejsem už žádnej mladej jůra, ani rychlík, všechno má svůj čas, a povodeň nás zdržela o pár let.

Taky se bude dodělávat oplocení a chodníky kolem domu a příjezdová cesta. To jen kdyby jsi zase chtěl hodnotit event. jiné další fotky....

Na celou přestavbu jsou projekty, vč. projektu ÚT, všechny práce dělaly odborné firmy a jsou na ně účty. Revisní zprávy o el. instalaci, ÚT (tlaková zkouška), kanalisaci, a hromosvodu byly rovněž součástí řádné kolaudace.

Řádně projektována a kolaudována byla i zděná kůlna (na foto ze zátop) kde byly rovněž použity starší dveře a okno z původních staveb. Nebyl jediný důvod tento kvalitní materiál nepoužít.

Takže architektům - projektantům, jsem dal vydělat, :845: prostorové disposice jsou řešeny v souladu s mými požadavky s ohledem na tvar a rozměry pozemku a sousední stavby.
Tedy žádné
když si má pak přistavit patro na svém baraku tak na to přece architekta nepotřebuje ,stavaře taky né a nějaký povolení ha to přece zvládnu sám kamoš mi dá zadarmo nějaký okna atd
Nejsem žádný pako, :713: abych lezl ve stáří zbytečně po schodech.... :!:
Takže se stavělo do dálky a s podsklepením. (Nad námi je jen půda.) :811:

Závěr: Můj dům architektonicky vhodně koresponduje se zdejším intravilánem. Nic jsem nedělal amatérsky.
Tvoje nepodložené a neodůvodněné reakce na moje příspěvky zde jsou pouze dokladem tvojí neodůvodněné povýšenosti, hrubé arogance a nesnášenlivosti, a touhy po neustálých rozbrojích. Asi se nudíš....
Já ne. Proto ti už nemíním odpovídat. :wink: :811:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10651
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Balast - Povodně a vše okolo

Příspěvek od Mira »

TaK teď už plně chápu svého kamaráda, kterej když od klientů uslyší "já sem na internetu četl", tak se úplně zježí a má chuť je poslat k všem čertům. Bodejť, když tam čtou výpotky typu citací a tun textu, kterej nedává smysl. Mimochodem, je to veterinář, takže opravdu míní vyskočit z kůže když mu majitel pacienta radí přes rameno, protože nějakej 'Venca psal'.
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Balast - Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

Mira píše:TaK teď už plně chápu svého kamaráda, kterej když od klientů uslyší "já sem na internetu četl", tak se úplně zježí a má chuť je poslat k všem čertům. Bodejť, když tam čtou výpotky typu citací a tun textu, kterej nedává smysl. Mimochodem, je to veterinář, takže opravdu míní vyskočit z kůže když mu majitel pacienta radí přes rameno, protože nějakej 'Venca psal'.
Internet je od toho, aby se používal.
Je to taková celosvětová obrovská knihovna.
Já, osobně, nevidím žádný důvod, proč bych v případě vhodnosti necitoval. Je to mnohdy lepší, než vlastní, již zkreslený, výklad či vysvětlení.

Taky nevidím důvod oscanovávat věci z knih nebo vyhlášek, když to je rychlejší a snadno k ověření právě na tom, některými tak opovrhovaném internetu, na kterém se právě všichni scházíme a nalézáme. :713: :845: :811:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Povodně a vše okolo

Příspěvek od Harry »

Doro píše:Harry, já se tě necu dotknout, ale......
...pokud nemáš vystudovaný obor, potřebné vědomosti, zkušenosti a praxi, chuť a nadání pro to "své"...víš dohromaby prd, proto jen podepíšu, co psal Bobeš - je opravdu nebezpečné hrabat se v oboru, do kterého nevidím do důsledků a dávat své myšlenky, jako ty jediné/opravdu správné (opak je kolikráte pravdou a mosím si později sypat popel na hlavu)........................
Doro, ač uvádíš, že nechceš, přesto tak činíš.
Svůj obor, (strojírenskou technollogii) jsem studoval pečlivě, v plném (tehdejším) rozsahu a s úspěšným závěrem.
Takže já, osobně, mám už tak nějak dostudováno, přesto sleduji novinky v oboru dále. Nějak mi nebaví okopávat zahrádku.....
Na rozdíl od mnoha z vás jsem to (celé dlouhé studium) absolvoval při zaměstnání, za dosti nepříznivých podmínek. (Leč, dotáhl jsem to do úspěšného konce.)
Také jsem o pár dní starší, než ty, a patrně i než tvůj otec, takže mi život dal určité zkušenosti. :wink:
Je pravda, že mnozí lidé se dokáží ve svém oboru mýlit celá desetiletí.
To je ovšem to jediné, v čem s tebou souhlasím.

Domnívám se, že na to, abych napsal, že stavět obydlí v zátopové oblasti je protismyslné, (přes to, že to zákon povoluje,) jsem nemusel studovat na architekta, či že jsem nemusel studovat vůbec.
To (poznání) vychází z obyčejné logické úvahy průměrného českého chalupníka...... :845: :811:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1515
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Balast - Povodně a vše okolo

Příspěvek od Vladimir_xh »

Taky mi zhruba před měsícem zmizel příspěvek, sice rejpavej, ale řekl bych že docela trefnej. A do hodiny byl pryč.
Nejdřív jsem se chtěl zeptat "kam zmizel mlíkař" , ale pak jsem si uvědomil, že by na mě u vrátnice taky mohla čekat Tatra. ::-DD:
Tak už se neptám, jen mě to zklamalo.

Jinak sorry za O.T.

Jinak s povodněma mám své zkušenosti. Ve 2002 jsme měli sice jen 20cm a plný sklep v hrubé stavbě, ale nikdy bych neřekl že Lužnice v tom místě bude mít o sedm metrů víc. A loni bábinku vypláchla voda z pole. Stačila utéct oknem, jen v noční košily a se psem. Následky se likvidovali kolik týdnů.
Je mi jich líto, když to vidím v telce.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Balast - Povodně a vše okolo

Příspěvek od hetzer »

Panove, toto forum je a bude moderovane a offtopic bude stale mazane :baseball:

Pravidla:
3# Pište k tématu.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Balast - Povodně a vše okolo

Příspěvek od mack »

ogaři,nechte těch žabomyších válek o ničem :love:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“