Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16138
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Úřednické historky

Příspěvek od quickly »

mamut píše:Ještě prosím pozměnit název :845:
Mamute, už je to lepší ?
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od mack »

nazdar ogaři,povím vám svůj příběh s odhlašováním z evidence,loni na podzim,když jsem si koupil lego,tak jsem musel odhlásit staré ducato,které už 2 roky stálo bez technické a já v něm sem tam vozil dřevo a pod,poradili mi,že když na úřadě doložím nějaký rozumný důvod proč si to auto nechávám,tak mně ho odhlásí a můžu si ho nechat. :657: Já jsem,duše svědomitá,zavolal na příslušný úřad a slečně do telefonu sdělil co potřebuju,po chvilce přemýšlení a zjištění,že mně neporadí,mne přepojila na dopravního technika.Vstřícný solidní pán mne vyslechl a pak mne vyvedl z omylu :1774: :4690: ,rozebrat a prodat na díly nelze :1774: ,postavit z toho traktorek nelze :1774: ,protože musí být pořád vidět a poznat,že to je ducato,zůstat pojízdné nelze :1774: ,protože by to mohlo jezdit po komunikaci,jediný důvod který by mně uznali,by bylo z toho udělat kůlnu na nářadí nebo zahradní domek :713: a to bych musel postavit na špalky,aby bylo zřejmé že to nebude jezdit,podat žádost na dopravní odbor,oni si to dojedou nafotit a po nějakém jednání mě to buď uznají nebo ne :839: V případě že mně to uznají tak ještě posílají upozornění na odbor životního prostředí,aby prozkoumali,jestli to nemá vliv na ž.p. :670: :670: Pokud mně to všichni povolí,tak můžou kdykoli přijít na kontrolu a pokud bych to dal pryč tak by po mně stejně požadovali doklad o ekologické likvidaci :839: :839:
Takže pak bylo :fuckoff: :fuckoff: a já poslal ducinu do šrotu a :chlastslast: :chlastslast:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Doro »

Macku, si duše nepoučitelná....věř, že v tomto státě se mosí věc řešit způsobem "obechcat a buzerovat". Takže, si měl auto schovat, ohlásit krádež (auta si ceníš na 2000,. Kč) a čekat, až ti daji potvrzení a budeš ho moct odhlásit. Pak předělat a jezdit po mimocestách....například.
Já, dyž byl před x-lety podobně najivní, taky aktivně ohlásil jednu drobnou stavbu, no....a začaly problémy - tady nebylo zvykem, něco nahlašovat a zjevně zmatení úředníci konali své a začalo složité řešení, co s tím.... Naštěstí sem dostatečně drzý, dostavil sem se na OÚ a nenechal na vedení úřadu nit suchou (jednou zme tu řešili jeden spor a šli proti OÚ a MěÚ i stavebnímu úřadu ...věc došla až na ombucmana a stát spor projel - věc se založila a všichni potichu ustupovali do pozadí ....tady se zákon porušuje jako na běžícím pásu) - po mé návštěvě se věc dala k ledu/smetla/zalila do betonu, a tam leží a ležet už zůstane.

Je to smutné, ale dyž čék něco po úřadech ce, mosí předem promyslet, jak to udělat, aby to měl úředník co nejjednodušší a hlavě!!!, nemusel u toho přemýšlet. Jinak je to v :zachod:
... :banana: :banana: :banana: :banana: stát
... a že by se dalo ještě vyprávět :718: :718:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od mamut »

Doro píše:po mé návštěvě se věc dala k ledu/smetla/zalila do betonu, a tam leží a ležet už zůstane.
Doro, který z těch úředníků je zalitý v betonu tvé malé stavby? ::-DD: ::-DDD:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Rudolfo »

::-DDD: ::-DDD: ::-DDD:
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od mack »

Doro,já to zkoušel podle zákona a nevyšlo,ani mne to moc nemrzelo,on to byl stejně spíš vrak,který jezdil silou vůle,ale teda zarazio mne hlavně"když vám to povolíme,tak to nahlásíme ještě na živ.prostředí a oni to posoudí" a tenhle úřad mám rád jak v .... drát :baseball: :baseball: ,radši s nimi nemít nic společného,živ.prostředí a památkáři :gunhim: :gunhim: :gunhim: :gunhim:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49131
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od VDC »

Přátelé nedá mi to, abych nenapsal, že úředníci jsou parta kokotů a často ani neví, jak aplikovat předpisy. Občanovi většinou nezbývá, než zákon nastudovat lépe než úředník, aby se mohl zlovůli bránit.
Zde pro nahlédnutí výtažek části pokynu pro nakládání s odpady, který se týká námi citovaného vyřazení vozidla...

Část 2. – stanovisko k změně § 13 zákona č. 56/2001 Sb.

Zákon č. 56/2001 Sb. se doplňuje v § 13, jehož odstavec (2) nově zní:

„(2) Obecní úřad obce s rozšířenou působností trvale vyřadí vozidlo z registru na žádost jeho vlastníka. Tuto skutečnost vyznačí v technickém průkazu vozidla a v registru silničních vozidel. Se žádostí o trvalé vyřazení vozidla z registru silničních vozidel předloží vlastník motorového vozidla potvrzení o převzetí autovraku vystavené provozovatelem zařízení ke sběru autovraků podle zvláštního právního předpisu 6a). Vlastník vozidla přitom odevzdá tabulky s přidělenou registrační značkou. Jedná-li se o žádost o trvalé vyřazení vozidla z registru silničních vozidel podle odstavce 1 písm. a), je vlastník motorového a přípojného vozidla povinen doložit způsob jeho zániku nebo jejich dalšího využití“.

Zákon zde vychází z předpokladu, že „potvrzení o převzetí autovraku vystavené provozovatelem zařízení ke sběru autovraků“ nemusí být předkládáno v případě, že vozidlo se nestává odpadem, protože jeho vlastník pro něj má jiný způsob využití. Je zde uplatněn „zánik vozidla“, který však není fyzickým zánikem, ale pouze zánikem ve smyslu dalšího provozu na pozemních komunikacích.
Formulace je sice velmi obecná, avšak lze uvést základní případy, kdy lze využít tento institut a kdy nelze. V žádném případě nelze tento institut aplikovat, pokud vlastník (provozovatel) vozidla nemá další využití a hodlá se vozidla zbavit např. rozprodáním na náhradní díly. To v žádném případě nelze, likvidovat vozidlo je možné výhradně cestou určeného provozovatele zařízení ke sběru autovraků.
Naopak způsobů dalšího využití může být více, je však nutné je specifikovat (zákon říká „doložit“, tj. lze písemně specifikovat, v nejednoznačných případech doložit např. fotografií apod.) Lze se domnívat, že například sběratelské účely, konkrétní výzkumné či zkušební účely, využití jako doplňkový objekt na soukromém pozemku – herna pro děti, výstavka apod. zákon nezakazuje a tudíž je možné takovéto způsoby využití uplatnit. Vždy však musí být tento způsob jednoznačný a doložený minimálně písemně.



Jak jistě dobře vidíte v uvedeném textu není ani řádek o nějakém stavění na špalky, vypouštění kapalin a podobně. Vyřazované vozidlo je vaším osobním majetkem a necháváte-li si ho pro sběratelské účely, nebudete ho znehodnocovat. A úředník vás k tomu teda fakt nemůže nutit. Nezapomeňte, že tahle úprava zákona vznikla na základě toho, že provozované vozidlo musí být pojištěno a nepojištěné vozidlo mělo být zlikvidováno odbornou firmou. De facto tak vznikla situace, kdy stát bránil občanovi, aby měl ve vlastnictví vlastní majetek. Takže vymysleli tuhle úpravu zákona, aby si občan mohl svůj vlastní majetek ponechat.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
ondrys
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 171
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Bydliště: Nové Město pod Smrkem

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od ondrys »

Člověka naštve, že si zde (v ČR) nemůže nechat zaregistrovat takové skvosty jako je třeba Legacy B4 RSK, nebo Nissan Skyline GTR, které se dají sehnat za rozumný peníz, ALE mají volant na špatné straně. O to víc jsem se nedávno naštval, když jsem předjížděl Octávii 4x4 registrovanou v libereckém kraji a s volantem vpravo! To by mě docela zajímalo, jak je něco takového možné? :655:
2000 Subaru Legacy BH 2.0 GL 20th Anniversary - pro radost
2011 Peugeot 508 SW 2.0Hdi AT - dobrý, ale není to Subo
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od mamut »

ondrys píše:Člověka naštve, že si zde (v ČR) nemůže nechat zaregistrovat takové skvosty jako je třeba Legacy B4 RSK, nebo Nissan Skyline GTR, které se dají sehnat za rozumný peníz, ALE mají volant na špatné straně. O to víc jsem se nedávno naštval, když jsem předjížděl Octávii 4x4 registrovanou v libereckém kraji a s volantem vpravo! To by mě docela zajímalo, jak je něco takového možné? :655:
Zrovna tak jako když jsem potkal Ford Mustang který měl pražskou SPZ ale americky světla - červené blikače.. :655:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od hetzer »

ondrys: pokud budes zit nejakou dobu v UK tak si sem muzes dovest a prihlasit pravostrane auto, ale nesmis ho prodat!
mamut:jestli to byl historicky mustang, tak ten jde bez roblemu prihlasit na veteranske znacky.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od mamut »

hetzer píše:ondrys: pokud budes zit nejakou dobu v UK tak si sem muzes dovest a prihlasit pravostrane auto, ale nesmis ho prodat!
mamut:jestli to byl historicky mustang, tak ten jde bez roblemu prihlasit na veteranske znacky.
Ano tohle sem zapomněl dodat.. byl to současný model...

Ještě dodatek.. zmiňuji se o pražských SPZ ne o veteránských..
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od saburafu »

Nenašel jsem vhodnější vlákno, tak to šoupnu sem. Neřešil jste někdo změny, které vstoupí v platnost od 1.7.2013 v návaznosti na nařízení EP a Rady (EU) č. 305/2011, o stavebních výrobcích??? Nevíte někdo, zda je někde nějaký zestručněný souhrn těch nových podmínek, které vejdou v platnost v létě a co se např. pro prodejce a distributory stavebních výrobků změní? Na stránkách UNMZ jsem sice něco našel, ale je to takové pro mne gulášovité a nejde mi z toho nějak vypíchnout ty důležité body. Pro upřesnění, jedná se mi o to, co já jakožto firma nakupující a prodávající stavební výrobky a materiály a to i ze zahraničních zemí EU musím splňovat, od dodavatelů vyžadovat a zákazníkům poskytovat, abych splnil podmínky tohoto nařízení.
Prokousávám se tím nařízením, ale je to hrůza :839:
Nesnáším zákony, vyhlášky a podobné dokumenty, když je musím študovat a pitvat. Klobouk dolů před právníky :1824:
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Slavek_xxx »

Ahoj, mam 2 dulezite novinky a obe vypadaji, ze jsou ve prospech obcanu:
Změny v registraci vozidel od 1. 1. 2015
http://www.k1400.cz/clanky/zivot/2013/z ... straci.php

Senát schválil zrušení příspěvku ČKP za nepojištěná auta
http://www.finance.cz/zpravy/finance/43 ... tena-auta/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7828
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od mnov »

No ve prospěch občanů to určitě je. :-)
Co jsem to tak na rychlo pročetl, tak asi budu muset něco udělat se Simsonem. Mám ho na sebe psaného už 30 let a všechny doklady stále jak nové. Samozřejmě už nesedí adresa v dokladech, ale v evidenci vozidel mají adresu aktuální.
Už asi před deseti lety mi technik na STK tvrdil, že mám falešnou SPZ (RZ). Měl jsem celkem problém, vysvětlit mu, že se dávala jen prázdná tabulka a majitel si ji musel sám opatřit přiděleným číslem. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od parabolD »

Tak jestli clanek 1 dobre chapu, mela by jit bez problemu prihlasit auta jiz jednou registrovana v EU? ;). A to cele za klasickych 800? To se mi ani nechce moc verit...


Sent from my iPhone using Tapatalk
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“