Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od kiti »

No uvidíme co to přinese. Jsem pesimista a nejasal bych předčasně.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Slavek_xxx »

No udajne dokonce nejen z EU, ale i mimo ni:
"U dovozu ze států EU (mezi které se pro tyto účely počítá i Švýcarsko, Norsko, popř. ostatní státy, které sice nejsou členem EU, ale jsou smluvním státem Dohody o Evropském hospodářském prostoru) platí, že pokud tam vozidlo bylo registrováno, bylo i schváleno, takže u nás se již nebude schvalovat technická způsobilost k provozu (takže ušetřím 1.500,- nebo 2.000,- - podle toho, jestli vozidlu byla nebo nebyla udělena tzv. globální evropská homologace), ale bude se rovnou registrovat za 800,-. Takže přijdu na úřad např. s německými doklady (nebo jiným dokladem osvědčujícím tech. způsobilost, např. tzv. COC list, neboli Prohlášení o shodě ES), evidenční kontrolou a zelenou kartou a požádám o registraci. Jsem ale povinen doložit všechny údaje potřebné k vyplnění českého tech. průkazu a protože málokterý cizozemský doklad (a dokonce ani COC list) je obsahuje všechny, stejně asi budu muset na STK pro něco jako výpis tech. údajů. Navíc, pokud předkládám doklad v cizím jazyce, musím předložit nejen originál, ale i úředně ověřený překlad. "
Akorat ta posledni pasaz o prekladu mi pripada dost divna....
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od mnov »

Ano uvidí se co to přinese, ale ty nové sankce se bohužel dotýkají i hodně starých případů.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
nasticka
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3540
Registrován: stř říj 12, 2011 8:00 pm
Jméno a příjmení: Stanislava Kopcová
Bydliště: Václavice

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od nasticka »

Nečetla jsem příspěvky v tématu, ale už samotný jeho název mi vyvolal rudou tmu před očima. Tím víc, že se s úředním šimlem potýkám denně - při vyřizování povolení ke stavbám. Ale to by bylo na dlouhé psaní. Jen přeji všem, co mají cokoliv do činění s úřady, aby si zachovali chladnou hlavu a pevné nervy a absolutně neočekávali logické a rozumné postupy (když se náhodou přihodí, pak je to výhra). :845:
Forester SG 2.0XT - SíGr
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7815
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od mnov »

Na iDNES k tématu evidence vozidel také dnes vyšel článek.
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Slavek_xxx »

mnov> no hned mi bylo divny, ze by se neco zlepsilo. Takze naopak, na pul roku vznikne naprostej bordel a pak je samozrejme na stole uz novela novely:
"Nový ministr dopravy Dan Ťok tedy už mluví o úpravě, pro lidovky.cz uvedl, že se situace začne od poloviny roku měnit tak, aby se vyřizování dostalo do rukou nového majitele auta, který bude moci registraci provést na jakémkoliv úřadě v Česku.
Zdroj: http://auto.idnes.cz/prevod-vozu-chb-/a ... clanek-box
"
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od saburafu »

Také přispěji. Tenhle týden jsem byl na STK vyřídit technickou a evidenčku na novou pumpu na beton dovezenou z Německa a která je pro zákazníka - přímý prodej.
Dříve jsem nechal udělat technickou, evidenčku na zákazníka a na magistrátu pak čistopis TP a zákazník si pak sám přihlašoval.
Tenhle týden mě na STK zaskočili s tvrzením, technickou už nebudeme dělat, bude jen evidenčka a čistopis TP je už zrušený, nedělá se :670:
Pro nás, jako firmu je to ale komplikace. Evidenčka je nově platná pouze 10 pracovních dní.
Takže jí musíme nechat udělat až v momentě, kdy máme od zákazníka zajištěnou platbu, což není vždy úplně šťastné z hlediska času. Respektive musíme načasovat dovoz pumpy tak, aby se nám to krylo s vyřízením platby od zákazníka. To jsme dříve nemuseli a bylo to klidnější s čistopisem TP.
Nechceme být jako první majitel v TP, ale chceme aby byl zákazník první majitel. Proto nepřihlašujeme.
Další jobovka je, že např. budějovický magistrát nemá problém s přihlášením stroje/auta s německým TP a evidenčkou, ale např. když jsme to diskutovali s olomouckým magistrátem, narazili jsme na "úžasného úředníka", který nám horkotěžko s námahou po půl dni uhánění řekl, "možná vám to přihlásíme, možná ne". Možná budeme chtít nějaké další údaje atd.
TENTO PROCES NENÍ SJEDNOCENÝ a magistráty fungují individuálně - to je dle mého totální hovadina a je to nedomyšlené :839:
Rozhodli jsme se tedy preventivně nechat na STK s evidenčkou vystavovat dvojlist s technickými údaji, samozřejmě za poplatek, ale se snad 100% jistotou, že zákazníka pak nějaký úředník kdesi na magistrátu nevyfakuje a nezamítne mu přihlášení s požadavkem na další technické údaje. Např. olomoucký úředník zmínil, že bude asi chtít údaje k podvozku a typu oje apod.
Dle STK si tyto údaje mají dohledávat v nějaké jejich databázi nebo v originálním německým TP, ale jelikož jsou líní, raději přihlášení odmítnou s tím, ať jim člověk ty údaje naservíruje na stříbrném podnosu v češtině.
Je to opičárna, co udělali.
Toť za mne k téhle věci.
Shrnuto a podtrženo, pro nás je zrušení čistopisu TP a časový limit evidenčky rozhodně znepříjemněním dovozů oproti průběhu do loňského roku.
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od AndreaM »

Proč se musí neustále dokládat úřadům stokrát doložené???? :839:
Žádám na pracáku o příspěvek na zaměstnávání invalidů. Splním všechny požadavky co mají mj. i bezdlužnost u všech úřadů. Bez toho by mi příspěvek nikdy nedali.
Teď se ohlásí kontrola za období 2013/II.Q - 2014/IV.Q a světe div se, co chce také předložit ke kontrole? No přece výpisy z účtů, že poctivě platím daně, sociálku a zdravotní :713: :713: .... a proč jako, když bez toho by mi žádný příspěvek nikdy nedali!!!! Tak je přece jasný, že když už dostali od těch úřadů za tu dobu od každýho po 7 bezdlužnostech, tak jsem jim asi všechno přesně, správně a včas zaplatila :baseball:
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Kolben »

Že by konkurenční bonz?
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od AndreaM »

To ne, to je běžná plánovaná kontrola. Tady není co bonzovat, to není finančák
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
Subaru70
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4010
Registrován: pát led 31, 2014 10:58 am
Bydliště: Praha

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Subaru70 »

..já to chápu, kocourkov ::-DDD: ::-DDD: ::-DDD: .
Můj příběh s přihlašování auta. Dovoz z německa... všechny papíry vč. Německého techničáku malý + velký, v Čr hotová evidenčka, STK, emise.....Jdu na značky bez ,,známýho" páč nechci přeci protekcia..... už to začlo. Pane vy nemáte dovozovou STK? Ano nemám, protože mám německý COC protokol (data o vozidle) tak to nepotřebuju..Odpověď: ..ale to je německy...Ano je to německy protože je auto z Německa....Odpověď: ale já německy neumim musíte si zaplatit novou dovozní STK. Moje odpověď...nebudu si nic platit protože jednu STK už mám , nekupuju první auto...Následuje telefon kdy volám ,,kamsi"..páč už protekci zjevně potřebuju.....Za pár minut technik sděluje..ano to půjde, stačí ten německý protokol...Ufffffff....Halelůůůja...Vítáme vás v česku, zemi neomezených možností... ::-DDD: ::-DDD:
SUBARU Forester 2,0i Comfort MY16 (SJ) Spotřeba - 8,4l
Subaru Forester 2.0D Comfort MY13 Prodáno
Subaru Forester 2,0D MY11 Prodáno
Citroen C4 Grand Picasso 1,8i
Uživatelský avatar
AndreaM
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1906
Registrován: čtv zář 10, 2009 12:59 pm
Bydliště: Praha 10
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od AndreaM »

Abych si tady vždycky jen nestěžovala, musím taky něco pochválit. Právě jsem zažila neuvěřitelné.
Potřebuji k veřejné zakázce výpis z rejstříku trestů pro PO. Prostřednictvím datové schránky jsem si požádala a do pár minut to tady bylo. No neuvěřitelné [WINNER]
Ještě nechápu, proč ti zadavatelé VZ furt dokola chtějí originál Výpis z OR, z RŽP, když to vše je dostupné online na ARESu.....
Subaru Outback 2,5 CVT MY2019 X Edition
Subaru Outback 2,5i CVT MY2014 Sport Line - prodáno
Subaru Forester 2.0D Comfort MY2010 Obrázek - prodáno
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Mira »

Protože ty zadávací podmínky nikdo dosud nepředělal. Takže to požadují furt stejně.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
artur
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 133
Registrován: stř led 22, 2014 10:27 am
Jméno a příjmení: Vit Artusenko
Bydliště: Budišov nad Budišovkou
Kontaktovat uživatele:

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od artur »

A hlavně, protože ARES neposkytuje garantované údaje. Jako SW architekt v největším státním podiku jsem si s ARESem fakt hodně užíval. Např. když zadavatel požadoval automatickou aktualizaci dat u podnikatelských subjektů podle ARESu a ARES se jednoho krásného dne rozhodl, že nevrací adresy. Vůbec, třeba adresy v ARESu mají velkou chybovost a dost často to zákazníci reklamují.
Hyundai Kona Electric, 2019
Subaru Impreza, 2.0R LPG, AT, MY08 Obrázek
BMW i3, 2017 - prodáno
Subaru XV, 2.0, MY2018 - prodáno Obrázek
Subaru Outback, 2.5i LPG, MY07 - prodáno Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Česká Byrokracie v akci, aneb jak potrápit občana

Příspěvek od Mira »

No Ares funguje taky tak nějak svým životem, ale legrace je třeba zjistit poplatníka DPH na Slovensku.
A tady se můžete mkrnout kdo za to zadávání může. A jak na tom vydělat.
Přílohy
Dokument12.pdf
(460.61 KiB) Staženo 84 x
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Politika, věda, vzdělání, společnost, legislativa“